Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Uj monitor

• namex11
      namex11
      Bronz
      Regisztrált: 2013.03.02, Hozzászólások: 79
      Sziasztok!
      Közeljövöben tervezek egy 2. monitor vásárlását. Jelenleg egy DELL ULTRASHARP 2709W (27inch- ennel kisebbet nem is szeretnek) van kinézve 200euro.
      Mit szoltok hozá? elég a 27es vagy jobb mar akkor nagyobbat venni?
      Köszi elöre is a segitseget! ;)
  • 25 válasz
    • isildurrrzero
      isildurrrzero
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 4.355
      http://blog.utest.com/wp-content/uploads/2011/12/CRT-Monitor.jpg
    • jokeweb
      jokeweb
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.22, Hozzászólások: 338
      Nekem 27-es Dell U 2711 van ,szerintem nagyobb nem kell.
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.07, Hozzászólások: 4.784
      Szia namex11!

Mi most szereztünk be egy újabb monitort a laptop mellé.
      (most már úgy néz ki a lakás, mint egy tőzsdeguru irodája, annyi itt a monitor és számítógép :coolface: )

LG IPS LED 55 cm (21,5) és nagyon jól.

Kosztirita :heart:
    • pokerzzz09
      pokerzzz09
      Arany
      Regisztrált: 2011.08.09, Hozzászólások: 212
      Sziasztok!

Jelenleg egy 23"-os LG monitorom van 1920x1080 felbontással. 8 asztalon játszom átfedéssel PS-on. Szeretném növelni 12 asztalra úgy hogy ne kelljen a legkisebb méretre allítani az asztalokat, mert nem látom jól a HUD-ot. Az átfedés nem zavar, de jó lenne azt is minél visszabb szorítani.
      A kérdésem az hogy milyen monitort vagy monitorokat kellene vennem? Gondolkodtam azon hogy eladom a mostanit és veszem egy nagyobbat. Na de milyet, mekkorát?
      Vagy a meglevő mellé venni egy másikat, csak sajnos hely szűkében vagyok. Szóval tanácsot szeretnék kérni ki mit használ/ajánl?
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      A monitor mérete nem számít, a felbontás a lényeg, FHD felbontásban ennyi fér ki, az a legolcsóbb szerintem, ha veszel még egy FHD monitort, használtan 20k körül mozognak, vagy újonnan 30-35k-ért. Másik opció, hogy nagyobb felbontásra mész (WHQD/4K), de itt 100k körül kezdődnek a legolcsóbbak.
    • pokerzzz09
      pokerzzz09
      Arany
      Igen nekem is eszembe jutott még egy kisebb monitor, csak kevés a hely az asztalomon sajnos.
      Ezt a monitort néztem: 29" LG 29UM58-P IPS LED monitor, viszont a felbontása 2560 x 1080, ezzel mennyi lenne az előrelépés?
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.720
      Ha az a moncsi 21:9-es akkor gondolom kifér 4x3 asztal (4 oszlop 3 sor)
      De jobb lenne megnézni mekkora egy ilyen monitor "élőben" nehogy kisebb legyen a képernyő magassága mint a mostani. Bár gondolom ez kb akkora lehet, mint a mostani csak szélesebb.

Esetleg nézd meg a monitor méreteit támpont képpen.
    • pokerzzz09
      pokerzzz09
      Arany
      Igen 21:9-es.

A mostani monitor méretei: Szélesség: 533 mm
      Magassás: 426mm
      A 29"-es monitor méretei: Szélesség: 703 mm
      Magasság: 414,2 mm.

Tehát szélesebb, de kicsit alacsonyabb is.

Egyre inkább hajlok afelé, hogy gyűjtök még és veszek majd egy 27-28" körüli 2560x1440-es monitort, azokon 12-16 asztal simán megoldható ha jól tudom :)
    • pokerzzz09
      pokerzzz09
      Arany
      Plusz egy olyan kérdésem van, hogy hol tudom megnézni hogy konkrétan most mekkorák a megnyitott asztalaim méretei?
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Azért nem írtam a 21:9-est, mert azon se lennének nagyobbak az asztalok (ha FHD), ugye annak a monitornak valóban nagyobb a szélssége, de a magassága nem (pixelben). Három sorban férnek el úgy is, csak egy sorba nem 4 asztal fog kiférni hanem 5, tehát legkisebb méretű asztalból nem 3x4, hanem 3x5 fog kiférni (vagy 3x6). Átfedéssel mondjuk lehet, hogy tudnál trükközni kicsit, de akkor is csak 8 férne ki sztem, mint most, csak esetleg kicsit nagyobb méretben, de azzal meg nem vagy sokkal előrébb, ha 12 asztalt szeretnél.
      WHQD/4K monitorok nagyon drágák még sztem, ár/érték arányban jobb ha veszel még egy 22-24" FHD monitort, monitoronként 2x3 asztal átfedés nélkül nagyon szépen kifér, HUD-dal mindennel, sztem ez a legjobb megoldás.

