[SH] NL50 AK squeeze 3 utca bet

• Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      Pacific, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $50 (100 bb)
      SB: $38.16 (76.3 bb)
      Hero (BB): $52.84 (105.7 bb)
      MP: $55.57 (111.1 bb)
      CO: $49.58 (99.2 bb)

Preflop: Hero is BB with K A
      MP raises to $1.50, 2 folds, SB calls $1.25, Hero raises to $6.50, MP calls $5, SB folds

Flop: ($14.50) 9 4 9 (2 players)
      Hero bets $7, MP calls $7

Turn: ($28.50) K (2 players)
      Hero bets $15.25, MP calls $15.25

River: ($59) 6 (2 players)
      Hero bets $24.09 and is all-in, MP folds

Results:
      $59 pot ($2.95 rake)
      Final Board: 9 4 9 K 6
      Hero mucked K A and won $56.05 ($27.30 net)
      MP mucked and lost (-$28.75 net)

SB 36/9-es fish, de csak 43 hand van róla.
      UTG 23/17-es 103 hand 50% fold to flop cbettel.

Kérdés, hogy jó volt-e a megjátszásom?
      Mind a három utcán bet/fold? Vagy be lehet pakolni valahol?
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Ezen a flopon nem cbetelnék. Párt nem fog dobni, minden mást verünk, de nem tudjuk mennyire adna meg velük (mennyire floatolós), és nincsenek backdoorjaink barrellezni. Úgyhogy flopon checkelnék, és megnézném mit csinál.
      Egyébként miután flopon megadott, mit játszottál volna egy blank turnön (mondjuk 2)? Ch/fold?

Ahogy játszottad, turntől nyilván standard broke, soha az életben nem bet/foldolnék itt 100bb-ért.
    • Zsocci
      Zsocci
      Bronz
      Regisztrált: 2010.11.06, Hozzászólások: 1.204
      ha blanken x/foldolok az nem jó?

Ha nem cbetelek, akkor x/fold? Nem hiszem, hogy a x/call opció lenne. De mondd, ha szerinted tévedek. :)
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.334
      Hogy mi a jó, azt sajnos nem tudom... :)

Viszont ja, ha cbetelünk, akkor a legtöbb turnön ch/foldolhatunk ismeretlen ellen, talán J/Q-t lehet barrellezni A/K-n kivül, bár plusz equity-nk azzal se lesz, meg -ot, de abból meg nincs blockerünk, szóval nála simán lehet egy, ami miatt inkább megad.

Lehet rosszul gondolom, de nem vagyok hive annak, hogy "információért" cbeteljünk, meg hogy "könnyebben játszható" legyen a kéz. Úgy gondolkoznék, hogy jobb nem nagyon dob, legalábbis flopon nem, azt nem tudom rosszabb mennyire adna meg, szóval checkelek, és megnézem mit csinál. Egy utcát biztosan ch/calloznék, mert showdown value-m van AK magassal ezen a boardon. Persze lehet kifogunk egy ultraaggro arcot, aki ránktolna három utcán vmi air handet is, de azért mi is ismeretlenek vagyunk számára, szóval neki sem olyan egyszerű line a bet/bet/push mondjuk A:hQ-val itt... :)
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Sziasztok!

Teljesen jó így a hand, törnön és riveren sem játszhatsz már bet/fold-ot értelemszerűen. :s_biggrin:

A cbet nekem tetszik itt, persze valóban nem dobatunk jobb lapot, de több utca bettel már tudunk jobb lapot dobatni és igazából nagyon face up a lapod, ha itt c/c-t játszol. Persze ha csinálsz ilyet QQ+ lapokkal is, akkor nem, de nekem jobban tetszik itt a cbet ezzel és overpárokkal is.

GL:
      novy