[SH] A8s

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $50 (100 bb)
      SB: $31.06 (62.1 bb)
      BB: $73.11 (146.2 bb)
      UTG: $67.01 (134 bb)
      Hero (MP): $50 (100 bb)
      CO: $66.08 (132.2 bb)

Preflop: Hero is MP with 8 A
      UTG folds, Hero raises to $1.50, CO calls $1.50, BTN calls $1.50, 2 folds

Flop: ($5.25) K T A (3 players)
      Hero bets $3.85, CO calls $3.85, BTN folds

Turn: ($12.95) 2 (2 players)
      Hero bets $9.50, CO calls $9.50

River: ($31.95) 6 (2 players)
      Hero checks, CO bets $18, Hero calls $18

Ellenfél: 26/21/8,9 reg 232 hand. Fold to cbet 14% turn 33%(3). River agg freq 25%

Flop, turn bet/fold szerintem nagyon sima hiszen ha csak calloz akkor sosem lesz erős :) Mivel riveren nincs value betem, de a turn és a river is egy totál blanc card így tele lehet busted draw-al. Azt vártam elsősorban, hogy pár +draw-t mögém passzolna SD value miatt de elég nyilvánvaló hogy gyakran egy A van nálam. Néha lehet nála jobb A de ez csak egy AJ vagy AQ lehet.
      Vélemény?
  • 4 válasz
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én nem éreztem volna annyiar erősnek az A8-at, hogy 3W cB-eljek vele. Inkább átálltam volna ch/C-ra és nem duzzasztom a potot. Leginkább amúgy is jobb Ax-ekkel lesz tele a range-ük és könnyen jöhet emelés, amire nem szívesen dobnék.

Így játszva én inkább a dobást választanám a riveren, mert nem várnám, hogy KQ, KJ-t blöffbe fordít, max valami JQ, QT-t, de rengeteg 2pár, sor, Flush lehet nála, és a Bet range-e nagy része úgy érzem value lesz és ez a pot odds, háát, nem tudom elég-e a callhoz.
    • bogec84
      bogec84
      HeadAdmin
      HeadAdmin
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.355
      Szia PedroRobertooo!

Jó kis helyzet ez, mert sok érdekes dolog történik a leosztás során.

Az egyik dolog az, hogy két ellenfél ellen nem tudsz egyértelműen vbetelni a flopon. Ha megadást kapsz 1 vagy 2 embertől, onnantól kezdve kitalálós játék lesz, hogy akkor ez most egy jobb A vagy csak egy draw, vagy épp a nutflush. Azt semmiképp nem várnám, hogy 3way, BU-val a háta mögött, szuper széles rangel ad meg.

Az pedig, hogy turnon egylapos FD-vel megadjon elég szűk, legalább egy pár kellene mellé, de azt meg miért betelné a riveren, ha mondjuk egy KxJ ről van szó?

Szerintem A8s-t bátran dobhatunk ebben a helyzetben.
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Eredeti hozzászólás: bogec84

Szerintem A8s-t bátran dobhatunk ebben a helyzetben.
      Akár már a flopon is c/f végig?
    • bogec84
      bogec84
      HeadAdmin
      HeadAdmin
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.355
      Azt gondolom, hogy a flop bet jó. Azért mert az XyX lapoknak elég jó részesedése van, és fizetnek is, szóval ott azon a ponton még biztos, hogy fizet néhány rosszabb hand is.

Viszont, ha megadást kapunk, akkor komolyan el kell gondolkozni, hogy a nem draw kezein kívül mit verünk. Szerintem nem sok mindent, meg a legtöbbjét ezeknek passzolhatná is ingyen lapért.