Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Juve naplója, avagy a downból up

• bjanca
      bjanca
      Bronz
      Regisztrált: 2014.06.08, Hozzászólások: 140
      Sziasztok!

Juventino vagyok, 21 éves egyetemista. Sajnos az iskola miatt nem marad sok időm a pokerre, viszont most sikerült minden tárgyamat letudnom gyorsan, így a vizsgaidőszakomat, és a szünetet rászánom a pokerre. Ez a leendő másfél hónap „szabadság” éppen jól jött most, így azt hiszem elég időm lesz a játékra, és ezért is tűztem ki egy célt magamnak a következő félév kezdetéig! :f_biggrin:
      Naplómmal a célom elsősorban mások „szórakoztatása”, illetve véleménye, amelyet nagyon szívesen fogadok, legyen kritika vagy sem!

Kritériumok:
      -500 verseny lejátszása
      -Verseny: 45man turbo
      -0,5 $ téten
      -Terem: PokerStars
      -12 verseny/nap kb

Igyekszem minél többször jelentkezni a potenciális bankrollal, illetve, hogy aznap hány versenyt sikerült lejátszanom.

Kihívás időtartama: 2016 december 19 – 2017 február 5

Tervek a kihívás alatt:
      -Több idő a családdal, barátnővel, barátokkal, kutyával, stb ...
      -Sok mozgás a szabadban
      -Szeretnék ez idő alatt minél több információt megosztani veletek a mindennapjaimról, akár képekkel mellékelve is, a bankrollos jelentéseken kívül!

Amit szeretnék:
      -Minimum 0,2dolláros átlagprofit az 500 verseny alatt, azaz 100$ plusz
      -Fejleszteni azon készségemet, hogy jobban tudjak teljesíteni egyszerre több asztalon, remélhetőleg a kihívás végére már menni fog a négy asztal!

Amit remélek:
      -Segíthetek másoknak, motiválhatok másokat

Sok sikert kívánok mindenkinek az asztaloknál, good luck! :f_cool:
  • 117 válasz
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.939
      Szia bjanca!

Sok sikert kívánok!
      Kíváncsian várjuk a napi beszámolókat.
      :gl:

Üdv
      Uzbul
    • norris80
      norris80
      Platina
      Regisztrált: 2008.10.04, Hozzászólások: 1.470
      Aki juventino, rossz ember nem lehet!

GL!
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

Mai napon elkezdtem a kihívást, a kezdő bankrollom 27,8 $ volt.

#jelentés1

13 versenyt játszottam le a nap során, ebből 6 döntő asztal volt, viszont sajnálatos módon háromszor ft-n a buborék előtt mákoltak el, de így is 2 versenyt megnyertem, egyiken pedig 5. lettem. Nem éreztem azt a versenyek alatt, hogy a szerencse az én oldalamon állna, szerintem lehetett volna jobb is, de kezdésnek nem rossz! :f_wink:
      Bankroll: 35,72 $

Magammal majdhogynem teljesen meg voltam elégedve, mivel reggel elmentem futni, aztán barátnőmmel voltunk vásárolni, és nem utolsó sorban az asztaloknál is jól teljesítettem véleményem szerint! Jaaa, és az utolsó vizsgám 4-es lett ... :f_cool:

Holnap remélhetőleg újra tudok jelentkezni, hasonló hírekkel!
      Good luck mindenkinek!
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

#jelentés2

A tegnapi nap nem igazán sikerült jól, 11 versenyből csak egy döntő asztalt tudtam kihozni, ahol 5. lettem. Egyszerre nyomtam le a versenyeket, a végén már nagyon fáradt voltam, nem igazán tudtam koncentrálni, lehetséges ez is hozzájárult minimálisan ahhoz, hogy ez az eredmény szülessen. Játékommal összességében meg voltam elégedve, egy-két hibától eltekintve, de ezeket majd alaposan kielemzem.
      Volt egy party, amit nagyon sajnálok, mert éppen ft előtt voltunk nemsokkal, és 27000 körüli zseton volt a potban, holott az összes zseton a játékban 67500. Preflop 3bet allint calloltam KKval, Enemynek 77, flopban jött a hetes. A legszebb az egészben, hogy egy jelentéktelenül kicsi stack is jött allint, és A7et mutatott ... :f_cry:

A játék után inkább úgy döntöttem, hogy megveszem a maradék karácsonyi ajándékokat, és újból elmentem vásárolni, majd utána kocsmázni, tehát ezért maradt el a tegnapi beszámoló, amit ma, a reggeli kakaó után azonnal pótoltam :f_biggrin:

Bankroll: 32,04 $

Sok sikert mindenkinek! :f_thumbsup:
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Hello mindenki!

