[FR] NL10 - AJs 2pár

• biker14
      biker14
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.08, Hozzászólások: 838
      Sziasztok!

Mire tesszük villaint?
      Floppon megadtam, úgy gondoltam Ak-al raiselhet, persze vernek a setek, 77,JJ,AA benne van a rangeben. Húzóval nem tudom hogy játszik, még. Szóba jöhet a dobás flopon?
      Turnön már AK, KK is ver...

Köszi!

Poker Stars $10.00 No Limit Hold'em - 8 players
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

MP2: $6.32 - VPIP: 14, PFR: 8, 3B: 0, AF: 1,0, Hands: 64
      CO: $10.68 - VPIP: 19, PFR: 2, 3B: 1, AF: 2,5, Hands: 11899
      Hero (BTN): $10.00
      SB: $4.00 - VPIP: 12, PFR: 11, 3B: 3, AF: 3,5, Hands: 292
      BB: $8.76 - VPIP: 46, PFR: 10, 3B: 0, AF: 2,3, Hands: 52
      UTG: $11.86 - VPIP: 16, PFR: 13, 3B: 6, AF: 9,8, Agg%:40, rfiEP: 9, ch/r flop 25(8), WSD%: 26, W$SD%:64, Hands: 1150 Fcbet: 50
      UTG+1: $15.05 - VPIP: 16, PFR: 12, 3B: 6, AF: 1,7, Hands: 380
      MP1: $10.00 - VPIP: 19, PFR: 15, 3B: 6, AF: 2,3, Hands: 194895

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with A :spade: J :spade:
      UTG raises to $0.40, 4 folds, Hero calls $0.40, 2 folds

Flop: ($0.95) J :club: 7 :heart: A :diamond: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $0.60, UTG raises to $2, Hero calls $1.40

Turn: ($4.95) K :heart: (2 players)
      UTG bets $3.00, Hero ?
  • 7 válasz
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.845
      Flop dobás tti nem jön szoba AA, JJ-t blokoljuk 77 meg elég szük range

törnön én meg pusholnék
    • megrab
      megrab
      Bronz
      Regisztrált: 2010.01.09, Hozzászólások: 368
      Hát nem tudom, egy AQ-val nem gondolnám, hogy így játszana. Én itt 77, JJ+, esetleg AK range-re tenném. QQ, KK és AK checkraiselhet mondjuk azt feltételezve, hogy esetleg a scarecardra emelsz.

Az a "baj" a flop callal, hogy utána kb végig oddsunk lesz a megadáshoz ezért szerintem is turn push ami ezután logikusan következne. De valószínűleg itt már ritkán leszünk elöl és csak a rosszabb lapot dobatjuk amiből eleve kevés lesz itt. Flopon még szerintem jó a call, de ha turn vagy river K vagy Q lap és villain betel akkor szerintem fel kell adni ... kivéve ha van valami read hogy ilyen spotokban blöfföl.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

A flop c/r range egy ilyne boardon brutálisan polarizált lesz általában.
      Általában 77 JJ sztem cbetelne itt. AA-t tudok elképzelni vagy valami random blöfföt. AK ritkán játszana így sztem.

Dobás nem jöhet szóba, viszont sehol sem emelnék, passzív lennék, hogy a blöffjeit bent tartsuk.

üdv: IF
    • biker14
      biker14
      Bronz
      sokat dobok...

Köszi az elemzéseket!
    • crisabsynt
      crisabsynt
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.03, Hozzászólások: 7.112
      Én már preflop sem adtam volna meg UTG emelését, eléggé feszes játékosnak tűnik.

Ha TT+AJs+ lappal emel koraiból, akkor is sztem dominálva leszel.

Ha meg már megadtál preflop, és flopra jött a 2 pár, és még check/raise-el, akkor én itt nem tudnék dobni, és azt sem feltételezném hogy ő egy check/raise- után tud dobni, teháth kb ezt a flop-on be is push-olnám.

Az a baj, hogy sztem itt nem fog blöffölni. AA,JJ, és AJ, lesz ez legtöbbször, meg talán néha AK, AQ de sztem az nem check/raise-elne.

Szóval összesítve én ezt pre dobám.. de ha már megadtunk és kaptunk egy ilyen flop-ot TOP két pár se flush, se sor nincs kint, akkor egy check/raise-re én itt push-olnék.
    • fmobil
      fmobil
      Platina
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 1.929
      Fragival ertek a leginkabb egyet, azzal a kulonbseggel h szerintem ez itt atomeros line az ellenfeltol es lehet weak, de turnon dobnek. Ha jobban ismernem villaint akkor lehet tudnam h tud atombrutal, tobb utcas bloffoket produkalni, de ez igy nagyon eros tole es ne felejtsuk h NL10 -en vagyunk.

Akik barmelyik utcan pusholnanak azok gondoljak at h mi ellen. Az ertekrange agyonver minket a bloffoket dobatjuk. A push itt nagyon rossz.

GL :)

@biker - villain mit mutatott?
    • biker14
      biker14
      Bronz
      Sziasztok!

Nem tudom mi volt nála, dobtam, szintén abból kiindulva, hogy hátul állok ezzel a két párral.
      HM-ben átnéztem a handjeit, általában értékért mentek az agresszív moveok tőle, bár nem sok példa alapján. Bár nem kizárt, hogy itt jónak látta blöffölni.

Köszi az észrevételeket nektek is!
      biker