Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Haladó] Mért félünk egy több ezer fős versenyen az ellenfeleink reakcióitól....

• 08Mira
      08Mira
      Bronz
      Regisztrált: 2016.06.05, Hozzászólások: 4
      Több alkalommal tapasztalom , hogy egy Bounty Builder versenyen, és más mikro tétes versenyen a magyar női játékostársaim ha agresszív játékossal ülnek együtt, félnek top párokkal emelni, vissza emelni, és egyáltalán megmutatni a játék stílusát.Ennek következményei természetesen a végén, a lemákolások, kivárva az erősebb kezeket, sorokat flössöket... Sok esetbe csak megadott emeléseket holott ő nyithatott először...Nem értem 4,40$-os versenyre ilyen játékos egyáltalán mért is ül be?:f_frown: Várom az észrevételeket, tapasztalatokat...
  • 8 válasz
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.496
      Sajnos én férfiként nem vehetek részt a női versenyeken. Azonban teljesen egyetértek veled. Ha valaki nem tud/fél visszaemelni a top párjával, akkor nem lenne ott a helye. Sajnos ennek gyakran azok isszák meg a levét, akik normális pokert játszanának. :f_frown:
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.937
      Szia 08Mira!

Szerintem ez nemcsak a női játékosokra igaz, hanem alapvetően a játék tudás befolyásolja a leginkább, hogy ki hogyan játszik.
      Minden mikro limites versenyen akadnak open limpelgető, nagyrészt csak megadogató emberek függetlenül attól, hogy melyik nemhez tartoznak.
      Persze lehetséges, hogy arányaiban a nők között nagyobb ez az arány, mint az élet egyéb területén itt is talán óvatosabbak egy kicsit a gyengébb nem képviselői.
      Azt pedig, hogy ki milyen téten játszik az nem feltétlenül a játék tudástól, hanem a bankrolltól is erősen függ. :)
      Te csak versenyeket játszol vagy CG-t is, és ott is ezek a tapasztalataid?

Üdv
      Uzbul
    • bestente
      bestente
      Bronz
      Regisztrált: 2016.01.08, Hozzászólások: 336
      más a nők kémiája. szerintem mást is keresnek a pókerben, mint a férfiak.
      érdekes viszont hogy az alulreprezentáltság ellenére(elvileg bő 95%-a a pókerjátékosoknak férfi) nagyon sok nő is érdekesnek találja a játékot, de ritkán hobbi szint vagy micro tétek fölött.
    • Pictor89
      Pictor89
      Bronz
      Regisztrált: 2011.06.10, Hozzászólások: 537
      Ez egy érdekes kérdés és szerintem 2 fő okra vezethető vissza a furcsa játékmód. Elsőként, hogy a 4,40$-os verseny még nem számít olyan magas tétnek és sok hobbi játékost vonz, akinek esetleg az alacsonyabb tét derogál vagy elrettentő a játékos száma.
      A másik tényező a pszichológia: több kutatás is bizonyítja, hogy a legtöbb esetben a nők kevésbé kockázatvállalóak, mint a férfiak. Ebben az esetben is nagyobb a valószínűsége, hogy nem fognak/vagy kevésbé olyan szitut vállalni, ahol egy korai kiesést kockáztatnának. Még az is lehet, hogy tudják hogy az adott esetben hibás a megjátszás, de a kellemetlen emlékek jobban megmaradnak és erősebben befolyásolják őket.
    • Hozzászólás törölve

• Hozzászólás törölve

• 08Mira
      08Mira
      Bronz
      Regisztrált: 2016.06.05, Hozzászólások: 4
      Nekem többnyire minden féle játék formában ez a tapasztalatom... a kis tétes cash gameknél, a sit&goknál, a spin and gokon, minden versenyen, vagy játékban.. pl a Powerfullon is.. amit töbnyire valamiért eddig sikerült megnyernem :D
    • Csoszimester
      Csoszimester
      Bronz
      Regisztrált: 2013.08.26, Hozzászólások: 142
      Helló! Pókerben muszáj kockáztatni a nyereségért.Ha azt érzed hogy komfortzónán kívül játszol, akkor azt a játéktípust hanyagold, vagy ha a tét aggaszt, akkor kisebb tét a megoldás. Vannak emberek, akiket dekoncentrálttá tesz a nagy nyeremény kapuja és van aki pont akkor érzi magát a legjobban, ez a gyilkos ösztön.Lehet ezt fejleszteni, csak idő kell hozzá.Sok sikert a játékhoz!