#jelentés3

Mai napon sikerült lejátszanom 12 versenyt, ebből 2 döntő asztal lett, az elsőben éppen megfogtam az ITM-et egy 7. hellyel, a másikon pedig elbuktam a HU-ot és 2. lettem. :f_mad:
      A többi versenyen sorra buktam a coinflipjeimet, amikben elöl voltam, illetve néhányszor olyanokban javultak le mint pl: A10 vs. A8 stb. :f_cry: Mintha megtalált volna a variancia ... :f_zZz:

Viszont ez kedvemet nem szegi, csak néha nehéz elviselni ezeket a sztorikat. Megteszek minden tőlem telhetőt, és remélem a következő beszámolómban már örömtelibb eseményekről írhatok!

Este néztem egy kis dartsot, ja, meg volt már nálunk elő karácsony, szóval azért lehet minek örülni! :f_biggrin:

Bankroll: 31,09 $

Köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta! :f_drink:
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 447
      :pcuser:
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

#jelentés4

A standard 12 verseny ma is megvolt, viszont ma csak egyszer sikerült bejutnom az FT-re, ráadásul 5. lettem, ami most sem fedezi a "napi kiadásaimat." Mindent egybevéve még gázosabb napot zártam, mint tegnap. :f_cry:
      Nem szeretnék panaszkodni, mert nem ezért csináltam a naplót, csak szomorú, hogy preflop a KK-m nem tart ki a QQ ellen, AQ-m meghal AJ ellen, és a döntő asztalon is amikor push/foldon vagyunk az A10-emmel AA-ba futok. (Bocsi, nem akartam rinyálni, csak nehéz ezeket elfogadni, és nem szerettem volna, hogy azt gondoljátok, csak a levegőbe beszélek.)

Igyekszem kitartani, elvégre ez csak a 4. nap még, remélem fordul a kocka, hamarosan valami örömteli hírrel is beszámolhatok Nektek!

Bankroll: 26,91 $

GL mindenki! :f_cool:
    • isildurrrzero
      isildurrrzero
      Bronz
      Regisztrált: 2012.04.13, Hozzászólások: 4.338
      biznisz...
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok! :f_p:

Először is mindenkinek szeretnék boldog karácsonyt kívánni, legyen szép a napotok! :f_drink:

#jelentés5

Bocsánat, hogy a tegnapi nap elmaradt a napló, már nagyon fáradt voltam, viszont ahogy felkeltem, pótoltam is!
      A megszokottól eltérően a minap "csak" 7 versenyt sikerült lejátszanom, szerettem volna kicsit minimalizálni a veszteségeket, és jobban fókuszálni a többi asztalra is, ezért csak 2, max 3 asztalon nyomtam. Szerencsére ugyanúgy tudtam odaülni az asztalhoz, mint bármelyik másik nap, kizártam ez előző napok kudarcait, és csak az adott versenyekre figyeltem, próbáltam a legjobb formámat hozni!
      Azt gondolom, hogy ez sikerült is, 5 döntő asztalig jutottam, egy 9. hellyel (ITM nem lett meg), egy 4., két darab 3., és egy 2. hellyel. Néhány érdekes party azért a tegnapi napra is jutott, azzal a különbséggel, hogy nekem is volt szerencsém 1-2 leosztásban, viszont ez fordítva is igaz. Amit a legjobban sajnálok az a HU-ban volt, egy coinflipet buktam el 33-al A8o ellen a riveren, pedig már azt hittem megnyertem a tornát ... :f_frown: :f_biggrin:
      Játékomat még nem elemeztem ki, egy-két rossz Stealem volt, amit megjelöltem, majd visszanézem őket. :f_pleased:

Bankroll: 36,97 $

Köszi mindenkinek, aki elolvasta! :f_drink:
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

Elnézéseteket kérem, hogy az elmúlt napon elmaradt a postom, viszont sajnálatos módon nem rajtam múlott.
      A kutyusom szenteste nagyon rosszul lett, nővérem hívott fel telefonon, „Ha el szeretnél tőle búcsúzni, akkor gyere haza gyorsan!”

