[FR] NL2 KhQc vs 6d6c

• ctroy
      ctroy
      Bronz
      Regisztrált: 2008.06.01, Hozzászólások: 103
      Known Players:
      UTG3: $4,40 - 220 bb
      MP1: $1,93 - 97 bb
      MP2: $2,50 - 125 bb
      MP3: $2,96 - 148 bb
      CO: $1,00 - 50 bb
      BU: $1,94 - 97 bb
      SB: $2,99 - 150 bb
      BB: $0,76 - 38 bb

0,01/0,02 No Limit Hold'em (8 Handed)
      Hand recorder for this hand:PokerStrategy.com SideKick 1.1.610.1

Preflop: Hero is BU with K:heart: , Q:club:
      SB posts small blind ($0,01), BB posts big blind ($0,02), 5 folds, Hero raises for $0,08, SB calls, BB folds

Flop: ($0,18 - 9 bb) A:heart: , J:heart: , T:heart: (2 Players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($0,18 - 9 bb) 6:spade: (2 Players)
      SB bets $0,10, Hero calls

River: ($0,38 - 19 bb) J:spade: (2 Players)
      SB bets $0,36, Hero calls

ellenfél 171 handből 17/11-es
      minden vélemény számít:)
      köszi
  • 5 válasz
    • fmobil
      fmobil
      Platina
      Regisztrált: 2010.02.20, Hozzászólások: 1.929
      Ez a kez eleg eros ahhoz h ne lehessen rosszul jatszani. Viszont ritka az olyan alkalom amikor nagyon erosek vagyunk es meg kesz floss ellen is javulhatunk pl. Epitenunk kell a potot mar a floptol, nincs okunk lassitani. A pozicionk is segit ebben ugyhogy hajra, beteljuk vegig.
    • ctroy
      ctroy
      Bronz
      köszi szépen!
    • ctroy
      ctroy
      Bronz
      köszi szépen!
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Szia ctroy!

A leosztásokból és a hozzászólások számából arra jutottam, hogy még nagyon kezdő játékos vagy. Ezzel természetesen nincsen semmi gond, én is ugyanilyen kezdő voltam három évvel ezelőtt. Ha komolyan szeretnél foglalkozni a pókerrel és valóban jó játékossá szeretné válni, akkor mindenképpen azt tanácsolom, hogy minden leosztást, amiben kicsit is bizonytalan vagy, tedd be elemzésre. Próbálunk majd segíteni.

A hand kapcsán először azt javaslom, hogy BU-ról érdemes legfeljebb 3bb-t nyitni. Ez az a pozíció, ahonnan a legtöbb lapunk megjátszunk, így itt nem kell akkora védelmez biztosítani a lapunknak és inkább arra törekszünk, hogy minél kedvezőbb feltételek mellett szerezzük meg az ellenfelek vakjait. Ezt úgy érjük el, hogy kisebb méretre emelünk. A többi pozícióból NL2-n még maradhat a 4bb, főleg ha nagyon gyenge játékosok is vannak az asztalnál, de BU-ról azt tanácsolom, hogy kisebb méretre emelj.

Posztflop nem értem miért passzolsz a flopon, gyakorlatilag nuts kezünk van és magától nem fog épülni a pot. Az ellenfél a flopon nagyon sok gyengébb lappal meg fog adni egy betet, például top pár kezekkel, second pár + fd kezekkel, Q :heart: x kezekkel. Rengeteg lap van, ami ellen értéket veszítünk ha passzolunk a flopon. Mehet a bet 0,12-14$-ig.

Törnön betelünk természetesen tovább 2/3 és 3/4 pot között általában. Ha pedig az ellenfél emel, akkor nyugodtan tönkremehetünk, mert nagyon kevés lap ver bennünket és azok ellen is van még esélyünk javulni.

Sok sikert:
      novy
    • ctroy
      ctroy
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: novak53
      Ha komolyan szeretnél foglalkozni a pókerrel és valóban jó játékossá szeretné válni, akkor mindenképpen azt tanácsolom, hogy minden leosztást, amiben kicsit is bizonytalan vagy, tedd be elemzésre. Próbálunk majd segíteni.
      Köszi, élni fogok vele:)

Posztflop nem értem miért passzolsz a flopon, gyakorlatilag nuts kezünk van és magától nem fog épülni a pot. Az ellenfél a flopon nagyon sok gyengébb lappal meg fog adni egy betet, például top pár kezekkel, second pár + fd kezekkel, Q :heart: x kezekkel. Rengeteg lap van, ami ellen értéket veszítünk ha passzolunk a flopon. Mehet a bet 0,12-14$-ig.
      blöfföt akartam indukálni, de már látom, hogy nem volt jó gondolat. Kb 3 hete kezdtem el újra játszani, és kb 2 hete végzem a pokersulis kezdő részt, most tartok a 6.-ik hét végén, és néha összekuszálódnak az infók... lehet, hogy túl gyorsan haladtam velük eddig...