Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Kezdő edzés] Micro madness [No limit holdem 6max CG]

• r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2010.03.04, Hozzászólások: 2.172
      Szia!

Köszöntelek a kezdő no limit holdem 6 max edzés topikjában.

Edző: r4zor9b

Edzések időpontja: csütörtök 20:00 - 21:00 (új időpont)

Edzések gyakorisága: hetente

Edzések célközönsége: mikrolimit játékosok

Edzés státusza: kezdő

Mi vár rád az edzésen?

- élő játék
      - általad felvett session utólagos elemzése. Küldj bátran anyagot!
      - általad felvetett kérdések átbeszélése. Kérdezz bátran!

Visszajelzéseidet ebben a topikban fogadom. Nem csak a pozitív vélemény fontos számomra, hanem a negatív kritika is, hiszen abból tanulok. Fontos számomra a véleményed!

Remélem találkozunk az edzésen :s_drink: !
  • 199 válasz
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 3.084
      Szia r4zor!
      A mai edzés végén mutatott nyitóskálákat betennéd ide némi magyarázattal? Gondolok arra, hogy pl. hogy alakítottad ki, mikor miért érdemes eltérni tőle, ha érdemes, függhet-e hero stílusától, milyen skála szerint játszik...? Pl. a személyes CO nyitóskálám 27% és nagyobb részben tartalmaz az általánosnál 1-2 lyukú kapcsolódó lapokat (főként suited), mint Kx-Qx-eket alacsony kickerrel. Nem tudom azonban hogy ez jó-e, lehet-e jó... vagy át kéne alakítanom, hogy nyereségesebb lehessek.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Eredeti hozzászólás: pastagusti
      Szia r4zor!
      A mai edzés végén mutatott nyitóskálákat betennéd ide némi magyarázattal? Gondolok arra, hogy pl. hogy alakítottad ki, mikor miért érdemes eltérni tőle, ha érdemes, függhet-e hero stílusától, milyen skála szerint játszik...? Pl. a személyes CO nyitóskálám 27% és nagyobb részben tartalmaz az általánosnál 1-2 lyukú kapcsolódó lapokat (főként suited), mint Kx-Qx-eket alacsony kickerrel. Nem tudom azonban hogy ez jó-e, lehet-e jó... vagy át kéne alakítanom, hogy nyereségesebb lehessek.
      Szia!

Skálák:

EP: 22+, A2s+, KQs, QJs, JTs, AJo+, KQo

MP: 22+, A2s+, K7s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, A8o+, A5o-A2o, K9o+, QTo+, JTo

CO: 22+, A2s+, K7s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, A8o+, A5o-A2o, K9o+, QTo+, JTo

BTN: 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J7s+, T7s+, 97s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K5o+, Q8o+, J8o+, T8o+, 98o

SB meg amit mondtam, ha találok leaket az lesz a legszélesebb, mivel bb-t nem elégszer védenek SB steal ellen a micro regek.

A többi kérdésedre nem tudok itt válaszolni. Mert a kérdésed kb az, hogy írjam le a játékomat, ami azért hosszú lenne :) .
      Nézd meg a videóimat, stat elemzős részeknél kitérek erre. Edzéseimen is szóba kerülnek ezek. Az ellenfelek tendenciái határozzák meg, hogy mit miért csinálok.

Esetleg a jövőben készíthetek erről videót, de jó pár videó le van már előre adva, úgyhogy egész biztosan nem januárban/februárban rukkolok ki ezzel. De igazság szerint nem tartom annyira jó videó ötletnek, mert ezekről a leakekről csináltam a statelemzéseknél videót + a live játékok során is rendszerint beszélek róluk.

GLGL:)
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      O.K., pótlom a még eddig nem látott anyagaid megtekintését, tetszik nagyon a leak-hunter játékod! Igazából a kérdésem nem az, hogy írd le az egész játékod :) hanem hogy mit okozhat a skálákon való VPIP nélküli változtatás. EqLab beépített skálái közt is van jópár változat, az enyém inkább ahhoz hasonlóbb, mint a tieidhez, tehát kevesebb A, K, Q, több connector (86s, 54, 98o, stb....)
    • duder1n0
      duder1n0
      Black
      Regisztrált: 2009.07.07, Hozzászólások: 5.335
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b
      Skálák:

MP: 22+, A2s+, K7s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, A8o+, A5o-A2o, K9o+, QTo+, JTo

CO: 22+, A2s+, K7s+, Q9s+, J9s+, T9s, 98s, 87s, 76s, A8o+, A5o-A2o, K9o+, QTo+, JTo

BTN: 22+, A2s+, K2s+, Q2s+, J7s+, T7s+, 97s+, 86s+, 76s, 65s, A2o+, K5o+, Q8o+, J8o+, T8o+, 98o

SB meg amit mondtam, ha találok leaket az lesz a legszélesebb, mivel bb-t nem elégszer védenek SB steal ellen a micro regek.
      MP és CO tévedésből ugyanaz a range? Gondolom, mert kicsit durva lenne 30%-ot nyitni MP-ből, még mikrón is...
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Eredeti hozzászólás: duder1n0
      Eredeti hozzászólás: r4zor9b
      Skálák:

MP és CO tévedésből ugyanaz a range? Gondolom, mert kicsit durva lenne 30%-ot nyitni MP-ből, még mikrón is...
      Persze, hogy tévedés.

MP: 22+, A2s+, KTs+, QJs, JTs, ATo+, KJo+

pastagusti: mikron az ellenfelek nagyrésze CS jellemzőkkel bír, ráadásul sok a fish. Ezért lehetőleg erős párokat szeretnék találni. Egyébként ha követed az élő játékaimat, közel sem tartom magamat ehhez a skálához, mert amint van bármi infóm sokszor jelentősen eltérek tőle. Az, hogy mikor térek el pl a statelemzős videóimnál kifejtettem (regek ellen is/rekreációs játékosok ellen is), illetve szerintem live játéknál is beszéltem már erről.

Szerk: teszem azt a 2 legalapvetőbb:

#1: sokat dob lopásra >> szélesítek pre
      #2: sokat dob valahol cbetre >> szintén lazítok
    • Hozzászólás törölve

• r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Sziasztok!

Ezen a héten, kivételesen kedden (12.29) tartok edzést. Az időpont változatlan (19:00 - 20:00).

Várlak titeket :f_drink: !
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Szia Razor!
      Nem akartam offolni egy másik naplóban, ahol felmerült a kérdésem, bár kicsit személyes jellegű is... de kíváncsi lettem milyen okaid vannak arra ilyen eredményes játékkal, hogy nem lépsz NL10-25-nél feljebb?
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Nagyon tömör válaszom lesz: sosem vágytam igazán feljebb, ez így nekem nagyon kényelmes...

Direkt megkerestem a bemutatkozó interjúmat:

PokerStrategy.com: Hogyan jellemeznéd az eddigi pókerkarriered?

r4zor9b: Megfontolt, kényelmes, kockázatkerülő. Ezt legfőképpen arra értem, hogy sosem próbálkoztam komolyabb tétekkel. Bár az is igaz, hogy sosem volt igazán ilyen jellegű célom.

Most sem tudok erre mást mondani!
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Arany
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.655
      azt hittem lelkiismereti gondokkal küzdenél, mert kiforgatnád mindenükből a szerencsejátékfüggőket :s_cool:
      így csak az uzsi pénzüket veszed el :coolface:
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      sosem próbálkoztam feljebb. Még mielőtt bárki megkérdezné, hogy miért nem, ne tegye. Nem tudok erre válaszolni.
      Na én meg pont "megtettem" :D pedig olvastam ezt az interjút. Mindenesetre furcsa hogy lemondasz a nagyobb profitról kényelmességgel indokolva, szóval egy limitlépés mondhatni "keményebb melóval" járna?
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Leírtam, hogy magam sem tudom a választ. Úgyhogy hiába kérdezgetsz nem tudok mit írni. És ha tudnád, hogy hány embertől kaptam meg ezt a kérdést.

Az, hogy mi mekkora meló, szintén nem tudom, mert sosem próbáltam :) .
    • ftundi1984
      ftundi1984
      Bronz
      Regisztrált: 2014.02.09, Hozzászólások: 1
      Hello!

Úgy látom az edzések a 888-nál vannak. Nem rúgták ki a magyarokat onnan?

üdv.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Szia ftundi1984!

Van akit "kirúgtak", van akit nem. Elég sokan játszunk még ott magyarként. Ha van ott accountod ami nem lett zárolva, nyugodtan használhatod.

Regisztrálni viszont nem tudsz a terembe magyarként.

Üdv
    • laplopo
      laplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2014.08.25, Hozzászólások: 108
      Üdv!

Érdeklődnék, hogy hogy állsz a tagoktól kapott anyagokkal, ha van még rá kapacitásod és tervezel leakfinder videókat szívesen felvennék egy sessiont, vagy küldenék handhistoryt, statjaimat NL10 starsról.

Ha nem nagy túra meg tudnád keresni a múlt heti edzésről a full foldot riveren. Nagyon tetszett az a hand és szeretném elrakni mint példakéz, mert hiába ugyanúgy gondolom hogy verve vagyok szinte mindig, én azért mindig kifizetem, hogy lássam azt a jobb lapot.
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Szia!

Semmilyen anyagot nem kaptam, ezért holnap is a szokásos 4 asztalos live game lesz. Jelöltelek közösségin fogadd el és megbeszéljük a dolgot. Egészen nyugodtan lehetne az általad készített anyagból egy edzés :) .
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.28, Hozzászólások: 1.413
      Üdv r4zor9b és mindenki!

Pont ma hoztam létre egy topicot videokészítésről, és Uzbul fórumtárs említette, hogy itt lehetséges, hogy szerencsém lesz. Régóta tervezem, hogy veszek fel élőkommentes videót, mert jó fejlődési lehetőségnek tartom, de ennek csak úgy van értelme, ha külső szemlélők véleményt mondanak róla. NL5 (esetleg NL10) CG 6max videók lennének - jelenleg a FullTilt termében játszok, viszont a kérdésem az lenne, hogy elfogadsz-e olyan teremből is videót, ami nem PS-terem?

A helyzet az, hogy FullTilt-en se a preferred seat se a saját ültetés nem működik (csak nálam...?), ezért nem tudom normálisan elrendezni az asztalokat, és olyan videókat szeretnék csinálni, ahol 4 asztal van a monitoron, mert azon normálisan látszik minden (FullHD felbontás).

Szóval lenne-e igény ilyen jellegű vidikre, és "külsős" teremben is lehetséges ez?

Üdv,
      csabyka88
    • r4zor9b
      r4zor9b
      Edző
      Edző
      Szia csabyka88!

Sajnos nem tudom ezt elfogadni. Viszont nem én, hanem a strategy :) . Egyszerűen csak olyan anyagot tehetünk közzé vagy olyan anyagból dolgozhatunk, ami partnerteremben készült.

Ha így is készítesz anyagot, szívesen foglalkozok vele!

Üdv:

r4zor9b
    • csabyka88
      csabyka88
      Bronz
      Regisztrált: 2009.01.28, Hozzászólások: 1.413
      @ r4zor9b: Értem. Titkon sejtettem, hogy ez lesz a válasz. :)
      Megpróbálom FT-n összehozni, csak az ültetést kellene valahogy megoldanom. Csak a videó kell, vagy hang is mehet hozzá? Meddig tart a lehetőség? Technikai paraméterekre van valami megkötés? Formátum, felbontás...stb.?