[SH] nl 50 AJ

• vanyas
      vanyas
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.18, Hozzászólások: 4.852
      villain: 29/21/ R1st CO 29%/ Fto3bet 80%/ cbet 82%, turn 67%, river 50% (2)/
      ........AF 2,2/ WTSD 36%/ WonSD 75%/ 325 hand

Riverig std?

Jobb itt egy turn raise esetleg? annyira nem tetszik, mert pushra szórnom kellen egy jó equityt.
      Helyette arra gondoltam, hogy riveren pusholok. Mi a véleményetek?
      Viszont ez a nagy size elbizonytalanitott, igy is mehet(ne) a push?

Full Tilt, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, Rush, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $52.10 (104.2 bb)
      Hero (BTN): $72.40 (144.8 bb)
      SB: $52.85 (105.7 bb)
      BB: $24.20 (48.4 bb)
      UTG: $50.15 (100.3 bb)
      MP: $54.65 (109.3 bb)

Preflop: Hero is BTN with A J
      2 folds, CO raises to $1.50, Hero calls $1.50, 2 folds

Flop: ($3.75) J 2 K (2 players)
      CO bets $2, Hero calls $2

Turn: ($7.75) Q (2 players)
      CO bets $5, Hero calls $5

River: ($17.75) 3 (2 players)
      CO bets $15, Hero?
  • 13 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Preflop nekem kicsit több info kellene, ahhoz, hogy callozzak AJo-val. Ha a vakokon ül mondjuk egy 40-50VPIP-es Fish, akkor nálam belefér, vagy ha nem túl agrok, akkor is, de Sqz-er arcok ellen Pre blöffbe fordítanám Co ellen.

Flop Nálunk az A :club: redraw, rengeteget barrelezik, szóval én ezt már flopon emelném, hiába nem adok elő semmit. Tág a range-e, szóval lesz mit szórnia belőle. Ezen a turnon már nem tudunk megadni értékért, továbbra is tág a range-e, így itt is az emelés mellett vagyok és után odds alapján döntenék a Fold vagy Call közül. Amin gondolkodsz: Call flop Call turn és Shove river szerintem elég spewy egy olyan arc ellen akiről van párszár leosztásunk
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

PF én nem szeretnék mway kasszát AJo-val és sqz-t se szeretnék indukálni, úgyhogy inkább én 3betelném. Elég sokat dob is rá.
      Flopon én is inkább emelnék, főleg hogy ilyen kicsit cbetelt. KJ, 22, JJ-t előadhatunk. Turnön is az emelés tetszene jobban, hiszen nagyon sokat barrelezik, szóval bőven lenne mit szórnia és itt Kx-el se tudja folytatni. Pushra nyilván dobni kell.
      Viszont így, hogy nálunk az A, a turn call river push se rossz gondolat, mert még alacsonyabb flösst is tudunk dobatni, csak éppen az a bibi, hogy az embernek durván magas a wtsd értéke. De ettől függetlenül úgy gondolom elég nagy FE-vel rendelkezünk.

üdv, pborisz
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      tehát akkor, most erre a nagy 3rd barellre is be lehet tolni?

jobban tetszene ha gyengeséget mutetna a 3rd barrellel
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: vanyas

Ha nálad flöss lenne az ő helyében vagy azt szeretnél előadni akkor Te kicsit betelnél?
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Ha ezt CO vs BTN 3bet/foldoljátok pre, akkor mi a BTN calling rangetek ellene? Szerintem nagyon sima call az AJo a 29%-os CO range ellen. Vétek blöffbe fordítani, egy csomó implied-ot eldobunk magunktól ha itt 3betelünk.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: pborisz

Ha nálad flöss lenne az ő helyében vagy azt szeretnél előadni akkor Te kicsit betelnél?
      std-ot betelnék, de az ellenféltöl is függ.

Arra gondolok, hogy itt egy JQ, ami bet/foldolni akar, az nem betel ekkorát. Durva size-ing telleket figyelek meg 50-en, ezért nem örültem a nagy betnek, szerintem ez legalább sett, amit nem is biztos hogy dob

Tehát river shove játszik? :)
    • csicsiku
      csicsiku
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.01, Hozzászólások: 366
      Ha ugy gondolod hogy nem fog dobni pushra akkor miert akarod ratolni ?

