Segítség az első 50$ kamatoztaásában

• szotyoszlow
      szotyoszlow
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.31, Hozzászólások: 5
      Hello!

A segítségetekre, vagy tanácsaitokra lenne szükségem.
      Kb. 15napja regisztráltam a pókerstrategy-re.A szabályokkal,laperőséggekkel tisztában voltam.Amióta megkaptam az 50$-t,sikeresen lecsökkentettem 30$-ra :) ,és nem tudom 35-40 fölé vinni,vagy még följebb.

A kisletétes stratégiában is megrendült a bizalmam,mert eddig vagy nem jött olyan lapom,amivel megjátszhattam volna a Riverig, vagy csak a vakokat gyüjtöttem be,vagy vesztettem vele,mert a másiknak egy drillje,egy flush-e.,vagy vmilyen erősebb lapja volt.Úgy vettem észre,hogy a 6 fős asztaloknál több sikerem van ezzel a stratégiával/volt,mint a 10 személyeseknél.de még itt sem olyan mértékű,hogy ne kezdjek aggodni miatta,és kezd olyan érzetem lenni,mint ha a saját játékstílusommal talán jobban menne.Addig nem akarok új tananyagokat venni,amíg ez nem megy kézség szinten,.illetve nyereségesen.Mit javasolnátok nekem ebben a helyzetben, mert kezdek tanácstalan lenni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szotyoszlow
  • 8 válasz
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Regisztrált: 2007.09.14, Hozzászólások: 7.943
      Helló!

No limit játék esetén a kisletétes stratégia nagy előnye, hogy jóval több ebülőd van, mint nagyletétest játszva.
      Márpedig, ha nincs elég tőke, akkor eléggé megnő, annak az esélye, hogy helyesen játszva is elfogy az egész.

A stratégia akkor működik igazán, ha legalább 9-en vagytok az asztalnál
      Maximum még 2kisletétes ül ott
      Laza az asztal

Persze teremtől nagyon függ, hogy hány ilyen asztalt találni.
      6fős asztalon stratégiával ismerkedőknek nagyon nem érdemes ezt játszania.
      Még a stratégiát régóta ismerők közül is csak kevesen játszanak olyanon.

Épp a kevés beülő miatt érdemes elég feszesen betartani a leírtakat. (Persze ha már megy, akkor meg lehet nyitni 4-6-x asztalt, hogy ne legyen unalmas)

Ha mégse ezt akarod játszani, akkor szerintem próbáld ki a Fix limitet, vagy az SNG-t. (Persze itt is a BRM betartásával)
    • szotyoszlow
      szotyoszlow
      Bronz
      Köszönöm a tanácsot!

Az a bajom,h ha csak a magas lapokra megyek,akkor illetve a stratégia álltal meghatározott lapokra,akkor egyánltalán nem játszom,illetve csökkenek az esélyeim flush-re,full house-ra,straigh flush-re,stb.Így kicsit meg is vagyok zavarodva,h már mit is érdemes megtartani
      és sokszor nem is jön be a kisletétes -all in-re vonatkozó része,mert ma is min.4szer vesztettem vele,és csak 1szer nyertem.

Mindenesetre köszönöm a segítséget,illetve előre is mindenkinek,aki válaszol.

Szotyoszlow
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Original von szotyoszlow Köszönöm a tanácsot!

Az a bajom,h ha csak a magas lapokra megyek,akkor illetve a stratégia álltal meghatározott lapokra,akkor egyánltalán nem játszom,illetve csökkenek az esélyeim flush-re,full house-ra,straigh flush-re,stb.Így kicsit meg is vagyok zavarodva,h már mit is érdemes megtartani
      és sokszor nem is jön be a kisletétes -all in-re vonatkozó része,mert ma is min.4szer vesztettem vele,és csak 1szer nyertem.

Mindenesetre köszönöm a segítséget,illetve előre is mindenkinek,aki válaszol.

Szotyoszlow
      SSS-el nem játszunk spekulatív lapokat, mivel ha lejön, akkor is csak 20BB-t nyersz, míg ennél sokkal több pénzed megy el, amikor nem jön le.
      Ilyenekkel elszórni a pénzt még annál is rosszabb, mint átváltani nagyletétes stratégiára.

HA egyelőre többször kapsz ki az erősebb lapoddal, mint nyersz, az nyilván nem a stratégia hibája, és elég hamar el kell múlnia. :)
    • szotyoszlow
      szotyoszlow
      Bronz
      Hello!

Szeretném megköszönni a segítséget, jelenleg úgy néz ki,h ez csak egy hosszú (2,5 hetes) pechszéria volt.Valamire ráéreztem a kisletétes stratégiánál,mert egy este alatt 28$-ról 50$-ra visszajöttem,sőt még mindig játszom.

Az újítás csupán annyi volt,hogy az eddigi max. 4 asztal helyett most egyszerre 6-9 asztalig játszom,és közben nézem a jegyzeteim,illetve a táblázatot.
      Ez azért vált be szerintem,mert így nincs időm " agyalni "saját kiegészítéseket a stratégiához,nem foglalkozom a színekkel,csak a táblázat szerint döntök.

Köszönöm mégegyszer.

Szotyoszlow
    • MaxMad
      MaxMad
      Bronz
      Regisztrált: 2007.07.17, Hozzászólások: 20.242
      Original von szotyoszlow Az újítás csupán annyi volt,hogy az eddigi max. 4 asztal helyett most egyszerre 6-9 asztalig játszom,és közben nézem a jegyzeteim,illetve a táblázatot.
      Csak halkan jegyzem meg, hogy azok, akik az itteni 50$-ból kezdték az online pokert, és azóta is az abból épített bankrollból pókereznek, szóval közülünk sztem 95%+ pontosan így kezdte a tanulást. Az SSS stratégiát meg épp az "öli" meg, ha az ember bármilyen ürüggyel eltér tőle. Ez akkor fog működni leginkább, ha pontosan betartják az abban foglaltakat. Sok sikert az asztaloknál! ;)
    • szotyoszlow
      szotyoszlow
      Bronz
      Hello!

Most is szeretnék kérdezni a változatosság kedvéért:)
      Azt szeretném megtudni,h hogyan vihetnék át pénzt a Pokerstars-ról más platformokra,mert úgy vettem észre,h 4-5 óra alatti játéknál ( egyszerre 6-8 asztal )nem nő az FFP értékem,eddig szépen araszolt felfelé,de most megállt

Köszönöm előre is a választ.

Szotyoszlow
    • szotyoszlow
      szotyoszlow
      Bronz
      U.I.: :)

Azt nem irtam,h a mai játékaimnál már észrevettem,h azok a tagok,akikkel többet játszottam már, folyamatosan foldolnak egy emelésemre...

Ilyen esetre mit tanácsolsz?1-2 hétig ne menjek fel?

Köszönöm.
    • Valezius4
      Valezius4
      Bronz
      Üdv!
      A kezdőtőkét csak 500VPP kijátszása után tudod kivenni, és átrakni máshova.
      Sajnos, ha egyből le lehetne venni, nem hiszem, hogy jó üzlet lenne a PSnek :)

Azt azért nem hiszem, hogy mikrolimiten ennyire figyelnének rád. De ha úgy látod, nagyon feszes lett az asztal, inkább keress másikat.