Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Stalibaba és a 44csabu naplója

• csabu44
      csabu44
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.01, Hozzászólások: 224
      Üdv!

Csabu44 vagyok és úgy gondoltam én is elkezdek írni egy naplót, saját magam motivációja végett.

Pár szó magamról:
      Közelebb vagyok az 50-hez, mint a 60-hoz, szeretek inni és jelenleg Budapesten élek.
      Kezdetekben csak hobbiként tekintettem a pokerre, és pár évet elpötyögtem az életemből suli mellett. 2013 tavasza óta viszont egyre több energiát fektetek a dologba. Egy általam már régebben ismert alkoholista társammal kezdtünk cikkeket olvasni, videókat nézni és fejleszteni a játékunkat. Toltuk a strategys hétvégi freerollokat és építgettük a bankrollunkat. Itt szeretném megköszönni Becsónak a kezdeti lendületet. Ha ő nincs ma nem tarthatnék ott, ahol! ;)

2012 őszén beléptünk egy hyper hu-s skype - ma már kb. csak alkoholról beszélő- csoportba. Itt kezdődött el valami. Akkor én már vagy másfél éve dolgoztam. A hangomból éltem és a halált árultam, de egyre jobban kiakasztott a meló.
      2013 Februárjában megköszönték a kicsit több mint 2 éves munkám, aminek én szívből tudtam örülni, és ezek után már csak a pokerre koncentráltam.

Májusban beléptem egy hyper-hu-s backing csoportba, ahol CharlieHarperHu is megtalálható. Rengeteg tudást és segítséget kaptam, csak rajtam állt, hogy milyen gyorsan fejlődök.

7$-on kezdtem. Eleinte nem volt teljesen profi a hozzáállásom. Sokat ittam és buliztam, nem vittem túlzásba a mennyiséget, de lassan csak belejöttem. 2.5 hónapot húztam le 7$ os szinten, utána jött 2 hónap 15$on. A mennyiséggel még itt is hadilábon álltam, törekedtem a minimum szint elérésére (2k db), de még véletlen sem arra hogy többet játsszak. :D
      Októbertől már felléphettem 30$-ra, aminek nagyon örültem. Azóta 15+30$on húzom az igát.

Így a végére berakok egy grafot eddigi pályafutásomról. Természetesen minden egyes HU-t játékpénzben játszom!!

Következő hozzászólásomban 2014es terveimről ejtek szót, mind a poker, mind a való élet terén.
  • 132 válasz
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      És ahogy ígértem, 2014es céljaim!

Poker:

- SN elérése
      -100$os tétre feljutni
      -havi minimum 3k db lejátszása
      -több elemzés, melyben nagy segítség lehet újdonsült lakótársam Forzadani 3 (Szia Daniiii :D )
      -havi 1 videót felvenni saját játékomról, melyet elemezhetünk oktatómmal.

Real Life:

-heti 3 kondi
      -kondi mellé még valami + testmozgást találni
      -a testsúlyom közelítése az általam elvárthoz (88-90 kg)
      -étkezésre odafigyelni

Mint sok pokerest, engem is megérint a lustaság szele, és az elhízás veszélye. Jelenleg nem hiszem, hogy kövérnek számítanék, de mindig is hiú voltam ilyen téren, úgyhogy ezért is tenni kellene keményen.

Úgy érzem ezek a célok teljesíthetőek erre az évre. Igazából rajtam áll, hogy mibe mennyi időt fektetek. Mióta beléptem a backing csoportban folyamatosan látom magamon a változást, hogy egyre komolyabban veszem a dolgot. Igaz ez egy kicsit az alkohol rovására megy, de azért azt sem hanyagoljuk teljesen. :D

Egyenlőre ennyi. GL mindenkinek az asztaloknál és azon kívül is!
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.07, Hozzászólások: 4.784
      Szia csabu44!

Köszöntelek a naplózók közt! Ahogy olvastam tagja vagy a backing csoportnak, így sok ismerős naplóját fogod itt megtalálni.

Sok sikert kívánok a terveidhez a póker asztalok mellett és az életben is!

És ne feledd az alkohol kismértékben orvosság, nagymértékben gyógyszer! :coolface: Ajánlom ebben a témában a következő fogadást.

Kosztirita :heart:
    • forzadani3
      forzadani3
      Bronz
      Regisztrált: 2010.09.08, Hozzászólások: 102
      Sziiaaa!!! :)

Eredeti hozzászólás: csabu44
      Igaz ez egy kicsit az alkohol rovására megy, de azért azt sem hanyagoljuk teljesen. :D
      Nem is szoktunk inni, most miért írod ezt??? ?(

Amúgy 100$-ra feljutni nem lesz nehéz, megcsináljuk!! ;) Én követni fogom a naplód, ha már megemlítettél benne! :)
    • lacikaxd
      lacikaxd
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.24, Hozzászólások: 57
      Hali

GL a céljaidhoz, a 100$-os limitet nem könnyű bevenni manapság sajnos a humaffia miatt... :(
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Igen, tisztában vagyok vele. Ezért nem is tűztem ki nagyobb célt "csak" a 100$t. Mire odaérek hátha kipukkadnak :D
    • nmthonline
      nmthonline
      Bronz
      Regisztrált: 2012.08.02, Hozzászólások: 136
      Üd!

Mindig örülök ha valaki Hyper HU naplóba fog, úgyhogy a tiedet is követni fogom :)

Sok sikert a céljaid eléréséhez! :s_thumbsup:

Mit értetek HU maffia alatt?
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Olyan csúnya bácsik, akiknek be kell bizonyítani, h neked is van akkora fa@szod mint nekik :D
    • lacikaxd
      lacikaxd
      Bronz
      Regisztrált: 2011.01.24, Hozzászólások: 57
      Eredeti hozzászólás: nmthonline
      Üd!

Mindig örülök ha valaki Hyper HU naplóba fog, úgyhogy a tiedet is követni fogom :)

Sok sikert a céljaid eléréséhez! :s_thumbsup:

Mit értetek HU maffia alatt?
      Regekből álló csoport, akik folyamatosan ráülnek az új regekre, több száz vagy akár több ezer game-t is le kell velük tolni, hogy tudj open sittelni.
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.03, Hozzászólások: 1.644
      Sok sikert a céljaidhoz Csaba!

Kartell ide vagy oda, de nézzük pozitívan: Teher alatt nő a pálma. :)

Ha azokkal a srácokkal végeztél, nem lesz ki az utadba áll.

"több száz vagy akár több ezer game-t is le kell velük tolni, hogy tudj open sittelni."

Tudsz open sitelni, csak rád ülnek. Gondolom azt akartad írni, több ezret kell velük letolni, mire tudsz fishekkel játszani.
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Mosolygós napot mindenkinek!

Egy kis filmajánló egyből az elejére: A Wall Street Farkasa. Én már 2* láttam idén, aki teheti irány a mozi!

Végre összeszedtem magam, így az új év 6. napjára. Eddig semmi hasznosat nem csináltam karácsony óta. Se poker, se kondi, se semmi. Jah?! Bocs! 28.-a óta ittam :D

De most már jöhet a grind + testmozgás időszaka. Pár emberrel fogadtam, hogy januárban letolok 3800 hyper HU-t. Fel kell kötni a gatyát, hogy meglegyen, de szerintem teljesíthető. A közérzetem a toppon, morning show is van újra. Semmi sem állíthat meg!
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Üdv!

Megvolt az első kondi az évben!! Mit is mondjak, nem kapkodtam el.... :D
      Haverommal van egy fogadásunk, miszerint heti 3* lemegyünk kondizni. Amennyiben ez nem teljesül úgy a másiknak fizetünk 2k-t/alkalom.
      Kár hogy csak így tudjuk már magunk motiválni, de legalább még tudjuk valahogy!

A mérlegre állva nem nagyon lepődtem meg... 96.5 kg. December 20 óta kb. semmit sem csináltam csak ettem és feküdtem, így nem nagyon vagyok meglepődve az eredményen. Így is "csak" 3.5 kilót híztam :D
      Most már kezdődhet a rendszeres testmozgás.

A poker is kicsit nehézkesen indult meg. A darabszámmal ütemterv szerint haladok, 700+ darabnál vagyok jelenleg.
      A játékom minőségével viszont akadtak gondok. Több mint 2 hetet nem játszottam, amit meg is éreztem magamon, de most már úgy érzem kezdem lassan visszakapni a lendületem.

Holnap estére kikapcsolódásként tervezünk egy kis elhajlást, de előtte a napi session azért nem maradhat el. Ennek örömére be is fejezem írásom.

Gl!
    • wellen
      wellen
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.10, Hozzászólások: 674
      helló,

+1 olvasó!
      dettó velem is ez volt h ünnepek kezdete óta 0 játék most meg azt se tudom mit kell csinálni :facepalm: sajnos még a motivációval is hadilábon állok :rage:

gl
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Sajnos ez a motiváció ilyen fránya dolog...
      Nekem ösztönző erőként tényleg a fogadások maradtak, persze nem kell itt nagy tétekre gondolni.
      Pl. hamburgerezés a bajornál egy kis sör társaságában. Nem nagy dolog, nem kerül sokba, de mivel utálok veszíteni bármiről legyen is szó, engem ez is tud motiválni.

Ha már megemlítettem a bajort. Aki szereti a hamburgert és pesti/pesten jár, ne hagyja ki a Bajor sörözőt!! Csak ajánlani tudom! (11. kerület móricztól 3-4 perc)
    • forzadani3
      forzadani3
      Bronz
      Regisztrált: 2010.09.08, Hozzászólások: 102
      Eredeti hozzászólás: csabu44

Ha már megemlítettem a bajort. Aki szereti a hamburgert és pesti/pesten jár, ne hagyja ki a Bajor sörözőt!! Csak ajánlani tudom! (11. kerület móricztól 3-4 perc)
      Egyetértek, legjobb hambis, de ne akkor menjetek amikor mi, még nem lesz asztalunk!
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Mosolygós reggelt mindenkinek!

Kondi közben támadt egy elbaszott ötletem. Februárban+márciusban letolni 8k hyper hu-t és lefogyni 88 kg-ra.

Pár szóban vázolom mire is gondoltam, de előre mondanám ez nem egy fogadás, csak egy igényfelmérés. Ha lesz megfelelő érdeklődés akkor felturbózom magam ezüst státuszra (ha jól tudom csak ilyen státusztól hozható létre) és kiírok egy fogadást.

Maga a fogadás február 1-től, március 31-ig tartana. Ez idő alatt kellene lejátszanom 8000 db hyper hu sng-t.
      Január nagyobbik részében már csak 30$-os téten játszom. A kihívásban is csak ezen a szinten szeretnék játszani, de mivel nem tudom mennyire lesz hatással a 30as wl-re az újabban megalakuló cartell, ezért beveszem a 15$-os tétet is. Viszont az itt lejátszható hyperek db számát korlátoznám max. 2000 db-ra.

A 8k db hyper hu-t minimum 1%os ev roi-val kell lejátszanom.

A fogyás része. Jelenleg 95.5 kg vagyok. A fogadás akkor lenne a fogyás részéről teljesített ha március 31.én 88.00 kg vagy az alatt lennék.

Természetesen mindenről folyamatos tájékoztatást adnék. A mérlegeléseket videóra venném és megosztanám veletek.
      Az esetleges bíra kiléte felől semmilyen elvárásom sincs. Nem vagyok ismert fórumozó, de mint ahogy naplóm elején említettem egy bizonyos hyper hu-s közösségtagja vagyok. Ott bárkinél lehet utánam érdeklődni, akinek van erre igénye.

500-1000 $ között tudok fogadni. Ez pontosan annyit tesz, hogy ha nem jön össze annyi érdeklődő, akik összesen min. 500 $ ellenértékbe fogadna velem, akkor az egész tárgytalan. A max. limit az én részemről 1000 $.
      (Személyenkénti min. fogadás 10$)
      A fogadás 1:1 történne. Ha valaki feltesz 50 $-t, az 100-at kap vissza, ha nem teljesítem a feltételeket.

Ismétlem magam ez csak egy igényfelmérés. Akár privátban, akár ide lehet jelezni ha valakit érdekel a dolog.
      Azt is kérném jelezni, hogy hány $ értékben.
      Ha jövő hét csütörtökig lesz megfelelő érdeklődés csinálok egy hivatalos fogadás topicot, ahol már minden pontos részlet szerepelne.
      Bárkinek bármi kérdése van ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában ;)
    • jasonAK22
      jasonAK22
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.28, Hozzászólások: 1.672
      Szia,

Jo kihivasnak igerkezik, szerintem a fogadasos topikba mindenkepp tedd ki es linkeld be a naplodat, mert azt tobbet kovetik, igy nagyobb lehet az erdeklodes. Elorelatolag az elso 10$-t fel is tennem ellened :coolface:
      A reszleteket majd a topikba megbeszelnenk.
      Hajra! :f_thumbsup:
    • incredible91
      incredible91
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.19, Hozzászólások: 180
      Már 30-on is cartell lesz? Ne már...

Sok sikert a fogadáshoz!
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Nem lesz 30on cartell, ilyet én nem írtam ;)
    • csabu44
      csabu44
      Bronz
      Ahhhh ez a grinder élet.....
      Számomra az egyik legnagyobb hátulütője a pokeres életformának, hogy néha nem tudok mit kezdeni magammal hajnalban. Az ismerőseim nagy része alszik, aki meg nem az vagy tanul, vagy már matta készen van. Én meg ülök a gép előtt befejezve a hónapot, és nem tudom mit kezdjek most magammal.

A hónap igazából elég jól ment. A fogadást túl is teljesítettem kicsikét, mivel letoltam 4k-t. Ez az eddigi személyes rekordom.

A kondiban megálmodott önsanyargató fogadás érdeklődés hiányában elmarad. Ennek köszönhetően viszont valamit ki kell találni februárra.
      A célom, hogy kicsit csökkentsem a db számot, és nagyobb hangsúlyt fektessek a tanulásba és a játékom fejlesztésébe. Februárban minél jobban tökéletesítenem kell a játékom és március környékén el kéne kezdeni ostromolni a 60as cartell tagokat.

Most következhet pár nap megérdemelt pihenő, kis családlátogatás otthon, válogatott vízilabda meccs. Utána pedig ismét vissza a virtuális asztalokhoz.

GL!