[FR] NL50 KQs 3wav

• nelayan
      nelayan
      Bronz
      Regisztrált: 2013.02.08, Hozzászólások: 196
      Poker Stars $50.00 No Limit Hold'em - 8 players - View hand 2243082
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $125.00 - VPIP: 24, PFR: 19, 3B: 5, AF: 2,2, Hands: 69015
      Hero (BTN): $125.00 - VPIP: 16, PFR: 12, 3B: 4, AF: 2,3, Hands: 132046
      SB: $61.57 - VPIP: 58, PFR: 23, 3B: 0, AF: 1,8, Hands: 26
      BB: $53.90 - VPIP: 12, PFR: 9, 3B: 3, AF: 2,2, Hands: 1791
      UTG: $82.29 - VPIP: 72, PFR: 3, 3B: 2, AF: 0,8, Hands: 151
      UTG+1: $124.90 - VPIP: 17, PFR: 13, 3B: 5, AF: 2,6, Hands: 25205
      MP1: $64.93 - VPIP: 50, PFR: 0, 3B: 0, AF: 3,0, Hands: 8
      MP2: $308.19 - VPIP: 21, PFR: 17, 3B: 7, AF: 2,3, Hands: 2805

Pre Flop: ($0.75) Hero is BTN with Q :spade: K :spade:
      UTG calls $0.50, 2 folds, MP2 raises to $2.80, 1 fold, Hero calls $2.80, 2 folds, UTG calls $2.30

Flop: ($9.15) 3 :diamond: 2 :spade: J :spade: (3 players)
      UTG checks, MP2 bets $5.50, Hero raises to $16, UTG calls $16, MP2 folds

Turn: ($46.65) 4 :spade: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $23.00, UTG calls $23

River: ($92.65) 2 :heart: (2 players)
      UTG bets $40.39, Hero calls $40.39

MP2 statok:

cbet: 62
      cbet/fold: 80% (10)

UTG pedig egy nagyon passzív fish?
      Agr factor: 0,8
      Fold to cbet: 63%
      WTSD: 26
      W$SD: 52
      Agr%: F:3, T:17, R:32

MP2 80%-ot cbet fold-ol, ezért döntöttem a raise mellett. Még AA, KK, QQ, is nagyon kényelmetlen helyzetbe kerül egy raise után, míg a Fish sok flöss húzóval benn maradhat.

Próbálom gyakorolni a ranga állítást, ezért itt is megpróbálok az utcákra rangeket állítani.

Pre:
      MP2 PFR 10%: 88+,ATs+,KJs+,AJo+,KQo
      UTG: KK-22,A2s+,K2s+,Q7s+,J8s+,T7s+,96s+,86s+,75s+,63s+,53s+,42s+,32s,A2o+,K9o+,Q9o+,J9o+,T8o+,97o+,86o+,76o,65o
      Bár UTG range kicsit nehezebben belőhető, de valami ilyesmi lehet. Persze néha AA-t swlowplayel, meg néha KK-t raisel, de valami ilyesmi.

Flop:
      MP2 amivel cbetel: JJ+, AsTs, AsJ+, plusz egy-egy TT, 99,KQ

És MP2, amivel tovább jön raise után (Feltételezve, hogy ovepárt soha nem dob, ami azért nem valószínű) JJ+,AsTs,AsJd,AsJh

Itt a cbetelő kb 30 kombinációból megmarad 18, vagyis minimum 40%-os FE lesz vele szemben. Ha dob néhány overpárt, mondjuk eldobja a QQ-kat, akkor még magasabb. És van ezzel a range-el szemben kb 40% EQ-m.

UTG megadó skála: KK-JJ,33-22, 32s,As2s+,Ts7s+,9s6s+,8s6s+,7s5s+,6s3s+,5s3s,KJo,QJo,J9o+

Természetesen ez sem biztos, hogy tökéletes, hiszem néha JJ,22,33,QQ,KK lehet raise, de alapvetően egy nagyon passzív játékos.

Turn: KK-JJ,33-22, 32s,As2s+,Ts7s+,9s6s+,8s6s+,7s5s+,6s3s+,5s3s

Kivettem belőle a top párokat. Azon jívül nem hiszem, hogy itt nagyon mást eldob. Sem fölépárt, sem setet, sem flösst nem fog dobni szerintem.

