[SH] NL2 ZOOM A8s x/r

• lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.23, Hozzászólások: 307
      PokerStars - $0.02 NL FAST (6 max) - Holdem - 6 players
      Hand converted by PokerTracker 4

BTN: 99.5 BB (VPIP: 10.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      SB: 103 BB (VPIP: 10.00, PFR: 0.00, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 10)
      BB: 101.5 BB (VPIP: 12.50, PFR: 12.50, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 16)
      UTG: 88 BB (VPIP: 25.00, PFR: 25.00, 3Bet Preflop: -, Hands: 4)
      Hero (MP): 115 BB
      CO: 59 BB (VPIP: 15.38, PFR: 7.69, 3Bet Preflop: 0.00, Hands: 26)

SB posts SB 0.5 BB, BB posts BB 1 BB

Pre Flop: (pot: 1.5 BB) Hero has 8:club: A:club:

fold, Hero raises to 4 BB, fold, BTN calls 4 BB, fold, fold

Flop: (9.5 BB, 2 players) J:spade: 8:spade: 9:club:
      Hero bets 5 BB, BTN calls 5 BB

Turn: (19.5 BB, 2 players) K:club:
      Hero checks, BTN bets 8 BB, Hero raises to 22.5 BB, fold

Hero wins 34.5 BB

Sziasztok!

Próbálgatom magam húzók terén. Jó ez így? Illetve ha nem 8, hanem mondjuk 14 BB-t betel, akkor is mehet rá vissza 36BB, vagy az már nagyon maniac? :f_biggrin:

Üdv,

Lej
  • 8 válasz
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 19.145
      Szia,

Érdekes hand.

Preflop
      Fura rangeid vannak, Axs-el egyesek emelnek, de nekem feszesebb ismeretlen asztalon az UTG, MP range, szóval ez nálam dobás lenne.

Postflop
      Flop cbet is kérdéses, de micron túl sokat dobnak, szóval beleférhet.

Turnon lövöm tovább, ez a line szerintem nem jó, amit játszottál: ismeretlen ellen x/r-ni, mikor semmit nem tudunk róla kb, és túl lazán mennek terítésig, és ott leszünk egy nagy potban riveren read/infó nélkül, persze esik nuts : 8, A, flush, akkor jó, egyéb esetben nem:)

Széles flop float rangel, és széles bet vs missed cbet turnon és alacsony wtsd-vel esetleg beleférhet.

Egy dolog miatt tetszik a raised, mert a betmérete nagyon gyenge, és olcsóbb blöfföt adunk magunknak és elárulta a handjét, ez olyan spot tipikusan, amit weakebb regek ellen (ha már ilyen linet választok, akkor blankon MINDIG river shipelek, mert a range mindig capped és legtöbbször Kx, vagy valami draw, vagy esetleg x/pusholom:) egyes readdel, megfelelő mérettel, de talán arra most elsőre nincs meg a stack és nem tudná elengedni Kx-et. Szóval inkább river shove lenne blankon, mert Kx-ek, Jx-ek nem bírják ki...

Na de utolsó gondolatot húzzuk át, mert el sem szabadott volna eddig jutni.

14centes bettel nyilván rosszabb a helyzet és valszeg inkább dobás.

GL.,
      L
    • lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Köszi itt is :)

Na igen, a rangeim még képlékenyek picit, azért nyitogatok itt össze-vissza, de alapvetően Axs + sc 78s+-t UTG-től fölfele én szeretnék tudatosan nyitogatni...igazából nem nagyon lehet elrontani őket postflop (igen, itt sikerült :f_biggrin: )

De ez is annyira jellemző...próbáljuk be a x/r-t még úgy se csináltuk...(látod be is tettem vagy 3 olyan handet) és akkor azt hisszük, hogy mindenhol azt kell :megusta: Szóval ezért van, h kicsit erőltetett. Itt még az a poén, h én egyébként elég gyakran barrelezek, de pont ilyenkor nem tettem, amikor azt kéne...szóval fejlődünk még :)

Lej
    • lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      -
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Próbálj belőni valami ilyesmi rangeket:
      UTG: ~13%
      MP: 13-15%
      CO: 25-27% (itt szélesedünk egy nagyot), ha 30%-od van micron az sem világvége vagy megfelelő asztalon
      BU: 50%+
      SB: nagyon BB függő, de zoomon sztem simán mehet 50%+

Konkrét lapokat direkt nem írok, ha gondolod másold ide a rangeket, de sztem Axs-ek nem nagyon fognak beleférni...
    • lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Köszi! Pont valami ilyesmi útmutatás kellett :D Mutatom mit találtam szimpatikusnak:
      UTG:

Így belefér az Axs, és szerintem nagyon nem lehet elrontani. Oké, hogy az ászokat mindig dominálják, de akkor is nutsra húzunk, és ez kárpótol érte nem? Meg valamennyire hidden is a kezünk...de persze meggyőzhető vagyok :D Csak egyelőre nem látom veszteségesnek postflop.

MP:

Itt kicsit szélesedtünk, AJ alá még itt se nagyon szeretnék menni, mert nehezedik a játék vele.
      Itt talán minden párt nyitni kéne...

CO:

Ez érdekes, mert erről az egyik handnél alakult ki egy egy kisebb vita, de az A9o-nál könnyebben húzom meg a határt.

BTN:

Ez meg kicsit feszes, de én olyat is hallottam, h BTN any2 mr, aztán sokat dobnak cbetre, amit egyébként vmennyire tapasztaltam is.

Bármilyen kritikát, tanácsot szívesen fogadok...innentől readable vagyok micron. Már aki NL2 ZOOMon akar játszani :coolface:
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      UTG mehet 66+, de micron elég rosszak a játékosok és pl TP-vel végigcalloznak 3 utcát és cbetre meg szépen dobálnak ha nincs semmijük ergo kispocketben bőven van value szóval 22+ simán jó microra sztem...

Axs-eket én kiszedném, mert ha calloznak jobb Ax-el fognak callozni és nem feltétlenül jó szitu sztem, persze lehet plusszos ez is... J9s sztem dobás, tán QTs is, T9s, 98s meg nyilván asztalfüggő lenne nálam: ) fishy asztalon nem feltétlenül (kivéve ha vakok és nit) szóval azokat se raknám default emelő skálába...

KTs az alja talán

MP nagyon hasonlítana UTG nyitóskálámhoz esetleg ide beférhet QTs esetleg T9s, 98s, J9s, K9s, ATo... sokkal bővebbre sztem nem kell venni... 15% BŐVEN elég...

CO Tetszik, lehetne feljebb menni még Kxs-ekkel, de kezdetnek jó, sztem itt a legjobb a skálád:)

BU meg tényleg minél nagyobb annál jobb és T6s-nél jobb a Q4s szerintem...

Valami ilyesmi UTG/MP de nekem se kőbevésett, hanem asztaltól függ általában...
    • lejpolo
      lejpolo
      Bronz
      Rendben, köszönöm! :)
      Ezekről az Axs-ekről, meg 22+-okról meg gyűjtök statisztikát, aztán meglátjuk, hogy teljesítenek...
    • LorD231984
      LorD231984
      Black
      Oks, szívesen. Kis pockettekkel nem lesz gond micron;) !
      (meglepődnék)