kérdés

• mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.07, Hozzászólások: 501
      Sziasztok.Kezdő poker gamer vagyok és szeretnék 1.2 dolgot tisztázni a fejembe.Elszeretnék kezdeni pokerezni neten real moneyba de 1 2 dolgot nem vágok.
      Az lenne hogy pl kivan írva az asztal mellé hogy $.10+$0.01 ez az jelenti hogy 10 centet kell beraknom a játékba (természetesen mindenkinek fejenként) és utána a idövel kezdödik a game és mindenkinek kiosztanak 1000 zsetont(everes-ten) és utána megy a játék és majd végül az első 3 játékos között elosztódik a pénz(everesten).Vagy jelent valamit az a +.01$?
      A másik az lenne hogy pontosan nem tom hogy holy zajlanak a PL/NL/FL asztalok olvastam róluk hogy milyenek az emelési szituáciok de több dolgot nem találtam róluk.
      Végül az lenne hogy mely játékfajtákat ajánljátok kezdésnek vagy melyik a jobb,mik a vélemények e fajta játékokról általánosságban
      Előre is köszönöm a válaszokat
      Üdv mindenkinek
      Dani
  • 39 válasz
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.14, Hozzászólások: 7.943
      .10+0.01 azt jelenti, hogy .11-et kell fizetned. Ebből 0.01-et elrak a terem, azért mert játszhatsz náluk. (Ez az ő hasznuk)
      A 0.1-et pedig visszaosztják az első helyezettek között.
      Például 10játékosnál 1$ gyűlik össze, és ezt általában az első 3kapja 0,5-0,3-0,2 arányban.

De mindig ki van írva, hogy osztják vissza a pénzt.

PL/NL/FL csak az emelési szituációkban különbözik.
      Például NL-nél mindig annyit emelhetsz amennyit akarsz (persze max, ami pénz előtted van) PL-nél mondjuk csak annyit emelhetsz, ami már középen van.
      Fl-nél pedig rögzített tét van, vagy emelsz vagy megadsz vagy dobsz. (Azt, hogy mennyit emelsz nem döntheted el)
      Röviden, ha lesz konkrétabb kérdésed, nyugodtan tedd fel azt is.
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      hali.Köszi az infót.Annyi lenne most egyenlőre a kérdésem hogy pl ami most megy per pill a sporklub on poker ott milyen fajta game et nyomnak?fix limiteset?ja és a amikor a prok játszanak amit korda meg klárika közvetít?
      Kösz a választ előre is!!!
      Dani
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Én tévében még csak No limitet láttam, mint mondtam ott bármekkorát emelhetsz, vagy másképp bármikor középre tolhatod az összes zsetonod :)
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni hogy mit jelet az SSS vagy BSS.Kösz az előző választ
      Üdv.: Dani
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Helló!

SSS= Short Stack Strategy = Kis letétes stratégia
      Bss= Big Stack Strategy = Nagy letétes stratégia

A két stratégia alapvetően eltér egymástól, de a legfontosabb különbség talán az, hogy az sss-nél 20 nagyvakkal, a bss-nél 100 nagyvakkal ülünk be az asztalhoz.
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      köszi a választ.Azt szeretném még megtudni hogy hol érdemes elkezdeni játszani?Olvastam egyes témákban hogy a pokerstars megfelelő a kezdésre,de pl a tv ben láttam hogy a partypokert is nagyban reklámozzák meg vanak magyar versenyek szerdánként meg freerollok.Meg valamiért szimpatikusabb is nem tom miért.szerintetek ezek közül melyik a jobb mik a tapasztalatok?Köszi az infokat előre is
      Üdv Dani
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Én partyn kezdtem, a kezdő 50+100$ kiszedhető rajta (míg mikrolimiten a Starson nem biztos).
      persze így elesel a max 500$-os első befizetés bónusztól, míg Starson nem, de ott eleve csak 50$-os az első befizetés bónusz.