WHQD-t 27"-tól érdemes venni, ahogy én néztem 100k körül kezdődnek (de nekem nem szimpatikus, inkább várnék amíg a 4K monitorok ára lentebb megy), 4K monitort meg 34"-tól ajánlják, azok 150k körül kezdődnek. Amennyivel viszont ez többe kerül, annyit nem tudom megér-e az a 2-3 plusz asztal amit nyernél vele.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Amit még nem említettünk: 2k/4k monitorhoz megfelelő videokari is kell!
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Most néztem meg arukeresőn a monitort. Kb ennyiért (80k) már van AOC 27" 1440p monitor is.

Egy srác jókat ír a véleményeknél. Mielőtt ilyen drága monitor mellett döntenél olvass utána fórumokon mindenképp (bármi legyen is a döntésed)

Egyébként egyetértek DarkAwi-val.
      Jobb lehet az olcsóbb 2 monitoros verzió.
    • pokerzzz09
      pokerzzz09
      Arany
      Köszi mindenkinek! :)
      Gtx 960-as videokártyám van, azzal szerintem nem lehet gond, bár annak is utana kell nézni.
      Meggyőztetek az olcsóbb 2. Monitoros megoldásról,abba az iranyba kezdek elmenni.

Ezek az AOC monitorok nekem is feltűntek, azon még elgondolkodom, főleg úgy hogy a jelenlegit idén vettem, bőven garis, 40 körül el lehetne adni és akkor még 40-et költeni az AOC-re és árban kb ugyanott vagyok. Tapasztalatom mondjuk nincs arról hogy 1 nagy vagy 2 kisebb monitor figyelése fárasztóbb.
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      Az a kari jó lesz, nekem 950 van (pont 4k/DP port miatt vettem). Nekem nincs hely 2db 24"-es moncsinak, de szerintem az is baba megoldás lehet.
    • pokerzzz09
      pokerzzz09
      Arany
      Köszi minden segítséget! :)

Még annyi kérdésem lenne, hogy mekkora méretig ajánlott a WHQD: 2560x1440 (27"??) és mekkora az ideális méret a nagyobb 3440x1440 vagy 3840x2160-es monitorok számára? És ezek közül melyik a legideálisabb pokerre? Bocsi a sok kérdésért, lehet hogy lesz lehetőségem olcsóbban monitorhoz jutni, úgyhogy még nem vetettem el az 1 nagy monitor lehetőségét.
    • ZebraSF
      ZebraSF
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.25, Hozzászólások: 2.594
      Sziasztok!

Én is rászántam magam a monitor vásárlásra, de nem igazán tudok dönteni :)

Amit tudni kell:

2xHDMI kell, mert laptopról menni, illetve a PS4-et is rákötném, ha egyedül játszok, akkor kényelmesebb az asztalnál üve. 24-27 colban gondolkodok.
      Ami kérdés az a válaszidő. A PS miatt az 1-2ms felé húz a szívem, de nem tudom lenne e látványos különbség a 4-5ms-hez képest. Felbontásnak bőven elég nekem a 1080p. Mivel árban nem akarok elrugaszkodni nagyon, így a 60Hz-es képfrissítés egyelőre a célravezető, nem tudom lenne e értelme inkább a drágább, 144hz felé nézegetni ? Élőbe még nem láttam olyat, elvileg ég és föld. Ki lehet használni az előnyeit normál felhasználásra, pokerre, kis ps-re, vagy inkább csak kényelmi funkció?
      Árban 40-100K között gondolkodok, de csak akkor fizetnék érte többet, ha tényleg meg is éri!

Ha valaki esetleg tud ajánlani valami jó vételt ilyen feltételekkel, akkor megköszönném :)
    • NoUDidnt
      NoUDidnt
      Arany
      Regisztrált: 2011.10.18, Hozzászólások: 348
      Szia,
      Ha pokerre és játékra is használnád akkor szerintem érdemes ultrawide vonalon is gondolkodni.
      Én speciel ezt használom: (2HDMI/IPS)
      Link Text...
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Bronz
      144hz monitort csak akkor vegyél ha a játékok ps-en 144+ fps-en futnak. Egyébként nem lesz értelme. Arról viszont fingom sincs mit tud a ps4 :)

Viszont úgy gondolom ha nem vagy hardcore gamer akkor felesleges a 144hz.
    • ZebraSF
      ZebraSF
      Bronz
      Regisztrált: 2008.12.25, Hozzászólások: 2.594
      Ps4 60fps-re van lockolva, ezért nem vagyok benne biztos, hogy kéne e, viszont sokkal szebb az tény. Alap felhasználó élmény jobban érdekel, hogy kapok e szemorgazmust fészbuk közbe :D
      Ultrawide-okat néztem, ezt is konkrétan. Sajnos a PS miatt kilőve, eléggé szarul jeleníti meg, ha támogatja is, akkor szétnyújtva csak ...
    • 1
    • 2