[SH] nl50 97s SB vs BB

• szulejmanov
      szulejmanov
      Black
      Regisztrált: 2012.03.16, Hozzászólások: 1.605
      IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $54.34 (108.7 bb)
      BTN: $72.56 (145.1 bb)
      SB: $47.25 (94.5 bb)
      Hero (BB): $62.27 (124.5 bb)
      MP: $57 (114 bb)

Preflop: Hero is BB with 9 7
      3 folds, SB raises to $1.50, Hero calls $1

Flop: ($3) 3 6 J (2 players)
      SB bets $2.50, Hero calls $2.50

Turn: ($8) 9 (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($8) 7 (2 players)
      SB bets $4, Hero raises to $12, SB raises to $43.25 and is all-in, Hero folds

Villain 23/20 af: 3.3 cbet: 69 tcbet: 45 Steal SBvsBB: 81 wtsd: 27 wsd: 51 hands: 14k

Flopon a float mellett döntöttem, hogy a turnön elvigyem a kasszát. Így, hogy lett terítési értékem, a chb- t választottam, hátha valamit kitalál riveren. Jx- ből akartam értéket nyerni a raise- sel.

Turnön betelni kellett volna? Jó a raise/fold riveren?
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Amit játszottál, teljesen egyetértek vele. Flopon megadnék, van egy csomó backdoor-unk, viszont setekkel is ritkán emelnék itt értékért.
      Ezen a turnön visszacsekkelném a showdown value-t. Riveren meg raise/foldolnék értékért potkontrollozott Jx-ek ellen leginkább.

Annyi még, hogy ha viszont turnön betel, akkor minden 7/8/9/T/ turnön emelnék félblöffként.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.073
      Sziasztok!

Jó gondolatok mindkettőtöktől, tetszik minden, amit leírtatok. A játék is jó, riveren kifejezetten szép, hogy meg tudsz húzni egy raise/fold line-t értékért. Nálad is lehet flöss, amit így játszol (AsXs, vagy 6sXs), nem fog rád blöffölni.

GL:
      novy
    • onetwo78
      onetwo78
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.06, Hozzászólások: 1.209
      amikor először láttam ezt a handet, akkor arra gondoltam, hogy villain helyében én az egész air rangemmel AI megyek, mivel heronak turnön minden Fd-ját betelnie kellene, max a 6sxs-sel checkkel ip. Ez így hibás gondolatmenet?
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.073
      Azért itt riveren egy c/r all-in nagyon költséges, tehát drága. Abban valóban igazad van, hogy nem igazán tud itt megadni, mivel a flössök javát folytatná a törnön, de ha csak az a pár lap ad, meg amit írtam én is zárójelben, akkor az már valószínűleg elég, hogy ne legyen olyan hatalmas nyereség itt c/r push-t játszani a riveren.

Kisebb c/r szerintem elég jól működhet, ha arra gondolunk, hogy vékonyan vbetel az ellenfél, de az már nagyon drasztikus lépés lenne, hogy kicsit nyitunk azért, hogy vékonyan emeljen értékért vagy blöffből és erre toljuk vissza blöffből.