[SH] J8o

• PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Poker Stars, $0.25/$0.50 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

BTN: $57.21 (114.4 bb)
      SB: $50 (100 bb)
      Hero (BB): $66.18 (132.4 bb)
      UTG: $47.35 (94.7 bb)
      MP: $131.26 (262.5 bb)
      CO: $35.09 (70.2 bb)

Preflop: Hero is BB with 8 J
      4 folds, SB raises to $1.50, Hero calls $1

Flop: ($3) 6 7 4 (2 players)
      SB bets $2, Hero raises to $6, SB calls $4

Turn: ($15) A (2 players)
      SB checks, Hero bets $10, SB calls $10

River: ($35) 3 (2 players)
      SB checks, Hero bets $48.68 and is all-in, SB folds

Results:
      $35.00 pot ($1.58 rake)
      Final Board: 6 7 4 A 3
      SB mucked and lost (-$17.50 net)
      Hero mucked 8 J and won $33.42 ($15.92 net)

Ellenfél reg. 22/17/7,6 471 hand. SB steal 30%(23) cbet 67%. Cbet/fold 67%(3) tehát az aktuális játékban 100%(2) volt.

A kérdésem nem is igazán a konkrét szitura vonatkozik, persze nyilván arra is. Sok videóban láttam, hogy ez a board nagyon alkalmas a 3 barrelre, hiszen ha passzívan védekezik villain akkor cap-elt range lesz és kb sosem lesz nála erős hand. Floppon rengetek mindennel callozhatott, turnon az FD-je mellé felszedhetett valami A-t is, van 99, TT-vel calloz mégeggyet. Riveren pedig az FD missed 5x pedig nem hinném, hogy turnon 2 FD-s boardon olyan sok megadna. Szerintem ezt a boardot vagy flopon fel kell adni vagy végig kell ütni. Nyilván lehetne jobb EQ-vel rendelkező lapot is választani de flopon volt két overem, GS-em és a statok alapján reg volt és dobott is c/r-re, a range tág, rengeteg mindent el fog szórni és oop is van ami tovább ront a helyzetén.
  • 3 válasz
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Szia!

A PF call nekem nem igazán tetszik. Annyira nem lop szélesen, hogy megérje callozni ilyen lappal.
      Postflop viszont teljesen jól alakul a board a blöffre, szóval ott már ok a játék.
      Amikor egy ilyen flopon csak megad OOP, akkor teljesen egyértelmű, hogy gyenge lesz a range-e. Turn lap nekünk tökéletes a blöffre, de mivel ezt ő is tudja, ezért 7x, 88-JJ lapokat ott még biztos nem fog szórni, viszont riveren ezekkel már nem tud megadni.

üdv, pborisz
    • PedroRobertooo
      PedroRobertooo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.13, Hozzászólások: 1.424
      Azért ennek a lapnak annyira nem volt jó equityje. Mit gondolsz arról, hogy ilyeneket inkább dobok floppon és olyanokat teszek be amit jobban tudok barrelezni, vagy jobb még a javulási esélye is, hiszen ez majdnem tiszta blöff volt. Nyilván néha jó lesz a J is, de szerintem a 8-asokon nem nagyon tudom folytatni.
    • pborisz
      pborisz
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.06.12, Hozzászólások: 17.756
      Eredeti hozzászólás: PedroRobertooo
      Azért ennek a lapnak annyira nem volt jó equityje. Mit gondolsz arról, hogy ilyeneket inkább dobok floppon és olyanokat teszek be amit jobban tudok barrelezni, vagy jobb még a javulási esélye is, hiszen ez majdnem tiszta blöff volt. Nyilván néha jó lesz a J is, de szerintem a 8-asokon nem nagyon tudom folytatni.
      Nyilván nem ez a legjobb lap a blöffemelésre, de mivel már tudjuk, hogy képes dobni az emelésre, viszonylag széles lesz a range-e és OOP is van, ezért nem olyan rossz az emelés flopon. Azokkal a lapokkal, amiknek több EQ-jük van én IP inkább floatolok.
      Persze a dobás is teljesen rendben van, főleg ilyen flopon, amit egyébként nyilván nem fog sűrűn tiszta blöffből cbetelni.