[SH] nl50 78s SQ pot

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      BTN 26/21/ Fto 3bet 75%/ 200 hand

SB 23/17/ 3B 6,5% / Fto cbet 3B pot 25% (4)/ Raise cbet 3b pot 0%/
      ...AF 2,6/1,3/2,1/ WTSD 23%/ WonSD 58%/ 1k hand

Talán AQ lehet ez ami value, mennyire jó itt egy call, és blank turnon push ha checkel?

Full Tilt, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, Rush, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

Hero (BB): $53.50 (107 bb)
      UTG: $116.35 (232.7 bb)
      MP: $66.70 (133.4 bb)
      CO: $44.70 (89.4 bb)
      BTN: $50 (100 bb)
      SB: $99.50 (199 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 7
      3 folds, BTN raises to $1.50, SB calls $1.25, Hero raises to $6.50, BTN folds, SB calls $5

Flop: ($14.50) A 8 Q (2 players)
      SB checks, Hero bets $6.50, SB raises to $13, Hero calls $6.50

Turn: ($40.50) 5 (2 players)
      SB bets $34.25, Hero folds
  • 7 válasz
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia!

Pre sqz ok. Ez a hand nem elég a flathez 2 reg ellen. JTs-el már tuti csak megadnék egy BU range ellen.

Egy kicsit szerintem atom spewy meglátás itt callozni flopon ez a raiset és pusholni blank turnön amikor téged világos, hogy durván eltalál ez a flop:D
      AQ-t,88-at rendszeresen látok ilyen szitukban regeknél és, ha van nála egy KdJd akkor is elől van veled szemben, szóval ez sima bet/fold szerintem.

Bet/call range-em flopon valami baby fd lenne vagy mondjuk egy JTs, mert az legalább tud nutsra javulni, de ezzel a hand-el csak jó nehéz döntés elé fogod állítani magadat és a sötétben fogsz tapogatózni teljes stackért. szerintem nem igazán éri meg.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      azért gondoltam erre, mert alig lehet nála value kéz. 88at blokkolom, tényleg csak AQ,

Min raisel, lehet csak egy olcsó blöff akar lenni 99-el vagy ilyesmi kézzel. Szerintem drawal nagyobbat emelne
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Értem én, hogy nem reprezentál sokat, de azért lássuk be az EQ-d itt nem valami fényes és, ha blöffcatch handet akarnék itt választani, akkor már inkább valami gyenge Ax lenne az.

Szerintem nem callozhatsz itt mindennel, csak azért, mert azt gondolod, hogy blöfföl. Azért amikor 2x calloz preflop egy regulár, ráadásul OOP akkor az már alapból egy erősebb range, mintha mondjuk IP callozna egy 3betet.

Szerintem a legjobb, ha felállítasz itt magadnak fejben egy range-et az leggyengébb laptól a legerősebbig, amivel ezt a raise-t megadod és nem csak érzésből callozol.

Ez olyan mint amikor tudjuk, hogy villain c/r-el BU vs BB K56r-en és nem ad elő semmit, akkor sem fogunk mindennel reraise blöffölni, hanem van a range-ünknek egy szemét része, amit dobunk és van olyan része is, amivel callozunk meg van olyan is, amivel reraiselünk blöffből vagy értékért.
      Ha mindennel reraiselnénk, mert úgysem ad elő semmit, akkor egy idő után ezt durván ki lehetne használni ellenünk.

Abban amúgy egyetértek, hogy std TAG-nak néz ki az arc és elég fura lenne, hogy AQ-t nem 3beteli, de én mostanában 200-on is látok rengeteg arcot, aki flateli AQ,TT-t OOP ?( És 7-8%-os 3betet produkálnak.
      Meg itt nála, ha gyengébb reg akkor KdTd,KdJd,AJ-t is el tudok képzelni, amivel így játszik.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Még annyi, hogy a cbet size-od itt nagyon alacsony és erre mondjuk tényleg rájátszhat akár 77-el is. Én 9-9,5$-t hívnék. Azzal azért hihetőbben sugallsz erős kezet.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      ja világos minden.

Csak valahogy jó szitunak nézett ki blöffcatchre, igy h kevés erös keze lehet

Hogyan játszanál egy ATo-t?
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: vanyas
      ja világos minden.

Csak valahogy jó szitunak nézett ki blöffcatchre, igy h kevés erös keze lehet

Hogyan játszanál egy ATo-t?
      Hmm..szerintem IP jobb a chb az ilyen marginális top párokkal amikor 2 utca value-nál úgysincs több a handben. És így legalább indukálhatjuk is néha a villaint, hogy draw-al vagy 99-el kitaláljon valamit.

Ha már cbetelnék, akkor természetesen nem dobnék flopon. Később pedig blank turnön calloznék és dobnék J,K, :diamond: turnökön.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

bisovic szépen leírt mindent, teljesen egyetértek vele.

üdv, pborisz