Mental Game Bar - Ha jól jönne egy löket

• geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Regisztrált: 2009.03.01, Hozzászólások: 2.848
      Szia!

Üdvözöllek a topikban, itt mindent megtalálsz, ami pókeres, és azon kívüli mentális fejlődésedet szolgálja.

A foglalkozásokat vezeti: Geri8806

Időpont: Kedd, 19:00 - 20:00

Gyakorisága: Kéthetente

Kinek szól? Mindenkinek, aki elakadt a fejlődésben, vagy tudja, hogy több van benne, mint azt a jelenlegi körülményei mutatják

Szükséges státusz: Kezdő

Mire számíthatsz? Tippekre, módszerekre, és eszközöre ahhoz, hogy a legtöbbet hozhasd ki a pókerkarrieredből, és kilépj abból a nehéz helyzetből, ahol most vagy

A visszajelzésed nagyon fontos a számomra! Kérlek privát üzenetben, vagy itt egy hozzászólásban jelezd, ha van bármi észrevételed!

Tartsd velünk, és használd ki maximálisan a benned rejlő potenciált!

Sziasztok!

Idén karácsonyra az a tervem, hogy a jelentkezők között kisorsolok kettőt, akik 1-1 óra motivációs beszélgetést nyernek. Nem kell mást tennetek, mint itt a témában öt dolgot leírni, ami nehézséget okoz a számotokra. A sorsolás véletlenszerű lesz, és hogy ne érezze senki, hogy lemaradt valamiről, közvetíteni fogjuk a beszélgetést valamilyen formában. Itt egy minta, arról, milyen jelentkezéseket várok:

- megvisel, ha lejavul egy nálam gyengébb játékos;
      - megvisel, ha pénzt veszítek;
      - ha nyerek is pénzt, nem tudom megtartani, azonnal elköltöm;
      - nem fogadja el a környezetem, hogy ezzel foglalkozom;
      - képtelen vagyok rávenni magam a tanulásra.

A jelentkezés december 27-én éjfélkor zárul.

Kellemes ünnepeket!
  • 275 válasz
    • iamachicken
      iamachicken
      Platina
      Regisztrált: 2010.09.16, Hozzászólások: 4.437
      csalik :(

Szép kezdeményezés :)
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.266
      szuper kezdeményezés. jelentkeznék.
      - túl lassan lépkedek fel a limiteken
      - bizonytalan vagyok abban, hogy a tudásom magasabb, mint a versenytársaimé, holott limitemen top regularnak számítok eredmények alapján
      - képtelen vagyok havi -100-120 óránál többet játszani, mert úgy érzem kiégek
      - korábbi pénzszűkös élethelyzet miatt scared money effektus ma is jelen van, annak ellenére, hogy stabil rollom van
      - session közben képtelen vagyok leszokni az aktuális eredmény nézegetéséről

magadról esetleg tudnál írni, milyen pszichológiai vagy egyéb képzettséggel rendelkezel, ami alapján hiteles, hogy megbízható tanácsokat tudsz adni? Vagy bármilyen infót, ami alapján lehet arra következtetni, hogy képzett, a témában jártas, hozzáértő embertől kapnak a nyertesek tanácsokat?
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Szia, köszönöm a jelentkezésed!

Naponta foglalkozom önfejlesztéssel, több ezzel kapcsolatos szemináriumon is részt vettem, és rendkívül hasznosnak tartom. Rengeteget köszönhetek ennek a területnek, többek közt, hogy elindítottam egy staking csoportot, ahol gyakran előkerülnek ilyen témák. Őszintén hiszem, hogy fejlődnie kell ebben annak, aki igazán sikeres akar lenni, de eddig valami visszatartotta. Ezt a területet lefedő hivatalos képesítés tudtommal nem létezik, így én sem rendelkezek ilyennel. Akinek esetleg elképzelése sincs, miről szól ez az egész: nem fog senki, aki ezzel foglalkozik mentális betegségeket diagnosztizálni, vagy bármi ilyesmi, csupán segít olyan módszerek megértésében és elsajátításában, amik segíthetnek a célok elérésében, legyen szó kitartásról, párkapcsolatokról, pénzről, családról, hivatásról, stb. Ami legfontosabb: olyan dolgokról lesz szó, amik elgondolkodtatják a hallgatót, és ő dönti el, hogy neki használható-e az információ, be tudja-e építeni az életébe, vagy nem, még csak nem is kell egyet érteni a hallottakkal. Nem lesz semmi kényszer, csak egy olyan látásmódról fogunk beszélni, ami lehet sokak számára még ismeretlen.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      szia,

köszi szépen a részletes választ!
    • nootarius
      nootarius
      Bronz
      Regisztrált: 2011.04.30, Hozzászólások: 316
      Nagyon jó kezdeményezés! Jelentkeznék.

- nem bírok mennyiséget játszani, ha lenyitok 4-6 asztalt és egyik sem ITM, mondjuk SNG-be, már nem akarok többet bukni, így abbahagyom, ha 5 ITM, nem akarom elveszíteni a nyereményem és ezért hagyom abba. Még ha nyereséges is lennék, nevetséges mintákig jutok el évek alatt.
      - nem tudom évek óta leküzdeni a tudatalatti negatív szuggesztióimat,
      - minél többet nyerek, annál inkább félek a lehetőségétől, hogy elveszítem az összeset,
      - félek, hogy bármennyire is élvezem és szeretem a játékot az idegrendszerem és egészségem kárára megy,
      - nehezen fogadom el, hogy a nagy többség fejében a pókeres nem egy ész és stratégiai játékos, hanem egy lecsúszott szerencse hajkurász és emiatt rám is tekintenek/tekinthetnek így páran.
    • Csuhi
      Csuhi
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.21, Hozzászólások: 1.152
      Jelentkezek

- Nem tudom lejátszani havonta a kötelező elvárt mennyiséget. Nem tudom ignorálni a zavaró tényezőket, mint pl. barátnőm.
      - Kényszert érzek megnézni a skype üzeneteim sess közben, akár az edzőmtől, társaimtól, akár mástól jön az üzenet.
      - Ha nincs asztalom, videókat, fb-t, yt-ot nézegetek kikapcsolódásként sess közben. Nem tudom mit csinálhatnék helyette. Ez kb. a sess 20%-a.
      - Zavar, hogy a mennyiség miatt nem keresek annyit, mint amennyit tudnék és ez kihat a mentális felkészültségemre.
      - Nem tudok leszokni az eredményem nézegetésétől sessionönként akár többször is, pedig stakelve vagyok és nem kéne izgatnia.
      - Nem vezetek session trackert, mert nem látom értelmét, pedig biztos van.
      - Elhanyagolom a warmup és levezető rutint.
      - Pont azok nem fogadják el, hogy ebből élek, akik legközelebb állnak hozzám.
      - Megvisel 5 buyin elvesztése SORBAN, akkor is ha nem én hibáztam.
      - Scared vagyok bizonyos ellenfelektől, akiken ugyan van edgem, de hotrunja van.
    • szapyka86
      szapyka86
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.10.24, Hozzászólások: 3.918
      Szia!
      Jelentkezem:
      - Kényszert érzek megnézni a skype üzeneteim sess közben, akár az edzőmtől, társaimtól, akár mástól jön az üzenet.
      - Valamiért sokkal többet foglalkozom másokkal, más játékosokkal, eredményeikkel mint saját magammal.
      - Nem sikerül megtalálni a megfelelő egyensúlyt a barátnő-póker-munka között.
      - Mindig kacérkodtam azzal, hogy csak pókerrel foglalkozzak, ez legyen a munkám, de sosem mertem ezt megtenni.
      - Frusztrál a jelenlegi MTT-s sikertelen széria, pedig tudom h benne van.
      - Nem merek limitet lépni, pedig rollom és tudásom is szerintem megvan a kövi lépcsőre.
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Köszönöm a jelentkezéseket, és bátorítok mindenkit, akit érdekel kicsit is, hogy szintén tegyen a dologért! :)

Megalodon első hozzászólását láttam, többen lepontoztátok. Nem tudom pontosan persze, mi lehet az oka, de el szeretném mondani a véleményem a feltett kérdésével kapcsolatban. Pár éve lehet úgy érzetem volna a kérdésére, hogy "hát ez meg micsoda, ide jövök, adom az időm, az energiám, a tudásom, és erre itt kíváncsiskodik, meg mondjam el ki vagyok." Biztosan sokan sértve éreznék magukat ilyen kérdésekkel találkozva. Szeretném, ha tudnátok, hogy azt a törekvését, hogy szeretné tudni, honnan kapja az infót, a forrást, hogy megismerje amennyire lehet, támogatom, és biztatok mindenkit, hogy tegyen hasonlóan, bármi újat kipróbál. Abból, hogy black member vagyok, vagy hogy van két link az aláírásomban semmi sem fog kiderül arról, hogy hogyan tudok segíteni a céljaitok elérésében vagy sem. Terveim szerint pozitív élményekkel gazdagodtok majd a beszélgetéseken, és kicsit más megvilágításból is tudjátok majd vizsgálni a pókerkarriereteket.
    • lumposz
      lumposz
      Bronz
      Regisztrált: 2012.12.30, Hozzászólások: 364
      Szia!

Én is jelentkezem:

- Sokszor nagyon nehezen veszem rá magam, hogy indítsak egy sessiönt, inkább kifogásokat keresek, annak ellenére, hogy tudom, nagyon +EV lenne játszani, és építeni kellene a bankrollom.
      - Sessiönjeim elején a legtöbb esetben stresszesen ülök be, félek a coollerektől, majd miután kapok legalább 2-őt teljesen megnyugszom, vagy akkor nyugszom csak meg, ha sokáig stabilan, és jól megy a játék.
      - Sokkal szívesebben veszem magam rá a tanulásra, mint magára a játékra.
      - Ha túl jól megy a játék, akkor azért, ha túl rosszul, akkor meg azért nem szeretek/tudok hosszú sessiönöket játszani. (tehát félelem a rövidtávú varianciától)
      - Produktivitás elsajátítása. Tudom, hogy mit kell tennem a kellő mennyiséghez, sokszor még sem tudom ezt véghez vinni. (mentális okokból kizárólag)
      - Olyan szemléletet követek ami azt mondja, hogy ha most nem teszek azért, hogy kiaknázhassam a leakjeimet, akkor annál jobban be fognak rögzülni, és annál nehezebb lesz váltani a későbbiekben. (Félig-meddig tartom jó gondolatnak, de ez a legtöbb esetben a sessiönök indításának a rovására megy)

Azért írtam 6-ot, mert az 1. illetve az 5. azok nagyban hasonlítanak egymásra.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: geri8806
      Köszönöm a jelentkezéseket, és bátorítok mindenkit, akit érdekel kicsit is, hogy szintén tegyen a dologért! :)

Megalodon első hozzászólását láttam, többen lepontoztátok. Nem tudom pontosan persze, mi lehet az oka, de el szeretném mondani a véleményem a feltett kérdésével kapcsolatban. Pár éve lehet úgy érzetem volna a kérdésére, hogy "hát ez meg micsoda, ide jövök, adom az időm, az energiám, a tudásom, és erre itt kíváncsiskodik, meg mondjam el ki vagyok." Biztosan sokan sértve éreznék magukat ilyen kérdésekkel találkozva. Szeretném, ha tudnátok, hogy azt a törekvését, hogy szeretné tudni, honnan kapja az infót, a forrást, hogy megismerje amennyire lehet, támogatom, és biztatok mindenkit, hogy tegyen hasonlóan, bármi újat kipróbál. Abból, hogy black member vagyok, vagy hogy van két link az aláírásomban semmi sem fog kiderül arról, hogy hogyan tudok segíteni a céljaitok elérésében vagy sem. Terveim szerint pozitív élményekkel gazdagodtok majd a beszélgetéseken, és kicsit más megvilágításból is tudjátok majd vizsgálni a pókerkarriereteket.
      köszönöm a hozzászólást. Én is láttam, hogy lepontozták, sejtettem is hogy amiatt amit említesz.

Viszont utólag sem érzem gáznak a kérdést, szerintem érdemes utánajárni, hogy pontosan mire is "nevez be az ember".

Szerintem nagyon korrekt módon megválaszoltad a kérdést, nekem nagyon szimpatikus volt, hogy nem sértődtél meg rajta.

Én mint SNG játékos nem követem a naplódat, a bemutatkozást megnéztem, de abból sokminden nem derült ki, azért is kérdeztem.

Alapból az hogy van tapasztalatod staking csoportból, plusz képezted magad a témában, engem meggyőzött arról, hogy érdemes jelentkezni.

Szerintem példás az, hogy miképpen reagáltad le a helyzetet, bárcsak ilyen egyszerű lenne másokkal is :D
    • betacska
      betacska
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.28, Hozzászólások: 182
      Szia!
      Én is jelentkeznék!
      - a játékom fejlesztésére nem tudom rávenni magam... Az arány kb 95% játék, 5% fejlesztés, az is leginkább videók nézése, sajnos ez a winrate-en is egyre jobban meglátszik
      - rettenetesen rosszul esik ha lejavulnak, bár egyre jobban bírom, de ha zsinórban 4-5x stackért megy akkor ki kell üljek, és mindegy hogy hibáztam vagy nem
      - "félek" az aktuális limitem regjeitől... Még akkor is ha látom a leak-eket a statjain
      - nagy potokban kellemetlenül érzem magam. Scared money vagyok talán
      - nem tudom a motivációm fenntartani huzamosabb ideig... 2-3 hónap és gyakorlatilag eltűnik. Ez nem csak kártyában gond hanem mindennel az életemben amibe belekezdek
      Köszönjük a lehetőséget
      :-)
    • awaits
      awaits
      Arany
      Regisztrált: 2009.07.01, Hozzászólások: 10.187
      nagyon jó kezdeményezés, szükségem is lenne rá

- nem merek játszani
      - tilt hajlamot nem növöm ki
      - szürkén látom a pókeres jövőt
      - nem tetszik ez a nagymértékű elregesedés
      - egy helyben toporgás
    • Goodbets77
      Goodbets77
      Bronz
      Regisztrált: 2013.12.19, Hozzászólások: 855
      Jelentkezem

Nem megy az elemzés
      Hajlamos vagyok a tiltre
      Nem tartom be a BRM-et
      Zavar ha lejavulnak
      Csapongok a játékformák között
    • Hozzászólás törölve

• ALLINFOLDCALL
      ALLINFOLDCALL
      Bronz
      Regisztrált: 2014.11.08, Hozzászólások: 8
      Jelentkezem

Hajlamos vagyok a tiltre
      nem tartom be a bankroll menedzsmentet
      csapongok a kliensek között
    • 1Cranberries1
      1Cranberries1
      Bronz
      Regisztrált: 2007.12.26, Hozzászólások: 3.852
      .
    • geri8806
      geri8806
      Edző
      Edző
      Sziasztok!

Köszönöm a jelentkezéseket, sok fontos dologról írtatok, és minden tőlem telhetőt megteszek, hogy érintsük legalább a legtöbb témát. A randomszám generátor Csuhit és Szapyka86-ot sorsolta, ezért elsősorban a ti kihívásaitoknak nézünk utána, de ez ne vegye el senki kedvét, bárki jöhet nézni, hallgatni, kérdezni. Arra kérem a nyerteseket, hogy beszéljük meg privátban, mikor jó nektek.
    • awaits
      awaits
      Arany
      Regisztrált: 2009.07.01, Hozzászólások: 10.187
      grat a nyerteseknek! :s_thumbsup: én majd nézném, hallgatnám kíváncsian :)
    • ptamas94
      ptamas94
      Bronz
      Regisztrált: 2012.02.28, Hozzászólások: 881
      Sziasztok!
      Gratulálok én is.
      Az a helyzet, hogy szerettem volna én is nevezni, de tegnap este amikor észrevettem hogy addig van határidő, épp egy olyan sessionben voltam, ahol 2 nap alatt 2 órát aludtam, és gondolkodni nem tudtam 5 rossz tulajdonságon hirtelen, így kimaradtam. Ez viszont érdekel nagyon is: " bárki jöhet nézni, hallgatni, kérdezni."
      Szóval légyszíves szóljatok, ha lehet jönni :) Szeretném meghallgatni a beszélgetést.