Esély arra, hogy...

• UltimateWeapon
      UltimateWeapon
      Bronz
      Regisztrált: 2009.09.01, Hozzászólások: 150
      Sziasztok!

Hozzáértők válaszát várom arra a kérdésre, mennyi az esély arra, hogy egy asztalon játszva a :2h: :6h: kerüljön nekem leosztásra?
      És arra, hogy a következő kezem is ez legyen?
      És hogy harmadszor is ezt ossza az rng?

Velem ezt történt tegnap, ilyet még nem láttam tizenegynéhány évnyi pókerezés alatt. Ha van aki ért hozzá, és van kedve kiszámolni ezt a három számot, akkor ne fogja vissza magát!
      Előre is köszi!
  • 66 válasz
    • RammsteinHUN
      RammsteinHUN
      Bronz
      Regisztrált: 2013.03.24, Hozzászólások: 363
      Nem túl bonyolult a dolog. 1326 féle handet kaphatsz, hogy háromszor megkapod ugyanazt egymás után 1:1326^3 esélye van. Durván 2.3 milliárd leosztásonként előfordul az ilyesmi.
    • xgeza777x
      xgeza777x
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.07, Hozzászólások: 537
      Ha a starson, akkor semmi szokatlan. Ha sokat fogod tolni, találkozhatsz még cifrább szitukkal is.
    • DarkAwi
      DarkAwi
      Bronz
      Regisztrált: 2010.06.15, Hozzászólások: 3.289
      Eredeti hozzászólás: UltimateWeapon
      Velem ezt történt tegnap, ilyet még nem láttam tizenegynéhány évnyi pókerezés alatt.
      kb ennyi esélye van ... :)
    • UltimateWeapon
      UltimateWeapon
      Bronz
      Köszi a választ! Akkor van esély a jackpotra is... hehehe (az oroszoknak)
      Persze, hogy stars, mi más lenne! Tolom 0.25$-os Spin&Go-kat, mert múlt hétfőn elcsúsztam és 3 helyen eltört a jobb lábam, így itt fekszem makkmarciig begipszelve a laptopommal, és múlatom az időt. Hamar eltelik az a 8 hét így fekve, ha műteni is kell, akkor 12.
      Beraktam egy tizest, aztán uccu neki! 0.50$-on nem játszom, mert ott a sok jackpotvadász ha meglátja, hogy nem a milkó pörgött ki neki, elkezd minden szarral megadni, és ismerve a starst, meg is kapja legkésőbb a riveren. Negyed dolcsin meg nyugi van, és nekem most erre van szükségem.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 2.865
      Én egyszer J9o-t kaptam egyszerre úgy 5-6 asztalon a 7-8-ból, amin játszottam, de megvan a screenshot, majd megkeresem.
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.743
      Eredeti hozzászólás: UltimateWeapon
      Köszi a választ! Akkor van esély a jackpotra is... hehehe (az oroszoknak)
      Persze, hogy stars, mi más lenne! Tolom 0.25$-os Spin&Go-kat, mert múlt hétfőn elcsúsztam és 3 helyen eltört a jobb lábam, így itt fekszem makkmarciig begipszelve a laptopommal, és múlatom az időt. Hamar eltelik az a 8 hét így fekve, ha műteni is kell, akkor 12.
      Szia!

Jobbulást kívánok és sok szerencsét, talán éppen a póker asztaloknál kapsz egy kis kárpótlást!

Üdv
      Uzbul
    • UltimateWeapon
      UltimateWeapon
      Bronz
      Köszi Uzbul!
    • VCSE007
      VCSE007
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.14, Hozzászólások: 3.239
      Eredeti hozzászólás: RammsteinHUN
      Nem túl bonyolult a dolog. 1326 féle handet kaphatsz, hogy háromszor megkapod ugyanazt egymás után 1:1326^3 esélye van. Durván 2.3 milliárd leosztásonként előfordul az ilyesmi.
      Sajnos nem vágom mi a kiemelt rész jelentése.
      Nem tudsz adni vmi linket vagy leírást erre vonatkozóan?
      Általában mindent megtalálok, de ezt nem és kezd aggasztani a dolog :s_biggrin:
      Előre is köszönöm. :s_thumbsup:
    • smckill
      smckill
      Bronz
      Regisztrált: 2010.10.24, Hozzászólások: 166
      amúgy az 1326*1326*1326 ott jelentené sztem.
      https://hu.wikipedia.org/wiki/Vari%C3%A1ci%C3%B3
    • smckill
      smckill
      Bronz
      Regisztrált: 2010.10.24, Hozzászólások: 166
      De ha arra vagy amúgy kíváncsi mennyi esély van arra, hogy kapsz 2 bármilyen lapot majd még 2*ua-t, az csak 1: (1326*1326). Ami pici esélynek tűnnik még így is de sztem ha azt vesszük hogy napi 100.000 millió leosztás lemegy és 6-10 emberke kap lapot...
    • VCSE007
      VCSE007
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: smckill
      amúgy az 1326*1326*1326 ott jelentené sztem.
      https://hu.wikipedia.org/wiki/Vari%C3%A1ci%C3%B3
      Köszönöm :s_thumbsup:
    • Nysl1
      Nysl1
      Kezdő
      Regisztrált: 2016.01.27, Hozzászólások: 16
      Ugyan akkora esélyed van, mint bármelyik kombinációra ;) . Az esélyeid, minden egyes körben ugyanakkorák, mint az előzőben. Tehát lehet egész életedben csak Ász párokat fogsz kapni. Az esélyed meg van rá, mint bárki másnak..

Ha valószínűségről beszélünk akkor teljesen más a szituáció. ;) Ne keverjük a valszámot meg az esélyt össze.
    • VCSE007
      VCSE007
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Nysl1
      Ugyan akkora esélyed van, mint bármelyik kombinációra ;) . Az esélyeid, minden egyes körben ugyanakkorák, mint az előzőben. Tehát lehet egész életedben csak Ász párokat fogsz kapni. Az esélyed meg van rá, mint bárki másnak..

Ha valószínűségről beszélünk akkor teljesen más a szituáció. ;) Ne keverjük a valszámot meg az esélyt össze.
      Te Vagy az, Mega?
      :-D
    • Nysl1
      Nysl1
      Kezdő
      Nemtudom ki az a Mega. :)
    • 24magus24
      24magus24
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.19, Hozzászólások: 3.780
      Eredeti hozzászólás: Nysl1

Szia!

Abban igazad van, hogy minden leosztásban ugyanannyi valószínűséggel kapsz 62s-t, mivel független események. De az eredeti kérdező arra volt kíváncsi, hogy kétszer egymás után, vagy háromszor egymás után, ahol már 2-3 leosztást kell egyben vizsgálni. :)

üdv
      magus
    • Nysl1
      Nysl1
      Kezdő
      @24magus24 Ha a kérdező nem meg felelően teszi fel a kérdést.. :) )
    • FelixFelius
      FelixFelius
      Bronz
      Regisztrált: 2016.01.12, Hozzászólások: 68
      Velem pont a mai nap soran esett meg a starson, hogy háromszor kaptam meg egymás után a :Ks: :Kc: kombinációt, és bár kivételesen jó végére kerültem a fasznak ezáltal, mégis hihetetlen volt hogy a három alkalomból kétszer már a flopra pókerem lett, a harmadik esetben pedig river sorral sikerült nyernem.
      Nagyon sok ilyet szeretnék még megélni, a bankrollomnak is jót tett mert mind a háromszor kifizettek szerencsére, de ami igaz az igaz, alig akartam hinni a szememnek amásodik és harmadik esetben is....!
      Furcsa:s_drink:
    • Nysl1
      Nysl1
      Kezdő
      Azt mondta a rendszer most nyerni fogsz! Elő karácsonyi ajándék :D
    • wildcatfish
      wildcatfish
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.29, Hozzászólások: 3.852
      Szerintem itt az első kombó esélye lényegtelen mert ha nem 6h2h hanem 7s3d vagy bármi csak a akkortól érdeke hogy elkezd ismétlödni

igy a 3 ismétlés 1/(1326x1326)
      míg a 2 ismétlés 1/1326