[SH] Nl50 88

• DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $50 (100 bb)
      Hero (CO): $50.75 (101.5 bb)
      BTN: $50 (100 bb)
      SB: $22.25 (44.5 bb)
      BB: $57.75 (115.5 bb)

Preflop: Hero is CO with 8 8
      MP folds, Hero raises to $1.50, BTN raises to $4.50, 2 folds, Hero raises to $9.50, BTN calls $5

Flop: ($19.75) 7 5 J (2 players)
      Hero checks, BTN bets $8, Hero calls $8

Turn: ($35.75) 5 (2 players)
      Hero checks, BTN bets $32.50 and is all-in, Hero calls $32.50

BTN:http://pbrd.co/18ewkVT

3bet BTN vs CO 12%
      Fold to 4bet BTN 64%

Elég sokat 3betel. Mit gondoltok itt egy 4bet/foldról? Ilyen size mellett nem tudok 5betet callozni (mondjuk egy 88+, AQ+ 5b range-nél nem adnék neki szélesebbet, mert nem volt history). Viszont ha callol, akkor könnyebb lesz játszanom agresszorként , mert neki capped range lesz, itt pl ezen a boardon nemigen talál be, viszont aggró, szóval úgy gondoltam átállok check/callra.
  • 5 válasz
    • tomi924
      tomi924
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.22, Hozzászólások: 172
      én ezt preflop dobnám sokkal jobban szeretek 4bet blöffölni olyan lapokkal aminek van blocker hatása pl KJo KQo ilyesmik
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Nem igazán blöff, nem is tudom, talán protection, úgy éreztem túl erős ahhoz, hogy dobjam egy ilyen sokat 3betelő arc ellen, de megadni se túl jó, mert oop le leszek barrelezve általában, így inkább én 4beteltem. Nem gond, ha dobja az EQ-ját, ha meg megad, akkor ő lesz capped, és könnyebb lesz játszanom oop mintha csak megadok. Dobni ilyen ellen nem nagyon szerettem volna.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Alapvetően az alacsony és közepes PP-k nem jók blöff 4betre. A range-ek kiválasztásához mindenképpen ajánlom figyelmedbe ezt a cikket:

Blöff 4 bet 1. rész

Persze itt arra alapozod a döntést miszerint dobni akarsz, hogy kicsi a 4beted. De pont ez az egyik hiba a játékodban, hogy OOP vagy és ilyen kicsit 4betelsz egy eleve kis 3betre. Én egyébként 88-al 4bet/broke játékot játszok, de csak PF nagyon agresszív játékosok ellen, akik sokat 5betelnek. Ellenkező esetben egyszerűen eldobom. Csak azért, mert tudom hogy az ő 3bet skálája ellen jól teljesít a 88 még nem megyek bele kétes szituációkba, ahol tudom, hogy nehéz döntéseket kell hoznom. Mert ellene a 3bet call se nagyon jöhetne szóba, mivel postflop is agresszív.

Ha már így alakult, akkor postflop ok.

üdv, pborisz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Az a baj, hogy ha kis 3bet sizeot használ villain, akkor meg vagyok lőve a 4b sizinggal. Vagy azt csinálom, hogy én is kisebbet 4betelek, jobb ár/érték arány a blöffökre, viszont 5bet pusht meg akkor nem tudok callolni pp-kkel. Ha meg nagyot 4betelek, akkor a blöffök lesznek drágák. Tehát itt, hogy callozhassak, 14$-ig kéne 4betelnem, ha feltételezzük, hogy nem megy túl lazán tönkre, mondjuk legyen 88+, AQ+. És itt még nem is 3betelt olyan kicsit, van aki 8bb-zik 3bb openre.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Nálam minimum 2,5x a 4bet OOP. De ugye azzal is 38% körüli potodds lesz, amire már igencsak nehéz lenne dobni. A range-ét nem lőheted be ilyen egyszerűen 88+, AQ+-ra. De pont ezért nem jó ilyen lapokkal 4betelni, mert nagyon határeset lesz és csak a varianciát növeled vele. Legalábbis szerintem.