River:
      Ha azt feltételezem, hogy csak full, poker, és A-os flöss donkol, akkor nem adható. Ha teszek bele kisebb flössöket, akkor adható.
      Elsőre egyértelműnek tűnt, hogy jó a river call, mert csak lesz 25%-om, de utólag elemezve egy ilyen passzív hal vajon fog donkolni a riveren egy T-es, vagy 9-es flössel?

Szóval a kérdések:

Jó-e így a megjátszás? Leginkább a flop raise, és a river call rendben van-e?
      Ill a Turn bet jó-e? Ott akkorát beteltem, hogy riveren már könnyen bekerüljön a maradék.

A range-ket jól lőttem-e be nagyjából?

Köszönöm
  • 7 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali,

Pre a call a jó sztem is, tartsuk bennt utgt.

nekem a megjátszásod fura

MP pre rangéhez: sztem deepen egy passzív fish ellen egy reg sokkal sokkal szélesebben izolál IP. ez álom szitu! Én szélesebben akár mint az open raise skálám. Ennél nincs is jobb szitu. Ha betalálunk keményen betelünk, ha meg gyenge párunk sd képes kezünk van akkor könnyen elmegyük mutatásig, mert passzív, de mivel sokat dob így még a blöff cbet is működhet airrel...
      22+ Axs+ 45s+ 75s+ A8o+ K9o+ K5s+ Q9o+ Q7s+ J9o+ J8s+ minimum izolálnék, de mivel sokat foldol a cbetre akár többel is, itt MP helyében inkább az utánnam jövőkre figyelnék...

FLOP

A flop raiset kétszer is meggondolnám, de lehet eszembe sem jutna. Az ok, h MP2 vel sok mindent dobatunk, de kb általában kizárjuk a fisht, ami ne legyen már a célunk deepen, pont azt aki kifizet ha betalálunk. A lapunk meg a reg range ellen is jól játszik a továbbiakban.

:club: tehát a flop raissel azt érjük el , h sokszor kizárjuk a valuet adó fisht, v megad, mint itt amikor még nincs is kész a lapunk(mondjuk itt ez azért nem nagy baj). Általában ellene ráérünk akkor betelni amikor legalább egy K érkezik turnön... de ne kockáztassuk, h kizárjuk!
      :club: A reg rangből meg olyan handeket dobatunk, amik ellen amúgy is jó az equtynk, viszont szűkítjük azok irányába amik ellen bajban lehetünk (szetek két párok, Asxs flös drawk, mert ezek nem dobnak, de pl gyengébb FD-k dobhatnak, pedig azoktól jöhetne value ha betalálunk, így ha flöss lapon pénz kerül be az gyakran riverse implied odds lesz mert sokszor Asxs-be nézünk, főleg h K,Q magas flöse nem is lehet.). Arról nem is beszélve, h lesz hand amivel tovább emelhet, és akkor roszz szituba kerülünk egy olyan lappal amivel sima callal játszható és ami gyengébb fd-k ellen pl jó implieddal rendelkezik, rendelkezett volna...

MP Floppon valueból 33 22, A :spade: x :spade: tuti cbetel, Jx, QQ+, egyéb fd-k, 45 sd de a fish miatt itt (44-66)77-TT-tel is mindig, én pl soha nem passzolnék itt ezekkel, ilyenkor a fishre figyelek, tőle jön érték.

Meg lesz itt sztem MPnél blöff cbet is 2 overrel pl, mert a fish sokat dob, te meg adhatsz hitelt neki mert fishhel a potban cbetel... Sőt A high sokszor kiderül h vbet lesz a fish ellen :) Blöffölni meg btn általában nem fog hiszen ott a fish...

Turn ha már hu vagyunk egy passzív fishel akkor sokkal nagyobb bet sztem itt simán lehet nála vmi draw ami fizethet(ami riveren már nem fog), a kész kezeivel meg amivel itt calloz 23 at azzal callozna 33at is.

Amúgy nekem nagyon tetszik h ilyen részletesen elemzed a szitut és írsz rangeket :f_thumbsup:

Pborisznak remek olvasmány lesz :)
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      UTG handszám vpip pfr?
    • nelayan
      nelayan
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      UTG handszám vpip pfr?
      Szia!

