Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Egy vesztes játékos története.

• Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Regisztrált: 2016.01.03, Hozzászólások: 292
      Sziasztok!

Eddig idő hiányában nem kezdtem neki egy napló írásának. Plusz rájátszott az is ,hogy nagyon rosszul játszottam. De ma elkezdem! :)

A naplóm címe abból adódik ,hogy 3 éve játszom és az első 2 évben azt hittem én vagyok az aki ebből meggazdagodik , de csak az lett belőle ,hogy két éven át idegeskedtem és befizettem :)

Aztán nagyjából 1 évvel ezelőtt regisztráltam ide és felnyílt a szemem egy dologba:
      -Nagyon szarul játszottam eddig. Irtó "FISH" voltam.(Bár már akkor is tudtam hogy minimum az A10 + játszom és ennyi.)

Amikor elkezdtem itt videókat nézni illetve a posztjaitokat olvasni ,rengeteg új számomra ismeretlen dolgot tanultam meg. Tőletek és az edzőktől.

Akkor el is kezdeném az elejéről a történetem röviden összefoglalva.
      A karrierem elején a pokerstars oldaláról néztem vagy youtubról videókat a pókerről.Semmiről nem volt fogalmam csak arról ,hogy pozíció hand választás.Persze ezeket is általában egy preflop all in al elintéztem. Aztán ha vesztettem (Ez sokszor volt) biztos voltam benne ,hogy csalnak. Aztán jött a függőség éjt napalá téve folyt a játék és függője lettem .1500 $ lett feltöltve a számlámra és elvesztve 2 év alatt. Sokszor napokra kitiltottam magam ,hogy ne tudjak játszani.
      De mind ezek ellenére én már akkor tudtam ,hogy ebből szeretném az életemet megalapozni. A versenyek hatalmas nyereményei akkora ősszegekkel kecsegtettek , hogy tudtam csak ezt a játékformát fogom a jövőben játszani.
      Ez zajlott két éven át ,röviden.

Előző év Januárba regisztráltam az oldalra. A megkapott 10$-t a Partypokeren eljátszva bronz státuszba léptem és így már tudtam több videót nézni.
      Acesteph videóival kezdtem. Eszméletlen jól elmondja és kidolgozza az adott témát a videóiban.(Nem találok tőle friss videót , valaki tudja esetleg ,hogy miért?)
      Folytattam gerikov videóival. Aztán jött még pár MTT-s videó. De a várva várt csodát nem hozta meg az eredményeimben.
      Tudtam ,hogy valami hiányzik valami ami miatt nem mindenki tud nyerő játékos lenni . Valami ami elválasztja a nullás és profitot termelő játékost.
      Innen folytatom..(Az idő hiány sajnos még nem oldódott meg.)
  • 311 válasz
    • Berengar
      Berengar
      Bronz
      Regisztrált: 2013.12.28, Hozzászólások: 387
      Szia Autentik!

Hatalmas respect, hogy képes vagy felismerni azt amit nagyon sok játékos nem.

Viszont, ha MTT regular szeretnél lenni akkor sokkal inkább a mentális felkészülésre helyezz nagy hangsúlyt, főleg starson a nagy induló számos versenyeken, ahol csúnyán megviccelhet a variancia.

A függőségre való hajlammal sincs nagy gond amíg felismered, hogy "itt most az a pont ahol tartani kell egy kis pihenőt".
      Erre a legjobb mód, hogy jatek előtt feltételeket szabsz magadnak. Gondolok itt arra, hogy létrehozol Stop Loss, Stop Win limiteket. Nálam például 6Bi a stop, mert ha ennyit elbukok akkor elkezdek azon gondolkozni hogy itt valami nem Okes és inkább elemezem az aznapi leosztasokat.

Na de GL az asztalokhoz és vezesd a naplót, mert az segít.
      Vagy ha nem, akkor majd jön pár nagytudású és legalább derülsz egy jót a hozzaszolasain :)
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Szia Autentik21!

AceSteph egyszerűen már nem edző. amennyire tudom, már nem is pókerezik :)

Viszont ezt a sorozatot neked találták ki: MTT kezdőknek.

Illetve minden videót Gerikov1990-től!

Üdv,
      bogec
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: bogec84
      Szia Autentik21!

AceSteph egyszerűen már nem edző. amennyire tudom, már nem is pókerezik :)

Viszont ezt a sorozatot neked találták ki: MTT kezdőknek.

Illetve minden videót Gerikov1990-től!

Üdv,
      bogec
      Köszi!
      A naplóból még 3* ennyi hiányzik.(legalábbis a nyitóposztból)
      Amiket ajánlottál videókat már megnéztem. Később kitérek erre is.
      De a Strategy videóállományának a 30-40 % -át már lementettem :) (A magyar videókból)

Jelenleg a megfigyelésen alapuló(Nem Tracker ,HUD) játékon dolgozom.
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Berengar
      Szia Autentik!

Hatalmas respect, hogy képes vagy felismerni azt amit nagyon sok játékos nem.

Viszont, ha MTT regular szeretnél lenni akkor sokkal inkább a mentális felkészülésre helyezz nagy hangsúlyt, főleg starson a nagy induló számos versenyeken, ahol csúnyán megviccelhet a variancia.

A függőségre való hajlammal sincs nagy gond amíg felismered, hogy "itt most az a pont ahol tartani kell egy kis pihenőt".
      Erre a legjobb mód, hogy jatek előtt feltételeket szabsz magadnak. Gondolok itt arra, hogy létrehozol Stop Loss, Stop Win limiteket. Nálam például 6Bi a stop, mert ha ennyit elbukok akkor elkezdek azon gondolkozni hogy itt valami nem Okes és inkább elemezem az aznapi leosztasokat.

Na de GL az asztalokhoz és vezesd a naplót, mert az segít.
      Vagy ha nem, akkor majd jön pár nagytudású és legalább derülsz egy jót a hozzaszolasain :)
      Helo :)
      Nem tudom ki vagy, és honnan jöttél, de kitaláltad a folytatást :) Pont a mentális oldalára akarok kitérni ha legközelebb folytatom a naplót. :)
      Nagyon komoly vagy :)
      Kössz a tippeket a BR limithez,de nekem ez nem tűnik jónak. Ha nyerek miért állnák le? :) Az MTT más mint a cash. Cash gamen viszont ez sztem kiváló taktika.

"Nincs Bad beat !"
      Csak rossz hívás ,illetve megadás.:f_drink: :f_drink:
      Illetve rossz lineok alkalmazása.

Ebből kiindulva nincs olyan se hogy a kártya idehúz vagy odahúz :) Minden szituáció más és más. Attól mert 4 * kiestél egy 8 BB BTN pushal 77 el , az nem azt jelenti ,hogy 5* re is veszteni fogsz ,és azt sem hogy rossz lenne a játékod a pushal . :f_thumbsup:
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.395
      Eredeti hozzászólás: Autentik21
      De a Strategy videóállományának a 30-40 % -át már lementettem :)
      :ayfkm: Az ugye megvan, hogy ez nem egészen oké. T&C 10. pont
    • ptamas94
      ptamas94
      Bronz
      Regisztrált: 2012.02.28, Hozzászólások: 881
      Upsz.. :mdr:
    • Berengar
      Berengar
      Bronz
      Biztos könyvjelzőnek gondolta :)
      xD

Ha nyerek miért állnák le?
      A Tilt állapotnak két oldala van mint az érmének, pozitív tilt is van ám és negatív is, mind a kettő tévútra vezethet csak az egyiket könyebb észrevenni mint a másikat, mert az egyiknél te vagy az Istencsászár, míg a másiknál röptetnéd a monitort. Az utóbbit egyszerű kezelni, mert egyszerűen nem dobod ki a monitort :)
      Amikor nagyon adja a gép és minden Flop eltalált, minden huzod beesik riveren az kurvajo, de ha az alap koncepció téves (nem nyitok 82o val EP) akkor hiába jön be az esetek 5,7%-ban..

Ezért van hogy nem felső határt tuzok ki célnak, hanem mondjuk 1-2k leosztast, aztán érzékelek, hogyan tovább :)
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      A könyvjelzők közé :)
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.03, Hozzászólások: 1.640
      Könyvjelzők közé pár perc alatt le lehet menteni minden videót. :truestory:

A 30-40% -al már lebuktattad magad. :appl:

Kapsz egy tiszteletbeli Pstrategy feketepontot:yaoming:
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: hajranyek
      Könyvjelzők közé pár perc alatt le lehet menteni minden videót. :truestory:

A 30-40% -al már lebuktattad magad. :appl:

Kapsz egy tiszteletbeli Pstrategy feketepontot:yaoming:
      Pirosat ,hogy lehet szerválni?
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Szevasztok napló ólvasók !
      A mai nap végre vége az éjszakás melós hétnek :f_drink: .
      Ahogy észrevettem nem maradtam le SCOOP ról így gyorsan nekiálltam Szatelitezni.
      Sajnos egyenlőre idáig 7 szatelit bukó.
      Nagyon kemény fenegyerek ez Stars :f_love: A variancia a lehető legjobb ........ de csak ma :f_drink:
      Remélem....:f_eek:

Illetve Minden elismerésem KronoPP nek. 60 K dodó Sunday Kickoff 1 . hely :f_thumbsup:
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Megvan az eredmény 6 óra szatozás -40 $ és egy tickett se :) Úgyhogy Bankrollkimélő módon neveztem a 109 illetve a 11 $ os SCOOP versenyre ,190 $ ból :f_biggrin: Remélem egy két bounty összejön.:f_drink: :f_drink:
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Megvan a duplázás a 109$ SCOOPon sajnos a fejpénzét nem tudtam megszerezni .Coolertem őt . Nálam 88 nála 55 flop Q58
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Első szünet:
      109$ SCOOP duplázás ,bounty 0
      11$ SCOOP 4*stack bounty 2
    • ZBek69
      ZBek69
      Ezüst
      Regisztrált: 2009.02.10, Hozzászólások: 135
      Laza a BR Management :f_cool: :f_drink: :f_thumbsup: . Hajrá, várom a fejleményeket!
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Egy szerencsés river
      (Elég az equitynk egy checkre turnon sztem):
      https://www.boomplayer.com/23987829_1B648CCAAA

Egy nagy dobás :
      https://www.boomplayer.com/23987930_63A72CA496

Egy Resteal blöff 4 bete:
      https://www.boomplayer.com/23987890_4264804744

Egy Vakvédés:
      https://www.boomplayer.com/23988050_2387EA3492

Egy rosszul megjátszott hand, Sajna a nagyobb versenyen.
      https://www.boomplayer.com/23988419_C8B444AB26
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      2. Szünet
      109$ SCOOP 22K zseton ,bounty 0
      A végén volt egy nagyon sikeres 4 bet blöfföm Q8o val. :f_drink: :f_biggrin:
      https://www.boomplayer.com/23988585_6C21D6E17E

11$ SCOOP 42K zseton bounty 2

Még sose játszottam ezen a téten ,de nagyon zsiványak a játékosok. :f_cool: :f_confused:
    • Autentik21
      Autentik21
      Bronz
      Erről mi ma véleményetek?
      Előzmény:
      Az asztalon Preflop Mindent játszom. :f_drink:
      -Laza- Feszes
      -Maniac-callingstation
      Stiilusokba :) De leginkább agresszivan. így ellenfelem szemébe egy laza agró vagyok.Eddig minden handjeről leszedtem vagy pre vagy post flop.
      Sztem kivárta azt a lapját ami biztos ver engem: AK-AA-KK-QQ-JJ
      Ezért dobtam pre. Szerintetek jó lett volna inkább egy push vagy call?

http://www.boomplayer.com/en/poker-hands/Boom/23989031_DFA9A53938
    • Berengar
      Berengar
      Bronz
      Szerintem lazán megadom azt a ~2000zsetont hogy ~7000ret nyerjek..
      Ha meg nagyon dobni szeretném, mert oop vagyok akkor floppon is ráérek eldobni :)