[SH] NL50 JTs

• 9 válasz
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali,

Én sb-n sokszor BB-től is függővé teszem, többnyire 3betelek sbről, vagy fold vs BTN (mert sok sq-t kaphatunk, ha callozunk pre).

Ha bb squeezelős, akkor csak akkor adnék meg, ha sq-t akarok indukálni. Ha viszont bb, nem squeezelős akkor inkább szóba jön a call egy 99 típusú lappal, amit nehéz lehet oop 3b kasszában játszani, illetve akkor is calloznék pl párokkal, ha bb nagy fish, mert akkor van implied egy 55-tel. Itt nem írtál BB-ről.

Ellene nem 3betelnék JTs, mert viszonylag keveset dob btn-on, és cbetre sem dob túl sokat. Így kb fishként tekintenék rá és inkább szélesen depolarizáltan valueból tolnám.

én nem cbetelnék, mert vélhetően több utca bet kell, és elég sovány az equity, szóval nem biztos, h erőltetném, főleg, h ez azért akár el is találhatta.

Hát az meg h betolod a raisre az bátor, bár tényleg elég blöffösnek néz ki és sokat is emel, de én ezt is kihagynám, egy AK-val akkor már inkább játszanék így...
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Nem a pre 3bet volt kérdéses, top ~15%-ot 3betelek SB-ből kb, callozni nem callozok innen kb semmivel, csak ha BB mondjuk fish, vagy indukálni akarok, vagy vmi speciális eset :) . Ha megad a top 15%-om ellen, akkor megad, tele van a rangem erős handekkel, úgyhogy nem para, ez kb a 3bet rangem alja amúgy.

A kérdés leginkább a flop cbet és flop 3bet :) Mondjuk a cbet szerintem itt elég alap, rengeteg turnt tudok barrelezni. Ez a raise meg... hát, mit reppel itt? :D Azért toltam rá mert nem tudok semmi olyan handet mondani, amivel így játszik valueból. AK-val inkább call, mert azzal verem a blöffjeit. Bár azon is agyaltam, hogy ezzel calloljak, és turn x/push, vagy ha checkel akkor river push, részemről se túl optimális itt a 3bet, de hirtelen nem tudtam jobbat, nem hinném hogy herocallolna itt egy AT, vagy KJ mondjuk.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Nem a pre 3bet volt kérdéses, top ~15%-ot 3betelek SB-ből kb
      Szia!

Feltételezem ezt nem úgy érted, hogy mindenki ellen így 3betelsz SB-ről, mert szerintem az nem lesz jó. Ellene konkrétan csak értékért 3betelnék, de abba a range-be nekem nem fér bele a JTs.

Flop cbet standard, mert nyilván sok jobb lapot szórhat és elég sok turnön barrelezhetünk. De a 3bet már enyhe túlzás még akkor is, ha sokat emel flopon. Miért ne emelhetne egyébként pont Qx-et? Sokan emelnek TP-t itt, pont azért, mert nem adnak elő vele semmit és lazább callokat, visszajátszásokat kapnak. Egyébként én meg pont hogy inkább AK-val tolnám vissza, mert azzal legalább van valamennyi eq-im, ha netán megad Qx-el. De ennek a lapnak nem sok eq-je van. Az ilyen drága blöffök viszont eq nélkül szinte biztos nem lesznek +Ev-sek.

üdv, pborisz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regek ellen, akik NL50+on már átlag 50-60+%-ban stealelnek BTN-ről, muszáj védekezni vhogy, nem lehet mindig a nutra várni :) Ha csak értékért 3betelsz, akkor milyen ranged lesz itt ellene? Mondjuk egy TT+,AJs+,KJs+,AJo+,KQo ? Ez ~7%, ami baromi kevés sztem.
      SB-t én kb 88+, A9s+, A5s-A2s, K9s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, ATo+, KJo+ rangel védem (~15%, és még ez se sok), ha 50-60%-ban nyit, és mindegy, hogy mennyit dob 3betre, ha keveset dob az se gond, mert egy erős depolarizált range ellen nyugodtan megadogathat, nem hiszem, hogy plusszosra ki tudja hozni.

