Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Befektetés - Kérdezz bátran!

• 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.493
      Pókeres körökben a befektetés egyre népszerűbb téma, ezért gondoltam jó lenne, ha valaki segítene az érdeklődőknek.

Mivel ez nekem "civilben" a szakmámba vág, emiatt úgyis lépten-nyomon ingyenes tanácsokat osztogatok, akkor már miért ne segíthetnék kicsit itt a fórumban is.

A teljesség igénye nélkül eddig az alábbi témákban van tapasztalatom és /vagy hasznos információim:
      • Forex (vagy ha úgy tetszik, devizapiac)
      • Tőzsde (részvények igen; opciók és határidők nem)
      • Arany (egyik kedvenc témám)
      • Állampapír (akkor veszik az emberek, mikor nem jó üzlet...)
      • Ingatlan (lakóingatlan igen; ipari nem)
      • Kisvállalkozás (mindenki, akinek nincs pénze, azt hiszi megvan az évszázad ötlete...)
      • MLM (bárki meg tud belőle gazdagodni, csak az ilyenek mindig a színpad túloldalán állnak...)

Idővel néhány gondolatot majd mindegyikről meg fogok osztani. Addig is kérdezz bátran!

Tudom, hogy valahol sínylődik egy hasonló topic, de - ha emlékezetem nem csal - az inkább marketing célokat szolgált...
  • 93 válasz
    • kissbb
      kissbb
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.13, Hozzászólások: 4.298
      Követni fogom a topikot, nagyon jó kezdeményezés! sdrink:
      Az első 5 téma érdekelne engem, de olvasok szívesen bármiről :)
    • jasonAK22
      jasonAK22
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.28, Hozzászólások: 1.672
      Szia,

+1 olvaso, engemet leginkabb az arany tema erdekelne. Latom ez is a kedvenced, mi a velemenyed evel kapcsolatba mint befektetes rovid-, hosszutavra egyarant. :f_grin:
    • viliii
      viliii
      Bronz
      Regisztrált: 2008.08.12, Hozzászólások: 419
      Szia 00stranger00!

Örülök ennek a kezdeményezésnek, az utóbbi hónapokban kezdtem el foglalkozni a tőzsdével. Egyelőre demo számlával forexezek.

Érdekel a véleményed illetve tapasztalatod, hogy mekkora bankrollal érdemes belépni a forex piacra? (Számomra az "érdemes" definíciója: havi 200-300 $ profit) Továbbá, hogy egy konzervatív stratégiával milyen ROI érhető el?

Jelenleg milyen formában forexezel? (ha forexezel.) Naplódban láttam még január környékén, hogy kaptál automatikus értesítést az online brókeredtől az aktuális egyenlegedről. Használsz félautomata vagy automata robotokat? Ha igen, milyen tapasztalataid vannak velük kapcsolatban?

Válaszaidat előre is köszönöm!
    • Gocce
      Gocce
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.18, Hozzászólások: 224
      Hi,

tőzsdézésről ( véletlenül sem forex) szívesen vennék pár infót. Pl. mekkora előképzettség kell hozzá, mennyi idő alatt lehet kitanulni a " szakmát". Milyen eredmények érhetőek el 1 nagyon átlagos csillagharcos számára? Mellékállásban érdemes lenne egyáltalán vele foglalkozni? 10k alatt tényleg értelmetlen vele foglalkozni?
      Másik amiben még lehet fantázia, az az ingatlanpiac. Szívesen venném ha megosztanád a vízióidat a jövőjét illetően 5-10-15 éves időtávra.

Köszönettel

gochito
    • wellen
      wellen
      Bronz
      Regisztrált: 2008.07.10, Hozzászólások: 674
      helló,

arany témáról szívesen olvasnék!
      követni fogom a topikot én is! :s_thumbsup:
    • nzso21
      nzso21
      Bronz
      Regisztrált: 2012.07.01, Hozzászólások: 583
      Nagyon király ,hogy lesz ilyen, nagyon érdekel a téma. 2 dolog érdekel egyik az arany a másik a lakóingatlanba való befektetés állandóan vacilálok ezeken,remélem most kielégitő információt fogok kapni a döntéshez! :) )
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.867
      Engem az aranyon kivül az ezüst is érdekelne

Ill milyen formába érdemes bele fektetni

Fizikai Arany / papir
      esetleg érmékrel érdemesebb elkezdeni a ritkaságból adodó értéktöbblet miatt

Esetleg bánya ipari részvények
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Örülök, hogy ennyien érdeklődtök a téma iránt. A felmerült kérdésekre próbálok majd olyan lényegre törő válaszokat adni, amik segítenek, arra azonban fel szeretném hívni a figyelmet, hogy az itt megjelenő információk nem tekinthetők befektetési tanácsadásnak!

