Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

Lottopoker, backing,"Valóságcheck" MESÉK ATTON64

• atton64
      atton64
      Black
      Regisztrált: 2008.01.31, Hozzászólások: 1.801
      Hello,

UPDATE 2017. JÚLIUS 17
      mert a lelked mélyén te is tudod, hogy csalik :fouet:
      Van ilyen is,olyan is.

Sajnos sok fiatal pókeres álomvilágban él. :P Aki régóta benne van a póker világában és egy bizonyos összegnél többet keresett életében és kellően naív is volt mellé, azt már jó eséllyel lerántották páran. Atton64 járt már így párszor. Kölcsönkérések,live póker csalások, "üzleti ötletek", staking, rakeback csökkentések, u name it. Tudom, hogy nem csak én jártam így, mivel ezekben a körökben mozgok lassan egy évtizede.

Az emberek egy része áldozatként éli tovább az életét, egy másik részük pedig azt tanulja meg ebből, hogy lehet gátlástalannak lenni, és lehúzni másokat, hisz farkastörvények uralkodnak(pl néhány backingcsoport tulajdonosa.
      hűűűha de hihetetlen elképzelni, fantáziavilág :O :D
      . Én próbálok valami jót kihozni az egészből és azt mondani, hogy az egésznek értelme volt, és így van is értelme. 13 ezer megtekintése volt az indított topiknak. Pár ember tovább adta az infót és mindenki oda teszi, ahova akarja. Esetleg az érintettek közül is olvasták páran, és esetleg elgondolkoznak picit, hogy elképzelhető, hogy lehetne máshogy is csinálni a dolgokat.

Ha velem megtörtént, akkor feltételezhető, hogy másokkal is. Ezen kívül több tőlem teljesen független forrás is visszaigazolta, hogy elképzelhető, hogy mások is jártak így a backing rendszerrel, és a saját kutatásom is ezt támasztotta alá.

Én nem szégyellem, hogy voltam balek, hanem ide jövök a fórumra, és leírom. Valakit elgondolkoztat, valaki jót röhög rajta, valaki faszságnak tartja és vissza sem jön soha, valaki faszságnak tartja de minden nap itt van mégis. :f_drink: :f_biggrin:

Update 2017. Július 14.: Pár szó a szerződésekről Sajnos ez a téma jelenleg aktuális a Stars VIP változások beálltával. Sok játékos nem tudja, mi tévő legyen, mivel tudják, hogy a profitjuk valószínűleg nagyon le fog esni, de kommitálva érzik magukat a szerződés miatt. Véleményem szerint az a csoporttulajdonos, aki valóban korrekt a játékossal, egy párbeszédet alakít ki ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, és belátja, hogy esetleg valakit el kell engednie, még akkor is, ha a belefektetett munka nem térült meg. Nyomon követtem a fórumokat és játékosokkal is beszéltem, de a Stars VIP rendszerének ilyen szintű változása majdnem mindenkit sokkolt, pláne a rake verte, nagy varianciájú játékokban.

VIII. CÍM
      BÍRÓSÁGI ELJÁRÁSBAN NEM ÉRVÉNYESÍTHETŐ KÖVETELÉS

6:121. § [Bírósági eljárásban nem érvényesíthető követelés]

(1) Bírósági eljárásban nem lehet érvényesíteni
      a) a játékból vagy fogadásból eredő követelést, kivéve, ha a játékot vagy fogadást hatósági engedély alapján bonyolítják le;
      b) a kifejezetten játék vagy fogadás céljára ígért vagy adott kölcsönből eredő követelést;

c) azokat a követeléseket, amelyek bírósági úton való érvényesítését törvény kifejezetten kizárja;
      d) az a)-c) pontokban meghatározott követeléseket biztosító vagy megerősítő szerződésből vagy kikötésből eredő követelést.

PTK 2013 V.

Egy backing egyezmény elég sok ponton támadható.
      Én mindenkit a tisztességre buzdítok, senki ne éljen vissza ezzel a törvénnyel.
      A pénz nem számít, az számít, hogy tükörbe tudj nézni, ahhoz pedig az értékeid szerint kell élned
      !

Ha valakit csalással csábítottak be:

BTK CSALÁS.

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a csalás kisebb kárt okoz, vagy

b) a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

ba) bűnszövetségben,

bb) közveszély színhelyén,

bc) üzletszerűen,

bd) jótékony célú adománygyűjtést színlelve
      követik el.
      (3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha
      a) a csalás nagyobb kárt okoz, vagy
      b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.

A staker szempontjából egy elég érdekes kategória lenne, mivel a csalásnál nincs olyan, hogyha szerencsejátékból eredne, akkor ne lenne büntethető. :) :)

#KNOWYOURRIGHTS

(csak tájékoztató jelleggel)

2017 Július 7. Update: MIÉRTEK

A limitlépés illúziója: avagy a jackpot és raketermelő botok

Köszi az inspirációért volt csapattársamnak, ZS-nek! :)

Az első hozzászólásban megtaláljátok, hogy miért éri meg általában Backing csoportoknak relatív nagy tét/kis mennyiség/alacsony winrate/nagy variancia mellett játszatni a játékosokat. Ha esetleg nem teljesen értenétek, mielőtt tovább mennétek, olvassátok végig az első hozzászólásban a "#1 Kérdéses módszer Miért éri meg a backing csoportoknak kevés asztalon és relatív magas téten, kis mennyiséget játszó játékosokat nyomatni inkább?" posztot. További miérteket fogunk keresni.

Ma a spinngo formátum vonatkozásában fogjuk vizsgálni a dolgot, de párhuzam vonható több játéktípus között is, amelyek osztási táblában irreális esések tapasztalhatóak a winrate és játékmennyiség csökkenésével,amikor is a stakernek megérheti eladni a "magas tét álmát". A stars rakeback struktúrájában változás történt, ezért még a régi rendszerrel számolok,de nem is ez a lényeg, ez nem semmizi ki a csoportokban uralkodó elveket.
      Ez az osztás létező osztási táblák átlaga alapján készült!!!!!!!!!!!!!!

Vegyünk először is 2 játékost:
      A) játékos 15$ Spint játszik 6 asztalon így óránként lepörög 30 játék, és emellé 7% winratet tud hozni, és havi 3000 játékot játszik. Osztáskor a profit 65%-t hazaviheti.Valóban érti, hogy miért jobb a többi játékosnál, ez leegyszerűsített játékszemléletet ad, amiért a póker sokkal kevésbé idegölő.A) játékos 2460$-t keres osztás után.
      B)játékos 100$ Spint játszik 2 asztalon, így óránként lepörög 18 játék, és emellé 2% winratet tud hozni, amivel 1800 gamet játszik és 47% részesedést vihet haza. Mivel a játékot nem érti úgy, mint egy 100as nyerő regulár, így már akár egy szimpla openraisehez is GTO frekvenciát használ, nem csoda, hogy ezt a játékmennyiség és az asztalszám bánja. Minden amit játék közben csinálsz, mentális energiába kerül. Ezzel 2815$ vihet B) játékos haza.
      Ez az osztás létező osztási táblák átlaga alapján készült!!!!!!!!!!!!!!

