Egy SNG & MTT coach naplója - 2017 6-9-18fő Grind

• Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.318
      Sziasztok,

Bizonyára sokan ismerhettek, régebben rendszeresen vezettem naplót és kézelemző is voltam az SNG/MTT részlegen itt a pokerstrategyn.

Ezt a naplót elsősorban azért nyitom meg, hogy szem előtt legyek azok számára, akiket érdekel ez a műfaj és szeretnének fejlődni, illetve szívesen olvasnának a témába vágó szakmai írásokat.

Bemutatkozás:

Egy kisebb coaching csoport vezetője és tulajdonosa vagyok, amiben a következő formátumokat oktatom:
      - 6fős SNG (turbo/hyperturbo)
      - 9 fős SNG (turbo/hyperturbo)
      - Fifty50
      - 18fős MTSNG
      - 45fős MTSNG
      - 90 fős MTSNG
      - 180fős MTSNG
      - MTT
      - KO SNG-k minden típusa

Mint láthatjátok lényegében a teljes palettát lefedem a HU és Spin&Go formátumtól eltekintve.

Emellett az alábbi területeken rendelkezem mélyreható ismeretekkel:
      - Adatbáziselemzés különböző HM2 filterek segítségével
      - Leakfinder, hibás megjátszások/területek feltérképezése
      - Handhistory elemzés
      - HRC elemzés módszertana
      - Sessionlord asztalszelektáló program használata, ideális game selection beállítása
      - Optimális HUD kidolgozása a különböző játéktípusokra
      - Multi tabling skillek fejlesztése, asztalszám növelési megoldások

Eredményeim
      Pályafutásom kezdete óta folyamatosan lépkedem a szinteket, jelenleg 100$-os limitig játszom SNG-ket és MTT-ket.

Tavaly sikerült felkerülni a top 20 magyar játékos közé a Sharkscope netto profit rangsorában. Talán ez amire leginkább büszke vagyok, mivel erre a listára úgy sikerült felkerülnöm, hogy olyan játéktípusokat játszottam elsősorban, amelynél nem a netto profit, hanem a RB nyeremény hangsúlyosabb. A listán a játékosok nagy része 180 fős SNG-kel került fel, ami sokkal kevésbé RB orientált játéktípus. 2014-ben egyébként a legelső coacholt játékosom TOP20-ban végzett ugyanezena ranglistán, és idén is van olyan játékosom aki a TOP20ban helyezkedik a 2016-os évben.

Emellett 2015-ben TOP 20-ban végeztem a 30$-os Fifty50, 18fő és 9 fős ranglistán is, ami azért nagy eredmény, mert vegyítve sokkal nehezebb játszani a játéktípusokat.

VPP számokat tekintve eredményeim:
      2014: Supernova 1 (100.000+ VPP)
      2015: Supernova 2 (200.000+ VPP)
      2016: Supernova 4 (400.000+ VPP) várhatóan

Mivel teljesen mikró tétről indultam, úgy gondolom erősségeim közé tartozik az alacsonyabb tétes játékok gyenge játékosai ellen max érték kinyerése a kezekből, illetve természetesen a regularok elleni különböző stratégiák kialakításában is jártas vagyok, mivel a magasabb tétes játékokban enélkül a képesség nélkül nem tudnám megállni a helyem.

A naplóban szó lesz számos szakmai/stratégia témáról, emellett természetesen magánéleti dolgokról is, hiszen számomra sem csak pókerből áll az élet, hanem emellett sokat szoktam sportolni és utazni.

Amennyiben kérdésetek lenne, nyugodtan tegyétek fel itt, vagy jelöljetek ismerősnek és kérdezzetek privátban.

Jó játékot mindenkinek, hamarosan újra jelentkezem :)

• 443 válasz
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.03, Hozzászólások: 1.634
      Szia,

engem az érdekel hogy miért éri meg ennyiféle sng-t tolni egyszerre, a helyett hogy ráállnál mondjuk fixen csak mtt-re vagy spingora? Ahogy néztelek Sharkscopeon idén már elég vékony az EV-d tavalyhoz képest ami nyilván a játékok erősödését jelzi. Látszik hogy még mindig a mezőny felett vagy, de az idei havi ~1k$ pre RB profitod melett valójában nem értem hogy miért éri meg ez neked.
    • tudjukki
      tudjukki
      Platina
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.456
      Szerintem: spint csak csoportban érdemes játszani. Az mtts élet meg a legrosszabb időbeosztás ami csak létezik. Azért muszáj ennyi változatot tolni mert normális abin máshogy nem szedhetsz össze 30 asztalt sajnos.
      u.i. sharkon csak az eredmény látszik az egyáltalán nem bizonyitja h csökkent volna az EVje
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      majdnem egyet értek, leszámítva hogy a spint csak csoportban érdemes játszani. 15-30$ egy nagy winrate-el játszó játékosnak egyáltalán nem biztos hogy megéri csoportban játszani, sőt... 60-100ra valóban csak nagyon kevés embernek lehet rollja itthon, de biztos ott sem lehetetlen egyedül játszani.
    • tudjukki
      tudjukki
      Platina
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.456
      Én a stabilitás miatt nem spineznék akkor se magam, ha 70es chipEV-vel verném a 100as limitet. Egyértelmü h megéri hosszutávon, de nem hiszem, h jól viselnék akkora swingeket amit ott kapni lehet
    • Varjas24
      Varjas24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.15, Hozzászólások: 6.039
      70es chipEV-vel a szopó részek is szép pluszok RB-vel.
    • Gatling81
      Gatling81
      Ezüst
      Regisztrált: 2009.09.06, Hozzászólások: 463
      Szia. 180man MTSNG-re milyen BRM-et ajánlasz?
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: tudjukki
      Én a stabilitás miatt nem spineznék akkor se magam, ha 70es chipEV-vel verném a 100as limitet. Egyértelmü h megéri hosszutávon, de nem hiszem, h jól viselnék akkora swingeket amit ott kapni lehet

Jól viselnéd, mondjuk úgy 20-30k$ BRel mögötted. Mint én is írtam, 60-100ra valóban nagyon kevés ember engedheti meg magának hogy ott játszon, de aki 15-30$-on nagy nyerő, annak érdemes átgondolnia hogy backelve 60-100on jobban jár e miután leadta a backert illető részt. Ott már sok a reg és vékonyak az edge-ek egymáson, simán lehet hogy ugyanúgy kereshet 30$on saját rollból, plusz megmarad az esély hogy a nagy szorzóknál nagyot szakít - magának és nem a közösbe megy..

Megalodonból kinézem hogy darálna 30$-on önállóan is ha spinbe fektetné az energiáját
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: hajranyek
      Szia,

engem az érdekel hogy miért éri meg ennyiféle sng-t tolni egyszerre, a helyett hogy ráállnál mondjuk fixen csak mtt-re vagy spingora? Ahogy néztelek Sharkscopeon idén már elég vékony az EV-d tavalyhoz képest ami nyilván a játékok erősödését jelzi. Látszik hogy még mindig a mezőny felett vagy, de az idei havi ~1k$ pre RB profitod melett valójában nem értem hogy miért éri meg ez neked.
      Szia

Idén azok a játékok hangsúlyosak, ahol a RB-ből lehet pluszolni, (fifty50, 6fős hyper), ezért természetes hogy nem olyan a RB nélküli profit, mint tavaly. Tavaly viszont ennyi raket közel sem termeltem, idén elvileg 400k + VPP a cél, és nem azért mert többet játszok, mint tavaly, amikor 200k+ volt, hanem azért mert növelem az átlagtétet, ami ROi csökkenést, de RB növekedést jelent.
      30-60-100$os hypereken meg fiftyken bőven elég ha az ember hoz 0-1-2%-ot, mert az is nagyon jó órabér már, (főleg olyan beteg multitabling módon ahogy én tolom) ami bőven kompenzálja hogy alacsony ROI- érhető csak el.

Nem rosszak a felvetések h MTT vagy Spin&Go-ra váltani.
      MTT nálam nem opció, mert 18-24 közötti időszakot nagyon korlátozottan grindolom, és MTT-n enélkül az időszak nélkül nem lehet működni.

A Spin&Go olyan szempontból jó, hogy rugalmasabb, viszont abból a szempontból kevésbé jó, hogy nem jól multitablingelhető és óriási a variancia rajta. Emellett szerintem ez az egyik leginkább megterhelő játék, mert folyamatosan partyba vagyunk, és nem árt ha vannak readjeink a játékosokról, magyarul nem annyira játszható gépi módon.

Elképzelhető, hogy a jövőben be fogom venni a repertoárba, főleg ha szeretnék csak 60-100$-on játszani és a 30$-t elhagyom. Akkor viszont az lenne a sors iróniája, hogy a 6fős hyperek tartanák alacsonyan a varianciát, amire eddig úgy tekintettem, hogy milyen varianciadús játék és a spingo lenne a "portfolió" kockázatosabb, varianciadúsabb része :)
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Gatling81
      Szia. 180man MTSNG-re milyen BRM-et ajánlasz?
      milyen 180 fő? regspeed vagy turbo? Rebuy nem rebuy? milyen limit?

Ki fogtok nevetni, de egyik játékosom 180fős 2,5 turbo grafjára rászűrtem egyszer és ez fogadott:

Mint láthatjátok 26,4% ROI mellett volt 480BI downswing rész az elméletben gyenge 2,5$-os mezőnyben.

A 3,5R-8$-15$ mezőnyben kb 300BI ingadozás volt 20% ROI mellett.

Ez alapján én 5-600BI-t mondanék olyan rollnak ami teljesen stabil, ha vered a mezőnyt, 200-300BI-t pedig olyannak, ami nagyjából stabil. (ekkroa swingek viszonylag extrémek már, mint ahogy látod, a graf alapján nem túl jellemző.

100-200BI már nagyon necces, és 100BI alatt teljesen gambling h becsődölsz-e.
    • Gatling81
      Gatling81
      Ezüst
      Kösz a válszat. 2,5$ turbora gondoltam.
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Értem, köszi a választ. Nem tudtam hogy még most is - RB csökkentés után - megéri ilyen roival tolni és ennyit kompenzál a RB. Első ránézésre elég mazochistának tűnt a dolog SC gráf alapján.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: hajranyek
      Értem, köszi a választ. Nem tudtam hogy még most is - RB csökkentés után - megéri ilyen roival tolni és ennyit kompenzál a RB. Első ránézésre elég mazochistának tűnt a dolog SC gráf alapján.
      nem tudom milyen ambíciók vannak, vagy mi számít mazochiuzmusnak az értelmezésedben, de sztem még mindig megéri akár a 15/30 dollár turbokat grindolni.
      1 dollár per game-t lehet hozni a mai szar RB-el is, és nagyjából lemegy 40-50db egy óra alatt ezekből, ha jól tudsz multitablingolni. Szerintem 40-50 dolláros órabér kvázi varianciamentesen nem rossz.

A SC graf alapján szerintem azt gondolod, hogy sokkal többet játszom időben, mint ami a tényleges, itt szokták benézni az emberek.
      Pl a hónapban letoltam már 2900 db-ot (főleg hypert) kb 40 óra alatt 45$ átlagtéten. Ez kb 72 db per óra. Ha már csak 0% ROI-t hoz az ember az is elég korrekt órabér.

Nem azt szeretném mondani h szerintem szar az MTT vagy a Spin&Go, de azoknál a játékoknál sokkal inkább azt érzem attól függ a profit nagy része h a többtízezer játék alatt hány nagy szorzót kap az ember, abból hányat húz be, illetve hogy az MTT-n éppen az FT-n kinek tolja oda a potot, ahol többezer dollár múlik egy flipen a végén.

Ez olyan szerintem, hogy van aki kötvénybe fektet, ami kvázi kockázatmentes, meg van olyan aki részvénybe ami magasabb ROI-val kecsegtet, viszont kockázatosabb is, benne van a lehetőség, hogy szarabbul fog hozni mint a kötvény. Pókerrel párhuzam ott vonható, hogy amiket én játszom, azok kvázi varianciamentesek, a Spin és MTT-hez képest, amik inkább a párhuzamot vonásban a "részvényeknek" felelnek meg.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Varjas24
      70es chipEV-vel a szopó részek is szép pluszok RB-vel.
      70es CHIP EV-m lenne 100-on akkor sztem sokat nem gondolkodnék h mit játsszak :D :f_thumbsup:
    • JokorJottEso
      JokorJottEso
      Bronz
      Regisztrált: 2010.02.09, Hozzászólások: 346
      Léteznek konkrét "csomagok" a fejlődni vágyóknak?
    • sziidzsee91
      sziidzsee91
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.22, Hozzászólások: 892
      Hrc
    • Gatling81
      Gatling81
      Ezüst
      Szia. Hogyan befolyásolja a BRM-t ha reg speed mtsng-t játszik az ember nem pedig turbot? Mikro limiten 45-90-180as együtt. Max 2,5$ buyin. Megèri nem turbot jászani mikro limiten azèrt hogy esetleg nagyobb roi-t lehessen hozni? Vagy itt mèg olyan gyenge a mezőny hogy ez lènyegtelen? Előre is kösz a választ.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Gatling81
      Szia. Hogyan befolyásolja a BRM-t ha reg speed mtsng-t játszik az ember nem pedig turbot?
      szia, reg speeden sokkal deepebb a játék, ami azt jelenti, hogy több tered van elverni a játékosokat postflop. Minél lassabb a struktúra, annál nagyobb edge-t lehet kiépíteni a játékosokkal szemben, és minél nagyobb előnyre tudsz szert tenni hozzájuk képest, annál inkább magasabb lesz a ROI-d. Magas ROI kisebb varianciával jár. Magyarul minél lassabb struktúrát játszol, annál kisebb bankrollra van szükség ugyanolyan játéktípusból. Egy olyan versenyen ahol folyamatosan csak pár vak deepek vagytok, nincs sok tered játszani, sokkal inkább a szerencsén múlik, mint ahol mondjuk 100 vakkal ültök.

Gyakorlati példa, saját eredmények:

Ha megnézed a táblázatot, jól látszik rajta, hogy 61-80bb mélyen és 41-60bb mélyen, ahol még van tere játszani az embernek, sokkal magasabb EV bb/100-al lehet verni az ellenfeleket, abból adódoan, hogy sokkal több postflop játékra van lehetőség. Ha a játék amit játszol folyamatosan ilyesmi deepsegben megy, akkor sokkal kisebb varianciával lehet végigtolni a játékot, sokkal inkább kijön a tudásbeli különbség, mert nem arról szól a játék, hogy be kell tolni random lapokat, mert megesz a vak.

Írtad, hogy 45-90-180fő. Ezekből pedig a variancia úgy változik, hogy minél inkább több fős a verseny, annál magasabb lesz a variancia, azaz minél inkább a 180 fő van túlsúlyban, annál inkább nagyobb BR-re lesz szükséged.

Megèri nem turbot jászani mikro limiten azèrt hogy esetleg nagyobb roi-t lehessen hozni? Vagy itt mèg olyan gyenge a mezőny hogy ez lènyegtelen? Előre is kösz a választ.
      Attól függ miért játszol. Az a célod, hogy magas ROI-d legyen, vagy inkább az hogy több pénzt keress? Számomra egyértelmű, hogy a pénz a lényeg, mert magas ROI-val nem fogok több kenyeret kapni a boltban, hanem akkor fogok több kenyeret kapni, ha több pénzem van.

Ahoz, hogy több pénzed legyen pókerből, nem feltétlen magas ROI a kulcs, hanem különböző tényezők optimális együttállására van szükség, amelyek a legmagasabb órabért eredményezik. Legegyszerűbb képlet az, ha ezeket összeszorzod:
      :spade: óránként átlagosan lejátszható asztalok száma az adott játéktípusokból
      :spade: átlagos profit/per játék

Így megkapod az óránkénti profitodat.
      A regspees játékoknál magas lesz az átlagos profit per játék, viszont alacsony az óránkénti db szám.
      A turbo játékoknál noha alacsonyabb lesz az átlagos profit per játék, viszont ezt kompenzálhatja, hogy magasabb lesz az óránkénti db szám.

Az átlagos profit per játékba érdemes a rakebackkal megnövelt profittal számolni, mert sok játéknál és magasabb tétnél, ahol magas a darabszám és a ROI alacsony elég jelentős hatása lesz már a RB-nek.

Egyébként ha szeretsz sokasztalozni, akkor eleve egy idő után korlátba ütközöl regspeedeknél, mert nem nagyon futnak 4-5 dolláros tét felett.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      LIFE BEGINS AT THE END OF YOUR COMFORT ZONE
      - AVAGY SOKASZTALOZÁS FELSŐFOKON - MULTITABLING KÉPESSÉGEK FEJLESZTÉSÉNEK FONTOSSÁGA

A mai írás az egyik kedvenc mottómról fog szólni. Az élet a komfortzónádból való kilépéssel kezdődik.

Számomra ennél a mottónál az a mögöttes mondanivaló, hogy merjünk nagyot álmodni, még akkor is, ha a magasztos célok eléréséhez vezető út általában rögös lesz. A rögös út azt jelenti, hogy ki kell lépnünk a jól megszokott kényelmes közegből, és a célunk eléréséhez vezető úton akadályokba fogunk ütközni. Ha erre tudatosan felkészítjük magunkat, akkor könnyebb lesz szembenézni a nehézségekkel.

Szembenézni a nehézségekkel? Tulajdonképpen nem is szeretnem nehézségeknek nevezni a célhoz vezető torlaszokat az úton, hanem inkább szeretem úgy látni ezeket, mint olyan tényezők, amik segítenek abban, hogy magasabb szintre lépjek a fejlődésem során. Ahhoz, hogy ezeket a tényezőket a magunk javára tudjuk fordítani, nagyon sok munkára van szükség, hiszen munka nélkül nincs eredmény.

Pókerre vonatkoztatva a komfortzóna átlépése nálam a multi-tabling skill felfejlesztése volt. Amikor elkezdtem játszani, eleinte 1-2 asztalon is megterhelő volt a játék, majd ahogy egyre inkább kialakult a kiforrott stratégiám, szép fokozatosan növeltem az asztalszámot, míg eljutottam arra szintre, hogy fullring turbo asztalokon 24-32 asztalon tudok játszani viszonylag kis minőségromlással, illetve hyper 6 fős asztalokon 12-16 asztalon kényelmesen, s jelenleg azon dolgozom hogy ez a szám 20 asztal környékére menjen fel.

Szerintem a mai SNG grinderkedésben két jó játékost már nem feltétlen az különböztet meg, hogy ki játszik egy hajszállal jobban, hanem az, hogy ki tud egyszerre több asztalon minél kevesebb játékminőségromlással játszani.

Ennek a műfajnak kétségkívől legnagyobb mestere boku87 volt, gondolok itt erre a videóra:

Számomra ő az etalon, hihetetlen, milyen hatékonyan képes ilyen mennyiségű asztalon játszani.

Végezetül egy nemrégiben játszott 6fős hyper sessionom statisztikáit szeretném megosztani, ami jelenleg egyéni rekordom az óránkénti átlagos asztalszám tekintetében:

396 játék 4óra 10 perc leforgása alatt. Ez átlagosan 95 játék óránként. Ha beleveszem, hogy 2 mtt is ment ez alatt, ami viszonylag deeprun volt és sokáig "foglalta a helyet", akkor talán legközelebb a 100 játék per óra lehetne a célkitűzés :)

Ami külön öröm, hogy ilyen terhelés mellett is sikerült viszonylag tetszetős EV-t produkálni :)

Mindenkinek sok sikert az asztaloknál és keressétek ti is a lehetőségeket, ahol a komfortzonátokon kívül lehettek!
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      LIFE BEGINS AT THE END OF YOUR COMFORT ZONE:
      SNG CHALLENGE

Játéktípus: 6 fős hyperturbo SNG
      Limit: (15)-25-30-50-60-(100)$
      Időtartam: 4hónap
      Kitűzött mennyiség: 25.000 játék
      Megcélzott VPP mennyiség: 200.000 VPP
      Megcélzott EV ROI: 0%+

Szöveges leírás:
      2016 utolsó harmada következik szeptember 1-től. Szeretném az év végét meghúzni, ezért próbálom ezzel a kihívással motiválni magam. A játékokat a 25-60 dolláros téten tervezem, de a reggeli órákban, amikor nincs jó forgalom még, nyitni fogok 15 dollárosokat is. Ha sikerül 10k game-nél legalább 1% körüli EV ROI-nál járnom, akkor elképzelhető, hogy nyitok 100$ SNG-ket is.

Side Challenge - Sport kihívás

Sportágak: Cross Training, Funkcionális köredzés, TRX, Futsal, Futás, Túrázás,
      Megcélzott mennyiség: 80 alkalom

Szöveges leírás:
      A fő kihívás mellett lesz egy mellék kihívásom is, miszerint szept 1-től év végéig 80 alkalommal kell sportolnom (havi 20-as átlag). Egy alkalom 60 perc lesz átlagosan, kivéve a túrázás, aminél több óra számít egy alkalomnak.

Szerintem a két challenge viszonylag jól kiegészíti egymást, hiszen sport/mozgás nélkül pókerezni is sokkal nehezebb, tehát nagyon is érdekemben áll mindkét fronton helytállni.

Emellett igyekszem figyelni a work/life balance-ra is, próbálok időt szánni az emberekre, akik fontosak nekem.

Mindenkinek nagyon tudom ajánlani a hasonló kihívásokat, illetve teljesítménycélok kialakítását, mert ahogy Seneca is mondta, "Semmilyen szél nem kedvez annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."

Sok sikert Nektek is a céljaitok eléréséhez és ne feledjétek: