Moneybookers - Pénzkivétel

• Jovic
      Jovic
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.23, Hozzászólások: 1
      Sziasztok!

A Titánon vagyok regisztrálva, és szeretnék kivenni róla pénzt. Hogyan lehet Moneybookers-en keresztül? Sima Ft alapú OTP-s számlám van, nem Visa kártya.

Amikor régen a saját számlámról a Titánra átutaltam a kezdőtőkémet, Ft-ban küldtem a számlaszámomról a Moneyb-re, és onnan a Titánra már dollárban tudtam áttenni. A Moneyb-re való befizetéskor még egy CIB-es számlára kellett küldenem a pénzt a számlámról, Ők álltak kapcsolatban Velük, de közben, úgy tudom, megszűnt ez az együttműködés.

Most hogyan lehetséges visszautalni a MB-en keresztül a forint alapú OTP számlámra? És mennyit vonnak le? Fix ár vagy a kivett összeggel arányos?

Köszönöm a segítséget! :-)

Jovic
  • 11 válasz
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Szia! Nem ajánlom, hogy közvetlenül bankszámlára utalj ki a MB-ről, mert bár van ismét magyar bankszámlája a MB-nek (Commerzbank), de a bankszámlára való utalás még mindig nemzetközi utalásnak számít, így fix 8000Ft-ot levonnak minden egyes utalásnál. Én azt javasolnám, hogy csináltass egy internetes vásárlásra alkalmas VISA kártyát a bankodnál (ennek ugyan van éves díja: kb. 3000Ft), de ha ide kéred ki a pénzt, akkor csak minimális díja van az utalásnak.

Remélem tudtam segíteni, de ha további információkra lenne szükséged, arra kérnélek, hogy ebben a topikban tedd fel a kérdésedet : Pénzmozgás az interneten #1- Moneybookers

Biztos vagyok benne, hogy lesz aki szívesen segít, de az sem árt, ha kicsit visszaolvasol, biztos, hogy találsz majd válaszokat. ;)

A MB jelenlegi magyar bankja :

Account holder: Moneybookers Ltd
      Bank: Commerzbank ZRT
      City/Town: Budapest
      Account number: 134103326500HUF
      Sort / Bank Code: 14220108
      SWIFT: COBAHUHXXXX
      IBAN: HU81142201083326500500000000
      Account currency: HUF
    • mano666
      mano666
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.30, Hozzászólások: 30
      én csak azt nem értem - sziasztok -, hogy miért írja az MB, hogy a kiutalás to "countries shown in the list of supported local payment methods" - bocs, most nicns kedvem széépen lefordítani -, így kis hazánkba is, mely szerepel ezen a listán csupán 4.6$-be kerül.

Ami ugyebár megközelítőleg is 1000 Ft, ez kicsit kevesebb mint 8K .....

szóval akkor hogy van ez?

(bocs a terjengős körmondatokért, szakmi ártalom)
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      A Moneybookers nem egy bank, ezért a kifizetésekhez szüksége van egy bankra. Ezt a 8000FT-ot a Commerzbank vonja le, a nemzeközi utalás díja címén. Állítólag 25.000 ft alatti utalásnál nem vonnak, de ebben nem vagyok biztos, magam még nem próbáltam.
    • xirtam10
      xirtam10
      Bronz
      Regisztrált: 2007.08.14, Hozzászólások: 372
      Sziasztok! Ez még mindig így van Max? Tavaly valóban ennyit vontak le a 60 000 HUF-omból a szemtelenek. Ezért nyitottam egy Neteller-t de ott meg három hónapja várom a telefonjukat. Mi a jó Istent csináljak? Több email váltás után is csak azt irkálják, hogy regisztrálták a problémámat, és majd hívnak. Ha még sem, akkor hét nap múlva írjak még egy levelet, és újra regisztrálják a problémát. Hát a f...om ki van már velük. Ötlet hogy ilyenkor mit lehet csinálni?

Ja és bocs hogy ide írtam, nem találtam a befizetési módok topicot, de ha átteszed nem fogok megsértődni! Köszi a mielőbbi választ!
    • Hooney
      Hooney
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.02, Hozzászólások: 51
      Hali!
      Nekem az lenne a kérdésem, hogy MB-ről, bankkártyára is le lehet utalni a pénzt? Illetve, az is 8000HUF? Amit írtatok, az internetes vásárlásra alkalmas VISA kártya, az hogyan működik, lehet naív vagyok, de nekem VISA-m van, abból hogy lehet ilyen kártyát csináltatni / csinálni az OTP-nél van a számlám. Köszi a segítséget előre is, nem sok amit le szeretnék utalni, ezért nem mindegy, hogy mennyit vonnak le belőle... :(
      Gl all: Hooney
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Helló! Úgy tudom, hogy ilyenkor a legjobb, ha te hívod fel őket telefonon.
      De tedd fel inkább a kérdésed itt : Neteller Magyaroknak Is!!! biztos megmondja valaki mi a teendő.

NETeller support : http://public.neteller.com/content/global/support_index.htm

MB topik : Pénzmozgás az interneten #1- Moneybookers
    • Hooney
      Hooney
      Bronz
      Regisztrált: 2007.04.02, Hozzászólások: 51
      Hali!
      Köszi szépen, felteszem ott. :)
    • DenesPaPa
      DenesPaPa
      Bronz
      Regisztrált: 2009.05.18, Hozzászólások: 16
      és mi a helyzet a szlovákokkal?nem tudja valaki? nekem is va a moneybookersen számlém,még nem akartam kivenni pénzt, de ha szeretnék milyen költségekre számithatok???köszi
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Üdv!

tedd fel itt a kérdésed, ha valakinek van tapasztalata biztos szívesen válaszol:

Pénzmozgás az interneten #1- Moneybookers
    • SixXxeR
      SixXxeR
      Black
      Regisztrált: 2007.04.18, Hozzászólások: 1.604
      Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogyan tudok Visat érvényesíteni a MB-nél?
      Látom, hogy levonnak 1.01-2.99 $ közötti összeget a kártyáról amit ha beírok az érvényesítésnél az oldalon, használhatom a kártyámat.
      Ez mind szép és jó, de, honnan tudom, hogy mekkora az az összeg századra pontosan $-ban, ha HUF alapú a bankszámlám?

Köszönöm a válaszokat
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Original von MaxMad Üdv!

tedd fel itt a kérdésed, ha valakinek van tapasztalata biztos szívesen válaszol:

Pénzmozgás az interneten #1- Moneybookers