Eredeti hozzászólás: pborisz
      Miért ne emelhetne egyébként pont Qx-et? Sokan emelnek TP-t itt, pont azért, mert nem adnak elő vele semmit és lazább callokat, visszajátszásokat kapnak. Egyébként én meg pont hogy inkább AK-val tolnám vissza, mert azzal legalább van valamennyi eq-im, ha netán megad Qx-el.
      üdv, pborisz
      Jó ok, néha raiselhet Qx-et, ha tisztában van az imagével, de 20% raise cbet 3bet potban, úgy hogy elég sokat callol, az enyhén bluffheavynek kell, hogy legyen. Főleg ezen a boardon, szóval ezért toltam rá.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Abban egyetértek DarkAwi-val, hogy preflop ezt weak eldobni.
      63% az overall foldto3bet-e az arcnak és, ha csak 7-8%-ot védekezünk SB-ről, akkor azt durván ki tudja ellenünk használni.

Flop push nagyon rossz. Srác nem tűnik egy túl csapkodós arcnak. Nekem 15-16% a raise cbetem 3bet potban és itt sosem raiselnék totál airt.
      Belegondolsz itt ilyen A2,A5,PP-k szinte mindig floatolni fog és nem nagyon van mit blöffből raiseljen. Meg itt J magassal stacket kockáztatni iszonyat pénzégetés EQ nélkül.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Akkor mi lenne itt a raising ranged? Mert itt nekem gyakorlatilag 0 van. Én egy értelmes value handet nem tudtam volna neki adni amivel ezt játssza.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Simán lehet, hogy KQ,AQ emel itt értékért, mert "nem ad elő semmit".
      De ez már 2013-ban eléggé lecsengett, hogy itt annyira blöfföljenek és durván spewy dolog erre ennyire visszajátszani, mert ez sokszor Qx lesz.
      Azért egy J high-t nem nagy dolog itt elengedni.
      Egyébként a minta sem olyan nagy. Gyakorlatilag 26 alkalomból 5x raiselt.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Nem szoktam ilyenekbe belemenni én sem, de itt annyira bluffheavy a range szerintem, hogy bevállaltam. 45% FE kell, hogy BE legyen a move. Lehet, hogy néha raisel egy Qx-et ok (amit mondjuk én history nélkül sosem raiselnék, én ebből indultam ki, te szoktál ilyet ilyen dry boardon?), de ha a raise-einek csak fele blöff, akkor kijövünk BE-re.
      Egy másik lehetőség ami felmerült, az a clickback, mert olcsóbb mint a push, blöfföket elvileg arra is dobja, és mondjuk lehetne balanszolni KQ, AQ-val, erősebbel meg csak callolni?
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Nem szoktam ilyenekbe belemenni én sem, de itt annyira bluffheavy a range szerintem, hogy bevállaltam. 45% FE kell, hogy BE legyen a move. Lehet, hogy néha raisel egy Qx-et ok (amit mondjuk én history nélkül sosem raiselnék, én ebből indultam ki, te szoktál ilyet ilyen dry boardon?), de ha a raise-einek csak fele blöff, akkor kijövünk BE-re.
      Egy másik lehetőség ami felmerült, az a clickback, mert olcsóbb mint a push, blöfföket elvileg arra is dobja, és mondjuk lehetne balanszolni KQ, AQ-val, erősebbel meg csak callolni?
      Nem tudhatod, hogy ő mit lát belőled. Lehet vett HH-t és van rólad több k leosztása, amiben azt látja, hogy mondjuk 39% a turn cbeted 3bet potban, viszont a fold cb 2 raise statod 45% alatti(és ez simán előfordulhat, ha ezt betolod) akkor meg már tök jó játék itt Qx-el emelni.

Meg nekem az a tapasztalatom, hogy ritkán raiselnek itt regek pure blöffből, szóval nem lesz neked itt megközelítőleg sem 45% a FE-d.