Köszönöm az elemzést!
      Nem pborisznak lesz jó olvasmány, hanem Ingyenfrag-nek, vagy Novynak! :)

Handszám, VPIP, PFR a bejegyzés tetején, a pozíció mellett a statok között elrejtve! :)
      Handszám: 151, 71/3
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: nelayan
      Eredeti hozzászólás: zbornaja
      UTG handszám vpip pfr?
      Szia!

Köszönöm az elemzést!
      Nem pborisznak lesz jó olvasmány, hanem Ingyenfrag-nek, vagy Novynak! :)

Handszám, VPIP, PFR a bejegyzés tetején, a pozíció mellett a statok között elrejtve! :)
      Handszám: 151, 71/3
      Na tessék én meg azt hittem 6max vagyunk mert én most azon tolom, meg olyan handeket posztolok. LOL :facepalm:
      OMG miket nézek be mostanában a fórumban. Akkora fórum :f_confused: vagyok.

Na mindegy lényeg h azért viszonylag széles ranggel izolálnék egy ilyen fisht full ringen is deepen. Kicsit vélhetően feszesebben, de majd FR elemzők megírják.
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Szia!

A raise sztem tök jó. Reg cska setekkel meg FD-kel fog tovább játszani. Fiss ellen meg nagyon jó EQ-nk van és nem baj ha épül a pot ha esetleg megad.

Turnön nagyobbat hívnék. 4. szín riverre lehet action killer és addig szeretnénk még bent látni minél több $-t. Ráadásul ha van nála pikk + 1 pár, akkor szinte soha nem fog dobni a fiss.
      Kisebb flössök ellen sem baj ha hamarabb bekerül.

Riveren ellen pedig nem dobnék. Pár random mutatást adsz neki és soha nem dobhatsz. Az meg a másik, hogy tényleg lehet nála egy rakat kisebb flöss is és az odds is nagyon jó.

Én rámennék a nagyobb bet turnre és riveren persze bekerül.

üdv: IF
    • nelayan
      nelayan
      Bronz
      Köszönöm Neked is az elemzést!

Ha flopon kapok egy raise-t, akkor hogyan tovább?

Én úgy gondolkodtam, hogy a Fish is betolja, akkor én is betolom, ha csak MP, akkor Fold, ha csak a Fish akkor pedig egyértelműen call.

Jó a gondolat?

Kicsit számolok ehhez:

Felállítottam két feltételezett range-t, amik ellen viszont nem állok túl jól:

MP-hez tettem a seteken és az A-os flössökön kívül néhány overpárt, UTG-hez szintén néhány overpárt, a seteket, kát párokat, és sok flöss húzót.

Asztal: J:spade: 2:spade: 3:diamond:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      UTG        27.33%  27.33%     0.00% { KK-JJ, 33-22, 32s, AsTs, As9s, Ts9s, As8s, Ts8s, 9s8s, As7s, Ts7s, 9s7s, 8s7s, As6s, 9s6s, 8s6s, As5s, As4s, As3s, As2s, AsJd, AsJh, AsJc }
      MP2        49.81%  49.81%     0.00% { JJ, AdAs, AhAs, AsAc, KdKc, KhKc, QdQh, AsTs }
      CO         22.86%  22.86%     0.00% { KsQs }

Ez alapján semmiképp nem jó a call, ha 3-an megyünk.

Ha csak utg, akkor pedig így néz ki:

Asztal: J:spade: 2:spade: 3:diamond:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      UTG        57.41%  57.41%     0.00% { KK-JJ, 33-22, 32s, AsTs, As9s, Ts9s, As8s, Ts8s, 9s8s, As7s, Ts7s, 9s7s, 8s7s, As6s, 9s6s, 8s6s, As5s, As4s, As3s, As2s, AsJd, AsJh, AsJc }
      CO         42.59%  42.59%     0.00% { KsQs }

Itt viszont raise után már nem dobhatok, vagyis UTG ellen raise/push, ugye?
    • ingyenfrag
      ingyenfrag
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.06, Hozzászólások: 19.204
      Ezzel egyet értek. Reg ellen tuti halott vagy ha be kell tenni. Nagyon feszes lesz itt.