Szóval meg kell gondolni, de én a partyn kezdeném, ha megint kellene :)
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      köszi az infot
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      lenne még 1 2 kérdésem ha nem probléma.Elsőként hogy van akkor az sss meg bss.Ezekről találok valami információt az oldalon?mik is ezek pontosabban stb.
      Na meg lenne 3 rövidítés amiket sokat olvastam a fórumokban: CG,SNG,NL5.
      Végül az lenne a kérdésem hogy irták sokan hogy szokták rakoskgatni a pénzüket asztalokrol asztalokra?ezt ugy értik hogy pl a pokerstarsrol a partypokerre ?
      Ja igen még annyi hogy a moneybookerst ajánljátok?megbízható e ?
      Bocs a hülye amatőr kérdésekért csak sajna elég sok midnent nem tok még.
      Üdv Dani
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Nl kezdő cikkeknél megtalálod az SSS stratégiára vonatkozó alap cikkeket.
      Nl bronz részlegben a BSS alap cikkeket.
      Aztán ezüst-arany-platina szinten ezekhez még kapcsolódik jópár anyag, értelemszerűen ezeket csak akkor tudod majd olvasni, ha megszerezted az adott szintet.

CG=cash game, azaz pénzes játék
      Van egy max összeg, amivel játszhatsz, ha fogy belőle, bármikor újratöltheted.
      Magyarul van 20$-od, és 2$-os asztalon játszol, akkor 2$ van játékban, 18 meg pihen a teremben, ha elbuksz 2$-t, akkor újratöltesz, megint 2$ van játékban, de márcsak 16$ pihen a teremben.

SNG=Sit and go
      6-10fős verseny, befizeted a nevezést, kapsz érte X zsetont, ha elfogy mind, akkor kiestél (SNG szekció kezdő cikkei erre a játékstílusra vonatkoznak)
      ha beértél az első X helyre, akkor kapsz nyereményt a játékodért, ha túl hamar estél ki, nem kapsz semmit.

NL5=No limit 5, olyan asztal, ahova maximum 5$-ral lehet beülni (4-5cent a nagyvak), és no limitet játszanak.

Ezt a rakosgatást nem értem, vegyük a korábbi példát, 2$ játszik, 18$ a számlán. Ha felmész 4$-ra, és felállsz az asztaltól, akkor már 22$ lesz a számládon.
      Az SSS lényege, hogy kevés pénzzel ülsz be a többiekhez képest, és alkalmas időpontban fel is állsz az asztaltól.

MB-t akkor érdemes használni, ha gyakran akarsz pénzt átrakni egyik teremből másikba.Vagy ha nincs olyan bankkártyád, amivel be tudsz fizetni online, vagy félsz neten használni a bankkártyád.
      Megbízható.
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      ooh köszönöm a tartalmas választ :)
      Üdv Dani
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      sziasztok.Azt szeretném megkérdezni hogy akkor az NL10 jó választás lenne a partypokeren SSS el? mer láttam írták sokan hogy az SSS nem valami jó,inkább BSS.
      Azt is láttam hogy 1 páran szokták postolni ide fórumokba 1,2 menetet és elemzik?hogy lehetséges postolni?
      Ja és mit jelent az SH mer sajna ezt se tom
      Kösz előre is a válaszokat :)
      Üdv mindenkinek: Dani
    • Vokrugy
      Vokrugy
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.28, Hozzászólások: 7.843
      Szia! Hand history-kat kell betenned a fórumra. Léteznek különböző konverterek (Poker Tracker; PS Elephant – illetve netes konverterek), amik segítségével átalakíthatod a lejátszott kezeket. Lényeges, hogy angol nyelvű póker klienst töltsél le, mert csak az angol nyelvű handekkel kompatibilisek az átalakítók.
      A BSS és az SSS más stratégiát igényel, számos cikk található itt, amit kezdő státuszban is elolvashatsz.

SH: A maximum 6 résztvevős asztalokat nevezik short-handednek. Ha ennél több játékos van, Full Ring asztalról beszélünk, illetve 2 játékos esetén Heads-up játékról. A short-handed asztaloknál a játékosok számából adódóan lazább, aggresszívebb játék folyik, mint a Full Ring asztaloknál.
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      hali köszi az infót.Olyan kérdésem lenne hogy megcsináltam sikeresen a kvízt és majd mikor felraktam a partypokert meg regeltem is utana itt az oldalon kiirja hogy alulra be kell irnom a bejelentkezési nevemet.Ez az a név lenne amit regeltem a partypokeren ?kösz az infot elöre is
      Üdv Dani
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Original von mokadaniel hali köszi az infót.Olyan kérdésem lenne hogy megcsináltam sikeresen a kvízt és majd mikor felraktam a partypokert meg regeltem is utana itt az oldalon kiirja hogy alulra be kell irnom a bejelentkezési nevemet.Ez az a név lenne amit regeltem a partypokeren ?kösz az infot elöre is
      Üdv Dani
      Üdv!
      Igen.

És szerintem jó az az NL10 SSS kezdésnek.
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      Sziasztok.Köszönöm az eddigi válaszokat tényleg nagyon segítőkészek vagytok :P .
      Azt szeretném megtudni hogy regeltem meg minden beirtam bejelentkezési nevemet és utána ennyi volt?ugy értem kell még valamit csinálnom? pl személyit,lakcimet feltölteni vagy csak várjak és megjön a pénz pár nap múlva.Mert látom hogy kivan írva a partypokerben a my account nál a bonusokhoz hogy 49 USD fixed meg lehet claim now ra nyomni.Ja és ha meg is jön akkor azt honnan fogom megtudni?felül az inplay után lesz irva egy 49$ os?köszi az infokat elöre is
      üdv mindenkinek
      Dani
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Szia! Innentől már semmi dolgod, ha minden rendben, akkor pár nap és utaljuk a kezdőtőkét.
      Az adataid csak akkor kell elküldened, ha kapsz erről egy emailt. Ellenőrizd légyszi, hogy nem kaptál-e, illetve nem került-e a spamek közé. Ha nem, akkor 1$ fog érkezni a számládra (erről emailt is fogsz kapni), és azzal tudod majd a maradék 49-et aktiválni. Sok sikert a játékhoz! ;)
    • mokadaniel
      mokadaniel
      Bronz
      sziasztok.megkaptam a 50$ ki van irva a partypokerben köszönöm :) .Most már csak az van hogy ki van irva a balance mellé hogy 50$ az inplay mellég 0$.És azt szeretném megtudni hogy az SSS stratégia azt irja hogy 2$ menjek be egy NL10 re de ezt hogy lehet?vagy amikor rálépek 1 asztalra akkor kiirja hogy mennyivel üljek be?irtátok hogy az 1$ aktiválni kell de ez hogy lehetséges
      Köszönöm a válaszokat előre is és további szép napot mindenkinek
      Dani
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Original von mokadaniel sziasztok.megkaptam a 50$ ki van irva a partypokerben köszönöm :) .Most már csak az van hogy ki van irva a balance mellé hogy 50$ az inplay mellég 0$.És azt szeretném megtudni hogy az SSS stratégia azt irja hogy 2$ menjek be egy NL10 re de ezt hogy lehet?vagy amikor rálépek 1 asztalra akkor kiirja hogy mennyivel üljek be?irtátok hogy az 1$ aktiválni kell de ez hogy lehetséges
      Köszönöm a válaszokat előre is és további szép napot mindenkinek
      Dani
      Elvileg csak be kell lépni a bónuszokhoz, és megnyomni, hogy kéred, vagy ilyesmi.
      Igen, amikor leülsz az asztalhoz be tudod állítani, hogy mennyivel (2-10között NL10 esetén)
    • 1
    • 2