[SH] 88 river full vs reg

• Papper
      Papper
      Bronz
      Regisztrált: 2007.03.22, Hozzászólások: 1.927
      Ellenfél 22/19 regular, 500 hand, 88% cbet, 56% turn bet. Raiseljünk-e riveren, illetve callozzuk-e a pusht? Valószínűleg ezen a ponton komolyan el kellene gondolkoznunk, hogy AA, AQ vagy QQ lehet nála. Én sajnos nem tettem.

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $0.25(BB) Replayer
      SB ($37.17)
      BB ($41.14)
      UTG ($24.67)
      CO ($26.58)
      Hero ($25)

Dealt to Hero 8:heart: 8:spade:

fold, CO raises to $0.75, Hero calls $0.75, fold, fold

FLOP ($1.85) Q:diamond: 3:spade: Q:club:

CO bets $1, Hero calls $1

TURN ($3.85) Q:diamond: 3:spade: Q:club: A:heart:

CO checks, Hero checks

RIVER ($3.85) Q:diamond: 3:spade: Q:club: A:heart: 8:club:

CO bets $2.50, Hero raises to $9, CO raises to $24.83 (AI), Hero calls $14.25 (AI)

CO shows A:spade: Q:spade:
      (Pre 47%, Flop 92.6%, Turn 100.0%)

Hero shows 8:heart: 8:spade:
      (Pre 53%, Flop 7.4%, Turn 0.0%)

CO wins $48.35
  • 7 válasz
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      28% pot oddsot kapsz miután CO pushol.

Ha csak full+ lesz a rangében, akkor fold.

Asztal: Q:diamond: 3:spade: Q:club:  A:heart:  8:club:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        23.08%  23.08%     0.00% { 8h8s }
      MP3        76.92%  76.92%     0.00% { AA, QQ, 33, AQs, AQo }

Viszont CO vs BTN nem hinném, hogy ilyen rossz a helyzet. Ha csak 2db KQ kombót beleteszünk, akkor már 33%-unk van, és sima call.

Asztal: Q:diamond: 3:spade: Q:club:  A:heart:  8:club:
             Részesedés   Nyert  Osztozás
      MP2        33.33%  33.33%     0.00% { 8h8s }
      MP3        66.67%  66.67%     0.00% { AA, QQ, 33, AQs, KQs, AQo }

Szóval a raised után nem kérdés már a call. Amin lehetne vitatkozni az a raise size. A range melyik részét célzod ezzel a sizinggal?
    • maksagery
      maksagery
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.13, Hozzászólások: 5.524
      Szeva Pappa!

Mi ellen emelünk riveren? Mik azok a handek, amik ezt a sizet meg tudják adni?
    • Papper
      Papper
      Bronz
      Passz. Nyilván azért tettem be a handet, mert szerintem szarul lett játszva. :) Jobb handeken kívül valószínűleg semmi nem tudja ezt a size-ot callozni, jobb handek meg nyilván pusholni is fognak. Visszanézve kb. minraiselnék, amit talán Ax-el is herocalloz, reraise-re vagy pushra pedig talán dobnék, túl gyanús ez a line.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Itt ami folytatni tudja, az Qx, vagy Ax. Ha Ax-et célzol meg, akkor kisebb betsizeot kellene használni, mert ezt nem fogja tudni megadni. Ha Qx-et célzol meg, akkor meg kb pusholhatsz is. Szerinted miből lesz nála több?
    • Papper
      Papper
      Bronz
      Nyilván Ax :) Qx-ből CO-ból kb. AQ, KQ, QJ, QT (esetleg 1-2 kisebb Qxs) lehet nála, Ax-ből meg jóformán bármi. Nem feltétlenül gondolnám, hogy full nélkül adná a pusht, de ezt így nem lehet tudni.
    • csicsiku
      csicsiku
      Bronz
      Regisztrált: 2008.03.01, Hozzászólások: 366
      Hali

Szvsz turnon regeknel ha checkel vmilyen showdown kepes lap lesz, vagy feladta igy en hiaba van showdown value-m sztem keves lesz mutataskor ezert bluffbe forditanam es betelnek turnon es riveren is.

Ahogy ment raise sztem jo, az osszes Qx adni fogja Ax meg ugyis dob barmekkora raise-re.
      Pushra fold, Qx csak callolni fog sosem pushol.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

Szerintem teljesen jó volt így ahogy játszottad, csak éppen a pushra dobni kellene. Ugyanis amikor Te itt emelsz, akkor vagy full van nálad, vagy blöffbe fordított PP, amivel Ax-et akarsz dobatni, mert azzal tisztában vagy, hogy callozni nem tudsz vele.
      Na most CO-nál itt lehet ugye Ax amivel értékért betel a turn passzod miatt, Qx és fullok, amikkel slowplayelt. Ax-el és Qx-el nincs értelme visszatolnia, hiszen jobb lapot nem fog tudni dobatni, rosszabb meg nyilván sose callozná. Ugyan ez érvényes szerintem 33-ra is.
      Úgyhogy Te azért emelsz a riveren, hogx Ax, Qx, 33 callozzon, de ha emelést kapsz dobnod kell.

üdv, pborisz