RageAgainstTheMachine[Get The Party Started]

• Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Regisztrált: 2013.08.12, Hozzászólások: 386
      Sziasztok!

Mindenki a hosszútáv fogalmát és a nyerési esély pozitív matematikai hozományát jelöli meg, mint ami a pókert megkülönbözteti a szerencsejátékoktól. Ez tény, de mennyire van belekalkulálva az ,hogy nyerhetsz mindig keveset és veszíthetsz többet, tehát a pot alakulása? Lehet evidens, de pár mondatban kifejthetnétek első témámként, előre is köszönöm.
      Amúgy film/zene őrült vagyok, így tervezem az új témák felvetése mellett megosztani veletek aktuálisan hallgatott, látott dolgaimat is, éppen olvasott könyveim mellett.

Na most elindítom a dolgot, enter...
  • 191 válasz
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Néhány novellám:

http://moly.hu/tagok/ragemarci/blogbejegyzesek
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Még egy dologról akartam hirtelen értekezni és ez a csalás dolog. Szerintem ez azért nehezen feldolgozható, mert ha nyer az ember az természetes, ha meg veszít az megrázó és beleég az emberbe. Mindenkinek feltűnik mennyire sok AA vs. KK laputközés van, meg a két párom soha nem elég a mániákusnak mindig drillje van, a sorom meg nem elég, akárhányszor lejön a boardra 3 szín törvényszerűen lejött a színe. Ez természetesen csak a látszat, mentális délibáb! Annyi kezet játszunk naponta, hogy már mindent láttunk, és fogunk is látni, ugyanis, igenis, az esetek többségében MI nyerünk ezekkel a lapokkal, csak ezt természetesnek vesszük vagy el sem jutunk mutatásig. Itt első témámra is visszautalnék, amennyiben a hosszútáv veled van, de mennyire kell hosszúnak lennie, hogyha nem fizetik ki a te nyerőidet, te meg az összes coolert vagy/és mákot kifizeted?

Alapfilmjeim:
      Buddy Movies[Lethal Weapon, See No Evil, Hear No Evil, Tango & Cash]
      Fantasy/Tu-Fa[ The Lord of the Rings, Watchmen, Stardust]
      B movie[Lake Placid, Demolition Man, Dredd (2012)]
    • Goodbets77
      Goodbets77
      Bronz
      Regisztrált: 2013.12.19, Hozzászólások: 855
      Szia!

Elolvastam a novelláidat. Gratula! A Taxi jópofa volt, a Zöld különleges, a Világítótorony viszont nem tetszett. A sci-fi/misztikus novelláknál, már fel kell kötni a gatyáját az embernek, ha valami újszerűt akar írni. Szerintem.

Így tovább!

*A pókerről jelenleg nem tudok okosat és motiválót írni, így nem is teszem. :f_mad: :f_thumbsup:

GL!
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Köszönöm a dicséretet és még inkább a kritikát. Van a fiókba néhány ötletem ami inkább pedig abban a dimenzióban íródna, mint a Világítótorony. Majd átgondolom, vagy csavarosabb történetet eszelek ki.
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Kedvenc Gitáros Tom Morello:

Kedvenc Bass Marcus Miller:
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.07, Hozzászólások: 4.717
      Szia Ragemarci!

Látom, egy újabb irodalmárral bővült a csapat. Most olvasom a novelláidat. ;) Én is írok, de még nem mertem igazán a nagy nyilvánosság elé ellni velük. (bár itt olvashatsz egy részletet az egyik regény kezdeményemből)

Sok sikert az asztaloknál, nem nagyon fogjuk egymás vizeit zavarni azt hiszem. :coolface:

Az első hszedben feltett kérdésre pedig akár indíthatnál egy külön témát az általános fórum részen, mert így hirtelen nem találtam hasonlót...maximum amik kifejezetten a varianciával foglalkoznak. Ugyanakkor érdekes lehet az, hogy ki hogy látja, éli meg.

Kosztirita :heart:
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      *
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Idáig ma az ők húznak le érvényesül:

FR: -4.19$ kb. 3 óra játék és 2x KK és egy AA vs. A4 bukónak köszönhetően
      Viszont ma összefutottam egy új sráccal "ravasztavasz" nickkel! Megy a kedvencek közé mondtam is neki.
      Szóval lesz dolgom éjjelig egy minimális + eléréséért.
      Az IPoker termeket, meg szoftver és rengeteg mániákus miatt, nem igazán kedvelem, de Betfred is megdobott tegnap 2 fonttal Ki is próbáltam ezt az új twistert. Érdekes, nem néztem utána, de ha valaki szereti a turbo SNG-t SH ez meg 3 személyes(az superSH?), és rááll elég jó is lehet, ugyanis, ha csak nyereséges vagy és egyszer bepörgeted a +100$ is az elég barátságos, és ez csak micron annyi. Mondjuk, ha meg bukod az ezret valami 2$ fish miatt akkor az jó nagy TILT. Ma meg Titan szórt meg 5$-al, telepítem, oszt kiélem magam Speed-en(nem az a speed), Snap Session előtt.
      Zenék ma, amik miatt csak minimálisat Tilteltem:

Gabin-Soundtrack System[Ethno-Lounge Electronica]
      Parquet Courts-Light Up Gold[Post-Punk Revival]
      Earl Sweatshirt-Doris[Hip-Hop/Rap]
      Break Science-Break Science[ Electro/Hip Hop/Glitch]
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Kedvenc klasszikus sorozatok: Family Guy; Californication;Game of Thrones;Maffiózók

• Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Befizettem PS-re 350$ FR NL5-re. Ez elég konzervatív, de így talán kevesebbet tiltelek remélem. Úgyhogy újra elkezdem a naplóírást, hátha most folytatom is...

Ezt a kezet "halul" játszottam? Meg tudom magyarázni, pre dobtam volna, ha más nem adja meg, de így jó volt a pot oddsom sztem. Post fél betet emelt gombról, tehát vagy CBet vagy Monster. Egyedül a színtől tartottam, de ha már ledobta a soromat megadtam

Poker Stars $0.02/$0.05 No Limit Hold'em - 8 players - http://www.handconverter.com/hands/2531899
      The DeucesCracked.com Hand History Converter

BTN: $5.05
      SB: $5.00
      BB: $10.48
      UTG: $1.89
      UTG+1: $6.13
      MP1: $4.63
      MP2: $5.06
      Hero (CO): $5.25

Pre Flop: ($0.07) Hero is CO with 7c 7s
      1 fold, UTG+1 calls $0.05, 2 folds, Hero raises to $0.17, BTN raises to $0.42, 2 folds, UTG+1 calls $0.37, Hero calls $0.25

Flop: ($1.33) 5h 6h 9s (3 players)
      UTG+1 checks, Hero checks, BTN bets $0.69, UTG+1 calls $0.69, Hero calls $0.69

Turn: ($3.40) 8s (3 players)
      UTG+1 bets $0.95, Hero calls $0.95, BTN raises to $3.94 all in, UTG+1 raises to $5.02 all in, Hero calls $3.19 all in

River: ($15.62) Kd (3 players - 3 are all in)

Final Pot: $15.62
      BTN mucks Kc Ks
      UTG+1 shows 9d 8c (two pair, Nines and Eights)
      Hero shows 7c 7s (a straight, Five to Nine)
      Hero wins $0.38
      Hero wins $14.59
      (Rake: $0.65)

Ezt meg legutóbb írtam: http://mondo.filmo.hu/2014/07/true-detective-torveny-neveben.html
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Na kezdésnek délelőtt lement 1023 hand. Statjaimhoz van vélemény? A 3bet nagyon kicsi,mi? Most kezdek egy VB sessiont. Hajrá Messi!

No meg egy kis trash:
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      600 leosztás alatt 3 all-in bukó drillekkel. Tag,Nit,Rock ellen mennyire erős kéz ez? Vagy Reraisenél std fold? Na mindegy, lesz még rosszabb is.

Egy kis SKA mindig segít:
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Booom a fejbe! Ezek a hetesek :D Kisértetiesen hasonló megjátszás az említett pot odds pre. Turn azért emeltem keveset, hogy AK is kifizesse pl. + majdnem 6 $ otba már tudok értékért all-in menni 3fél$ körül. Amúgy első napom végére értem erős -10$ körül meg egy 5FPP Storm Sat. 211/9 Első 7 adott volna 11$-os jegyet. Aki szerencsétlen minek pókerezik, ugye ?( :rage:

Holnap 10 körül kezdek. Hajrá Costa Rica:
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Sin City 2 betiltott plakátja elég jó:
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Session előtt elemeztem, nézegettem a tegnapi bukókat, nyerőket. Hát itt van egy amit nem is értek. Openlimpelt és miniraiselt kasszánál sose őrülj meg. Talán Doyle Brunson mondta ezt. Az egész megjátszás hulladék simán elkellett volna hinnem a drillt és easyfold vagy legalábbis Call nem 3bet

• Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Itt fish úrral volt harcba az egész mezőny. Hát elegánsan távozott...

El kellett volna hinnem a 4-es drillt?
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Itt meg csapdázni akartam, persze nyilván hülyeség volt, de azt hittem visszaemel post. Utána meg már a rnrrunner alap

• Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Ha jól számolom erre 2% esély volt. Úgy, hogy nincs kiosztva több A, ugye...

• Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Két ordas halacska. Egyikük tisztánlátó is, ezt sajnos nem tudtam :rolleyes: :fdrink: