DanuBajusz Újrakezdés befizetés nélkül.

• DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 902
      Végre megérkezett a 60 "dezső" a Mansion terembe a tegnapi napon. Mikor megláttam nagyjából körvonalazódott is bennem, hogyan is fogom csinálni. Lentebb bővebben kifejtem.

Magamról és a pókerezésről röviden. Pókerbumm. :) Na jó kicsit bővebben. Kártyás családból származom. Emlékszem gyerek koromban, mikor 40-50 ember összegyűlt családi összeröffenéseken, állandóan a ferbli-t csapatták. Mi meg körbefosoztunk vagy pirosoztunk. A rengetek rohangálás után beültünk atyáink ölébe és mi dobáltuk be az 1-2 forintos téteket. Filléres időszak. Aki 5 Ft-t rakott mint vak tét, tudni lehetett hogy sokat nyert, az ember meg már 2x is meggondolta a beszállást. Általában ezt játszottuk, de apám azért megmutatta mi az az 5 lapos poker. Zsírozás, 66, Fájer változatok, Fütyi, Kempsz-Antikemsz vagy kupé-kentkupé, ki hogy ismeri, Bányászulti, szóval sok magyar kártyás játékot megismertem. Nagy szívfájdalmam a sima Ulti, sajnos egyre kevesebben játsszák és a környezetemben is már csak az öregek. Talán egyszer megtanulom.

Érettségi után a cimborákkal Kanaszta vagy Fájer volt a menő. Éppen hányan ültünk a kocsmai boxunkban sörözgetés közben vagy kinek volt kedve. ....és egyszer felcsendül a híres: "Megadtaaaaa, kálörje van" mondat. Pár nappal később már mi is váltottuk befele a zsetonokat kölcsön készletből. Néhány hónapon belül még a Fájpók-ot is kitaláltuk, mint magyar kártyával játszható holdem változat. Pontosan már nem nagyon emlékszem a szabályaira, mert inkább maradtunk a "TV"-s változatnál.
      Annyira jól ment, hogy mielőtt lekezdtem volna dolgozni kölcsönből beregisztráltam az EuroPoker terembe kemény $150-l. Az ez által nevezhető versenyen lehetett nyerni egy drága járgányt. Na nekem se kellett több, rögtön ki is estem a versenyből. Hiszen fogalmam sem volt akkor még a dolgok menetéről. Sajnos ez sokáig így is maradt, annak ellenére, hogy kb 1 évre rá $5000-t is nyertem 6 óra alatt egy $20 rebuyos versenyen. Mondanom se kell mi történt. Az akkori barátnőm már el is költötte fejben, én meg nem hagytam magam: elcseszem én ha kell. :) Így is történt. Az állatja, a végére $1200 maradt, amit kikértem belőle. Az első és azóta is egyetlen kifizetésem. Mindezt úgy, hogy semmi edzés vagy konkrét tervek felállítása. Csak úgy játszunk. Szóval beleestem abba a hibába, amit a kezdők elkövethetnek. Megjártam a mennyet és a poklot. Ez azóta is rányomta a bélyegét az egész pókerezésemre.

Történtek után találtam rá erre az oldalra. Amint látható nem tegnap regisztráltam. Kezdő és ingyen tőke egymás után, még ekkor is gyorsan akartam a pénzt. Pedig türelmes ember vagyok. Több terem regisztráció de semmi befizető bónusz kihasználás. (Mondjuk sokba még most se fizettem be, szóval még ki lehetne használni. :) ). Valahogy meguntam a cikk olvasgatásokat. Nem tudtam megfelelően koncentrélni a játékra, kevés kézelemzést csináltam vagy posztoltam. Mindent ellenkezőleg csináltam, mint ami a sikeres poker karrierhez kell. Naplós se vezettem és még nagyon sok mindent írhatnék, amiket saját magam ellen elkövettem, hogy sokáig megkeseredett, motiválatlan, kiégett sikertelen pokeres legyek.

Tekintsd ezt elrettentő példának. Igen Te is Te elmeroggyant, aki ezt írtad!

Magánéletem teljesen rendben van.

Mi változott ebben az ében?
      Májusban valahogy előjött a több mint 10 évvel ezelőtti érzés. Közeledett a WSOP, amit úgy vártam mint soha, pedig utoljára igen Koroknai András főasztalát néztem. Valami elkezdett bizseregni bennem. Egyre többet jöttem fel erre az oldalra és nem csak pár havonta, hátha van ingyen tőke. Megtaláltam wilmots83 edzését. Mivel korábban csak FR-t vagy Sit&go-t játszottam, elvétve hétvégi versenyek, így ez kapóra jött. Gyorsan végigzongoráztam melyik termekben mi maradt és elkezdtem az edzés alapján felőrölni azt a pár dodót. Közben azért még kikértem a mostani ingyen $10-t is. Arra jók voltak, hogy kicsit vissza rázódjak és megszokjam a 6 fős asztalokat. E hónap közepén már azon gondolkodtam egy keveset be kéne invesztálni max $200-ig. Ennek elvesztése még belefér, ha nem minden hónapban lépem meg ugye. :) Na de megláttam a $60-t a barát meghívás menüben. Évek óta ott hevert felhasználatlanul és mivel csak a fent említett terembe tudtam kikérni, meg is tettem.
  • 240 válasz
    • Kosztirita
      Kosztirita
      Bronz
      Regisztrált: 2010.07.07, Hozzászólások: 4.717
      Szia!

Örülök, hogy nyitottál naplót és hasznos amiket leírtál! ;) Sokan tanulhatnak belőle. Csak így tovább!

Mi a pontos terv? (már ha lehet tudni)

Sok sikert kívánok!

:gl:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      2015-s tervek

Edzés:
      Nem az elején kapcsolódtam be wilmot83 SH edzésébe, ezért utol kéne érni a többieket. Nem így teszek, mert csak összezavarnám magam, ezt biztosan tudom. Jól megfontoltan akarom felépíteni a tanulásomat. Hetente maximum 2 leckét veszek át független attól eddig mennyit láttam vagy olvastam belőle. Csak az ehhez tartozó videókat nézem.

Játék:
      Egyéb tevékenységek mellett nagyon kevés időm jut rá. Napi másfél-2 óra játékot és kb 1 óra elemzést tervezek. Korábbi tapasztalataim alapján ettől több idő után már egyszerűen nem tudok kellő képpen figyelni. Ha több időm is lesz elsőnek a mentális részét fogom megvizsgálni a dolognak és talán 3-4 órát is képes leszek koncentrálni.
      A kezdési időpontot este 20:00-ra tettem, legkésőbb 21:00. Itt még van annyi mozgásterem, hogy reggel 6-kor ne hullaként ébredjek mielőtt munkába megyek. Nem vagyok nagy alvó, de azért regenerálódni mindenkinek kell.

Limit
      NL2 értelem szerűen. NL10-t szeretném elérni év végére legkésőbb. Ha hamarabb sikerülne is maradok ezen a szinten. Semmi pacuháskodás vagy kitérő fentebb.

Asztalok száma
      Egyelőre 1db, max 2 db. Amíg nem érzem magam stabilnak és nincs 1 asztalra külön-külön 20bb, addig nem megyek fel 4-ig. Ettől többel amúgy se akarok foglalkozni. Esetleg hétvégén, amikor több a fish, talán akkor mehet a 4db.
      Szerkesztés: Nem akarok HU maradni senkivel. Nem mint ha nem tudnám kezelni a dolgot de nem ez a cél. Ezért ha 3-n maradunk az asztalnál kiszállok.

Bankroll kezelés
      Nincs apelláta, csak is a HM2 grafikon által mutatott szint alapján lépek feljebb vagy lentebb. Hiába lesz mondjuk $364, mert kaptam, nyertem egy versenyen, befizettem...stb, maradok az adott limiten ha nem szereztem meg a következőre a rávalót.
      Játék alatt nagyon maximum 4 beülő bukót engedélyezek magamnak, de inkább 3-t. Tartalék 1 beülőnél még eldönthetem, hogy van e értelme folytatni, mert eddig csak lemákoltak, hiába jól játszottam vagy pocsék napon van és fel kell adnom.
      Talán hülyeségnek hangzik de 5-10 közötti nyert beülőnél abba hagyom. Ha csak nincs valami ultra fish az asztalnál. Inkább nem kockáztatom a nyert összeg elbukását az utolsó pl 10 percben.

Fórum techő-nikai szerkesztés :P :)
      Minden sessionből legalább 5 handet posztolni szeretnék, még ha nem is érdekesek. Így próbálom meg rávenni magam a folyamatos elemzésre. Muszáj leszek átnézni, nem csak a megjelölteket, mert találhatok olyat is amit utólag vélek érdekesnek, csak nem tűnt fel valami korábban. Másokét is elemzeni fogom és leírom a véleményem, még ha hatalmas baromság is. Persze nem mindenkijéhez, meg amit már lezárt az elemző.

Napló
      Őszinte leszek, nem minden nap fogok ide írni. Amit fontosnak érzek vagy tudatni szeretném veletek és a későbbi saját magammal is, biztos le fogom írni. Viszont vasárnap vagy hétfő este heti értékelést csinálok. Talán még ennyit, hogy a posztolt handjaimet egy kommentbe belinkelem ide így nekem is könnyebb lesz visszakeresni.

Egyelőre ennyi, ha valami még eszembe jut vagy majd változtatni akarok akkor odaírom mi lett a szerkesztett változat.

Szerkesztés 2015.06.30.
      Egyébként rettenetesen izgulok. Első naplóm.....sokadik újrakezdés. Ígéret csak nekem: Ne hagyd cserben magad!!!

2016-s tervek

Edzés:
      wilmot83 12 leckés SH oktató sorozatát már kivégeztem. Ettől függetlenül többször el szoktam olvasni a leírtakat. Legalább heti 1x előveszem. Elő edzésre feltétlenül akarok menni. Továbbra is Jól megfontoltan akarom felépíteni a tanulásomat. Ezüst státusszal nyitottabb lett a világ, de kapkodással csak össze fogom magam zavarni.

Játék:
      Napi másfél-2 óra játékot (próbálom kitolni 3 órára) és kb 1 óra elemzést tervezek. Ha már nem fér bele az elemzés, akkor hétvégén az adott hetet átnézni, főleg a megjelölt handeket. Mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya.
      A kezdési időpont legkésőbb 21:00 óra. Itt még van annyi mozgásterem, hogy reggel 6-kor ne hullaként ébredjek mielőtt munkába megyek. Nem vagyok nagy alvó, de azért regenerálódni mindenkinek kell.

Limit
      NL2 értelem szerűen. NL10-t szeretném elérni, amint lehet. Pontosabban ahogy a bankroll és a megfelelő tudás engedi.

Asztalok száma
      Max 4 db. Nem akarok HU maradni senkivel. Nem mint ha nem tudnám kezelni a dolgot de nem ez a cél. Ezért ha 3-n maradunk az asztalnál kiszállok. 1 óra játék után megnézem az asztal PFR-jét. Ha 20% alá esik, akkor cserélem.

MTT
      Pénteken vagy szombaton $1/€1 nevezésű sima freezout. Ha hamar kiesnék akkor Twister. Elkölthető összeg maximum $5 vagy is €5, mert ebben a teremben ez van. Na meg Font.
      Kivétel: 100 000€-s iPoker Missions februárban. Reménykedem némi plusz zsetonban.

Bankroll kezelés
      Nincs apelláta, csak is a HM2 grafikon által mutatott szint alapján lépek feljebb vagy lentebb. Hiába lesz mondjuk $364, mert kaptam, nyertem egy versenyen, befizettem...stb, maradok az adott limiten ha nem szereztem meg a következőre a rávalót.
      Játék alatt nagyon maximum 4 beülő bukót engedélyezek magamnak, de inkább 3-t. Tartalék 1 beülőnél még eldönthetem, hogy van-e értelme folytatni, mert eddig csak lemákoltak, hiába jól játszottam vagy pocsék napon van és fel kell adnom. Ettől függetlenül a tervezett játékidőt megpróbálom tartani, de ha nem megy, akkor fel kell adnom.

Fórum
      Minden sessionből legalább 5 handet posztolni szeretnék, még ha nem is érdekesek. Így próbálom meg rávenni magam a folyamatos elemzésre. Muszáj leszek átnézni, nem csak a megjelölteket, mert találhatok olyat is amit utólag vélek érdekesnek, csak nem tűnt fel valami korábban. Másokét is elemzeni fogom és leírom a véleményem, még ha hatalmas baromság is. Persze nem mindenkijéhez, meg amit már lezárt az elemző.

Napló
      Őszinte leszek, nem minden nap fogok ide írni. Amit fontosnak érzek vagy tudatni szeretném veletek és a későbbi saját magammal is, biztos le fogom írni. Viszont vasárnap vagy hétfő este heti értékelést csinálok. Talán még ennyit, hogy a posztolt handjaimet egy kommentbe belinkelem ide így nekem is könnyebb lesz visszakeresni.
    • alipalip
      alipalip
      Bronz
      Regisztrált: 2015.01.09, Hozzászólások: 435
      Sok sikert!
      Erdeklodve kovetem a naplodat!
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Nos tegnap elég érdekesen kezdődött. Meglepődve tapasztaltam, hogy a szűrő vagy nem a barátom vagy tényleg csak Fontos asztalokat látok.
      A beállítás ennyi volt:
      max limit 0.01-0.02
      6 handed
      3 asztal ment, 2db NL Font, 1db PL Eurós. Érdekes, bármelyik más ipokeres teremben voltam mindnél zsák számra jöttek létre és lehetett csemegézni. Szóval itt túl sok választásom nem volt. Kikapcsolt szűrővel is csak ezeket találtam, így ellavírozgattam a 3-4 asztal között éppen hol lettünk 3-n, szigorúan max 2-n játszva. Azért 2 dollár és 2 font között van egy kis különbség. Lehet módosítok a beülő bukáson 1-l szorosabbra.
      Aszt hiszem $2.50 bukóval zártam másfél óra alatt. Majd otthon megnézem este. Köszönhető egy :Ah: :Ks: vs :Ac: :7c: -s csatának :Ad: :7h: :8d: postflop (csak az ő suitja a pontos) és egy :Ah: :Th: vs :Ts: :5s: limp/callozós fishnek :As: :9s: :6s: s floppon. Fél beülője volt, ezért azt hittem csak a húzója vagy valami sokadik pár miatt erősködik és le akartam zárni. Felesleges volt. Ettől eltekintve keveset égettem a zsetont, próbáltam TAG játékoz hozni. Biztos van benne hiba de most így érzem.
      Ami még érdekes. A legtöbb végig checkelt vagy preflop emelt potnál a riveren valaki overbetelt és majdnem a dupláját. Ezt megcsinálták $0.07 de $0.39-s potban is. Nem tudom hova tenni.
      Még valami. Nagyon sokan speedeznek ebben a teremben. Mivel nincs meg rá a megfelelő zseton mennyiség nem csinálom. Másik teremben elszórakozgatok abból a pár dodóból ezen de az arra is van. ha elmegy, elmegy, ha jön, akkor gondolkodás.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Köszönöm a jókívánságodat Kosztirita!
      "Mi a pontos terv? (már ha lehet tudni)"
      Gondolom már olvastad, hogy mit írtam fentebb. Mindenesetre ha van valami jó ötleted, amire érdemes figyelni szívesen fogadom. Mástól is és ha beleillik a mostani elképzelésembe, akkor felhasználásra fog kerülni. Jogdíjat nem fizetek :P :)

Neked is szintén köszönöm alipalip!
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      max_threads
      Ez fogadott amikor posztolni akartam a tegnapi handeket. Így nehezen fogom teljesíteni napi 5-t. Most akkor várnom kell míg le nem zárják a korábbiakat? Pedig csak pár darab van és valaki 9-10-t kirakott. Na mind1, mindenesetre a jelölések megmaradnak, a hozzá tartozó kérdést meg leírom valahova, mert máskülönben elfelejteném.
    • alipalip
      alipalip
      Bronz
      Regisztrált: 2015.01.09, Hozzászólások: 435
      Hasznald a nyilt forumot oda korlatlanul posztolhatsz handeket.
    • Ragemarci
      Ragemarci
      Bronz
      Regisztrált: 2013.08.12, Hozzászólások: 399
      Eredeti hozzászólás: DanuBajusz
      max_threads
      Ez fogadott amikor posztolni akartam a tegnapi handeket. Így nehezen fogom teljesíteni napi 5-t. Most akkor várnom kell míg le nem zárják a korábbiakat? Pedig csak pár darab van és valaki 9-10-t kirakott. Na mind1, mindenesetre a jelölések megmaradnak, a hozzá tartozó kérdést meg leírom valahova, mert máskülönben elfelejteném.
      Szeva! Ebbe én is belefutottam. Az a napi öt az havi 5 8-o Kicsit kevésnek tűnik nekem is, finoman fogalmazva, de van nyílt fórum legalább valóban.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Köszi srácok, akkor innentől kezdve oda fogom rakni őket.

Itt vannak a tegnapik:

1, :Ah: :Ks: :f_thumbsup:
      2, :Ah: :Th: :f_thumbsup:
      3, :Qd: :Tc: :f_thumbsup:
      4, :Ad: :Js: :f_thumbsup:
      5, Amikor betartod a szabályokat:
      IPoker, $0.01/$0.02 Pot Limit Hold'em Cash, 6 Players
      Poker Tools Powered By Holdem Manager - The Ultimate Poker Software Suite.

SB: $0.78 (39 bb)
      Hero (BB): $3.27 (163.5 bb)
      UTG: $1.33 (66.5 bb)
      MP: $2.72 (136 bb)
      CO: $1.79 (89.5 bb)
      BTN: $0.16 (8 bb)

Preflop: Hero is BB with 3 3
      UTG calls $0.02, 2 folds, BTN raises to $0.09, 2 folds, UTG calls $0.07

Flop: ($0.21) 8 3 K (2 players)

Természetesen eddig egy kapott párom se javult...és ez se :happy:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      A mai session nagyjából 75% pluszban zajlott. Elég érdekes volt némelyik fish játéka. Az első fél órában szinte semmi nem történt, majd szép lassú araszolgatás felfele. Ekkor jött egy nagy baromság és az utolsó 15-20 percben azon voltam, hogy ne menjek át minuszba. A handeket reggel posztolom ugyan is gumiból van a szám, mert már nagyon nyúlik.

A tegnap esti választottjaim:

1, :Ac: :Ks: :f_thumbsup:
      2, :Ah: :5h: :f_thumbsup:
      3, :Th: :Td: :f_thumbsup:
      4, :Qd: :Qc: :f_thumbsup:
      5, :8d: :9d: :f_thumbsup:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Tegnapi játék előtt leültem és megbeszéltem a dolgokat a feleségemmel. Elmondtam, hogy esténként újra leülök pókerezni. Támogat, hiszen tudja, hogy maga a kártya már az előtt az életem része volt, hogy megismerkedtünk volna. Arra kértem, hogy olyankor legyen csendben abban a másfél-2 órában, mert szeretnék mindent kizárni ami elterelheti a figyelmemet.
      Morcos nézés:
      "-De tudod, hogy úgy nem szeretek lenni.
      -Tedd fel a fülesed és úgy használd a laposod.
      -Az meg nyomja a fülem ha oldalra fordulok. Miért nem rakod te fel a fülesedet, hm hm hmmmm?
      -Jogos az érvelésed"
      Igaza is van, legalább kiszűröm a külső zajokat. Rögtön eszembe is jutott a sajnos ma már nem fejlesztett és frissített lista nélküli Screamer internetes rádió. Annyira régi, hogy a magyar csatornák közül a Juventus (is) még benne van a listában. :D Ennek ellenére még most is több 100 csatorna fellelhető benne a Japán anime-től az afrikai világzenénk keresztül az amcsi bnegzsóig . :) Be is állítottam egy kis progresszivet kezdésnek.

Hogy mi volt a tegnapi sessionben már röviden leírtam az előző posztban. Próbálom megtalálni a megfelelő agresszivitást a sok passzív emberke között. Némelyik képes nut lappal végig checkelni. Ezért óvatosabban kell kezelnem a folytatólagos beteket minden utcán. A legtöbb ellenállás már kész vagy nut közeli lapot jelent, bár már okoztak meglepetést mutatásnál a korrektebb playerek is. Ha úgy érzed verve vagy, akkor valószínűsíthetőleg úgy is van. Tartja a mondás, utalva arra a bizonyos 6.érzékre. Fázom, látom hal(l)ottakat :sorry: :roto2:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Napi kedvencek
      Mindig időrendben rakom őket.

1, :Kd: :Jd: :f_thumbsup:
      2, :8s: :8c: :f_thumbsup:
      3, :Kh: :Qh: :f_thumbsup:
      4, :As: :Qh: :f_thumbsup:
      5, :Ac: :Ks: :f_thumbsup:

Nos ez alatt a session alatt máris elkövettem egy szabály szegést. Mégpedig, hogy 3 embernél kiszállok. Tegnap este, mert most másnap reggel van.....huhúúú ez olyan volt mint sok évvel ezelőtt, mikor a haverokkal átbuliztunk egy hétvégét, valaki mindig elsütötte a "Megint holnap megyünk haza, mint tegnap?" magas röptű, furmányos kőrkérdést, amire csak Garga Pitic vigyorral reagáltunk......nem így tettem. Az egyik egy nagy fish volt, a másik csak prémium lappal emelő. Talán nevezhetjük limit regnek. Sikerült kihasználni.
      Mentségemre szóljon, hogy mikor beléptem 2 db pot limites asztal ment és eddig a pillanatig is csak 5/5 fő volt mindkettőn. Na de ez még nem mentesít attól, hogy megszegtem a szabályomat. Fontos asztal, ez így olyan hülyén hangzik, "páundos" asztal, ez se az igazi. Nevezzük nevén a gyereket GBP asztal nem is volt, pedig azok a NL-sek. Nincs bajom a PL-s azstalokkal se, de még is ad egy automatikus bezártság érzést. Bár legalább ezeken nem borítják rá az emberre az asztal egy teljes beülős overbet allinnal $0.10-s potban.
      Szerencsére pár percnél tovább nem tartott. 1 órát sikerült játszanom, nem is nagyon terveztem többet, mert már akkor eléggé fáradt voltam mentálisan is. Magánélet ON: 2 munkahely, mindkettő szellemi és a házépítés körüli mizéria is eléggé le tudja szedálni az embert. Magánélet OFF. Így is eltartott egy darabig mire összeszedtem a fenti handeket. Bár mint ha ennek ellenére is gyorsabban ment volna. Vagy csak nem tűnt fel, hogy lassan megint elütik a fekete delet.
      Mindig is tudtam, hogy mikro limiten van a legnagyobb lenyúlás rake tekintetében de hogy ennyire vazze :) Röviden a HM2 szerinti plusszom és a bankrollom $1.12 különbséget mutat. A kis kapitalisták. :s_evil:
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Napi ötös fogat

1, :Qc: :Qd: :f_thumbsup:
      2, :Ad: :Qd: :f_thumbsup:
      3, :As: :Qs: :f_thumbsup:
      4, Az idejét se tudom mikor nyertem magas lappal, de hogy ilyen kicsivel :)
      IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players

SB: $0.52 (26 bb)
      Hero (BB): $3.47 (173.5 bb)
      MP: $1.89 (94.5 bb)
      CO: $2.45 (122.5 bb)
      BTN: $1.06 (53 bb)

Preflop: Hero is BB with 4 5
      3 folds, SB completes, Hero checks

Flop: ($0.04) 6 3 8 (2 players)
      SB checks, Hero checks

Turn: ($0.04) K (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($0.04) J (2 players)
      SB checks, Hero checks

Results:
      $0.04 pot
      Final Board: 6 3 8 K J
      SB showed 2 4 and lost (-$0.02 net)
      Hero mucked 4 5 and won $0.04 ($0.02 net)

5, Nem akarok így játszani :) Tuti idegből nyomták.
      IPoker, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players

SB: $0.69 (34.5 bb)
      Hero (BB): $2.53 (126.5 bb)
      UTG: $0.93 (46.5 bb)
      MP: $1.63 (81.5 bb)
      CO: $1.44 (72 bb)
      BTN: $2.13 (106.5 bb)

Preflop: Hero is BB with K 4
      UTG raises to $0.04, MP raises to $0.14, CO raises to $0.24, 3 folds, UTG calls $0.20, MP calls $0.10

Flop: ($0.75) T Q 2 (3 players)
      UTG checks, MP bets $0.50, CO folds, UTG raises to $0.69, MP calls $0.19

Turn: ($2.13) 2 (2 players)
      River: ($2.13) 7 (2 players)

Results:
      $2.13 pot ($0.14 rake)
      Final Board: T Q 2 2 7
      UTG showed 4 J and won $1.99 ($1.06 net)
      MP showed 9 9 and lost (-$0.93 net)
      CO mucked and lost (-$0.24 net)
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Szerda óta eléggé sűrű volt a programom, így mire már le tudtam volna ülni pókerezni nem éreztem mentálisan és olykor fizikálisan is megbízhatónak magam. Nem akartam kockáztatni, feleslegesen bajba sodorni magam rosszabbnál rosszabb döntésekkel. Ezáltal olyan mélységbe taszítva bakrollomat, ahonnan már lényegi előretörést nem tudnék felmutatni, elkövetve ugyan azt a hibát mint régen. Csütörtök péntek kimaradt és csak szombaton délelőtt volt alkalmam játszani másfél órát. Hemzsegtek a halacskák és elég jól is ment a játék. Hétvégére amúgy nem nagyon tervezek pókerezést. Család, pihenés, szórakozás, aktív pihenés, ezeket nem kell ecsetelnem. Mivel ilyenkor több időm van (lesz remélem) az olvasgatásra, így a cikkek áthatóbb tanulmányozását ekkor teszem meg.
      Amint rájövök miként rakjak fel képet normálisan kirakom hogy zártam a múlt hetet. Kis értékelést is írok a száraz anyag mellé.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Gyakorlatilag halott a Mansoin hétköznap este. Jó esetbe is 1-2 asztal van minden limiten. 1-1 Euró és Font van megnyitva és ez nekem így eléggé zavaró. Egyedül NL1000-sen láttam több asztalt megnyitva. Hagyjuk. Rengeteg a heads-up-s, hagyjuk. 1 órát sikerült végigkínlódnom, ebből kb 10 percig tartott 6 ember közös fosztogatása. 4x váltottam asztalt legalább, mert mindenki €0.80/Ł0.80-l üldögélt és ha elbukta, lelépett, leszámítva 2-3 embert. Természetesen a végére megint megtalált egy ultra fish, amit elmákolt tőlem a következő pár leosztásban sikeresen tovább is adott azoknak akiktől elnyertem. Így csak fél beülő plusszal zártam. Mondjuk ez régen is így volt, amikor közeledett a session vége várható volt egy vadmarha beköszönése. Meg se lepődöm.
      Kííííváncsi vagyok mikor írhatom ezt:
      Jó játékkal, megfelelő döntésekkel sikerült végig pluszban lennem és a döntő partykat is mind megnyertem.
      Na ilyen nem lesz sose :)

Hétvégén volt legalább 30-40 NL2-s asztal, ezen felül még a PL-sek is. Nem értem hétköznapra hogy eshet ennyire vissza. Bár most is majd 200-n speedeznek, de 150-nél kevesebbet nem láttam még. Ezt a hónapot megpróbálom így átvészelni. Muszáj leszek hétvégén több órát játszani, hogy elérjem a NL5-s speedhez a megfelelő dezső mennyiséget. Nem akarok idő előtt felmenni, de ha ez nem változik kénytelen leszek átmenni. Rossz ötlet, hiszen elég pár nap szopó ág és máris oda a bankrollom. Szóval ezt át kell gondolnom sokkal jobban hónap végén.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Eredeti hozzászólás: DanuBajusz
      Kííííváncsi vagyok mikor írhatom ezt:
      Jó játékkal, megfelelő döntésekkel sikerült végig pluszban lennem és a döntő partykat is mind megnyertem.
      Na ilyen nem lesz sose :)
      Ilyen nagyon ritkán lesz. Egyrészt a variancia miatt, másrészt meg azért, mert senki sem játszik tökéletesen, persze mindenki azt hiszi. Mindkét eset eléggé alá van becsülve. Ezt vagy elfogadod, vagy csatlakozol a csaláselmélet hívőkhöz. GL.
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Ezért is írtam oda az utolsó mondatot. :)

Hülye lennék azt feltételezni magamról, hogy tökéletesen játszom. Pláne egyfolytában. Akkor a kérdéses handeket sem raknám közszemlére, cikkeket sem olvasnék meg videókat sem néznék.

Varianciával kapcsolatban a tökéletes közeli játéknál is bunkósbottal a kezében vár egy kivilágított lámpa alatt a bukószéria, állandóan salapálva, mint a Prehistory-k ősembere. Aztán ha Fortuna nagyasszony eltereli a figyelmét sértetlenül elmehetsz mellette. Ellenkező esetben bármikor letaglózhat.
      Rövid távon szerencse játék, hosszú távon kifizetődik a megszerzett és alkalmazott tudás. Valakinek hamarabb, másnak meg több energiát igényel. Ezzel nincs is semmi gond, mert mindenki annyit áldoz rá az idejéből, amennyit szeretne. Tiszában vagyok vele, hogy szar játékkal is lehet nagyokat nyerni és a legjobb döntésekkel is elbukni mindent.

Csalás elméletek meg legyenek a szűk látókörűek problémái.

Ne aggódj nem fogom telesírni a saját naplómat, meg másét se, hogy megint lemákoltak ezzel vagy azzal. Minden sessionra jut nem egy ilyen party. Ez már rég elfogadtam.
      Csak azt nem értem miért mindig a legrosszabbkor jön..... :D
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      1.hét

Kicsit nyögvenyelősen indult az egész. Nehezen vettem fel a ritmust, pedig direkt elszórakoztam más termekben előtte. Talán pont ez volt a probléma. Ennek ellenére hamar hozzászoktam a mezőnyhöz. Azzal kezdtem a sessionöket, hogy elsőnek megnyitottam a kezdő kéz skálát a másik monitorra, HM2, terem és asztal választás. Valahogy nincs is értelme másképp csinálni. Meglepett, hogy elég kevés asztal megy és mindenki speedezik, mint ahogy írtam is korábban. Aztán egy kis utána olvasgatással rájöttem, hogy ez a terem nem jobbik ipoker hálózatba tartozik ha lehet így mondani. Legalább is ezt olvastam. Ezek után már nem csodálkoztam a sima SH asztalok alultápláltságán játékosok terén. A kérdéses handeket kiposztoltam, amiket sikerült megvitatni és remélem egyre érdekesebb lejátszásokat tudok elemzésre bocsájtani. Összességében jól indult szerintem ez az egész. Lelkesedve ültem le (amikor tudtam) arra 1-másfél órára.

Sztatisztika

Játékidő: 4 napon 05:40 perc szerkesztve
      Hand 766 Vpip 18,4 PFR 14,4 3bet 3,27 WTSD 29,3 W$SD 62,5 AF 3,1

• DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      2.hét

"-Máónika, ha' idegállapotba vótam" ...és tényleg. Egyéb külső és belső ingerek táncoltak az idegeimen, egészen szombat estig. Amikor sikerült végül belehelyeznem foghagyma popómat abba a qrva elegáns fapadosba, máris beugrott, hogy ha most leülök tuti bukni fogok. Ezért inkább akkor ültem le, amikor nem tudodt felidegesíteni semmi. Azért csak kell egy nyugodtam környezet a normális játékhoz. Tudom kezelni a tiltet, egy kis dühöngés magamban és mehetünk tovább, de ha már eleve nem megfelelő mentális állapotban szemezgetek az asztalok között, a fene megette. Szerintem ezt nem csak nekem kéne betartani. Sok embert láttam már idegállapotban erőltetni a partykat és nyerés hiánya nélkül még mélyebb frusztrációba hajtani saját magát ahhoz, hogy tudjam nekem ez nem hiányzik. Meg hát annó átéltem nem egyszer ezt én is.
      Ehhez még hozzá jött az asztalok látványos eltűnése. Valahogy nem erre számítottam. Továbbra sem tartom jó ötletnek, hogy váltsak speedre én is, hiába van ott az NL2-NL5 játékos állományának a kb 90%-a. Inkább megpróbálom kihorgászni a fisheket és túljárni a normálisabb játékosok eszén. Alap helyzetben a lapokat játszom, ha esett hívom, ha nem esett dobom ellentámadás esetén. Feleslegesen még nem akarom túlbonyolítani ezt. Többnyire sikerül is. Van már pár jegyzetem is néhány emberkéről. Dátummal ellátva, később még jól jöhet. Hétvégén megint csali nélkül lehetett horgászni. Volt egy nagy bálna, az asztalánál $1 fölött volt állandóan az átlag pot. Néha $2 fölé is ment. Csak egyszer tudtam elkapni sajnos, de az legalább jól sikerült. Remélem hétvégén megint találkozom vele. :D
      Az SH suli 3.-4. anyagának videóját megnéztem de olvasni nem sok időm volt. Ezért ezen a héten inkább erre koncentrálok és újra átveszem az első kettőt is.

Statisztika
      Játékidő: 2 napon 03:55 perc szerkesztés
      Hand 422 Vpip 19,3 PFR 14,3 3bet 1,71 WTSD 20,3 W$SD 68,8 AF 4,25