Sztem ezt neked kell eldonteni te jatszottal ellene, te ismered a dinamikat, tendenciait, Mi csak tampontokat tudunk adni.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Flop 1/2 bet után turn/river majdnem potol. Ez szerintem elég polarizált lesz, 2 párral biztos nem betel ekkorát ezen a boardon, jobbat meg nem biztos, hogy eldobna egy river pushra. Set+ range-ről megpróbálni leszedni embereket szerintem elég meredek.

Ha nincs róla egyéb infó, nálam ez call/call/fold, ez a betsize általában inkább value, aztán ha látom blöffből akkor már más a helyzet :) . Ha nem dobsz, akkor meg inkább call, shoveolni itt nekem kicsit spewnak tűnik, mivel vagy olyan hand lesz nála amit nem dob, vagy amit dob az rosszabb.
    • vanyas
      vanyas
      Bronz
      ekkora betre dobtam.

call sem rossz, de nekem jobban tetszik a push (lehet tévesen persze), mert lehet blöffbe fordit QT, AQ kezet, bet/foldolhat jobbakat is szerintem ha rátolom (csak nem erre a sizera)
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Blokker miatt tetszik egyedül a river shove, csak ennyi infóból, plusz mer elég polarizált, szerintem kicsit merész :) Callra meg lesznek jobb lapok is a rangeünkben. Szóval sztem fold>call>shove
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst

Tehát river shove játszik? :)
      Most őszintén. Bármelyikőtök megadna itt egy pusht szettel vagy akár alacsony flössel riveren?
      CO szemszögéből nézve Hero-nál ott lehet az összes Ax flöss (alacsony lapokkal persze), szóval én ha itt pl. T:c8 lappal betelek riveren, tuti eldobom a pushra. Gyakorlatilag a T:c9 az egyetlen lap, amivel bet/callt játszhat itt CO szerintem.
      Persze jelen esetben CO wtsd-ja elég magas és nem tudni milyennek látja hero-t. De szerintem ha már voltunk olyan ügyesek, hogy riverig evickéltünk passzívan, akkor ott már jó lesz a push.
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Sziasztok!

Azért azt is nézd Borisz, hogy itt nem nagyon lesz nálunk Ax flöss, ha srác egy kicsit is gondolkodik, mert AcTc-nek van csak royal flösse és kész:D Nem hiszem, hogy hero A2-A9s-ekkel flatel nagyon CO vs BU.
      Kx,Qx,Jx flöss gyakorlatilag nincs kint, tehát itt én nem dobnék semmilyen flösst a riveren, főleg, hogy látni sokunknak megfordul itt a fejében blöffölni. Éppen ezért szettet is nehezen dobnék ebben a spotban, mert legtöbben csak flössel tolják itt vissza, de az ugye kevés lehet villainnél, hacsak BU-ről nem callozik szuperszélesen(67s+), amit kétlek. Mezei sorral meg legtöbben nem fogják visszatolni.

Szerintem tökéletes volt így a line. :f_thumbsup:
      Flopon meg sem fordulna a fejemben a raise/fold gondolata. Egyrészt, mert nem dobatunk jobb kezet, másrészt bőven van elegendő EQ-nk a range-e ellen.

Turn szintén easy call. Miért emelnénk? Arra van gyengébb hand is, mint nutFD+pár.

River meg az említett okok miatt fold. Call tuti nem lesz itt plusszos. Nála lehet millió erősebb hand.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: bisovic
      Nem hiszem, hogy hero A2-A9s-ekkel flatel nagyon CO vs BU.
      Nem tudom hero hogyan szokott játszani PF Axs lapokkal, de én speciel szeretek velük callozni IP (vakoktól függően persze). Szóval nálam itt simán lehet Ax flöss akár minden kis lappal.

Ettől függetlenül én itt valamit nagyon benéztem a korábbi elemzések során, mert az valahogy nem tűnt fel, hogy van egy párunk :f_rolleyes: Ezért is javasoltam emelést a flopon.
      Viszont ettől függetlenül turnön továbbra is emelést javasolnék. River meg nyilván attól függ, hogy hero hogyan játszik suited lapokkal PF, de én tuti rátolnám.