Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Pókercsilliárdos leszek

• morantom
      morantom
      Ezüst
      Regisztrált: 2008.07.30, Hozzászólások: 542
      Sziasztok!

Jó régen jártam már erre, de az utóbbi időben több szabadidőm lett és újra elkezdtem pókerezni. Ez a szabadidő egy műtétnek "köszönhető", és jelenleg épp a rehabilitációs időszakban vagyok.
      1-2 hete fogott el újra a pókerláz és azóta esténként mindig lejátszok pár versenyt. Jelenleg a pokerstarson.

Korábban:
      4-5 évvel ezelőtt elég komolyan foglalkoztam a pókerrel. Minden bónuszt amit csak tudtam kijátszottam. 0$-ból építettem fel 50$-os bankrollt egyik teremben. Minden videót és stratégiát átnéztem.
      Idővel egyre kevesebb teremben játszottam és lassan kiutaltam minden pénzt. Jött a főiskola, majd a meló...
      Aztán egyre kevesebb időm lett a pókerre, majd végleg abbahagytam.

Jelenleg:
      Mostanában nem volt időm semmire, csak a munkának éltem, és ha volt egy kis szabadidőm akkor elmentem valahova.
      De így a kórház után elkezdtem hihetetlenül unatkozni és belefutottam újra a pókerbe.
      Le is töltöttem a pokerstars-t, befizettem egy kisebb összeget és már az első sng után elkapott a pókervarázs.
      Tudtam hogy ez hiányzott :)
      Tegnap bejutottam döntő asztalra egy 45 fős mtt-n. Lehettem volna akár első is, de közbeszólt a server crash.
      Ezután döntöttem úgy, hogy újra naplót kezdek.

Célom a naplóval:
      Szeretnék jó és rossz élményeket is megosztani, mert ugye sajnos rossz is lesz, ezt tudjuk.
      Szeretném követni a fejlődésemet is, és szeretnék tapasztaltabbaktól tanácsokat kapni.

Célom a pókerrel:
      Pókermilliárdos vagy csilliárdos akarok lenni :D
      Viccen kívül:
      Hobbiként fogom kezelni a pókert továbbra is, mert tudom ha újra dolgozni kezdek, maximum esténként vagy csak hétvégén lesz rá időm. De ez nem baj, mert a célom az, hogy MTT versenyeken induljak, illetve SNG versenyeken növeljem a BR-t.
      Számomra a versenyek jelentik a legnagyobb élményt, és hihetetlen érzés, ha bejutok a döntő asztalra.
      És az is szuper érzés lenne, ha nagy összegeket nyernék MTT-n.
      Szeretném jelentősen megnövelni a BR-em, hogy magasabb MTT-ken tudjak indulni.
      Célom hogy nagyobb összegeket nyerjek MTT-ken és örülnék egy nagyonnagy összegnek is :)

Célom számokban:
      Jelenleg két monitoron játszok, egyiken 4-5 sng asztal, másikon 3-4 mtt. Mindegyik micro limit.
      20$-t fizettem be PS-ra, jelenleg 15$ -nél állok.
      Számok:
      - BR-t feltornázom augusztus végéig legalább 100$-ra
      - 2017 novemberig nyerek egy nagyobb összeget (BR-hez képest nagyobb) mtt-n (150$ - 500$ között)
      - újra átnyálazom az összes sng és mtt tananyagot

Remélem tetszeni fog a naplóm és köszönöm ha olvasod!

Pokerstars
      BR: 15$
  • 24 válasz
    • apuka77
      apuka77
      Bronz
      Regisztrált: 2010.03.17, Hozzászólások: 656
      Vicces egy cím: Pókercsilliárdos leszek
      :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: esély erre kb 1:1258777777, vagyis 0, de azért :gl:
    • piftugen
      piftugen
      Bronz
      Regisztrált: 2014.11.29, Hozzászólások: 408
      Célom a pókerrel:
      Pókermilliárdos vagy csilliárdos akarok lenni :D
      Viccen kívül:
      Hobbiként fogom kezelni a pókert továbbra is,
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: apuka77
      Vicces egy cím: Pókercsilliárdos leszek
      :mdr: :mdr: :mdr: :mdr: esély erre kb 1:1258777777, vagyis 0, de azért :gl:

Kellett valami cím ami érdekes ;) remélem tetszeni fog a napló.
    • ptamas94
      ptamas94
      Bronz
      Regisztrált: 2012.02.28, Hozzászólások: 881
      te vagy az Isi?
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: ptamas94
      te vagy az Isi?

Sajnos nem én vagyok, pedig jó lenne ;)

Átköltöztem William Hillre, ott jobb ajánlatott tett a strategy.
      Így most elkezdtem a csilliárditáshoz vezető út elejét.
      Bár az sng állomány itt nem a legjobb, így lehet úgy csinálom, hogy 2-3 CG asztal, 3-4 sng és 1-2 mtt mellette.
      halmozom az élvezeteket.
    • Berengar
      Berengar
      Bronz
      Regisztrált: 2013.12.28, Hozzászólások: 387
      9 asztal, 3 féle vak struktúra.. Necces :D
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: Berengar
      9 asztal, 3 féle vak struktúra.. Necces :D

Annyira nem vészes. de most azért moderáltam magam.
      most úgy tolom, hogy 3-4 don asztal, 2-3 sng, meg max 1 mtt.
      bár william hill-en nincsenek olyan jo mtt-k ami nekem jó lenne.
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Volt egy kis kihagyásom. röviden: felmondás, új munkahely.
      valamint picit jobban beleástam magam a másfajta céljaimba és a cryptopénzek világába.

De tegnap, hosszú idő után, megjött a kedvem egy kis pókerhez, így beültem egy 0,5 eurós mtt-re.
      nagyon agresszíven játszottam az elején (mert álmos voltam :D ), de végül 4 órásra sikeredett a verseny.
      és első lettem :)

• morantom
      morantom
      Ezüst
      Elkezdtem újra dolgozni, új munkahelyen. Így a következőkben biztosan kevesebb időm lesz pókerezni.
      De úgy tervezem, hogy heti 1-2 meccs beleférjen.
      ezen kívül akarok menni élő versenyre is a Lurdy-ba.

Úgy gondoltam a naplómat nem csak pókerezésre használom és más hasonló vagy nem hasonló témákat is megosztok itt,
      hátha lesz rá érdeklődés.
      Tehát hamarosan vázolom a cryptopénzes tapasztalataimat :) .
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Tegnap első lettem egy szatelit-en, egy sima 4,4$-os versenybelépőt nyertem. Ebből 1 dolgot tanultam:
      Nem a legjobb dolog éjszaka satelitet játszani, mert nem kupont nyersz, hanem egyből belépőt a versenyre, így lehet reggel 7-ig fog tartani :D
      Nézzétek el nekem, sose szateliteztem még.

Viszont megtetszett a szatelit-ek világa, van benne kihívás, hogy akár 1-2 dolcsiból is többszázezer dolláros versenyekre is be lehet jutni. Így bevezetem az mtt-k és sng-k mellé.
      Egy pókeres session-om most így néz ki:

Jó esetben heti 2-3 szor tudok játszani, általában esténként pokerstarson.
      Mixelni szoktam a pokerfajtákat, tehát:
      - szatelit-el kezdek, 3-4 mini beülős szatelit
      - közben nyitok 1 maximum 2 mini beülős mtt-t (lehetőleg knock out - ez megtetszett)
      - ezek mellé nyitok 3-4 sng-t, 0,5$ -ösök vannak starson. ezek mennek le a leggyorsabban, tehát
      nyitom őket folyamatosan amig tart a többi, amint végeztem az egyik asztalon.

Így minimum 6, maximum 10 asztalon játszok.
      van új full hd nagyképernyős monitor-tv-m, szóval nem lesz gond ;) :D
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Elkezdtem jobban utánanézni ezeknek a szateliteknek, megtetszett hogy pár dollárból akár több ezret lehet csinálni (legjobb befektetés :D ).
      Megakadt a szemem egy Sunday Million csapó 2 versenyen, amely jövőhét vasárnap lesz. Első hely: 1.000.000 dolcsi. Na mondom nem rossz.
      Meg is néztem a rá vonatkozó szatelit kínálatot, mivel a 215 dolcsis beugrót a BR-em nem engedheti meg egyelőre és találtam is 2 dodós szateliteket.
      Van sng is, de inkább az mtt-re pályázok. Minden nap 4-5 ilyen verseny van este óránként. Így hát kitaláltam, hogy próbálok minden nap játszani egyet,
      hátha bejutok. Van még 12 nap a versenyig, ha csak 10-et játszok, az 20 dolcsi, belefér.
      Így a cél most, a vasárnapi sunday million vol. 2. és természetesen az első hely :D .
      Talán ez a legjobb útja annak, hogy csilliárdos legyek.

Kiváncsi lennék amugy, ha akár csak a 100.-ik leszek (most kb. 16.000 $), ki lehet egyből utalni az ilyen nagyobb nyereményeket? tapasztalat?
    • R3n3g4T3
      R3n3g4T3
      Ezüst
      Regisztrált: 2015.06.01, Hozzászólások: 5
      ki hát, csak attól függ, hova. nyereményadó stb. asszem csak nálunk (Irország) adómentes. Ha mondjuk kérsz a skrill-től feltöltős hitelkártyát akkor ha oda kiutaltatod azt tudod adómentesen költeni. szerintem.
      Amúgy nekem meglett a sunday milla beugró 2.20-as rebuy sng-ból
      Hajrá
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Köszi :) , neked pedig gratulálok! :)
      Én versenyeken próbálok bejutni de nem könnyű :( egyelőre sajnos még nem jött össze, de van még egy bő hetem.
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Hát nincs könnyű dolgom ezekkel a szatelitekkel. Már nem is tudom hanyadik 2,2$-os szatelitet nyomom, hogy bejussak a vasárnapi versenyre, de eddig még a buborék közelébe se jutottam. Szinte mindig már az elején elvérzek, méghozzá jó lapokkal.
      A BR-em is szép lassan (inkább gyorsan) csökken sajnos, pedig nyomom mellette az sng-ket és mtt-ket, hogy visszaépítsem, de semmi...
      Ezzel régen is gondom volt amúgy, mármint hogy nem tudtam mivel a legjobb BR-t építeni. Igazából sng-kel sikerült eddig minden esetben. Más játékfajta annyira nem áll hozzám közel. Viszont az sng-k is sokat változtak az évek során.
      Ami most még megtetszett az a stars-os time tourney versenyek. Talán ez illeszkedik a legjobban a stílusomhoz.
      Na pókerre fel!
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.489
      Eredeti hozzászólás: morantom
      Ezzel régen is gondom volt amúgy, mármint hogy nem tudtam mivel a legjobb BR-t építeni. Igazából sng-kel sikerült eddig minden esetben. Más játékfajta annyira nem áll hozzám közel. Viszont az sng-k is sokat változtak az évek során.
      Teljesen mindegy, mit tolsz. Légy konzekvens. Ha sng-ket akarsz játszani, akkor azt csináld, ha mtt-ket, akkor meg azt. A különböző játéktípusok eltérő tudást igényelnek.

Ami most még megtetszett az a stars-os time tourney versenyek. Talán ez illeszkedik a legjobban a stílusomhoz.
      Ezt felejtsd el! A "most megtetszett ez, úgyhogy ezt fogom nyomni" jellemző fishgondolkodás. Persze, ha hobbiként tekintesz a pókerre és nem zavar, hogy ez pénzbe kerül neked, akkor ezzel semmi baj sincs, a lényeg, hogy jól szórakozz!

Hát nincs könnyű dolgom ezekkel a szatelitekkel. Már nem is tudom hanyadik 2,2$-os szatelitet nyomom, hogy bejussak a vasárnapi versenyre...
      Ez a SM szati lövöldözés teljesen felesleges. Gyakorlatilag annyit csinálsz, hogy speciális $2.2 versenyeket tolsz, csak a nyereményt hatalmas csomagokban kapod meg, és meg van határozva, hogy mire költheted.
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Szia, köszönöm a válaszokat! :)

Mire érted hogy felejtsem el ezt a "most megtetszett" gondolkodást? az sng-k is megtetszettek korábban :)
      illetve az utolsó mondatod nem értem.
    • 00stranger00
      00stranger00
      Bronz
      Regisztrált: 2008.01.12, Hozzászólások: 2.489
      Vonatkoztassunk kicsit el a pókertől! Megtetszik egy lány, a neve legyen mondjuk Géza, sikeresen összejöttök. Két hónap múlva megtetszik egy másik, Béla. Vele is sikerül valami kapcsolatba keveredned. Aztán három hét múlva pedig eljön álmaid nője, Psziché, akit szintén sikerül elcsábítani. Végül pedig három különböző nővel egyszerre van kapcsolatod és minden igényüket egyszerre próbálod kielégíteni. Mindezt úgy, hogy Géza már az elején is panaszkodott, nem fordítasz rá elég figyelmet. Ráadásul Psziché egy számodra ismeretlen nyelven szeretne kommunikálni, úgyhogy még azt is meg kéne tanulnod. Ja, és említettem már, hogy Béla igényei pedig minden kibaszott héten változnak?

Mekkora esélyed van az összes nőd összes igényének kielégítésére?

Sat: kb. 75 db-ot kell lejátszanod (átlagos edge-el számolva), hogy kapj egy jegyet a vasárnapi versenyre. Ez azt jelenti, hogy elindulsz egy 215-ös versenyen 165 dollárból. Ebben nyilván lesz variancia, elő fog fordulni, hogy csak 80$-t költesz satokra, máskor meg majd 312$-t, ezt nem tudod befolyásolni.
      Megéri neked 165 dollárt beáldozni, hogy kipróbálj egy 215-ös versenyt (amin valószínűleg edge-ed se lesz)?
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Regisztrált: 2016.01.03, Hozzászólások: 292
      215 $ limiten kicsinálnak.Nagyon kemény levelingelès folyik.Ha a rollod rámegy hogy bejuss nem igazán èri meg.Persze lehet hogy szerencséd lessz.De a szerencse egy akkora mezőnybe nem lessz elég.
    • morantom
      morantom
      Ezüst
      Eredeti hozzászólás: 00stranger00
      Vonatkoztassunk kicsit el a pókertől! Megtetszik egy lány, a neve legyen .......................
      Megéri neked 165 dollárt beáldozni, hogy kipróbálj egy 215-ös versenyt (amin valószínűleg edge-ed se lesz)?

Érdekes hasonlat, bár szerintem nem teljesen húzható rá a pókerre. De van benne valami.
      Jó a számítás is, hasonlót számoltam én is, de a valószínűségszámítás sose volt a kedvencem. Mert pl. mi van, ha elsőre összejön? benne van a pakliban ez is.

Eredeti hozzászólás: Autentik21
      215 $ limiten kicsinálnak.Nagyon kemény levelingelès folyik.Ha a rollod rámegy hogy bejuss nem igazán èri meg.Persze lehet hogy szerencséd lessz.De a szerencse egy akkora mezőnybe nem lessz elég.

Igen, ezen énis gondolkodtam. Ha be is jutok, félteni fogom a pozícióm és olyan feszesen fogok játszani, hogy az rossz lesz.

Hogy a gondolkodásom és a hozzáállásom megértsétek, jelenleg két célom van a pókerrel:
      - BR növelés fokozatosan (olyan játéktípussal ami testhez áll)
      - Nagyobb összeget (vagy összegeket) nyerni MTT-n

Ez a két célom van összvissz. Nem akarok profi pókeres lenni, nem akarok ebből megélni. Csak játszani akarok, élvezni és profitálni belőle.

Ja és ha összejön egy jó MTT, akkor pókercsilliárdos leszek ;) :D
    • 1
    • 2