[SH] NL50 AQo

• Somogyi0
      Somogyi0
      Arany
      Regisztrált: 2012.03.10, Hozzászólások: 862
      Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.50(BB) Replayer
      SB ($51.84)
      BB ($51.33)
      Hero ($52.73)
      UTG+1 ($37)
      CO ($40.75)
      BTN ($54.72)

Dealt to Hero A:diamond: Q:club:

Hero raises to $1.50, fold, fold, BTN raises to $4, fold, fold, Hero raises to $9, BTN calls $5

FLOP ($18.75) Q:heart: 3:heart: T:spade:

Hero bets $7.50, BTN raises to $20.50, Hero raises to $43.73 (AI), BTN calls $23.23

TURN ($106) Q:heart: 3:heart: T:spade: 6:heart:

RIVER ($106) Q:heart: 3:heart: T:spade: 6:heart: 4:spade:

BTN:36/23 3bet 15% (34) raise cbet 0 (4) AF 3,3 AgFreq 30 100 hand
  • 6 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Read nélkül én ezt pre inkább dobnám. 100 leosztásunk van róla és az a 15% is lehet kb. 7-8 3bet, ami elég kevés. UTG-t 3betel, amit úgyszint erősnek éreznék.

4B Blöff mondjuk belefér, de szerintem kicsi a size. Kicsit 3betelt, OP vagyunk így én 10$ alatt nem gondolkodnék 4B-ben. Vagy maximum 9,5$, mert blöffölünk és így olcsóbbá tehetjük, de max. ez lenne az alja nálam.

Postflop meg STD-nek tűnik. Ha már eljutottunk idáig, akkor 4B potban nem fogunk TPTK-t dobni. Se FD, se OESD blockerünk nincs, ellenben van egy rakat húzó. A cB size is tetszik, mert turn kb egy PB-el befér a stack.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

100 hand után read nélkül bizony ezt még én is dobnám. Csak akkor 4betelném, hogy láttam már lazán tönkremenni és akkor nyilván 4bet/broke.
      Postflop meg standard. 4bet után nem fordulhat meg a fejedben a dobás TPTK-el.

üdv, pborisz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Akkor ha UTG openeltek, akkor mivel 4beteltek egy BTN 3betre? Csak AA/KK-val?
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Ha az 1. 3bet ellenem, akkor elég tágan Blöff 4betelek, ezért AQo is a 4B/F range-embe tartozna, ahogyan az UTG range-em nagy része is. Egészen addig, amíg nem derül ki, hogy profitábilisan megadhatok ezzel a kézzel, vagy elegendő EQ-vel rendelkezem a 5B-hez (ami azért elég ritka).

Ahhoz, hogy AQo átkerüljön a 3bet call range-embe nekem sokkal több info kellene. 4B/Broke-olni azt is meggondolnám, hogy QQ, AK jó lesz-e, vagy jobb-e a call (nagyon feszes image-el pl nem vállalnám be és ez lehet hiba is). Tele van a range-ünk jó 4B blöff lapokkal és mivel neki sem lehet több infoja rólunk nem várnék túl sok laza 5B-et, ezért nem tartom hibának, ha kezdetben többet dobok 5B-re, mint 60%. Szóval nem csak KK+ 4B-elek, de az igaz, hogy a 4B range-em kezdetben nagyrészt blöffökből fog állni ebben a szituban.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: DarkAwi
      Akkor ha UTG openeltek, akkor mivel 4beteltek egy BTN 3betre? Csak AA/KK-val?
      Erre nem lehet általános választ adni. Ismeretlen játékosok ellen, vagy olyanok ellen akikről readem sincs én általában feszes vagyok ilyen szitukban.
      Ez az én stílusom, de ez nem jelenti azt, hogy mindenkinek ezt kell követnie.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Szerintem NL50-en már muszáj egy optimális, balanszált ranget belőni ismeretlenek ellen is, mivel az átlag reg is általában balanszáltan fog itt 3betelni, ha pedig balanszálatlan, akkor az inkább a blöffök irányába tolódik el, mint value irányba, legalább is én ezt látom, mindenki wpzni akar. Szóval szerintem teljesen vállalható ismeretlenek ellen egy AA/KK value, és AQo,KQo blöff range (folding rangeünk teteje, blokkerek, ha callolnak akkor is floppolhatunk erős TP-t), ez 12 value és 24 blöff kombó. Ha csak AA/KK-t 4betelünk, akkor inkább ne is 4beteljünk, csak calloljunk azzal is.