Az arany további sorsát egy-két éves távlatban negatívnak látom. A technikai kép egyértelmű eső trendet mutat, ami még mindig nem tudott megtörni. A fundamentumok szintén további áresést indokolnának (lásd egyre csökkenő infláció -> deflációs veszélyek).

Eredeti hozzászólás: viliii
      Érdekel a véleményed illetve tapasztalatod, hogy mekkora bankrollal érdemes belépni a forex piacra? (Számomra az "érdemes" definíciója: havi 200-300 $ profit) Továbbá, hogy egy konzervatív stratégiával milyen ROI érhető el?

Jelenleg milyen formában forexezel? (ha forexezel.) Naplódban láttam még január környékén, hogy kaptál automatikus értesítést az online brókeredtől az aktuális egyenlegedről. Használsz félautomata vagy automata robotokat? Ha igen, milyen tapasztalataid vannak velük kapcsolatban?
      Ez egyértelműen attól függ, milyen stratégiát használsz. Arra gondolok, hogy minél rövidebb idősíkon, minél többet kereskedsz, annál többet kereshetsz vele. Egy jó daytrader biztosan tud évi 100% feletti hozamokat csinálni.
      Én általában H4-es grafikonokat figyelek, az éves célkitűzésem pedig 50% - ami teljes mértékben reális is.
      Tehát a stratégiád várható értéke alapján tudod eldönteni, mekkora tőkére van szükséged hozzá, hogy megérje.

Egyetlen félautomata rendszerem van (pozíciómenedzselésre alkalmas), amit egyszer-kétszer már kipróbáltam, mikor semmiképp sem tudtam gép előtt maradni, de általában nem használom, mert nem bízok benne..

Ugyanez igaz az automata kereskedési rendszerekre, azokat is kerülöm (Habár van egy stratégiám, ami szinte teljesen automatizálható lenne, lehet, hogy egyszer le is programoztatom.)

Eredeti hozzászólás: Gocce
      tőzsdézésről ( véletlenül sem forex) szívesen vennék pár infót. Pl. mekkora előképzettség kell hozzá, mennyi idő alatt lehet kitanulni a " szakmát". Milyen eredmények érhetőek el 1 nagyon átlagos csillagharcos számára? Mellékállásban érdemes lenne egyáltalán vele foglalkozni? 10k alatt tényleg értelmetlen vele foglalkozni?
      Másik amiben még lehet fantázia, az az ingatlanpiac. Szívesen venném ha megosztanád a vízióidat a jövőjét illetően 5-10-15 éves időtávra.
      A technikai elemzés "könnyen és gyorsan" elsajátítható, úgy gondolom kb. ugyanannyi energiát kell belefektetni, mint a pókerbe, hogy valaki nl100-as nyerő reg legyen.

Egyébként a tőzsdére ugyanaz igaz, mint a Forexre: attól függ, milyen stratégiát használsz. Arra gondolok, hogy minél rövidebb idősíkon, minél többet kereskedsz, annál többet kereshetsz vele.

Én az ügyfeleimnek azt szoktam mondani, 5k $ az határ, ami alatt nem foglalkoznék részvényekkel, ezt a véleményemet tartom.

Az ingatlanpiacról egy érdekes kérdést tettél fel, ezt majd később fejteném ki - ez már enélkül is egy elég hosszú post.

Most mennem kell, a többi kérdéssel hamarosan foglalkozom.
    • Gocce
      Gocce
      Bronz
      Regisztrált: 2009.07.18, Hozzászólások: 224
      Köszönöm az eddig leírtakat! Még tőzsdézéshez eszembe jutott vmi nem elhanyagolható. Ott hogy alakul az adózás? Mintha olyat olvastam volna, ha külföldi brókernél üzletelünk, ami itthon nem fizet adót, akkor kb úgy mint a pókernél, ergo 42% körül, igaz ez? Egyébként a tőzsdés alatt milyen platformot értünk? Gondolom 2014-ben nem trendi a BÉT-en businesselni, online biztos jobban megérheti. By the way!Még 1 bátortalan kérdésem lenne, tudom, h hülye kérdése, mert millió oldal állhat rendelkezésre, de pl tőzsdéről tanulni milyen hiteles oldalakról lenne érdemes? Vagy te mit ajánlanál kezdésnek?

Köszeeeeee
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Szia 00stranger00!

Én ezüstöt szerettem volna vásárolni. De ugye itthon szép kis ÁFa kerül rá, így nem akartam venni. Egy-két külföldi országról hallottam, hogy adómentesen lehet rendelni. Tudsz-e ilyen forrásokat? Esetleg céget, ami foglalkozik hazaszállítással? Vagy úgy általában mi lenne a tipped erről ? :)

Lakóingatlan befektetésen belül szerinted mivel érdemes kezdeni, ha nem akarok nagy tőkét egyenlőre beletenni - lakást venni bérbeadás céljából vagy viszonteladásra (egy kis felújítás esetleg kisebb átalakítás után) ? Esetleg egy kisebb céget alapítani, hogy jobb legyen az adózás? Erről a témáról érdekelne még a véleményed.

Üdv
      Peet
    • Baluuu111
      Baluuu111
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.08, Hozzászólások: 740
      Szia 00stranger00!

Szuper kezdeményezésnek tartom, nekem is lenne pár kérdésem, amiben érdekelne a véleményed!

#1.: Huszonpár évesen szeretnék gondolni a jövőre, és kihasználni az állami adókedvezményt egy NYESZ számlával, első évben ráraknám a 500e ft-t a max állami támogatáshoz, illetve havonta 10e-20e ft-t mondjuk a következő pár évben. Ilyen hosszú időtávra (30-40 év) , milyen befektetési formát ajánlasz?

#2: Mit gondolsz, ha egy részét részvénypiacon szeretném befektetni, indexkövető vagy aktívan menedzselt alapot válasszak? Számomra nem tűnnek túl meggyőzőnek az aktívan menedzselt alapok.

3#: Rövid-közép távra (pl.: autó, lakás előleg) mibe érdemes gyűjteni a pénzt? Itt szóba kerülhet egy TBSZ számla, de emellé akkor mindenképpen szükséges valami olyan megtakarítási / értékpapír számla, ahova félre tudok rakni havi 20-40e ft-t. Itt mennyire jöhetnek szóba a különböző bankok, bróker cégek befektetési alapjai?

Számomra az Erste befektetési alapjai tűnnek jó választásnak rövid-közép távra, hosszú távra viszont elég tanácstalan vagyok. Látom ezek a kérdések nem fedik teljesen a "profilodat", viszont akárkinek a tapasztalatára kíváncsi vagyok! Automatizálás megoldása sem tűnik egyszerű feladatnak, de szerintem sok időt és pénzt meg lehet vele spórolni.
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Köszönöm az eddig leírtakat! Még tőzsdézéshez eszembe jutott vmi nem elhanyagolható. Ott hogy alakul az adózás? Mintha olyat olvastam volna, ha külföldi brókernél üzletelünk, ami itthon nem fizet adót, akkor kb úgy mint a pókernél, ergo 42% körül, igaz ez?
      Ilyen kérdésekben érdemes szakértőhöz fordulni, én sajnos még csak érintőlegesen sem az, így erre nem tudok érdemben válaszolni. Annyi biztos, hogy az adóhivatalt viszonylag könnyű megkerülni - főleg alacsony összegű, külföldi brókercégnél vezetett számlával (pl. úgy tudom, van olyan cég, aki ad bankkártyát, amivel közvetlenül hozzáférhetsz a számládhoz).

Egyébként a tőzsdés alatt milyen platformot értünk?
      Ezt a kérdést nem értem, kérlek, fejtsd ki egy kicsit!

Gondolom 2014-ben nem trendi a BÉT-en businesselni, online biztos jobban megérheti.
      Nem arról van szó, hogy trendi vagy sem. A BÉT-en szinte (tehát van azért más lehetőség is) csak magyar brókercégeken keresztül tudsz kereskedni, amikkel finoman szólva is vannak problémák.

Én amerikai részvénypiacokkal foglalkozom, ennek okairól nem rég írtam egy cikket. A lényeget bemásolom:

1. likviditás: az amerikai tőzsdéken gyorsan forognak a papírok. Ha meg szeretnék venni valamit, nem fordul elő, hogy jóval drágábban tudok csak hozzájutni, vagy később esetleg nem tudom időben eladni.

2. felügyelet, biztonság: az amerikai piacok erősen szabályozottak, a tőzsdefelügyelet szigorúan ellenőrzi az összes piaci szereplőt, ezért sokkal nehezebb a dolguk a csalóknak. Emiatt egyszerűbb megbízható és jól működő brókercéget találni.

3. olcsóbb: tengerentúli kereskedés költségei alacsonyak, Magyarországon ennek többszörösét kell kifizetni az egyes tranzakciókért.

4. információk: a nagyobb tapasztalat és a fejlettebb pénzügyi kultúra miatt a befektetéshez szükséges információk sokkal könnyebben elérhetőek, ráadásul jobb minőségűek is (megbízhatóbb és kevésbé hiányos adatok).

5. nagy választék: rengeteg részvény közül válogathatunk, egyszerűen szinte kizárt, hogy ne találjak befektetésre érdemes papírokat.

6. nyitva tartás: mivel magyar idő szerint csak délután kezdődik a kereskedés, ezért sosem késem le a piacnyitást, vagy az előtte érkező fontos híreket.

7. magas növekedési potenciál: Amerikában könnyebb olyan feltörekvő, kisebb cégek papírjait megtalálni, amik hatalmas növekedés előtt állnak, azaz amikből a leggyorsabban a legnagyobb hasznot húzhatjuk.

By the way!Még 1 bátortalan kérdésem lenne, tudom, h hülye kérdése, mert millió oldal állhat rendelkezésre, de pl tőzsdéről tanulni milyen hiteles oldalakról lenne érdemes? Vagy te mit ajánlanál kezdésnek?
      Jól gondolod, millió oldal áll a rendelkezésedre, még magyar nyelven is, nem hogy angolul. Én ezek közül egyet sem tudok jó szívvel ajánlani (a magyarokat elég jól ismerem), mert ez a fajta oktatás, ami ezeket jellemzi, egyszerűen alkalmatlan rá, hogy sikeres tőzsdei kereskedőket képezzenek.

(Zárójelben jegyezném meg, itt nem arról van szó, hogy le szeretném húzni a konkurenciát, ugyanis az én cégem - jelenleg legalábbis - nem foglalkozik oktatással, ehelyett olyan elemzéseket készítek, amikkel tapasztalat nélkül is boldogulni lehet a tőzsdén.)
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Peetfeef
      Én ezüstöt szerettem volna vásárolni. De ugye itthon szép kis ÁFa kerül rá, így nem akartam venni. Egy-két külföldi országról hallottam, hogy adómentesen lehet rendelni. Tudsz-e ilyen forrásokat? Esetleg céget, ami foglalkozik hazaszállítással? Vagy úgy általában mi lenne a tipped erről ? :)
      Sajnos ezt nem tudom, soha meg se fordult a fejemben, hogy ezüst tömböt vásároljak. :(

Btw miért szeretnél épp ezüstbe fektetni?

Szerk.: közben előbányásztam egy tavalyi cikket. Az utolsó két bekezdésben jól össze van foglalva a lényeg.

Ingatlanról sokan kérdeztek, erre egy külön postban visszatérek.
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.07, Hozzászólások: 4.757
      Jól gondolod, millió oldal áll a rendelkezésedre, még magyar nyelven is, nem hogy angolul. Én ezek közül egyet sem tudok jó szívvel ajánlani (a magyarokat elég jól ismerem), mert ez a fajta oktatás, ami ezeket jellemzi, egyszerűen alkalmatlan rá, hogy sikeres tőzsdei kereskedőket képezzenek.