Természetesen egyből hívtuk az állatorvosoktól kezdve az állatkórházon át minden egyebet, de szinte senki nem vette fel, aki meg igen, az közölte, hogy nincs rendelés. Egyből hazajöttem hozzá, ott állt az egész család, adtunk neki fájdalomcsillapítót, amit nem volt egyszerű feladat a torkán lenyomni, főleg, hogy inni sem ivott … Így hát egész este csak abban reménykedtünk, hogy kihúzza reggelig, majd elvisszük dokihoz. Még az egyik kabalámat is odaadtam neki, és szerencsére reggelig kihúzta a Kis Hősünk, és egyből mentünk az orvoshoz!

A doki nem szolgált túl jó hírekkel, azt mondta, hogy valószínűleg rosszindulatú daganata van, amelyet azt hiszem néhány rossz következtetés alapján vont le, DE Mi tudjuk, hogy az a tumor már évek óta rajta van, és nem az a gond … (Sajnos a saját orvosa nem fogadta, ezért egy ismeretlenhez kellett elvinnünk, ezért tartom lehetségesnek a fentebb említetteket …)

Egyszóval az idei karácsonyom maga volt a katasztrófa, aludni megint csak semmit nem sikerült, egész éjjel csak gondolkoztam, reménykedtem …

Mielőtt ezeket a sorokat írtam, előtte voltam lent nála nem sokkal, és ha minimálisan is, de jobban volt, mint tegnap este!!!

Néhány rövid ismertető a kutyusomról, aki maga a világ 8. csodája:

-Kerítést mászott régebben, akár egy macska, ezért tacskóbénulása volt, és ez alatt a kb 3 hónap alatt lebénult a hátsó két lába, amelyből simán felépült.
      -A kerítésen kétszer is felakadt az egyik hátsó lábával, egyszer kb 7-8órát lóghatott, de ezt is kiheverte.
      -Kocsi is ütötte már el, aminek köszönhetően ismételten a hátsó lába eltört, de ezt az akadályt is könnyen vette, holott már 14 éves volt ekkor!!! (Egyedül baktatott haza!)
      -Egyszer csapdába lépett, és a sintértelepről hoztuk vissza szintén hátsó lábsérülésekkel!
      -Volt, hogy valaki befogta, és nem kényesztette el, (verés nyomokat találtunk a hátán, illetve zavarodott volt Ő maga is) okosan megszökött, és hazajött!
      -Ja, és a gerincében 2 légpuskagolyó van, valaki nem szereti …

Ez csak néhány story volt róla, amik hirtelen eszembe jutottak, de van még sok más is …
      Most ismét vannak problémák a hátsó lábaival, de már dolgozunk rajta, ma már tudott egyedül menni!!! Ezért mondtam, hogy különleges, és nagyon közel áll az egész családhoz!

A mielőbbi gyógyulása érdekében próbálok vele minél több időt tölteni, ezért a poker kihívásomat most háttérbe helyezem, viszont ha fogok játszani, az itt közzé fogom tenni! Remélem, mielőbb beszámolhatok valami jó hírrel, elsősorban a kutyus, másodsorban a poker kapcsán!

Köszönöm mindenkinek, aki végigolvasta ezeket a sorokat!
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.939
      Tényleg nem mindennapi kutyusod van.
      Nagy harcos lehet, hogy ennyi mindent átvészelt.
      Remélem, hogy most is sikerül legyőznie a betegséget.
      Jobbulást a kutyusnak és kitartást a neked és a családnak!
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

jelentés #6

Tegnap lejátszottam négy versenyt azért, hogy megnézzem mennyire tudok koncentrálni, de éreztem játék közben, hogy nagyon szétszórt, feszült vagyok, alig vártam, hogy vége legyen! A négy versenyből egy döntő asztalt sikerült hozni, ahol 5. lettem, de tovább nem is erőltettem a versenyeket ...

Bankroll: 36,79 $

Kutyusom hol jobban, hol rosszabbul van. 2 napja már egyedül tudott járni, már az orvos is mondta, hogy némi javulást vélt felfedezni rajta, viszont tegnap óta megint kicsit mintha romlott volna az állapota (mintha depressziós lenne), de igyekszem majd az összes energiámat rááldozni! Holnap megyünk megint dokihoz, nagyon remélem, hogy jó hírekkel, illetve jó tanáccsal fog szolgálni a továbbiakra nézve!

Sok sikert mindenkinek!
    • theodorrrr
      theodorrrr
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.15, Hozzászólások: 1.635
      Hali, nem kötözködésnek szánom, de 40%-ot hozni 45manen irreális elvárás magaddal szemben. Tapasztalatom szerint nem tesz jót egy kezdő pókeresnek, ha lehetetlen célt tűz ki maga elé, és egyből csalódással kezdi a karrierjét. Kutyusnak jobbulást!
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

Idén ez az első posztom, így szeretnék mindenkinek sikerekben gazdag boldog újévet kívánni!

Az elmúlt időszakban fentebb már kifejtettem, hogy miért voltam inaktív…
      Sajnálatos módon január 2-án, a Kiskutyám elment közülünk, ezért is kellett némi idő, hogy összeszedjem magam, és emiatt csak most írok. A hét elején főleg, nagyon magam alatt voltam, ahogy az egész család is, ezért jobbnak láttam, hogy egy darabig felfüggesztem a játékot. Ő egy bajnok, akit sosem lehetett legyőzni, most sem, és csak az vígasztal, hogy ha leülök játszani, a szívemben velem lesz, velem „izzad”! :f_grin:

Ha reálisan nézem az első posztomban kitűzött célokat, akkor lerí, hogy ezzel a kihagyással az 500 verseny nem lesz meg, ezért elhatároztam, hogy annyit játszom, amennyit az időm enged. Egyébként sem szeretném, hogy kötelességnek érezzem a napi 12 versenyt, nehogy teljesítményromláshoz vezessen! Viszont a 0,2 $ átlagprofitot szeretném továbbra is fenntartani, és megteszek mindent annak érdekében, hogy a kihívás ezen része sikerrel járjon!
      Igaz a legjobban nem az fáj, hogy nem lesz meg az 500 verseny, hanem sokkal inkább az, hogy nem tudok már több időt eltölteni a Kutyusommal, amelyet ez első posztomban elhatároztam! :f_frown:

Ezen tények mellett tegnap úgy határoztam, hogy kicsit leülök játszani, valahol el kell kezdenem, vissza kell szokni:

#jelentés7

Tegnap összesen 11 versenyt játszottam le, két döntő asztalt tudtam hozni (2. és 5. hely). A vége felé már fáradt voltam, és inkább beértem 11 versennyel! Kb másfél hét kihagyás után nem voltam elégedetlen, rosszabbra számítottam!

Bankroll: 37,46 $

Sok sikert mindenkinek!
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

#jelentés8

Tegnap, illetve ma is játszottam, viszont összesen csak 6 versenyt, eléggé elfoglalt vagyok. Két döntő asztalt sikerült összesen, viszont az egyiken pont ITM előtt estem ki, a másikon pedig 6. lettem, egyszóval ez most nem igen sikerült pluszosra. Ezzel ellentétben a versenyeken egy két kivételtől eltekintve, véleményem szerint nem hoztam rossz döntéseket, lesz ez még jobb is! :f_smile:
      Bankroll: 35,67 $

A másik dolog, amit meg szerettem volna veletek osztani az az, hogy úgy érzem, nem vagyok kellőképpen motivált, és ennek miértjét is sejtem! Két helyen is több évet játszottam, viszont mindkét oldal megszűnt, ezért kétségbeesésemben a starsra regisztráltam nemrégen, legalább valahol tudjak játszani… Most pedig találtam egy oldalt, ami hasonlít az általam preferált és egyben megszűnt siteokhoz. Nem akarom még elkiabálni, mert nem rég akadtam rá, de most az időm nagyobb részét ott töltöm, és ez az oka, hogy az utóbbi időben a stars háttérbe szorult. Eddig úgy néz ki, hogy minden szempontból megfelelőbb számomra! Természetesen, ha játszom a kihívásban előre feltüntetett versenyen és teremben, azt itt közzé fogom tenni, ahogy a bankroll alakulását is!
      Röstellem is, hogy nem játszok annyit, amennyit kéne, ha már egyszer megcsináltam a naplót, és néhányatok megtisztel azzal, hogy ezt olvassa is. Ezért gondolkoztam, hogy ha ténylegesen működne a másik helyen a biznisz, vagy mindkettőn, akkor csinálnék egy külön naplót, ahova minden mehet!

Ha valakinek van valamilyen tippje erre a naplózásra, vagy a motivációra, szívesen veszem! :f_thumbsup:

Sok sikert, HF!
    • theodorrrr
      theodorrrr
      Bronz
      Regisztrált: 2011.07.15, Hozzászólások: 1.635
      üdv,

ha találtál egy új termet + új játékvariánst, szerintem találj ki magadnak egy új kihívást az új teremhez, játékhoz alakítva. Nincs ebben semmi rossz vagy ciki. A kihívást nem a külvilágnak csináltad, hanem magadnak, nem az a célja, hogy mi ezt vagy azt gondoljunk rólad, hanem, hogy a fejlődésedet szolgálja.
      Annyit még hozzá, hogy mielőtt kitalálod magadnak a részleteket, nézz utána, hogy az adott játék jobb regjei milyen eredményeket hoznak, és ahhoz alakítsd a magaddal szemben támasztott elvárásokat. Olyan célt tűzz ki, ami nehezen, de elérhető.
    • szczgvtr
      szczgvtr
      Bronz
      Regisztrált: 2016.10.05, Hozzászólások: 129
      +1 olvasó :)
      Sok sikert a céljaid elérésében! :f_thumbsup:
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

Elméletileg ma van vége a kihívásomnak, ezért postolok most.
      Sajnos, mint mondtam a kihívásom félbeszakadt, viszont már említettem, tervben van egy új napló, ahova minden mehet majd!
      Mindenkinek köszönöm a figyelmet, aki olvasta ezt a naplót, és remélem, hogy a következőt is fogjátok! :f_wink:

Addig is sok sikert kívánok mindenkinek!
    • bjanca
      bjanca
      Bronz
      Sziasztok!

Már egy jó ideje nem jelentkeztem, persze azért követtem néhány naplót, majd végül úgy döntöttem, hogy írok néhány sort arról, hogy mi is történt velem mostanság, hátha érdekes lesz valamennyiőtök számára.
      Előre leszögezném, hogy nem a poker teszi majd ki a nagy részét a naplónak, hanem sokkal inkább a „real life”.
      Hol is kezdjem… Történt jó-rossz, minden. Tehát az elmúlt időszakban megismerkedtem immáron a való életben is a varianciával. Volt upom, downom, minden… Igazság szerint talán ez is volt az egyik kiváltó oka, hogy újra írok a naplómba, szerintem így könnyebb ha az ember kiírja magából a dolgokat, majd Ő is tisztább képet fog kapni a helyzet mivoltjáról.

Júniusban befejeztem az egyetemet (már csak az államvizsga meg a szakdoga van hátra.), majd a következő hónapban megkezdtem a gyakorlatom, amely most is folyamatban van. Bekerültem egy elég jó helyre, ahol sales-marketing teendőket látok el jelenleg. Eleinte nehéz volt, mert eléggé zárkózott személyiség vagyok, de aztán idővel sikerült beilleszkednem az ottani közösségbe is. Épp azon morfondírozok, hogy hogyan tovább, mivel az év végén lejár a tanulói jogviszonyom, ergo ha nem tanulok tovább, és nem lesz üresedésük, akkor másik munkahelyet kell keresnem, amit perpillanat nem szeretnék. Ha minden igaz, most kapok fizuemelést is. :f_drink: Amennyire nehézkesen indult, annyira belejöttem, úgyhogy valamit majd ezzel kapcsolatban is ki kell találnom.

Augusztus egy érdekes hónap volt, talán életem egyik mérföldköve, de ezt majd később…

A hónap elején elutaztam spanyolországba néhány barátomhoz, ahogy majdnem minden évben. Másfél hetet töltöttem el itt, nagyszerű volt, hiszen évente csak egyszer látom Őket. Voltunk kirándulni, bulizni, meg még sok más feledhetetlenül jó dolgot is csináltunk. Teljesen más kultúra, másabb emberek, talán ilyenkor tudok kikapcsolni igazán, no meg a jó kis sítáborokba. :f_biggrin: Voltunk Barcelonában, pont a terrortámadás idején, mindenhol rendőrök és kommandósok rohangáltak, még hazajutni se tudtunk, mivel megszállni mindig egy Bellpuig nevű kis városban szoktam. A második rossz momentum a nyaralásról az volt, mikor már indultam volna vissza magyarországra, és útközben pont előttünk kapott egy kocsi defektet, majd telibeverte a szallgakorlátot, de csak a hatalmas porfelhő látszódott. Mivel mi voltunk az elsők akik megálltak, ezért minket fogadott a látvány elsőként, ahogy az összetört kocsiból szállnak ki, majd az egyikőjüknek csumig véres volt a feje, a másik üvöltözött, aki hátul ült az pedig relative jól megúszta. Sosem éreztem még azt, hogy tehetetlen vagyok, de lefagytam, jogsim nincs, így az eü-t sem ismerem túlzottan, ráadásul még a nyelvet sem beszélem. Szerencsére ott volt haverom aki beszélte a katalánt, illetve elsősegélyt is nyújtott. Aztán persze egyre többen lettünk, jött a tűzoltó, rendőrség, mentő, minden. A hab a tortán volt, hogy éppen késében is voltam, nem akartam ott ragadni, tehát végképp csak sodródtam az árral. Valószínűleg amúgy megúszták könnyebben, legalábbis haverom állítása szerint csak pánikoltak, és az egyikőjük lábát kellett megműteni vagy miszösz. Aztán mikor megérkeztem magyarországra, várt a barátnőm, tök happy volt minden…

Spanyolország előtt Orfűn voltunk édesapámmal, meg a három tesómmal, meg hát a barátnőkkel, baráttal, stb… Itt is tök jól éreztem magamat, bár az első napot megpecsételte, hogy összevesztem a barátnőmmel még a kocsiba az odaút alatt. :f_confused: Voltunk pécsen az állatkerben, lovaskocsival is mehettünk, meg a szálláson (ami egyébként egy hatalmas birtok) volt nyári bobpálya, vagy valami hozzá hasonló.

Augusztus legvégén pedig lementünk egy hétvégére a balatonhoz a barátnőmmel, viszont ez már konvergált a katasztrófális nyaralás fogalma felé. Ami programot elterveztünk, kb semmit nem csináltunk meg belőle, folyton csak veszekedtünk, alig beszéltünk valamit. Itt már éreztem, hogy gondok lesznek a közeljövőben… Annyi pozitív mégis csak volt benne, hogy találkoztam egy régi barátommal, akit már 4 éve nem láttam.

Szerintem két nap sem telt el a hazautazástól számítva, mikor egyik késő augusztusi este egy rövid kis beszélgetés után végleg szétmentünk… Sokáig nem tudtam, hogy most vajon jól döntöttünk e, rengeteget emésztettem magamat miatta, hogy vajon tényleg el kell e engednem, mivel több mint 5 évet voltunk együtt, ebből több mint 3-mat együtt éltünk… Pont a szülinapom előtt volt két héttel ez a story, így valahogy elég fura volt… Eleinte annyira könnyű volt, hogy még csodálkoztam is. Gyorsan megismerkedtem egy lánnyal, aki segített ebben az egészben, viszont ez egy hét után meghalt, és utána kezdtem igazán felfogni a dolgokat. Ezután próbálkoztam azzal, hogy hátha megpróbálhatnánk e újra, de végül nem sikerült. Így utólag valamilyen szinten örülök neki, hogy nem kezdtük újra, mivel Én magam sem tudom, hogy mit akartam, talán csak a kötelékek miatt volt ilyen nehéz kezdetben. Annyira fúrcsán éreztem magam, mintha visszamentem volna az időbe vagy 5 évet. Eleinte nem tudtam aludni, folyton fájt a fejem, csak ezen görcsöltem.

