[SH] NL4 A8o 4way

• lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.23, Hozzászólások: 307
      Ongame Network $0.02/$0.04 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 2248762
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

Hero (CO): $3.94
      BTN: $13.84 (no read. fishy)
      SB: $6.50
      BB: $2.69 (28/19, WTSD/23, W$SD/50)
      UTG: $4.00
      MP: $4.31

Pre Flop: ($0.06) Hero is CO with A :spade: 8 :club:
      2 folds, Hero raises to $0.12, BTN calls $0.12, SB calls $0.10, BB calls $0.08

Flop: ($0.48) 7 :club: 8 :diamond: 5 :club: (4 players)
      SB checks, BB bets $0.24, Hero raises to $0.70, BTN calls $0.70, SB folds, BB folds

Turn: ($2.12) J :club: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

River: ($2.12) 9 :spade: (2 players)
      Hero checks, BTN checks

Final Pot: $2.12
      Hero shows A :spade: 8 :club: (PAIR EIGHT)
      Hero wins $1.98
      (Rake: $0.14)

Sziasztok!

Jó ez így?
      Flop:
      A call nem tetszene, mert csak jó oddsokat adnánk a drawoknak, ráadásul feltehetőleg még elől vagyunk.

A terv r/f. Kevés hand talált be, a donkbet-et pedig szerintem +EV itt izolálni, mert gyakran lesz nála draw, esetleg AT+ (amit viszont még stackelünk is, ha lejön az neki az ász). Ha viszont itt erősebb lapja van, akkor arra hamar rá fogunk jönni.
      Turn:
      BTN coldcallja viszont veszélyes, ráadásul kiegészült a flush is, és OOP. Én itt feladtam a kasszát.

Néztem is, amikor elvittem :f_eek:

Üdv,

Lej
  • 16 válasz
    • Sziszkok0313
      Sziszkok0313
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.10, Hozzászólások: 1.205
      Az a baj, hogy NL4-en nem nagyon figyelnek az oddsokra, és annyira húzós a board, hogy már FE-d sincs, és az sem kizárt, hogy nem is vagy elöl. (Mégis csak 4way vagytok)
      Tehát én ezért nem raiselnék, a dobást weak-nek érzem, és a call-sem jobb. :coolface:

Ha választani kéne akkor csak megadom, és pot controll miatt (is) megadnék blank turn-ön és riveren.
    • lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Köszi a választ! Na igen, akkor most melyik a legkisebb rossz? :coolface: A végén még arra jutunk, h hajítsuk világgá a TPTK-t.

A blank turn és riverrel az a probléma, hogy a 2s és 3d lapokban ki is merült :D Szóval itt a call = a dobással kb.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.03, Hozzászólások: 1.254
      Én nem raiselném a flopon. TP-nk van, de 4way, egy 8 magas boardon :D

BB inkább reg félének tűnik ennyi statból (még ha fél stack is ugye), a WTSD-je is normális, nem fog idióta lapokkal SD-hez menni.

Preflop utolsó emberként ennyire MW simán megadhat minden pp mellett csomó féle sc-kkel, amikkel itt setek mellett többféle két párt, vagy flop sort is flopolhatott, amik közül mindennel leadelni fog.

Equity Win Tie
      SB 34.72% 33.63% 1.09% As8c
      BB 65.28% 64.20% 1.09% 99-55, K8s, Q8s, 96s, 85s+, 75s+, 64s, Td9d, Th9h, Ts9s

Nem érzem túl pesszimistának ezt a ranget...pure airt szerintem nem fog 4way leadelni, viszont csomó jobb value hand + lehet nála 1-1 semi bluff combo draw is.

Amúgy a flop fold egyáltalán nem elvetendő ötlet, ez a 4way donk nagy erőt mutat egy regféle arcnál, ha megadunk azért adunk meg, hogy gyakorlatilag minden turnön dobjunk, szal én ezt valszeg az esetek jó részében elengedném a flopon.
    • kenzyshop
      kenzyshop
      Bronz
      Regisztrált: 2010.12.22, Hozzászólások: 114
      Szerintem sima preflop fold!
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Azért ami infót megadott hero az alapján ez nem tűnik olyan vészes asztalnak, hogy egy 20%-ot ne tudjunk openelni CO-ról. Nem azt mondom, hogy nem lehetne elhajítani pre (EmanuelC videóban láttam, hogy ő ilyeneket nem szeret openelni CO), de hogy sima fold lenne pre az nekem kicsit erős. Ha itt nem openelünk 20%-ot, akkor gyakorlatilag semmilyen asztalon sem fogunk 28-30-at, amit alapból CO-ról meg kellene célozni.
    • kenzyshop
      kenzyshop
      Bronz
      nekem a 35% CO openrange sem tartalmaz A8o-t . Úgy kéne felépíteni a rangünket hogy a legnagyobb nyomást tudjuk gyakorolni villainre pre/post flop.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      és ezt a 35%-ot miből rakod össze?
    • kenzyshop
      kenzyshop
      Bronz
      Az nem számít hogy hogy csak az hogy miért :) Pl. nézd meg hogy csökken az EQ különbség AKo vs AQo ,AQo vs AJo és így tovább. Postflop se tudunk olyan agresszióval játszani mint pl egy T7s-el. Arról nem is beszélve hogy mindig dominálva leszünk. Persze ha megnézzük EQ szempontból sokkal jobban teljesít egy A8o mint a T7s de a preflop EQ-nek nincs akkora szerepe az EV-ben postflop ha rangekről beszélünk és nem egy kiválasztott handről.
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Világos, de a kérdésem továbbra is áll, hogy hogy néz ki nálad egy CO open range, úgy általánosságban?
    • kenzyshop
      kenzyshop
      Bronz
      Én kb így raknék össze egy 35% CO ranget:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130702/642776223a_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
    • Clickbox
      Clickbox
      Bronz
      Hmm, köszi :) Nekem elég furcsa ez, én alapveteőn abból indultam el egy ideje, amiket Waki mondott egy coaching videójában, és emlékeim szerint ő még hangsúlyozta is ott, hogy CO-ból sosem nyit ilyen 65s féle lapokat.
    • kenzyshop
      kenzyshop
      Bronz
      Grindcore-preflop hand selection ha van lehetőséget nézd meg ezt a videót elég jól elmagyarázza hogy miért jobbak az alacsony SC mint a gyenge offsuit A.
      Ha jól emlékszem már a pokerstrategys bootcamp rangek közt sem szerepel ATo alatti lap CO-ban.
    • iamachicken
      iamachicken
      Gyémánt
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      a8o barmikor openelni kell coról túl jó lap ahhoz, hogy openfoldoljuk
      főleg így, hogy fish ül mögöttünk
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Sziasztok,

A8-al nyitnék ha nagy fish ül mögöttem, játszunk vele pls, különösen ha van kis infónk is róla.

postflop nem emelném, bár a betmérete gyenge, de 4 emberbe donkol feszesebb shorty arc, szerintem itt sem FE-d (vagy nagyon kevés) nincs, sem elől nem leszel túlságosan, szóval maximum call fish meg jöjjön és ha turnon is nagyot nyit akkor dobás, de csak a fish miatt, meg mert gyengék a regek és simán donkolhat 8x-el vagy valami drawwal néha és feladja könnyen őket turnon.

Jobb játékos nagyobbat betel, akkor dobok már flopon!!! (szinte mindig folytatni fogja turnon, fish ellen akár valueból, ellenünk FE, és nem leszek nyugodt calldownolni : ( )

GL,
      L.
    • lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Köszi a válaszokat! :)

Mindig követem, ha ír valaki, csak egyrészt nem akarok/tudok beleszólni, főleg nem mélyebb range témákba, inkább okulok :f_biggrin:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.156
      Nagyon szívesen!;)