(Zárójelben jegyezném meg, itt nem arról van szó, hogy le szeretném húzni a konkurenciát, ugyanis az én cégem - jelenleg legalábbis - nem foglalkozik oktatással, ehelyett olyan elemzéseket készítek, amikkel tapasztalat nélkül is boldogulni lehet a tőzsdén.)

Azért az Államokban elég sok használható oldal van. De a legtöbbje fizetős és nem túl olcsó, de megéri. Napi ingyenes rövid kereskedési videókra itt is fel lehet iratkozni. De ehhez is kell tudni, hogy mivel akar az ember behatóbban foglalkozni.

Azért nekem az elég hiteles, ha valaki a napi videóin napról-napra mutatja a kereskedési felületet, ezzel együtt a saját számláját és pontosan lehet látni, hogy éppen miben van benne, és mennyit keresett vele. ;)

De azok az oldalak is hasznosak nagyon, ahol napi szinten küldik ki az elemzéseket, így neked nem kell külön megszűrnöd minden információt, majd döntened, hanem kapod, hogy mi mekkora százalékban várható és ezek után gyorsan tudsz reagálni. (főleg az időeltolódást lehet kihasználni ilyenkor)

Bocsánat, hogy belekotyogtam... :)

:heart:
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Kosztirita

Azért az Államokban elég sok használható oldal van. De a legtöbbje fizetős és nem túl olcsó, de megéri. Napi ingyenes rövid kereskedési videókra itt is fel lehet iratkozni. De ehhez is kell tudni, hogy mivel akar az ember behatóbban foglalkozni.

Azért nekem az elég hiteles, ha valaki a napi videóin napról-napra mutatja a kereskedési felületet, ezzel együtt a saját számláját és pontosan lehet látni, hogy éppen miben van benne, és mennyit keresett vele. ;)

De azok az oldalak is hasznosak nagyon, ahol napi szinten küldik ki az elemzéseket, így neked nem kell külön megszűrnöd minden információt, majd döntened, hanem kapod, hogy mi mekkora százalékban várható és ezek után gyorsan tudsz reagálni. (főleg az időeltolódást lehet kihasználni ilyenkor)

Bocsánat, hogy belekotyogtam... :)

:heart:
      Nem az oktató(k) szakmai tudását kérdőjelezem meg, hanem a módszert, ahogy megpróbálják átadni.

Az meg szerintem evidens, hogy a használható tudásért fizetni kell.

Örülök, hogy benéztél! :heart:
    • Peetfeef
      Peetfeef
      Black
      Regisztrált: 2007.02.23, Hozzászólások: 731
      Eredeti hozzászólás: 00stranger00
      Eredeti hozzászólás: Peetfeef
      Sajnos ezt nem tudom, soha meg se fordult a fejemben, hogy ezüst tömböt vásároljak. :(

Btw miért szeretnél épp ezüstbe fektetni?

Szerk.: közben előbányásztam egy tavalyi cikket. Az utolsó két bekezdésben jól össze van foglalva a lényeg.

Ingatlanról sokan kérdeztek, erre egy külön postban visszatérek.

Köszi a választ! Nálam az ezüst nem is befektetés, inkább megtakarítás céllal ment volna hosszabb távra.
    • csibeszke91
      csibeszke91
      Bronz
      Regisztrált: 2008.10.23, Hozzászólások: 1.955
      Sziasztok! Egy ismerősöm mondta megfog keresni valaki, pénzügyi tanácsadó. Találkoztam a taggal ma. Igazából a cég, amiről szó van azaz OVB. Elmondta, mi is ez. Van valakinek tapasztalata?
    • nzso21
      nzso21
      Bronz
      Regisztrált: 2012.07.01, Hozzászólások: 583
      Van, szerintem még most rázzad le :D Engem is már vagy 5 ismerősöm próbált beszervezni, arról szól,hogy dumáld rá az ismerőseidet,hogy kössenek veled biztosítást meg egyéb pénzügyi dolgokat, aki ilyen nagydumás rábeszélős típus annak ajánlott. Én nem ilyen vagyok. :D
    • lac553
      lac553
      Bronz
      Regisztrált: 2007.10.12, Hozzászólások: 104
      sportfogadásba inkább!