[SH] A4s, BB

• enikobereczki
      enikobereczki
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.22, Hozzászólások: 194
      Ellenfél reg.

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Leosztás lejátszása

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      BU:
      $3.65
      SB:
      $5.07
      BB (Hero):
      $5.07
      MP2:
      $5.66
      MP3:
      $2.87
      CO:
      $6.20

Preflop: Hero is BB with A, 4.
      4 folds, SB raises to $0.15, Hero calls $0.10.

Flop: ($0.3) 9, A, 9 (2 players)
      SB bets $0.20, Hero calls $0.20.

Turn: ($0.7) T (2 players)
      SB bets $0.55, Hero calls $0.55.

River: ($1.8) 7 (2 players)
      SB bets $1.00, Hero calls $1.00.

Final Pot: $3.8.
      Results follow:

SB shows three of a kind, nines(9 8).
      Hero shows two pairs, aces and nines(A 4).

SB wins with three of a kind, nines(9 8).

Preflop jó itt reg ellen csak megadni, vagy jobb lett volna a 3bet? és fish ellen? flop, turn szerintem standard. River?
  • 3 válasz
    • jasonAK22
      jasonAK22
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.28, Hozzászólások: 1.672
      Szia,

Sokat segitene a stat, hogy menyit lop SBrol es mennyit dob restealre, ha sokat emel akkor szobajohet a 3Bet is. Szerintem riveren foldon vagy mivel odaerd egy FD is es lehet erosebb Ax.

udv jasonAk22,
    • NightChildhun
      NightChildhun
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.07, Hozzászólások: 178
      Szia
      Ahogy előttem is írták jó lenne stat, de nem nagy baj ha nincs. Szóval úgy gondolod egy reggel van dolgod...

1 preflop: szerintem a call jó lesz, amíg nem játszottál sokat vele (és nincs statod) addig ne nagyon 3 betelj blöffből
      (ha fish akkor sem jó a 3bet)

2 flop call mindenképp

3Turn: 2 lehetőséged van, 1vagy dobod, 2vagy visszaemelsz, (szerintem a call a legkisebb ev)

1 a dobás azért jó, mert ha belegondolsz az ő range amit tovább hív, mindig jobb lesz az A4 nél, kivétel ha éppen flush drawt tart(ami ellen a visszaemelés a célszerű)...
      (range: A10+;9x; +FD)

2 a visszaemelés szerintem a legjobb, én itt szívesen alkalmaznám.
      Mégpedig a fold equity miatt, és hogy az FD tovább fizessenek.
      Ha belegondolsz itt simán dobhat A10, Aj és kisebb Ax eket,
      (Viszont ha erre is visszaemel és nincs meg a kellő IO (implied odds) dobás)
      Szóval olyan 1,30$ ig visszahívnék. Ha lejön a flush egy jó erős river bet, ha nem jön le egy passz után mi is passzolunk, és reménykedhetünk abban hogy csak FD je volt.(ami most lejavult volna) Ha hív dobunk flush nélkül

Ha már így játszottad river mindenképp fold.
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

Jól beszélnek az elemzők: ilyen spotban mindig sb openraise% azaz steal rangeből és fold to 3betből induljunk ki... Minden szóba jöhet call, 3bet (és legritkábban fold is)

Szóval a call teljesen jó lehet.

Flopon már egyszerűbb a helyzet KÖTELEZŐ call...

Turnon azért nem tetszik a raise, mert erősebb Ax lehet így sem dob (regnél, agresszív movelgatós spotban, és draw meg valószínűleg dob, innentől izoláljuk magunkat jobb handek ellen)

Riveren micron ismeretlen ellen fold, az a gond a microval hogy nem viszik végig a blöfföket, tehát ha volt egy BD FD-je (blokkoljuk), JQ, 78, esetleg GS mint JK, KQ, akkor nem fog 3 utcát barrelezni velük : ( Így pedig csak jobb handeket fizetünk ki (nyilván ha nincs blöff range riverre) szóval river fold, a kérdés, hogy blank riveren mi a jó, betsize függő, FD-k nagy ritkán lőhetnek, de lehet micron még ott is fold, ellenfélfüggő is... Széles flop cbet, turn cbet, river cbet ellen nyilván lazábban callozhatunk.

Remélem, azért érthető volt így.

GL,
      L