Egyszóval egy teljesen új élethelyzet alakult ki. Új lakás, magam mellé kellett keresni egy embert, vele is összeszokni, ruháim nagyrésze még a régi lakásba volt, mivel csak egy utazótáskával jöttem el, egyszóval elég rottyon voltam… A vicc az egészben, hogy kb 300m-el költöztem odébb. :f_biggrin: A múlt hétvégén viszont már majdnem az összes cuccom odakerült hozzám. Alapvetően sosem vetettem meg az alkoholt, ezen időszakban meg néha már túlzásba is vittem, de később rájöttem, hogy ez sehova sem vezet, úgyhogy gyökeresen változtatnom kell az élethez való hozzáállásomon. Valahol hallottam valami olyasmit, hogy a mélypont a legjobb, mert onnan már csak felfele vezethet az út. Szóval elhatároztam, hogy valamit kezdek magammal, és újra nekiálltam gördeszkázni azért, hogy csináljak valamit, és levezessem a feszkót. Ezen felül próbálok minél több időt rászánni a még új hobbymra, a csocsó-ra. :f_drink: Sőt mi több, újra elkezdtem pokerezni, persze közel sem annyit mint régen. Próbáltam felállítani rövidtávú célokat, és ezt a naplót is azért kezdem újra, hogy kiírjam magamból a dolgokat, és ebből erőt merítsek.
      Talán három hete jött el az a pont, amikor rájöttem, hogy újra ismerkedni kéne, kell valaki, akivel jól érzem magamat a barátokon kívül is. :f_love: Szóval belevágtam a lecsóba, és több szálon futnak a storyk jelenleg. Végre azt érzem, hogy szabad vagyok, és nem azt, hogy egy börtönbe vagyok bezárva.

Mindeközben október elején a szüleim is elváltak, immáron hivatalosan is. Először azt hittem, hogy tök más lesz minden, de utána rájöttem, hogy minden ugyanolyan maradt. Ezt lehetett tudni már egy ideje, viszont azért ütött ennyire szíven, mert mint már említettem feljebb, nagyon ragaszkodó típus vagyok. Illetve a másik dolog, hogy elkezdődött ez a vagyonosztozási bizbasz, és hát nyilván én szívom a legtöbbet az összes tesóm közül, mivel én vagyok a legkisebb… (Suli tandíj, albérlet, stb…)

Mostani hétvégén hazautaztam, jó volt kicsit kikapcsolni, a „családdal” lenni, az ottani barátokkal… :f_drink:

Már említettem, hogy ismét elkezdtem pokerezni, olyan régen nem játszottam már, hogy nem tudtam eldönteni, milyen variánst játszak. :f_biggrin: Aztán kis töprengés után visszatértem a jó öreg spinhez, bár kevés szabadidőm van, ezért perpill nem tudok annyit játszani, de tervezem, hogy a közeljövőben, ha már letisztul minden, akkor fixálok egy-két spines estét a hétre, hétvégére meg marad a jó kis kocsma + csocsó kombó. :f_drink:

Biztos, hogy néhány dolgot kihagytam, de hirtelen ezek jutottak eszembe. Tervezem, hogy kb heti egyszer postolok, aztán ha valami még előjönne majd pótolom.

Várok minden építőjellegű hozzászólást, tapasztalatot, tanácsot, avagy életélményt. Ha van esetleg hasonló történetetek, kíváncsi lennék, hogy Ti, hogyan vészeltétek át a szóban forgó időszakot.

Mindenkinek szép estét, és sok sikert az asztaloknál! :f_thumbsup: