[SH] AJo, BB

• enikobereczki
      enikobereczki
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.22, Hozzászólások: 194
      Ismeretlen ellenfél.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $5.36
      SB:
      $5.21
      BB (Hero):
      $5.02
      MP2:
      $3.16
      MP3:
      $11.10
      CO:
      $6.98

Preflop: Hero is BB with J, A.
      3 folds, BU raises to $0.15, SB folds, Hero raises to $0.50, BU calls $0.35.

Flop: ($1.02) 8, 9, 6 (2 players)
      Hero checks, BU checks.

Turn: ($1.02) 2 (2 players)
      Hero bets $0.35, BU raises to $0.85, Hero calls $0.50.

River: ($2.72) A (2 players)
      Hero checks, BU checks.

Final Pot: $2.72.

Jó itt a 3bet ismeretlen ellen? Jó a cbet kihagyása ezen a flopon? Miután ő is checkkel, nem tettem fölépárra, se szettre, ezért turnön nyitottam egy kicsit védelemből és értékért a broadwayek ellen... ő visszaemelt, itt blöffre tettem, és 4,4:1-hez kell jó legyek. Riveren mi a helyes lépés?
  • 7 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Preflop
      Ismeretlen ellen nem 3betelnék micron AJ-t mert a fő kérdés, most blöff vagy value? Ha szélesen nyit és keveset dob BU, akkor lehetne valueból... De sok micros ugyanúgy nyit mint mondjuk CO-ból és ugyanúgy dob, onnantól meg kevés value van benne... Ha blöffből akarod nyitni, akkor meg

Hogy jót is mondjak: a mérete rendben volt! :f_thumbsup:

Postflop
      Std, a csekked után az a gond, hogy semmit nem adsz elő a raissel. Mivel játszanál így?
      overpár? szett? két pár? semmivel, persze lehet nem gondolkodik ezen, de azért nekünk nem árt ezen gondolkodni, szóval ha give up, akkor give up ennyi infóból...

És még az is lehet, hogy néha 9x, 8x védelemből visszaemel, ki tudja...

Más szituban tetszene a gondolkodásod, pl ha pfr-ként csekkelt volna az ellenfél, de inkább 3betelnék turnon és nem megadnék, mert nem feltétlenül vezetsz a raise skálája ellen és talán túl tight a call, de sok a ha...

Tényleg dobjuk nyugodtan ezeket.

GL,
      L
    • enikobereczki
      enikobereczki
      Bronz
      De ha nagy a 3betcall százaléka, akkor azért jó a 3bet, mert value, ha meg kicsi, akkor meg azért jó, mert sokszor fog dobni, nem? Vagy akkor most pre fold??? Vagy call?

Postflop akkor ugyanígy AKval is check a helyes flopon? Sokszor megjartam, hogy kicsi boardon visszajátszottak rám TT, JJ-re kellett, hogy tegyem és dobtam. De akkor most mindig ch/f flopon?

Mire érted, hogy dobjuk nyugodtan ezeket? Melyik utcán?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Oké, hogy ha nagy a 3bet call%-a akkor lehet valueból, ha meg kicsi akkor blöffből...

Na de a lényeg, hogy Te itt nem tudod, hogy most sokat ad meg vagy keveset, és ha sokat ad meg, akkor nem leszel elég agró, mert nem tudod, mennyi gyengébb Ax lehet nála Axx-en vagy mennyi gyengébb Jx Jxx-en, ha meg keveset ad meg, akkor néha brokolni fogsz olyan boardokon ahol nagyon hátul vagy a range ellen... Szóval ezért nem a legjobb, míg a nyitó range ellen valószínűleg elől vagy...

Flop x/f természetesen. AK-val is x/f igen. Bőven ellensúlyozni fog, amikor lejön az A vagy K a flopra és Neki gyengébb kész keze van, vagy overpárt tartasz ilyen spotban és nem tud dobni ugyanúgy...

GL
    • enikobereczki
      enikobereczki
      Bronz
      Egy előző handben a 3betet tartod helyesnek CO vs BU AJo-val.

17/10 21steel AF25

"IPoker, $0.02/$0.04, $0.01 ante No Limit Hold'em Cash, 6 Players

BB: $2.92 (73 bb)
      UTG: $3.94 (98.5 bb)
      MP: $4.31 (107.7 bb)
      CO: $8 (200 bb)
      Hero (BTN): $4.91 (122.8 bb)
      SB: $4 (100 bb)

Preflop: Hero is BTN with J A
      2 folds, CO raises to $0.12, Hero calls $0.12, SB folds, BB calls $0.08

Flop: ($0.44) 5 6 K (3 players)
      BB bets $0.12, 2 folds

Na pl. itt se tudom, mi volna a helyes. Jó itt a call? V 3bet?
      "

Most meg BU vs BB a callt?
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      AJ CO vs Hero @BU
      feszesebb skála ellen vagyunk IP, és IP jobban szeretünk 3betelgetni, mert postflop pozíciónk lesz, kezdeményezésünk és többször dobnak IP 3betre mint OOP 3betre, harmadrészről olcsóbb is, mert IP 3x, OOP 3,5x a mérete...

Még az is, hogy ha ilyen feszes, akkor sokszor nem biztos hogy elől vagyunk a nyitó skálája ellen... viszont ez az AJo kb a határvonal a fold és call között (AQo call, ATo meg dobás már)

AJ Bu vs Hero @BB
      AJ meg teljesen beleillik ismeretlen ellen egy BB call rangebe, mert általában elől vagyunk egy BU nyitó skála ellen, ha nem is vagyunk elől, akkor a kisebb emelési méret és a vaktét miatt odds call lehet, viszont ha 3beteljük, akkor lehet csak jobb folytatja, mert nem ismerjük és micron azért feszesebben lopnak...

Ez így OK?
    • enikobereczki
      enikobereczki
      Bronz
      Igen. Köszönöm!
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Remek. Örülök. Nagyon szívesen!

u.i: Írtam Neked közösségin, sikerült megkapni/megnézni?