[SH] NL10 AK (vs xr happy fishreg) [2013.06.24]

• Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Poker Stars, $0.05/$0.1 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: 55.7 bb
      CO: 50.6 bb
      BTN: 82.6 bb
      SB: 100 bb
      BB: 100 bb
      Hero (UTG): 103 bb

Preflop: Hero is UTG with K A
      Hero raises to $0.3, 3 folds, SB calls $0.25, BB folds

Flop: ($0.7) K 5 4 (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.48, SB raises to $1.44, Hero calls $0.96

Turn: ($3.58) 6 (2 players)
      SB bets $2.25, Hero calls $2.25

River: ($8.09) 7 (2 players)
      SB bets $6.00 and is all-in, Hero ?

SB egy ch/r happy fishreg...
      23/13 2,3% 3bet 360 hands
      44/42/50/37
      to/fl/tu/riv
      ftocb 25% (20)
      raise cb 25% (20)
      flop ch/r 42% (12)
      wtsd 29% (52)
      wwsf 56%
      w$sd 53% (15)

Mivel rengeteget ch/raisel nyilván nem chback, és nem is bet/fold volt a flop tervem, végig calldownozni akartam, viszont akkor eléggé ijesztő volt ez a river.

Nem tudom villain mennyire tud gondolkodni...de ugye az én rangemben zéró 8x kombó van, szóval sorom sosincs, ilyen tekintetben pedig valueból is ugyanúgy pusholni tudja a seteket, két párokat...viszont blöfflapnak is jó ez ugye - szóval value handjein ez nem sokat változtat, blöffnek viszont jó lap. Atom agró végig, utólag azon vagyok, hogy adni kellene ezt a riveren.

Néhány unlikely sc javult le, 78s, 67s, - 77, 88 amivel szerintem egy részben legalább ch/callozni kellene a flopon, és nem ch/raiselni...szóval nem tudom, olyan sok 8x nála sem lesz, a flop setek ellen meg amúgyis végig hátul voltunk. Ilyen agrotard ellen call?
  • 8 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Jó lenne tudni, hogy mivel ch/-r -elget. Mert ha TPBK-re is, akkor igen, ez 3 utca call (és így meg river fold), de ha draw-kal is, akkor ez már a flopon berakom.
    • Csengele
      Csengele
      Black
      Regisztrált: 2007.07.31, Hozzászólások: 511
      Szia,

Ha elég sok handed van, akkor mivel micron nincsenek normálisan felépítve a skálák és nem is mixel, ezért meg tudod nézni mivel check raiselgetett eddig és abból kiindulni... Pl megnézed, hogy ha blöffből raisel, akkor nem blöfföli soha turnt vagy rivert, és így tovább...

Sajnos ennyi infóból 40% x/r skála ellen nem tudsz mást mint river call... (valszeg szettet itt már nem shovelja, vagyis micron kevesek, onnantól meg maradnak a blöffök és kósza 8x-ek, amiből azért elég kevés lesz az Ő skálájában is bár egy SB call open% érdekes lehet)

@Sziszkok: Pont hogy ha TPBK-val raisel, akkor be kéne tenni a flopon, mivel azokat szerintem az életben nem dobja....

Ha tele van airrel akkor kell calldownolni...

Csenge
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Szerintem itt nem jó a calldown. Igaz, hogy villain eddig nem nagyon dobált a cbetekre, de 25 alkalomból az 5 emelés nem túl meggyőző nekem, hogy ő most itt elkezd mindennel csapkodni. Márpedig itt elég durván kell blöffölnie, hogy jó legyen a river call és nem nagyon szokták ezt totál air-el végigverni az ilyen 23 vpipes fish-ek.
      Ami még a river fold mellett szól szerintem, hogy simán lehet, hogy ő betol itt minden szettet, de tegyük fel, hogy nem:

Asztal: K:heart: 4:spade: 5:club:  6:diamond:  7:spade:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        28.13%  28.13%     0.00% { AsKc }
      MP3        71.88%  71.88%     0.00% { ATs, A8s-A7s, A3s-A2s, K8s, 86s+, A8o }

Ebben van 12 random blöffkombó és a szettek nincsenek is benne, csak 8x-ek. Szerintem sima fold a river.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Amúgy a 2. hand mutatását nézve valszeg tényleg sima fold, azért is mert ott egy TT-t ch/raiselt, valszeg simán fog így játszani 66, 77, 88-at.

Viszont a rangedben a K8s-t talán erősnek érzem, azért súlyozva, hogy ezzel milyen gyakran flatel pre, majd ch/raisel flop, majd barrelez turn, nem tudom, hogy mennyire lesz ez reális a river rangeben. A setek szerintem inkább reálisabbak.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      Amúgy a 2. hand mutatását nézve valszeg tényleg sima fold, azért is mert ott egy TT-t ch/raiselt, valszeg simán fog így játszani 66, 77, 88-at.

Viszont a rangedben a K8s-t talán erősnek érzem, azért súlyozva, hogy ezzel milyen gyakran flatel pre, majd ch/raisel flop, majd barrelez turn, nem tudom, hogy mennyire lesz ez reális a river rangeben. A setek szerintem inkább reálisabbak.
      Szerintem simán flatelhet K8s-t ilyen réssel a vpip-pfr között és, ha TT-t C/R-elt K56s-en, akkor itt K8-al is megteheti ezt szerintem, de persze ki lehet kapni a range-éből. Sokat nem javul az EQ-d sajna. És néhány szettet én is belevennék amúgy, csak nem kell azokat beletenni ahhoz, hogy látható legyen, itt nincs elég EQ a callhoz.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Akkor flop broke?
      Ha K8s flatel pre és ch/raisel akkor K9s, KTs, KJ+ is fog, nem?

Equity Win Tie
      SB 68.54% 68.06% 0.48% AsKc
      BB 31.46% 30.99% 0.48% 55-44, K8s+, KJo+

Egy ilyen range ellen viszont elég jól állnánk a flopon (ha ezeket be is rakja a ch/r után).
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      De miért akarnánk eldobatni vele itt egy 87-et pl.? Mert egy reraise után ez történne kb és közel sem biztos, hogy stackelődik is KT-vel pl.

Nem nagyon tud elromlani ez a board a kezed számára. ( jó most pont sikerült mondjuk, de ez a legrosszabb forgatókönyv, ami történhetett :D )
      Sok blöff lehet itt nála, ne dobassuk szerintem.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Sziasztok,

Egyetértek Csengével, ugyanaz vonatkozik ide is:

NL10 AK (vs xr happy reg v2)

A gondolatmenet, meg a lényegi koncepciókat át lehet ültetni...

Kivonat:
      (kevés fold -> nem balanszált x/r skála -> teljesen trash handek sokszor,
      túlzásba vitt raisek -> hogyan tudjuk kiexploitálni -> játékstratégia ellene
      ellenfelünk túlságosan agresszív és nagyon eltér az optimális játéktól flopon
      readek fontossága...)

De ennél jóval több van ott, érdemes elolvasni szerintem.
      GL,
      L