De hát Atton, végülis ugyanannyi pénzt keresnek... szóval a 100as játékos élete is olyan, mint a 15-é, de legalább ő elmondhatja magáról, hogy a legmagasabb téten játszik!
      Szerintem ez elég bináris életszemléletet mutat, ahol minden fekete és fehér. Míg ugyanannyit keresnek, abban van különbség, hogy az asztaloktól királyként állnak-e fel, vagy pedig kis winrattel küzdve. Ezután pedig a frusztáció legalább egy részét átviszik a teljes életükbe. Hozzáadva ahhoz, hogy a játékosok nagyrésze a csoportban való tartózkodása alatt egyáltalán nem takarékoskodik és tesz félre, ami szerintem óriási hib.A legfrissebb pszichológiai kutatások fényében azt is tudjuk, hogyha nincs egy általános biztonságérzetünk az életben, az kihatással van mindenre. Ha le vagy égve,akkor valszeg sokat stresszelsz, főleg akkor, hogyha az az álmod, hogy pókermilliomos légy.

Csoportvezetők szempontjából: AVAGY A HIGH STAKES JACKPOT és rakeback TERMELŐ ROBOTOK

Először is álljunk meg egy pillanatra és pillantsunk ki a befektetések világába. Ma a média által elénk tett "siker" eszményt a nagy megkeresett pénzek és az ezzel járó szociális státusz testesítik meg. Ennek egyik következménye, hogy nagyon sok befektetésalap vezetője TÚL MAGAS KOCKÁZATOKAT VÁLLAL FEL, abban bízva, hogy a variancia jó oldalán köt ki. A legnagyobb világcégek esetében is sok túlzott optimizmust láttunk már.
      Viszont Spin szempontjából a dolog nem ennyire egyszerű.
      A nagy variancia sem probléma ilyenkor, mivel a csoport tulajdonosait kompenzálják az extra százalékok a winrate esésért, illetve általában minél kisebb a winrate, annál nagyobb a rakeback a total profit %ban, szóval sok vezető a játékosok kárán bevállalja a jackpot vadászatot. Mondhatnánk úgyis, hogy a spin tábla a jackpot vadászatra lett kitalálva. A játékos a top jackpotokból általában maximum 10-15% kap. És 100$-on 1millió a maximális nyerhető, ez nagyon sok csoportvezetőt elvakulttá tesz a jackpotvadászatra. A JÁTÉKOS KÁRÁN.
      Ébresztő backerek.... Ébresztő játékosok.

Mentál coaching szerepe:
      Sajnos sok a világtalan mentál kócs, aki életében nem játszott 200 óra pókernél többet, azt is max nl5 breakevenként, de nagyon jól elő tudja magát adni, így terjeszti a téves dezinformációt a játékosok között. Aki nem volt profi pókeres, és nem verte meg soha a téteket vastagon, az nem tudja, hogy mekkora a különbség egy kis winrattel küzdő játékos élete között, és egy nagy crusher élete között, amikor is úgy érzed magad játék közben még egy húzósabb downban is, mintha beírtad volna az upswing kódot. :P A mentál kócsok egy része tudja , hogy a kis winrates játék megterhelő, de saját munkája érdekében inkább hallgat és tanítja, amit elvárnak tőle. (ezért hagytam fel csoportok mentorálásával!)

Mivel küldik fel a játékosokat relatíve magas tétre hadakozni, így a játékosok nagyon sok mentál game problémával küzdenek, ami utána az egész életre kihatással van. Persze így van munkája a mentál kócsnak, mert ilyenkor lehet jönni és ragasztgatni a mentális sebtapaszokat a vérző sebekre, amivel a probléma gyökerét- a bizonytalanságot- nem oldják meg. A mentál kócs kurva fontos sarokpontja a jackpottermelő botok rendszerének.

Remélem páran megértitek, miért nincs sokszor értelme a legmagasabb tétek álmait hajtani.

A többieknek kellemes szunyókálást!

UPDATE: pár ember összespammelte a topikot-más véleményeket megpróbálva lejáratni és csírájában elfojtani- így túlságosan felhígították az infokat(nem kizárt hogy ez volt a cél..). Töröltetni ezeket nem szeretném, szerintem tök vicces és az egyénekről mindenki levonhatja a következtetését. Ha már önként és dalolva jöttek ide. Így folyamatosan frissítem az első postot olyan infókkal, amiket szerintem mindenkinek érdemes tudni. Ezt a hozzászólást érdemes elolvasni ha kevés időd van. MINDENKINEK MEGÉRI RÁSZÁNNI AZT A 10 PERCET

Hosszú a sztori, így sok ember már az első rostán ki fog esni /ránéznek és túl hosszú nekik elolvasni/ . Ez jól van, akit ez nem tart vissza, az olvasson tovább. :f_biggrin:

Általános tájékoztató(aki nem akar annyit olvasni, az első spoilert átugorhatja):
      Ez az egész egy érdekes/elgondolkodtató/aha meseként és fiktív olvasmányként kezeld, aminek célja a szórakoztatás :f_biggrin: Persze a backerek nagyrészének nem szórakozás.

Az ok a mesék írása mellett, hogy az elveim szerint mindig jó a "két végletet" is vizsgálni, és sajnos kevesen beszélnek erről, illetve az átlagokról, és sajnos az emberek elé csak az érme jó oldalát teszik... de azt minden percben. $$$$$$$$

-kezeld úgy ezt, hogy ez csak egy fikció, amit mindenki eldönt, hova tesz. én egy helyre teszem, ez nem biztos, hogy az igazság, így dönts helyesen
      -próbálj meg magad levonni következtetéseket, ne hidd el feltétel nélkül mások szavát, főleg ha nem közeli ismerőseid
      -az eszközeim minősítheted, vagy esetleg megtalálod a jó szándékot, és úgy kezeled, mint semleges infot, nem mint támadást
      -nem vonhatsz le következtetéseket az alapján, hogyha esetleg tudod, hogy milyen csoportokkal dolgoztam együtt, mivel begyűjtöttem néhány adatot, így vagy úgy. :) :coolface: :coolface:
      -mentsd el ezt a postot, mert van rá jó esély, hogy törlik. Ha törlik azt jelenti, hogy érdekeket sértett, amin jó elgondolkozni, hogy miért volt ez. És ha le van mentve mondjuk 12 embernek, onnanstól az infoáramlást nem lehet megállítani ,és esetleg játékosok következtetéseket vonhatnak le maguk. A mesék néha veszélyesek a status quora. Ha ez megtörténne, a másolatot lehet nem árt, ha elküldöd pár ismerősödnek, hogy valamiért cenzúráztál
      Így kiderül kik is azok a cégek, aki legalább egy kicsit a játékosok érdekeit is nézi a zsével szemben.

Voltak jó, pozitív tapasztalatok is csoportokkal kapcsolatban. Mindenhol vannak szimbiózisban élők és paraziták. Automatikusan ne feltételezd mindenkiről, hogy parazita, se az ellenkezőjét. Hozz átgondolt döntéseket!

Miért érheti meg anyagilag teletolni kis nyerő játékosokkal a csoportot:
      Vegyük a képzeletbeli QQRQ Backing Groupot.
      játékosok száma: 10fő
      Vezetők bevétele: 10k$
      Vezetői Béla és Ernő

Ernő hisz az "alternatív marketinges eszközökben", ahogy ő hívja, bár ez egy bejegyezett, gyökerekkel rendelkező cégnél inkább a csalás kategóriája lenne. De mivel a backing groupnál ilyesmitől nem kell félni, mivel teljesen fekete terület, így Ernő gondolata: "úgyse ártok ezzel. még így is jobb nekik, mint a gyárban robotolva! Nekem is jár azért egy kicsi, nem.Ha már ilyen jó fej vagyok, hogy ilyen jövőt teremtek????"
      Így Ernő elment Bélához:
      -Bélám faszosom, én azt mondom, vegyünk fel játékosokat még! Ez amúgy is egy olyan póker formátum ahol egy egyszerű stratégiával egy félhülye is kitermel 1000$-t. És gondolj bele, felveszünk 10 játékost, aki 500$ ad le, és bár tudjuk, hogy kb 1/20 esélyük van ahhoz, hogy sikeres pókerkarriert befussanak több év/több hónap break even tengődés után és 1000$nál többet termeljenek ki és valóban legyen pénzük hhoz az életstílushoz, amit az orruk elé dugunk.
      -De hát Ernő, ki jönne ide? Azért a megkereshető 1000$fejenként, nem olyan jó, pláne, hogy a pókerben az idő elteltével a keresheti lehetőség eső tendenciát mutat nagy átlagban. Persze vidéken a falun jól ki lehet jönni belőle, de GL egy nagyobb városban, esetleg egy kicsit extravagánsabb életstílussal. Míg pl ha megtanulja a programozást, azzal nem negatívan fog esni a jövőben a keresete, hanem nőni fog, persze ha képzei magát meg hasonlók

-Bélám! Itt jön képbe az Alternatív Marketinges Stratégiám! Használjunk reális számokat alapnak, de aztán csűrjük csavarjuk meg őket úgy, hogy abból valami csábító jöjjön ki. Mondjuk valami olyasmi, hogy a játékos hazavihet akár 70% részesedést is, és persze azt ne mondjuk el, hogy az lehetetlen, mivel napi 14 órát kell vele játszani és olyan winratevel, ami nem hozható. Meg valami olyasmit, hogy itt nálunk 6-7kkat is lehet keresni. Nem baj, hogy a legjobb playerünk 3k dollárt keres, az átlag pedig havi 1k visz haza. Hisz ez még belefér! Meg amúgy is bárkinek sikerülhet, nem? persze mi tudjuk h a valóság komplexebb, de végülis jó dolgot teszünk, nem??????

Stratégia:
      -Kell még 10 BE player, akiből havi 1k kitermelni tudó játékost csinálunk kurva egyszerűen, ebből ők leadnak 50%.
      -el kell hitetni velük, hogy itt nálunk aztán nagyon sokat lehet keresni. valóságról, átlagokról nem beszélünk. Azokat a playereket mutogatjuk előszeretettel, akinek épp megy a szekér. A többiekről nem esik szó.
      -miután már beléptek, sújkoljuk h itt milyen jó, és ha sokat hangzik el, ne adj isten még mások is elkezdik ismételgetni, akkor tök jó. úgyis vannak mindenhol "igen emberek", akik a vezetőről visszaverődő dicsfényért sok mindenre képesek.
      -aki mást mond, csoporton belül vagy kívül, tűzzel-vassal égetni (lásd a hozzászólásokat lol)
      pluszidőráfordítás emberenként:
      -privát óra havi 4óra
      -osztásra havi 1 óra
      -pátyolgatás, segítség etc: havi 4 óra
      ______
      Összesen:9 óra/fő

QQRQ Backing Group előtte:
      10k bevétel
      10 játékos
      90 óra munka/hó
      +havi 10 óra közös edzés

QQRQ Backing Group utána:
      15k bevétel
      20 játékos
      180 munkaóra/hó
      +havi10 óra közös edzés
      2 tulajjal számolva, az 90munkaóra/hó, ami simán bírható.Meg a plusz bevételből fel lehet venni új edzőt, esetleg +IT guyt, vagy osztós embert vagy akármit, és még úgy is marad bőven.

Aztán lebegtessünk meg olyan koncepciókat, hogy kockázat (holott kb sosem lesz több BI a számláján, mint mondjuk 100, esetleg ritka esetekben, de itt is van egy százalékos esélye mindennek, ami az egész rendszerbe van kalkukálva.De általában nem éri meg lelépni vele senkinek se, pláne, hogy úgyse tud eltűnni. Abban, hogy ne álljon tovább senki, még az is jó taktika, ha a játékos úgy érzi, hogy törődnek vele, és így úgy érzi, a backerei a barátai.

Persze valaki teremthet valóban értéket backerként is mások életében.
      Az én dolgom nem a pozitív oldal hangoztatása, annak szószólóiból túl sok ember van. Érdek.
      De így szerintem tudom érzékeltenti veled, hogy mért olyan jó biznyák BE playereknek álmokat eladni.

#1 Kérdéses módszer
      Miért éri meg a backing csoportoknak kevés asztalon és relatív magas téten, kis mennyiséget játszó játékosokat nyomatni inkább?
      Eredeti hozzászólás: Burrrito
      A probléma akkor az, hogy van olyan csoport, aki eladja a spines álmot, hogy itt aztán 6-7k-kat lehet keresni, miközben a játékosuk többsége BE reg és minimálisan keres +a legjobb játékosuk is csak 3k-t visz haza?

Igazán leírhatnád, hogy szerinted mi a reális. Mondjuk 3000 tourney 3% evROI 60-on (de ugye nem az egész kerül osztásra...). Mennyire reális?
      4%-5% 30on? 3% 100-on? Valami konkrét számokat, hogy szerinted átlagosan egy naponta 1,5 órát tanuló+elemző, és 5 órát grindoló játékos mit érhet el. Hány % ROI-t 30on, 60on, 100on? Mik az arányok? Vagy akármi, csak legyen megfogható :)
      (azt, hogy mi a reális nem lényeg. Kinek? Egy olyannak, aki már letolt 3 évet és nyert? vagy egy olyannak, aki sosem nyert életében? Vagy aki már volt nagy crusher? ETCETC)
      Az osztási táblákban lévő ugrások miatt egyes kétes csoportokban trend az, hogy mondjuk egy jó winratet(chipev, bb100 vagy amit akarsz)és nagy mennyiséget hozó játékost küldenek fel magasabb limitre, mert sky is the limit meg menj, ott majd ugyanolyan winrated lesz. Persze.

