[FR] NL 50 AJo

• fazekasbela53
      fazekasbela53
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.28, Hozzászólások: 742
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 8 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

CO: $25.10 (50.2 bb)
      BTN: $40.82 (81.6 bb)
      SB: $50 (100 bb)
      Hero (BB): $55 (110 bb)
      UTG+2: $45.84 (91.7 bb)
      MP1: $50 (100 bb)
      MP2: $90.98 (182 bb)
      MP3: $20 (40 bb)

Preflop: Hero is BB with J A
      UTG+2 folds, MP1 calls $0.50, MP2 raises to $2.25, 4 folds, Hero raises to $6, MP1 folds, MP2 calls $3.75

Flop: ($12.75) 7 K 4 (2 players)
      Hero bets $7.50, MP2 calls $7.50

Turn: ($27.75) J (2 players)
      Hero bets $17.50, MP2 folds

Results:
      $27.75 pot ($1.25 rake)
      Final Board: 7 K 4 J
      Hero mucked J A and won $26.50 ($13 net)
      MP2 mucked and lost (-$13.50 net)

UTG+1 egy fish 38/16 200 hand
      MP2 17/15 ft3bet 67% ft3bet mp 60% ftfcbet 75%(4 alkalom) fttcbet 100%
      (1 alkalom)

Vállalható ez a line? Amivel itt callozhat az kb csak az AK, viszont sok kezet dobhat amik pedig vernek, pl KQ QQ.
  • 4 válasz
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Preflop inkább calloznék, hogy a fisht benntartsam, benne több érték van számunkra, de oop a 3bet is belefér persze, ha a reg sokat dobál rá.

Postflop tetszik ahogy játszottad, flop standard cbet, és turnön barrel a plusz equity-vel. Csak akkor ch/calloznék turnön, ha lenne infó róla, hogy lazán ad meg flopon, és hajlamos floatolni 3bet potban.
      Annyi még, hogy turnön vmivel kisebbet betelnék, úgy 15$ körül.
    • fazekasbela53
      fazekasbela53
      Bronz
      Regisztrált: 2009.08.28, Hozzászólások: 742
      Ez a lap nagyon rossz oop, kezdeményezés nélkül, 3 way ezért ment a 3 bet. Ha megadnék, akkor csak akkor tudnék nyugodtan játszani ha két pár+-t flopolok.
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.330
      Miért lenne olyan rossz? A fish range-ét tönkreverjük vele, és a reg izo range-e ellen sem állunk rosszul. Nyilván suited vmivel jobb lenne oop, de igy is belefér szerintem.

Eredeti hozzászólás: fazekasbela53
      Ha megadnék, akkor csak akkor tudnék nyugodtan játszani ha két pár+-t flopolok.
      Hát akkor játssz nyugtalanul... :P
      Viccet félretéve, lehet rosszul gondolom, de szerintem ezek csak ilyen sztereotipiák, és sablonokba kényszeritik a játékodat. Az AJ önmagában is erős hand (top 8%), illetve nagyon jól állunk vele az ellenfelek range-ei ellen. Ha például 3betelünk, egyrészt kizárjuk a fisht a sok szemét handjével, másrészt ha a reg feszesen callozza csak a 3betet, akkor az ő range-e ellen sokkal rosszabbul fogunk állni flopon AJ-vel, mint egy sima emelt potban.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Sziasztok!

Preflop AJs lappal már valószínű én is sokkal inkább megadok, de ezzel szerintem többször választom én is a sqz-t (előbbi lappal tehát szerintem call jobb, ezzel pedig a sqz kicsivel jobb), mert nem állunk azért nagyon jól a reg izoláló range ellen. A hal meg esetleg cold callozhatja a 3betet is.

Posztflop tetszik így, jókat írt duder is, szerintem a törn betsize ebben az esetben nem igazán lényeges, de ha kicsit deepebb lenne a stackméret, akkor nekem is jobban tetszik a fél pot felett kicsivel, mert nem igazán lesz különbség az ellenfél call rangei között, viszont akkor tudunk bet/fold-ot játszani, ilyen stackméret mellett viszont kizárt. Azt pedig azért nem gondolnám, hogy a kisebb bettel indukálunk esetleg vmit.

A vitába nem mennék bele, hogy AJo lappal call vagy sqz a jobb, speciell az én játékomba jobban beleillik a sqz, és mondjuk csak az esetek harmadában választom a megadást, nagyban függ attól, mennyire játszom kényelmesen az adott reg ellen OOP.

GL:
      novy