[SH] nl50 77

• zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      Pacific, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $61.74 (123.5 bb)
      CO: $76.84 (153.7 bb)
      BTN: $43.45 (86.9 bb)
      SB: $50 (100 bb)
      BB: $48 (96 bb)
      Hero (UTG): $50 (100 bb)

Preflop: Hero is UTG with 7 7
      Hero raises to $1.50, 4 folds, BB calls $1

Flop: ($3.25) 4 2 5 (2 players)
      BB bets $0.50, Hero raises to $4.75, BB calls $4.25

Turn: ($12.75) K (2 players)
      BB checks, Hero bets $7.87, BB calls $7.87

River: ($28.49) 2 (2 players)
      BB bets $33.88 and is all-in, Hero folds

Results:
      $28.49 pot ($1.42 rake)
      Final Board: 4 2 5 K 2
      BB mucked and won $27.07 ($12.95 net)
      Hero mucked 7 7 and lost (-$14.12 net)

villain itt még ismeretlen, de nyilván fish, az országból ahonnan jön ritka a reg, viszont sok a poszt aggro fish.

Floppon value raisem van sztem, turn egyrészt lehet benne value a húzók miatt, másrészt így jó eséllyel chb-6om a rivert.

Azért ez riveren nekem kissé blöffszagú de ennyiért gondolom fold.
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Riverig teljesen egyetértek a játékoddal.

Az ő donkpush-ával az a baj, hogy ennyi infóból ez lehet value és blöff is, nem nagyon tudjuk eldönteni.

Igy abból indulnék ki, hogy mi a river range-em, amivel emelek UTG-ből, raise-elek flopon, és betelek turnön, ennek a top 45%-át kellene megvédeni, ezzel blöffcatch-elnék.

Riverre én ezzel érkeznék:
      55+,AsKs,AsQs,KsQs,AsJs,KsJs,QsJs,AsTs,KsTs,QsTs,JsTs,As9s,Js9s,Ts9s,As8s,Ts8s,9s8s,8s7s (71 kombó)

Ennek a legerősebb ~45%-a:
      TT+,55,AsKs,KsQs,KsJs,KsTs (34 kombó)

Vagyis egyéb infó nélkül a 77-et már el lehet engedni. Egyébként érzésre is azt mondanám, hogy vannak ennél erősebb kezek a range-emben blöffcatch-elni, szóval szerintem játék közben is elengedtem volna.
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      érdekes dolgokat írsz. Dobtam amúgy én is.

Mondjuk sztem TT(a river call ranged alja) és 77 között itt nincs szinte semmi különbség, gyakorlatilag semmi, hacsak nem feltételezzük, h 88, 99 csinálja ezt tőle, de ezt nem gondolom.

Ismeretlenül sztem nem lehet megmondani, h mi lehet nála és drága blöffcatch, noha vannak érvek a call mellett:
      - elég húzó gyanús a mindonk/call flop, c/c turn line, főleg h a flop drawy.
      -maga a line, az h nem 100bb--elég fishy... és ugye egy river fish range sokszor blöffheavy riveren, főleg ha vannak busted drawk...
      -azért nehéz elképzelni értelmes kezet ami így játszik, de persze ha fish akkor bármi lehetséges

persze tök ismeretlen és drága is a call, tehát gondolom ok a fold, csak nekem ez nem olyan egyértelmű, mert nem esküdnék meg rá, h az esetek kb harmadában ne lenne itt jó a 77, de hát ezért is posztoltam.

Meg hát e nemzet fiaitól sokszor láttam már itt riveren A6o- pl. :D
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      Ismeretlenül sztem nem lehet megmondani, h mi lehet nála
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      Mondjuk sztem TT(a river call ranged alja) és 77 között itt nincs szinte semmi különbség
      Egyetértek, ennyi infóból az ő range-ét abszolút csak találgatni tudjuk, ezért szerintem ez egy elég jó spot, hogy GTO szerint közelitsük meg. Ezért potodds alapján, defenziv módon határozzuk meg a range-ünket, és igy húzzuk meg a határt, hogy mi legyen a call range alja. Persze a gyakorlatban a 77 és TT között kicsi a különbség, de jobb ez szerintem mint a hasraütéses találgatás.

Ha több infó lenne, akkor lehetne exploitiv játékot játszani, például:

- ellenfél weak reg (nyilván reg nem játszik ilyen line-t, de tételezzük fel a példa kedvéért) --> fold, mivel az ő blöffrange-e itt minimális lesz (egyensúlytalanság), tehát kihasználjuk őt azzal, hogy csak nagyon szűk/erős range-el adunk meg

- ellenfél aggro fish, magas river agresszió --> call, mivel az ő egyensúlytalansága az, hogy túl sok blöff van a range-ében, ezt azzal tudjuk kihasználni, hogy szélesebben adunk meg ellene
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ezt elég szépen kiveséztétek, nem is nagyon tudok hozzáfűzni semmit.
      Nálam ez ismeretlen ellen egy nagyon sima dobás.

üdv, pborisz