[SH] nl50 98s defend

• szulejmanov
      szulejmanov
      Black
      Regisztrált: 2012.03.16, Hozzászólások: 1.605
      IPoker, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BTN): $51.32 (102.6 bb)
      SB: $156.56 (313.1 bb)
      BB: $59.61 (119.2 bb)
      MP: $21.15 (42.3 bb)
      CO: $50 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with 9 8
      MP calls $0.50, CO folds, Hero raises to $2, SB folds, BB raises to $6, MP folds, Hero calls $4

Flop: ($12.75) 6 Q 7 (2 players)
      BB bets $8.50, Hero calls $8.50

Turn: ($29.75) 5 (2 players)
      BB bets $19.50, Hero raises to $36.82 and is all-in, BB calls $17.32

Villain 21/17 af: 2.1 3bet: 7.8 (BB vs BU: 14) cbet(3bpot): 85 wtsd: 30 wsd: 48 hands: 15k

Jó a pre védekezés ellene ezzel a lappal?
      Jó így a flop/call turn/push?
  • 3 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Határeset, éppen belefér a call, de 100 bb deepen az se gond ha dobod. Attól is függ, hogy mennyire ismered postflop, mennyire tudod majd lejátszani. Egy turn cbet még jó lenne, de valószínű a call a legjobb a flopon, raise/foldhoz túl jó, raise/brokehoz gyenge, floatra meg pont jó :)
    • zbornaja
      zbornaja
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.24, Hozzászólások: 1.713
      hali

pre sztem minél deepebben vagytok annál jobb lehet a call. Én ennyiért dobnék, mert elég barrelezősnek tűnik, és legtöbbször húzót floppolunk, vagy azt se, és télleg jó lenne turn stat.

Ilyen sokat 3betelő ellen min raiselnék, ha csak nem nagy fish a másik vak! Kevesebbet bukok, ha dobok, de egy 4bettel úgyanúgy nyomás alá helyezhetem... Ha meg megadok pre, akkor marad játéktér és ez IP jó dolog.

Mondjuk ha 100bbvel ültök és te min raiselnél btnról, akkor neki vagy túl nagyot kell 3betelnie, értsd sokat kockáztat kevésért, vagy egy 3szoros 3bet esetén, deepebbek maradnak a stackek--és jobban játszhatóvá válik a lapod, mert csomó érték kerülhet be poszt ahol te IP vagy.

Turnön nyilván tök jó a push.

Nekem már floppon is eszembe jut a raise/broke, mert sokat 3betel, és sokat is cbetel--> így itt lesz/lehet FE, de ha bekerül, akkor is van elég jó equity. A cbet size érdekes, ha ez nem standard akkor óvatosabb lennék, mert ez elég nagy.
      A megadással az a baj, h turnön, ha ilyen sokat barrelezik, akkor nem lesz lehetőségünk se betelni, ha checkelne, se realizálni az equityt.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Nem tudom MP milyen játékos, de ha valami nagyobb CS fish, akkor én ilyen esetben inkább csal overlimpelek, amikor agresszív 3betelők ülnek mögöttem. Így nagyobb valószínűséggel bent marad a fish is a játékban és pedig pozban leszek.
      Mivel eleve nagy az emelés és a 3bet is, így ez 100bb-vel sima dobás, főleg ilyen agresszív playa ellen. Ha meg már megadtál, akkor mindenképpen emelnék a flopon és raise/broke. Máskülönben fölösleges volt megadni, mert egy ilyen arc szinte biztos sokat barrelezik turnön is (ezt a statot nem tudom miért hagytad ki, hiszen fontos) és egyszerűen nem tudsz nyereségesen floatolni ilyen nagy potban.

üdv, pborisz