[SH] NL25 KQs

• wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Poker Stars, $0.10/$0.25 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

MP: $25 (100 bb)
      CO: $15.93 (63.7 bb)
      Hero (BTN): $25.01 (100 bb)
      SB: $9.25 (37 bb)
      BB: $25 (100 bb)
      UTG: $9.79 (39.2 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q K
      UTG folds, MP raises to $0.75, CO folds, Hero calls $0.75, 2 folds

Flop: ($1.85) 8 3 6 (2 players)
      MP bets $1, Hero calls $1

Turn: ($3.85) A (2 players)
      MP bets $2.25, Hero raises to $7.48, MP calls $5.23

River: ($18.81) T (2 players)
      MP checks, Hero checks

Results:
      $18.81 pot ($0.85 rake)
      Final Board: 8 3 6 A T
      MP showed 4 5 and lost (-$9.23 net)
      Hero showed Q K and won $17.96 ($8.73 net)

MP:

SB laza/passzív Fish, szerettem volna behúzni a potba, ezért nem 3beteltem.

Postflop?
  • 4 válasz
    • bisovic
      bisovic
      Bronz
      Regisztrált: 2011.08.04, Hozzászólások: 8.190
      Szia!

Nekem itt nutfd-vel jobban tetszik a double float. Egyrészt ez túl erős draw a raise/fold-hoz, másrészt riveren az eddigiek alapján kevesett barrelezett, szóval legtöbbször c/f-on lesz a riveren az Ax-nél gyengébb kezeivel. Harmadrészt ezek a turn raise-ek IP ezen a textúrán nem hitelesek.
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Szia!

Sokkal jobb a törn call, mint a raise. Az ellenfél is ideális hozzá, ráadásul itt értékért sem emelnél setet, ezért ilyen lapokkal sem kell. Ráadásul fölöslegesen nagynak érzem ezt az emelést, így elég drága is.

Vigasztaljon az, hogy az ellenfél játéka nagyon gyenge. :coolface:

GL:
      novy
    • wolv3rine
      wolv3rine
      Platina
      Regisztrált: 2008.03.06, Hozzászólások: 4.987
      Én ellene settel is emelnék a turnon, mert riveren nagyon keveset folytatja. Nem hiszem, hogy any2-val lőné a rivert, vagy akár weak Ax-el, épp ezért több valuet látok az emelésben (a set-re gondolom nem a KQs-re).

Az már leesett, hogy ez a lap túl jó volt, hgy R/Foldolja vele és inkább kellett volna egy... 97s, T9s....

A size-nálam STD value/blöff ugyanaz. Itt talán még kicsit kicsire is vettem és valamivel kisebb stack-et hagytam magam előtt, mint a pot. Kb 16$ maradt előttem a riverre. Settel sem emelnék a turnon 5-6$ körül, hanem törekednék arra, hogy stack-ért tudjak játszani. Nálam nem igazán különül el a Blöff és a value size (hacsak nem valami értelmesebb az ellenfél, akiről tudom, hogy képes feladni - itt a példa, hogy még ez is kevés volt, biztosan elhitte a setet és implied oddsra húzott -ami talán még meg is volt neki)
    • novak53
      novak53
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.05.02, Hozzászólások: 7.070
      Oké, én sem 5-6$-ra gondoltam, hanem 7$-ra inkább. Az teljesen jó, hogy azonos méretet használsz.

Ettől függetlenül én settel sem emelnék, mert szerintem sok lapot dob emelésre és azért mert keveset cbetel riveren, nem jelenti, hogy sosem fogja blöffölni ezt a spotot. Ráadásul gyenge Ax lapot dobni fog tönrön, riveren viszont megadhat vele néha.