[SH] Nl25 99

• tomi924
      tomi924
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.22, Hozzászólások: 172
      SB regnek néz ki 20/18 167hand alapján 3bet 1,6

Known players:
      CO:
      $20.00
      BU (Hero):
      $37.86
      SB:
      $26.01
      BB:
      $26.10
      MP3:
      $5.02

Preflop: Hero is BU with 9, 9.
      2 folds, Hero raises to $0.62, SB raises to $2.00, BB folds, Hero calls $1.38.

Flop: ($4.25) 5, 3, 2 (2 players)
      SB bets $3.00, Hero calls $3.00.

Turn: ($10.25) T (2 players)
      SB bets $6.50, Hero calls $6.50.

River: ($23.25) 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $26.36(All-In), SB calls $14.51.

Final Pot: $64.12.

Results follow:

SB shows a straight, five high(Kc As).
      Hero shows a pair of nines(9h 9s).

SB wins with a straight, five high(Kc As).
  • 6 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Mi volt az elképzelésed, terved a handben?

Úgy értem, milyen range-et adtál az ellenfélnek, és a riverbettel mi volt a célod (érték vagy blöff)?
    • tomi924
      tomi924
      Bronz
      itt vagy overpárra tettem vagy Ax az overpárok biztos vernek ezért nem akartam elcheckelni viszont a river checkje után úgy éreztem el tudom dobatni őket mert az én rangem is hasonló lesz mint az övé tehát vagy over vagy Ax a 2 utca call miatt és overt sokszor mögé checkelek
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Az 1,6% 3bet nagyon alacsony ugyan, de a 167 hand nem egy óriási minta, BTN vs SB vagyunk, és nem 3betel túl nagyot, szóval easy call preflop.

Mivel postflop nem tudunk róla semmit, ezért flopon és turnön megadnék, bár a turn call elég határeset, de itt még barrellezhet két overt, X:sX tipusú handeket.

Riveren viszont nem látom értelmét a betnek. Egyrészt két call után milyen Ax lesz nálad? Az ő szemében nem túl hiteles, hogy sima ász magassal két utcán át callozol 3bet potban, szóval szerintem Ax-et nem nagyon tudsz reprezentálni. Arra számitanék, hogy ha nála Ax van, azt betolja itt, szóval a river check után leginkább air-re tenném (QJ/KQ/87s ilyesmik), ez ellen nyilván nem tudunk értékért betelni. Esetleg ha valami fishreg, akkor checkelhet itt olyan handet, aminek van showdown értéke, de vmi miatt nem akarja/meri betolni (JJ-KK/Tx/88/77). Ezek ellen sem tetszik a bet, a gyengébb handeket vlszleg eldobatjuk (88-77), de egy rossz játékos simán ch/callozhat itt Tx/JJ-KK -val, aminek ugyan értelme nem sok van, de ettől még játszhat igy.

Szóval checkelnék, és remélném, hogy a teritésen megverek vmi K/Q magast vagy gyengébbet.
    • tomi924
      tomi924
      Bronz
      de ha itt nem meri betolni akkor mért check callozna ? blöff catchnek nincs sok értelme mert majdnem mindig kész lapom lesz riveren am én se szívesen calloznék 2 utcát Ax el de nagyon sokan megteszik és így kevés minta alapján lehet a rangemben
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Eredeti hozzászólás: tomi924
      de ha itt nem meri betolni akkor mért check callozna ? blöff catchnek nincs sok értelme mert majdnem mindig kész lapom lesz riveren
      Abban egyetértünk, hogy a részéről nincs sok értelme ch/callozni, mert blöff leginkább akkor lehet nálad, ha vmit blöffbe forditasz, mint egy 99-et például. Ettől még ő játszhat - rosszul - ch/callt itt.

Másrészt szerinted JJ-KK ch/foldolna itt? Hát nem tudom, a te riverbeted egyértelműen blöff, viszont ez szerintem nem egy jó blöffszitu, még ha dob is, az esetek nagy részében gyengébb handet dobatunk csak el, másrészt Ax-et reprezentálni is elég neccesnek érzem itt.
      Ráadásul QQ+/AK a preflop call miatt nem lesz gyakran a range-edben, tehát egy JJ-KK annyira azért nem érezheti rosszul magát. Ettől még ch/callozni a rivert rossz játék lenne tőle, ebben egyetértünk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Ismeretlen ellen én ezt PF simán elszórom, mivel azt se tudom postflop mit csináljak ellene.
      Éppen ezért mivel semmit nem tudok róla, én turnön már szórnám.
      A river bet pedig nekem se tetszik, mert Te itt egyértelműen Ax-et akarsz előadni, amiből kb. ezek lehetnek nálad: A:sQ, A:J Vagyis csupán 2 lapot adsz elő a blöffel. Simán beállhat itt ch/c-ra overpárral és akár Ax-el is, mert nyilván Te itt nem tudsz megadni rosszabb kézzel ha pushol az Ax-ekkel, amivel az ő range-e tele lehet. Egyedül egy TT-től kaphatna callt talán.
      Szóval a river blöff szerintem itt nagyon rossz.

üdv, pborisz