[SH] overpár alacsony board [2013.06.25.]

• B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      Poker Stars, $0.05/$0.10 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $9.56 (95.6 bb)
      Hero (CO): $10.10 (101 bb)
      BTN: $20.56 (205.6 bb)
      SB: $16.88 (168.8 bb)
      BB: $10 (100 bb)
      UTG: $17.84 (178.4 bb)

Preflop: Hero is CO with T T
      UTG raises to $0.30, MP folds, Hero calls $0.30, 3 folds

Flop: ($0.75) 4 6 9 (2 players)
      UTG bets $0.26, Hero raises to $0.80, UTG calls $0.54

Turn: ($2.35) 2 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.30, UTG calls $1.30

River: ($4.95) 5 (2 players)
      UTG bets $2.14, Hero calls $2.14

Results:
      $9.23 pot ($0.42 rake)
      Final Board: 4 6 9 2 5
      Hero mucked T T and lost (-$4.54 net)
      UTG showed 6 6 and won $8.81 ($4.27 net)

Ellenfél:

a 2. kiskép az nem kell ide mégse , de már nem akartam új képet szerkeszteni :) flop cb/call 27%, riveren 24%-ban donkol

Flopon védelemből emeltem overek ellen.(lehet nagyobbat is emelhettem volna) 27%-ban calloz ilyenkor, tehát 77+, AKs lehet nála kb. Turn x, river fold lett volna itt a helyes?
  • 6 válasz
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      UTG range ellen szerintem itt a flopon elég thin value a raise...szerintem itt nagyon ritkán ad meg rosszabb, annyi, hogy elég sokszor elvisszük a potot (AK,KQ,AJ,ATs hasonló lapok ellen) és megkíméljük magunkat attól, hogy viszonylag sok rossz turn/river lapon kelljen döntenünk ha barrelez.

Ahogy alakult, szerintem ez easy fold a riveren, még ilyen size ellen is. Eleve mikor ilyen weird linet játszanak, az szinte midnig value. Meg ha az UTG nyitó ranget nézzük, meg azt amivel CALLOZ a flopon, majd a turnön, majd donkol a riveren -> sosem bluff, valueból meg semmi rosszabbat nem fog így játszani.
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Eredeti hozzászólás: Clickbox
      UTG range ellen szerintem itt a flopon elég thin value a raise...szerintem itt nagyon ritkán ad meg rosszabb, annyi, hogy elég sokszor elvisszük a potot (AK,KQ,AJ,ATs hasonló lapok ellen) és megkíméljük magunkat attól, hogy viszonylag sok rossz turn/river lapon kelljen döntenünk ha barrelez.

Ahogy alakult, szerintem ez easy fold a riveren, még ilyen size ellen is. Eleve mikor ilyen weird linet játszanak, az szinte midnig value. Meg ha az UTG nyitó ranget nézzük, meg azt amivel CALLOZ a flopon, majd a turnön, majd donkol a riveren -> sosem bluff, valueból meg semmi rosszabbat nem fog így játszani.
      Minden szóval egyetértek.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Sziasztok,

Minden szóval egyetértenék, kivéve ez:

UTG range ellen szerintem itt a flopon elég thin value a raise...
      Alapból ilyen mérettel cbetel valszeg fishy... Én büntetem a fél pot alatti cbeteket sima potban, nem akarom, hogy ezt a méretet használják ellenem (túl olcsók lesznek a blöffök) a lényege, hogy sokkal többet játszom vissza rá akár callal, akár raisel, és ez a hand tökéletesen beleillik a raise rangembe, 98, 78, 77,55 inkább calloznék... Persze nehéz fejben beosztani a rangeket meg hogy itt most 74%-át a rangednek megvédjed, de igazából muszáj vagy...

Turn std, néha AK, AQ játszhat így nem tudja elengedni vagy potcontrollozik gyengébb SD valueval

Riverrel már teljesen egyetértek, ott ez már pure value és kb mindig szett... (összeáll a kép, indukál flopon, turnon x/c, riveren meg kidonkol ha SD valued van nehogy mögé csekkelj, arra számít hogy blöfföd úgyse fejezed be, SD valueval meg mögé csekkelsz...)

GL,
      L.
    • B4lukapit4ny
      B4lukapit4ny
      Bronz
      Regisztrált: 2011.03.18, Hozzászólások: 922
      köszi!
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Eredeti hozzászólás: LorD231984
      Sziasztok,

Minden szóval egyetértenék, kivéve ez:

UTG range ellen szerintem itt a flopon elég thin value a raise...
      Alapból ilyen mérettel cbetel valszeg fishy... Én büntetem a fél pot alatti cbeteket sima potban, nem akarom, hogy ezt a méretet használják ellenem (túl olcsók lesznek a blöffök) a lényege, hogy sokkal többet játszom vissza rá akár callal, akár raisel, és ez a hand tökéletesen beleillik a raise rangembe, 98, 78, 77,55 inkább calloznék... Persze nehéz fejben beosztani a rangeket meg hogy itt most 74%-át a rangednek megvédjed, de igazából muszáj vagy...

Turn std, néha AK, AQ játszhat így nem tudja elengedni vagy potcontrollozik gyengébb SD valueval

Riverrel már teljesen egyetértek, ott ez már pure value és kb mindig szett... (összeáll a kép, indukál flopon, turnon x/c, riveren meg kidonkol ha SD valued van nehogy mögé csekkelj, arra számít hogy blöfföd úgyse fejezed be, SD valueval meg mögé csekkelsz...)

GL,
      L.
      Ja, igazad van, ebben nem gondolkodtam a flopon. Igaz, hogy itt még annyira nem is használják ki azt, ha olcsón vagy blöffölhető, de jobb felkészülni a későbbiekre. :f_thumbsup:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.144
      Köszi Click!:)
      Ráadásul ez gyakran transzparens, tehát inkább többször gyenge mint erős, emiatt simán jöhet gyenge SD-ből, néha két over (AQ,AK ilyesmi) value.

Szívesen Balu!