Példa:
      A pókeres kereseti értéked 1500$ ezt megkeresheted 2 féleképp:
      1) sok asztalon egy egyszerű stílussal, low limit/nagy mennyiség/magas winrattel/low variance. De ekkor néhány csoportnál akár 70% részesedést kaphatsz az osztási táblák miatt. Meg rájöhet a játékos, hogy nem is kell több 10k$, hogy havonta 1500$ ki lehessen venni, és még rájön, hogy tolhatná egyedül 100% részesedésért. És akkor lehet számolgatni...

2)kevés asztalon magasabb limit/kis mennyiség/kicsi winrate/high variance stílussal, elhitetve a játékossal, hogy ez az egyetlen út, és akkor ilyenkor megtermeled ugyanazt az 1500$, viszont a játékosé csak 50%. Elhiteted, hogy hozható magas limiten is majd ugyanaz a magas winrate, de a csoportban mondjuk a legjobb játékos fele ilyen mennyiséget játszik, fele ilyen winratevel. INsta win a csoportnak. És ilyenkor valóban úgy tűnik, hogy ahhoz, hogy a pókerben mondjuk havi 1500at keress, kéne lennie vagy 30k$ saját rollnak.

Szándék 1:
      valóban el akarja adni az álmot és jövőt szeretne teremteni és nem gondol bele, hogy van kitalálva a rendszer.
      Szándék 2:
      $$$$$$$

A következmény ugyanaz: a játékos rosszul jár. A szándék más.
      Van valahol egy optimum is, mert a túl BE playa nem jó, mert az nagyon high variance, elég beteg...

Az, hogy kiragadjuk a kivételeket, és csak azt prezentáljuk, nem pedig a teljes póker állapotát, szerintem eléggé kábítás kategória. Értsd:éppen azokat a playakat, aki éppen jó EV-t hoz akkor wow wow nézd meg itt a jó playa, nézd mit lehet elérni. Egy graph kifilterezése nem nagy mutatvány, és gondoljunk bele, itt sokszor több ezer dollárról van szó, amit a backer nyerhet.

Vagy"nézd, itt van Józsi, mióta hozzánk jött ennyit meg annyit keres és fejlődik, ilyen jó a mi csoportunk". Miközben ha megnézzük Józsika már beletolt 10 év pókert, nem a nagy Merlin varázsló 1 hónapos oktatásától meg a dicső mentálkócs oktatásától lett nyerő. :f_biggrin: És sajnos ez a prezentálási mód elég menő a backing csapatoknál, bár vannak tisztességes arcok is, de azt az oldalt úgyis mindenki látja.

De várjátok ki. :)

Korrekt prezentáció valami ilyesmi lenne. Kicsit utópisztikus...:
      Ha BE játékos voltál évekig, akkor mindez nem valószínű, hacsak nem változtatsz kb mindenen, amit a BE időszak 24 órájában csináltál. Evés,alvás, edzés. A 3000 játék 60$ 3% EVroi, ez kb a spint játszó nagyon nagyon szűk rétege, a kivétel, nem a szabály. Pont ezzel van a probléma, hogy a csoportoknak a valóságot kéne szemléletni, nem olyan Spin 60$táblákat mutogatni, ahol 6k játékig vannak kiírogatva a számok meg 7% ROI-ig, ráadásul anélkül, hogy bármilyen szó esne arról, hogy mondjuk ez manapság csak azoknak való, akik mondjuk a napjukból 8-9 órát rá tudnak áldozni a pókerre és a tanulásra. Hétvégén a legjobbak a játékok, legjobb reggelente játszani és nem sokáig fentlenni, szóval itt kezdődik, hogy lemondasz egy csomó dologról. És nagy hátrányból indulsz, ha sosem voltál nyerő player. Ráadásul nagyságrendileg viszonyítva a pókert, mondjuk 3-4 óra póker~8óra átlagos irodai melo. Aki ezt csinálja, annak sikerülhet egy nagyon szép fizetést haza vinni, akinek pedig tehetsége is van hozzá, nem kizárt, hogy a legmagasabb limiteket is megverje. Az átlag pedig ehhez képest 1/4 részt keres, ezt jó, hogyha tudod, a többi a te dolgod!

Eredeti hozzászólás: Burrrito
      A felvetésed teljesen jogos, egy másik oldalon amikor egy 1k reg játékos hirdette meg új csoportját akkor egy 5k reg játékos "támadta" be pontosan ezzel: ne kábítsuk az embereket, hogy X és Y dolog elérhető, csak azért, mert 1000ből 1-nek sikerül (mondjuk limitlessnek). Ahogy a mentál coacingot is támadta: "az az a piaci szegmens amit nevezzünk mental coachingnak, és nem vonom kétségbe a módszer működését vagy hatásosságát, sok embernek lehet rá szüksége, és sok embernek segíthet, de ha ez kapzsisággal párosul, akkor valódi értékadás helyett könnyen válhat az emberek gyengeségein alapuló nyílt kizsákmányolássá. Arról nem is beszélve, hogy mennyire életidegen az egész, amit a nyakadba zúdítanak. Természetesen vannak kivételek, és vannak pozitív tapasztalataim is ezen a téren"

Szerintem sokan azért türelmetlenek, mert konkrétumokat várnak (nem csoportneveket, csak számokat: hogy vágnak át az osztási táblával, hogy vágnak át azzal hogy hány chipev elérhető miközben a realitás X-Y közötti chipev érték, amivel Z összeget lehet keresni)
      De pont azt kéne észrevenni, hogy nincs szükség konkrétumokra. Az átláthatatlan területek vonzzák az élősködőket... Ha prezentálom 1 csoport konkrét táblázatát, akkor egy másik csoport kimagyarázza úgyis. A hívő az hívő.

A célom az, hogy egy kis fény libbenjen a backingek titokzatos világába,ami kb olyan lehet, mint mondjuk az internetes rendelés hosszú évekkel ezelőtt vagy a különböző MLM rendszerek, ragadozókkal tele. mint ahogy anno a mental kócsing is egy ingoványos terület volt és a mai napig az is. esetleg az átlag pókeres eljusson egy olyan szintre, ahol backer nem egyenlő a télapóval, és esetleg van másik oldal, minthogy a nagy vezér jó szándékból jót akar nekem, tök ismeretlenül, miközben elfeledkeznek arról, hogy ez is egy üzlet, ez is egy munkahely. Lehet jó főnök, de lehet egy manipulatív dög is. És félelmetes, hogy az emberek milyen komplexen bele tudnak menni mások manipulálásába. :) Amit sajnos azok, akik nem értik a pókert, nem is vesznek észre.

Jó ha ezt mindenki tudja, a többi a beletett melón múlik.

TIPP:
      Ha a táblázatodban hasonló rendszert vélsz felfedezni, és esetleg kicsit úgy érezted, hogy tolnak fel a limiteken annak ellenére, hogy messze állsz a limit stabil megverésétől, ahelyett, hogy mondjuk megpróbálnának plusz asztalokat hozzááadni, akkor gondold át a dolgokat... Pl érdekes mód néha ilyenkor az van, hogy egyik oldalon "felmehetsz magas limitre, csak akarni kell", "az xy játékformátum 201Xben már nem olyan, hogy sok asztalon lehetne játszani"

És áltaalában pont a hangoztatott stílus csinálja a backereknek a +óriási százalékokat. Ilyenkor érdemes egy VALÓSÁG CHECKET CSINÁLNI, hogy vajon amit gondolok, köszönőviszonyban van-e a valósággal.

Csak úgy viszonyítási alapként: annak ellenére, hogy ez a trükk elég elterjedt, ilyen 30-40 fős csoportokban a játékosok nem sejtenek semmit. :)

Fontos ÖKÖLSZABÁLYOK:
      -A backerrel ha szerződésről beszélünk, esetleg ajánlatot kérünk, rögzítsünk mindent. Legjobb a videófelvétel a képernyődről, amin a hang is rajta van, így a végén nem kell fals emlékekre építkezned, esetleg a szót nagyon jól forgató csalót újra vissza tudjuk hallgatni, amikor nem állunk érzelmi befolyás alatt. Ez üzlet, ettől függetlenül WIN-WIN szitukat kreáljunk!!!! Ha a backer kér tőlünk személyit meg mindent lemásolva, akkor kérjünk tőle mi is nyugodtan hasonló dolgokat. Jogunk van hozzá.

-feltételezzük a legjobbat, de tudd, hogy a backer csoportok NEM szeretetszolgálatok. Sokan mondják erre: jajj tudjuk. A tapasztalat sajnos nem ez. Jobb ha úgy állsz hozzá, mintha külföldre mennél dolgozni. /kurva jól nézz szét előtte/

-mindenképp kérdezzünk ÁTLAGOKAT. Ne legyen merevedésünk, ha mutatnak nekünk 2 havi mintát, és ezen kiugró winratet. Kérdezzük meg, hogy mennyit játszik az átlag játékos náluk és milyen téten, mennyit játszik a legtöbbet játszó és a többi.

-kérjünk aktuális eredményt, amit mi magunk is le tudunk ellenőrizni!

-beszéljünk játékosokkal, hogy érzik magukat a csoportban és hogy mit tudnak az ottani eredményekről

-gondold át, hogy mi a benyomásod az emberről, ha kívülállóként néznéd a kettőtök beszélgetését

Ha úgy gondolod, átverés áldozata lettél:
      1)Legelső lépésben kérdezd meg finoman a backert dolgokról, és lehetőleg vedd fel, amit mond. Ne hagyd, hogy írásban beszéljen, mert akkor van ideje kitalálni dumákat. Az plusz pont, ha a nagyon fontos beszélgetésekhez webcamera használatára is megkéred a backert. Miután az infót újra alaposan áthallgattad, levonhatod a következtetéseid, de még ne cselekedj elhamarkodottan.

2)Ezután beszélj a megbízható csapattársaiddal, hogy nekik mi a tapasztalatuk. Amíg nincs bizonyítékod, legyél diszkrét! Ha van bizonyítékod, akkor is mérlegeld, hogy kinek adod ki, mert utána már nem tudod visszaszívni.

3)Ha beigazolódik a csalás, onnanstól kezdve simán fütyülj a szerződésre! Úgy sem lehet betartatni a jogszabályok miatt.

Ugyanakkor újra felszólítok mindenkit, hogy a korrekt backerrel korrektül járjon el, és tartsa magát ehhez az elvhez! A halálos ágyadon valszeg nem az fog eszedbe jutni, hogy bárcsak többet loptál volna, ezt ne feledd.

[spoiler]Egy madárka halászhat egyedül, de dönthet úgy, hogy dolgozhat egy halásszal
      , aki szereti és tiszteli és a legjobbat akarja neki. Lehet nem az a típus, aki egyedül tudna halászni, és azzal, hogy egyhalásszal van, nyer. A halász tiszteli, becsüli és win-win szitut kreál. Ebbe beletartozik a 2017 pókeres realitások ismertetése. Értsd: számok ismertetése. Ha nem, akkor a madárkának hazudik, azért, hogy a madárka azt tegye, ami a halásznak +ev és elveszi a valós választás jogát. Ez pedig kétes.

Elmondani a madárkának, hogy van élet a halásszal való dolgozáson kívül, az korrekt, sőt az is, hogy a halászat sem olyan könnyű dolog a halásszal.Nem játék és mese... De aki keményen dolgozik, az a halásszal való munkában és azon kívül is találhat érvényesülést.

Black
      bekerült az első hszbe
    • atton64
      atton64
      Black
      Vegyük a képzeletbeli QQRQ Backing Groupot.
      játékosok száma: 10fő
      Vezetők bevétele: 10k$
      Vezetői Béla és Ernő

Ernő hisz az "alternatív marketinges eszközökben", ahogy ő hívja, bár ez egy bejegyezett, gyökerekkel rendelkező cégnél inkább a csalás kategóriája lenne. De mivel a backing groupnál ilyesmitől nem kell félni, mivel teljesen fekete terület, így Ernő gondolata: "úgyse ártok ezzel. még így is jobb nekik, mint a gyárban robotolva! Nekem is jár azért egy kicsi, nem.Ha már ilyen jó fej vagyok, hogy ilyen jövőt teremtek????"

Így Ernő elment Bélához:
      -Bélám faszosom, én azt mondom, vegyünk fel játékosokat még! Ez amúgy is egy olyan póker formátum ahol egy egyszerű stratégiával egy félhülye is kitermel 1000$-t. És gondolj bele, felveszünk 10 játékost, aki 500$ ad le, és bár tudjuk, hogy kb 1/20 esélyük van ahhoz, hogy sikeres pókerkarriert befussanak több év/több hónap break even tengődés után és 1000$nál többet termeljenek ki és valóban legyen pénzük hhoz az életstílushoz, amit az orruk elé dugunk.

-De hát Ernő, ki jönne ide? Azért a megkereshető 1000$fejenként, nem olyan jó, pláne, hogy a pókerben az idő elteltével a keresheti lehetőség eső tendenciát mutat nagy átlagban. Persze vidéken a falun jól ki lehet jönni belőle, de GL egy nagyobb városban, esetleg egy kicsit extravagánsabb életstílussal. Míg pl ha megtanulja a programozást, azzal nem negatívan fog esni a jövőben a keresete, hanem nőni fog, persze ha képzei magát meg hasonlók

-Bélám! Itt jön képbe az Alternatív Marketinges Stratégiám! Használjunk reális számokat alapnak, de aztán csűrjük csavarjuk meg őket úgy, hogy abból valami csábító jöjjön ki. Mondjuk valami olyasmi, hogy a játékos hazavihet akár 70% részesedést is, és persze azt ne mondjuk el, hogy az lehetetlen, mivel napi 14 órát kell vele játszani és olyan winratevel, ami nem hozható. Meg valami olyasmit, hogy itt nálunk 6-7kkat is lehet keresni. Nem baj, hogy a legjobb playerünk 3k dollárt keres, az átlag pedig havi 1k visz haza. Hisz ez még belefér! Meg amúgy is bárkinek sikerülhet, nem? persze mi tudjuk h a valóság komplexebb, de végülis jó dolgot teszünk, nem??????

Stratégia:
      -Kell még 10 BE player, akiből havi 1k kitermelni tudó játékost csinálunk kurva egyszerűen, ebből ők leadnak 50%.
      -el kell hitetni velük, hogy itt nálunk aztán nagyon sokat lehet keresni. valóságról, átlagokról nem beszélünk. Azokat a playereket mutogatjuk előszeretettel, akinek épp megy a szekér. A többiekről nem esik szó.
      -miután már beléptek, sújkoljuk h itt milyen jó, és ha sokat hangzik el, ne adj isten még mások is elkezdik ismételgetni, akkor tök jó
      -aki mást mond, csoporton belül vagy kívül, tűzzel-vassal égetni (lásd a hozzászólásokat lol)

pluszidőráfordítás emberenként:
      -privát óra havi 4óra
      -osztásra havi 1 óra
      -pátyolgatás, segítség etc: havi 4 óra
      ______
      Összesen:9 óra/fő

QQRQ Backing Group előtte:
      10k bevétel
      10 játékos
      90 óra munka/hó
      +havi 10 óra közös edzés

QQRQ Backing Group utána:
      15k bevétel
      20 játékos
      180 munkaóra/hó
      +havi10 óra közös edzés

2 tulajjalszámolva, az 90munkaóra/hó, ami simán bírható.

Aztán lebegtessünk meg olyan koncepciókat, hogy kockázat (holott kb sosem lesz több BI a számláján, mint mondjuk 100, esetleg ritka esetekben, de itt is van egy százalékos esélye mindennek, ami az egész rendszerbe van kalkukálva.De legtöbb esetben a játékos számláján annyira kevés pénz, hogy nem éri meg lelépni vele senkinek se, pláne, hogy úgyse tud kb eltűnni. Abban, hogy ne álljon tovább senki, még az is jó taktika, ha a játékos úgy érzi, hogy törődnek vele.

Persze valaki teremthet valóban értéket backerként is mások életében.

Az én dolgom nem a pozitív oldal hangoztatása, annak szószólóiból túl sok ember van. Érdek.

De így szerintem tudom érzékeltenti veled, hogy mért olyan jó biznyák BE playereknek álmokat eladni.
    • atton64
      atton64
      Black
      Folytatás később.

valamikor pókereznem is kell. :f_biggrin: :f_biggrin:

/előtte még: mi legyen a következő mese:
      1.*Pali paradicsomszedési kalandjai, amiből is kiderül egy nagyon elterjedt csoport edge sorting stratégia, egy nagyon effektív technika kombinált előnyökkel(persze bizonyos esetekben akár véletlen is lehet. Ökölszabályként a túl sok véletlen vagy elnézés nem sok jót jelent. Ha véletlen,akkor valami fontosat elnéztek, szóval nem profik. Ha szándékos a megtévesztés, az egy másik kateg. Egyik sem jó jel egy csoportra nézve. Meglepő, hogy sok játékos észre sem veszi. Nem tudják mit nézzenek.

2. A táblák beszélnek: milyen infók szűrhetőek le a mesékben lévő osztási táblákból? Milyen lenne egy utópisztikus tábla?
    • theodorrrr
      theodorrrr
      Ezüst
      Regisztrált: 2011.07.15, Hozzászólások: 1.626
      engem az 1. kicsit jobban érdekel :)
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.09.19, Hozzászólások: 1.706
      Eredeti hozzászólás: atton64
      Folytatás később.

valamikor pókereznem is kell. :f_biggrin: :f_biggrin:

/előtte még: mi legyen a következő mese:
      1.*Pali paradicsomszedési kalandjai, amiből is kiderül egy nagyon elterjedt csoport edge sorting stratégia, egy nagyon effektív technika kombinált előnyökkel(persze bizonyos esetekben akár véletlen is lehet. Ökölszabályként a túl sok véletlen vagy elnézés nem sok jót jelent. Ha véletlen,akkor valami fontosat elnéztek, szóval nem profik. Ha szándékos a megtévesztés, az egy másik kateg. Egyik sem jó jel egy csoportra nézve. Meglepő, hogy sok játékos észre sem veszi. Nem tudják mit nézzenek.

2. A táblák beszélnek: milyen infók szűrhetőek le a mesékben lévő osztási táblákból? Milyen lenne egy utópisztikus tábla?

1-es like 2-es dislike
    • tudjukki
      tudjukki
      Arany
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.499
      juj micsoda izgalmak, még agyvérzést kap itt valaki... Kilóméteres semmiről se szóló posztok oldalakon keresztül és még mindig semmi..
      Elég lesz már a dobpergés, szerintem mindenki figyel
    • fszt
      fszt
      Bronz
      Regisztrált: 2007.11.11, Hozzászólások: 4.851
      Akkor te is olyan lehetsz mint szetinted a csoportok pofázol mintha tudnál valamit, de nem mondasz semmit, de azt kurva hosszan...
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.349
      bocsi tudom nem vicces, paródiának is paródia :) nézzük el, késő este van már :)

ez lehet egy mese. lehet a valóság. Próbáld meg úgy kezelni, mint lehetőséget, akkor lehet, hogy olyan információkat hámozol ki, ami segít ahhoz, hogy jobb döntést hozz az életedben. Az info önmagában nem káros, az a káros, ahogy kezeled... Szóval kezeld úgy, mint egy mesét. Vagy mintha megnéznél egy filmet. A különböző világnézet kategóriát néha nehéz dolog lenyelni.

a termek csalnak. nem mondhatok konkrét példákat melyikek. bizonyítékokat nem oszthatok meg, mert nekem abból gondjaim lehetnek. gondoljátok el mekkora erőforrásokkal rendelkezik egy terem. gondolom értitek miért nem közölhetek konkrétumokat.

Na de térjünk a lényegre. A termek direkt nem engednek nyerni, csak annyit amennyivel még elvegetáltok. Gondold el. Teremtulajodonos vagy. Ha hagyod nagyon sokat nyerni a játékosokat, akkor mi lenne? áramlik ki a pénz a rendszerből. gondold el ha nem hagy nyerni csak keveset, mennyivel jobb az neki. sokkal többet forog a rake. ezért DIREKT manipulálják a leosztásokat, hogy te csak egy bizonyos max összeget nyerhess!!4!4 négy

Sőt! vannak ilyen repülők. iylen mérget fecskendeznek!!!! a levegőbe! te ezt szívod. Gondold el! sokáig élnek az emberek mi lesz a világgal?! Sok ember kevés föld?, keés ivóvíz NA? nem jut mindnekinek!!! emberek fellázadnak, a tikros érdekrendszerrel rendelekző gazdagok ellen meg majd bontják a rendet!!! Mi a megoldás? éljenek az emberek kevesebbet!!! főleg a nem beavatottak!!!hoygan tudjuk ezt megoldani? hát a repüllő húz csíkot, nem túnik fel senkinek ha abba beletolunk egy kis ciánt! óvakodj a repülőktűl!

Az injekciókba meg méreg van! autisták lesztek! Bizoynitékkal nem szolgálhatok, de nézd meg hány embert oltanak be és hány az autista. naugye

óvakodj a gyíkemberektől! az illuminati belopta magát a pókerbe is! kemtréllel szórja a méreg magvát! nem minden repcsi szór ám kemtrélt. vannak sima repcsik is, de ha megmondom melyik az, akkor baj lesz nekem! de azért gondold meg, ha látsz az égen repcsit mi van. lehet kem,trail. lehet beleszáll a world trade centerbe! nincs rá bizonyíytékom de mi van ha aígy van?! vagy ha van is bizonyítékom szerinted elmondom? nanáhogynem majd rám telibe tolják a kemtrailt. de ez így van én tudom, te is tartsd szem előtt, óvakodj a repüllő backerektől!! valamelyikektűl!

várjuk a többi posztot is :)
    • atton64
      atton64
      Black
      Mega, ezt hívják részedről önreklámnak.

Hogy negatív vagy pozitív, mindenki ítélje meg magának. ;)

A játékos érdekeiről beszélsz, viszont ha valami olyan info kerül ki, ami RÖVIDTÁVON árt a bizniszednek, viszont HOSSZÚTÁVON segít, akkor nekiállsz és fröcsögsz. Ha olyan korrekt gyerek vagy, miért zavar HA A TISZTESSÉGTELEN TEAMEKHEZ nem fognak menni emberek?
      A te teamed milyen, mega? :)
    • atton64
      atton64
      Black
      Amúgy a képet köszi. :f_drink:
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Az én teamem nagyon rossz, és én nagyon tisztességtelen vagyok, ezt nagyjából mindenki is tudja aki nálam van/volt/lesz.

De szerintem ne velem foglalkozzunk, mert kár időt szánni erre.
      Várjuk a többi írást is. Ne aprzózd fel az erődet, koncentráld a posztokra :)
    • atton64
      atton64
      Black
      Megadod a játékosoknak az esélyt, hogy az infomról eldöntsék, hogy hová teszik, vagy mindenképp szeretnéd nekik megmondani, hogy hogyan értékeljék? MIért fontos, hogy úgy értékeljék,ahogy te?

Kicsit átgondoltam.
      Szerintem te úgy látod, hogy én a stakerek/backerek/coachok ellen vagyok. Nem. Esetleg próbálok elgondolkoztatni embereket a helyzetükről. Szóval lehet, hogy úgy érzed, hogy támadlak, ezért támadsz vissza.

Tegyük ezt inkább félre, és kérlek lásd be, hogy nem ellened beszélek.

"Így kiderül kik is azok a cégek, aki legalább egy kicsit a játékosok érdekeit is nézi a zsével szemben."
      Ezen kívül voltak jó, pozitív tapasztalatok is csoportokkal kapcsolatban. Szóval nem lehetetlen, mint látni fogod később egy hasonlattal érzékeltetve. De vannak szimbiózisban élők és paraziták általában, mint mindenhol. Automatikusan ne feltételezd mindenkiről, hogy parazita, se az ellenkezőjét. Hozz átgondolt döntéseket."

Innenstől kezdve hagyhatod, hogy a játékosok elolvassák az információt és küzdhetsz ellene, ezzel véleményem szerint nem túl jó dolgokat reprezentálva.

Én tényleg adok arra esélyt, hogy valóban csak más szemüveggel nézed a "munkásságom" és a stílusom miatt azt hiszed, hogy én bárkivel ki szeretnék baszni, PEDIG NAGYON NEM. Én csak olyan infot adok, amit sok játékosnak nincs esélye összetenni.

És amit az erőviszonyok miatt nem könnyű eljuttatni a játékosokhoz, ehhez kell az én stílusom.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      egy szóval nem mondtam, hogy zavarna, hogy ha az emberek nem fognak tisztességtelen teamekhez menni. Sőt az egy örömteli dolog, ha az emberek nem mennek tisztességtelen teamekhez. Ennek megfelelően az is egy örömteli dolog, ha valaki ebben segítséget nyújt az embereknek, hogy felhívja az árnyoldalait ennek a munkának.

A transzparencia szerintem nagyon fontos.
      Az információk szándékos elhallgatása gáz, az információk manipulálása meg botrányos.
      Minden esetben jó, ha a játékos látja mindennek az árnyoldalait.

Eddig szerintem mindenben azonosulni tudok a küldetéseddel.

Személy szerint ami nekem nem tetszik az írásban, az pont az amit a többiek is mondanak, hogy nincs benne konkrétum, nincs benne bizonyíték, nincsenek benne konkrét, hiteles, transzparens adatok. Nincsenek konkrét saját tapasztalatok leírva. De mivel még gondolom az egész iromány eleje csak amit leírtál, ez változhat, én ezt nagyon kíváncsian várom. Ha már a csoportok transzparenciáját kérdőjelezzük meg, akkor tegyük úgy, hogy mi magunk kellőképpen transzparensek vagyunk. (gondolok itt arra, hogy elmondjuk először is a kutatási módszertant, amivel inputot gyűjtöttél, hogy aztán abból létrejöjjön ez az output. Mely csoportoktól kértél ki infókat, és kitől. Hogyan reagáltak, mik voltak a tapasztalatok. Nyilván nem kell név szerint megneveni, hogy ki csinálta, de azt elmondhatnád, hogy mit csinált, ami nem tisztességes. )Azt nem tudom mennyire végezhettél alapos munkát, de másik topikban ha jelezted, hogy a teamspew/magdikáék munkásságát nem ismered, akkor felmerül bennem hogy milyen teameket vizsgálhattál? Szerintem elég meghatározó team az övék, számomra furcsa, hogy ők nem kerültek be az adatgyűjtésbe.
      Hozzám sem érkezett megkeresesés részedről, ami alapján infókat gyűjtöttél volna be, hogy én miket mondok a leendő játékosoknak, habár SNG részleg magyar TOP20 SC ranglistának negyedét az én játékosaim teszik ki. Pedig engem tényleg érdekelt volna, hogy ha engem megkeresel látatlanba, akkor benned rólam milyen kép alakul ki, én is egy tisztességtelen backer vagyok, aki kamuzik, vagy egy korrekt backer?

Én tényleg őszintén mondom, hogy nagyon kíváncsian várom a folytatást, csak nekem személy szerint jobban tetszene ha nem ez a sejtetős/"mi lenne ha" vonal menne, hanem lennének konkrétumok benne.
    • atton64
      atton64
      Black
      Egy szóval nem mondtad, ez igaz. Viszont a viselkedésed mást mutat, eddig körülbelül csak negatívat írtál, bármit írtam is.

Az elején elkezdtél kikezdeni, hogy én egy conspiracy theory fish vagyok és nem sikerültek a pókeres terveim. Persze mondjuk azt nem nézted, hogy a HSZeim jó része mondjuk kézelemzés az évek folyamán, csak azt az infot láttad meg, amit meg akartál. Mindenképp abban akarsz hinni, hogy én rossz vagyok és mindenképp ki akarsz kezdeni. Aztán még azóta sem fér bele a világnézetedbe, ami ezzel ellentétes. HOgy esetleg már elég sok játékosnak segítettem az évek folyamán és hasonlók, és hogy nem akarok rosszat, a stílusom ellenére.
      Confirmation bias, also called confirmatory bias or myside bias, is the tendency to search for, interpret, favor, and recall information in a way that confirms one's preexisting beliefs or hypotheses. People display this bias when they gather or remember information selectively, or when they interpret it in a biased way.

Aztán pár sorban helyesbíted magad, arról beszélsz, hogy érted meg ááá téged ugyan nem zavar. Utána újra kezded a nyílt vagy burkolt pocskondiázásom, illetve a munkám pocskondiázását, ráadásul úgy, hogy idejössz a topikomba, senki nem beszélt hozzád. Nyílt kérdésekre nem válaszolsz, engem idézni nem tudsz, hanem arról beszélsz h szerinted én mit mondtam, amikor ott az összes hozzászólásom, tudod idézni. Valahogy azt a trollkodó hszem megtaláltad. Érdekes.

de bárki visszanézheti a hozzászólásaid itt és ebben a topikban és eldöntheti mindenki maga, hogy kinek hisz:

Fő jövedelemforrásom: online póker (elejétől érdemes olvasni)

Amúgy őszintén nem érdekel, hogy te mit szeretnél, mint ebből élő valaki. Innenstől kezdve ignorálom a hozzászólásaid.

Ha kérdéseid vannak, olvass vissza a két topikban.

Olvasd el esetleg értő olvasással, hogy miért nem akarok konkrétumot írni. Az első hszt ajánlom még párszor átolvasnod.

A hívő úgyis hisz, ha prezentálnak nekik adatokat. Pláne belterjes közegekben könnyű mindent megmagyarázni. Aki akarja, sztorikból is levonja a lényeget, aki nem, azzal nincs miért foglalkoznom. És aki azon lovagol, hogy de miért nem konkrétum, az nem érti az egész valóság dolgot.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Atton látom, hogy nem a backerek ellen vagy, hanem a transzparencia, az érem két oldalának mutatása mellett. Ha a backerek ellen lennél akkor is teljesen mindegy mit írsz, mert nem célom felvenni már új játékosokat, a régiek meg úgyis látják, hogy milyen ember vagyok.

Hidd el engem is zavar, amikor jön a játékosom azzal, hogy xy csoporttól azt hallotta h ezen a játéktípuson ő ennyit meg ennyit fog keresni és nekem kell elmondani, hogy oké de új játéktípus szerinted mennyi idő mire eljutsz addig, mennyit csökken addig a RB, milyen variancia van, mennyire stabilan pluszolhatsz stb. Akinél nincs mellette ember ott el tudom képzelni h ugrik is minden ilyen lehetőségbe, mert nem gondolja végig. Ez részben rossz amiatt, hogy beetetik, részben meg azért rossz, mert az ember egy ilyen fontos döntés előtt tájékozódjon már. Én backingbe jelentkeznék biztosan bekérnék egy csomó eredményt, kérnék játékosok elérhetőségeit, akikkel tudok beszélni, hogy néz ki belülről stb. Kiírnám fórumba, hogy valakinek van-e személyes tapasztalata velük stb. Szerintem az is szomorú, ha más ennél sokkal hanyagabb módon dönt.
      Nálam mivel effektíve nem reklámozom magam, az utóbbi időben szinte csak személyes ajánláson keresztül jöttek játékosok. Nincs ilyen h refer a friend a csoportban, szóval rohadtul nem pénzügyi érdekük beajánlani engem más leendő játékosoknak. Lényeg, hogy engem szerintem csak nagyon nagyon kis mértékben érint amiket írsz, viszont ennél sokkal jobban érdekel. Az ember kíváncsi lenne, hogy máhol konkrétan miket csinálnak.

Ha még úgy is látnám, hogy ellenem vagy akkor is hidd el pont leszarnám, mert én nem veszek fel játékosokat.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      a munkád nem azért pocskondiázom nyíltan, vagy burkoltan, mert bármi bajom lenne veled, hanem azért mert azok alapján amit írtál a munkád jelenleg nem jó minőségű. Ha valamit írunk, vállaljuk már, hogy lesz aki felhívja a figyelmet rá, hogy miben lehetne jobbá tenni.

Az ignorálás szerintem jó taktika, mint haogy mondtam korábban is, ne erre fecséreld az idődet, hogy az én pszichológiai defektusaimat keresed, hanem arra fókuszálj, hogy megírod a következő részeket :D engem mindenképp jobban érdekelne az :)
    • atton64
      atton64
      Black
      MESÉK, senkit nem kérek hogy higgyen.

Én teszem a dolgom ettől függetlenül, amit az értékrendem szerint helyesnek tartok. ;)

INFO. Nem használati utasítás. ;) ))
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Amúgy őszintén nem érdekel, hogy te mit szeretnél, mint ebből élő valaki.
      teljesen mindegy hogy ebből élek-e vagy nem.

Egy megbízható, hiteles, transzparens adatokkal alátámasztott backerekre vonatkoztatva negatív vélemény többet ér mint egy nem kellőképpen transzparens pozitív vélemény számomra,

Én nem pozitív véleményt szeretnék a backerekről, hanem tényleg alapos kutatási munka eredményeképp létrjövő outputot. Annak ezerszer több értéke lenne számomra mint ez a maszlag, ami eddig van
    • tudjukki
      tudjukki
      Arany
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.499
      Atton, nem igaz, h még mindig nem esik le h mi a baja megának meg mindenkinek azzal amit irsz. AZ, HOGY NEM IRSZ SEMMIRŐL, olvassuk a feloldalas posztokat de tartalom még nem volt benne.. Van erre egy szép magyar közmondás: mostmár vagy sz@rjál, vagy tünj a budiról