Replay replay replay

• Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Regisztrált: 2014.05.06, Hozzászólások: 52
      Üdv minden pokerstrategy tagnak!
      Hol is kezdjem pl: magamról pár szót 30 éves vagyok 3 műszakban melózom betanított munkásként.
      Kb. 3-4 éve pókerezem mindenféle játéktipust főleg sng és mtt műfajait. A naplóm azért írtam hogy irányt mutathassak magamnak és jobban átlássam a játékom. Konkrént célom még sajnos nincs persze szeretnék a pókerből megélni dehát ugye elég sokan vagyunk így és nemsok embert ismerek akinek össze is jött. Szóval első feledatom valami elérhető célt kitűzni. Unibeten játszom nagyrészt és a legtöbbet sng-t, kis limiten 1,2,4, és esetenként néha 10 eur. A legnagyobb problémám hogy sokat tiltezem. Újra és újra és újra.
      Jelenleg kb 8 eur van a számlámon 2 napja ez az öszzeg még 60 eur felett volt amit 3-4 napi játékkal értem el 10 eur-ból. A limitek és a játéktipusok között ugrálva. Ideje lenne fixálnom magam limit és játéktipus terén is. Máris itt egy cél 😊. Bár 8 eur- ból nehéz lessz összehozni de nem lehetetlen. Meg ugye mennyit is legyen 40 eur a cél és 1 eur játszom 2 és 5 főset 20 eur aztán hogy gyorsabban haladjak 2 eur és legyen rá 8 nap! Meg is van a kezdeti cél. Mi kell hozzá
      - tilt kezelés
      - legalább 1-2 óra nyugodt játék naponta
      -stratégia tanulás
      -és persze naplóírás naponta!
      Nincs más hátra mint előre 8 nap 50 eur Goooo!
  • 38 válasz
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Egy újabb csodás nap megjártam a poklot újra replay. Szóval nem 8 hanem kb 6 eur volt az egyenlegem amivel harcba száltam és szépen lenulláztam kb egy óra játék után, majd ezt követve fél óra alatt felhoztam 10 eur egy eur bónusz pontos beváltás keretében. Aztán újabb félóra múltán ismét lenulláztam a 10 eur-t.
      Szóval ami sikerült 1-2 óra játék, Naplóírás.
      Ami kimaradt tilt kezelés stratégia tanulás
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Ami tegnapi napból kimaradt maradt még 1 eur az unibeten. Amit mtt-re váltottam be egy deepstack játékra persze igazán lazán játszottam az elején amit lehet nem kellet volna mert elég hamar kiestem😑. Így mindenem elúszott újra. Jöhet a freerollozás a felkapszkodás ! Bár a **** maradt még kb 0.45 eur. Amit majd 0.11 6fős sng próbálok feljebb tornászni.
      Hát mindennek ellenére folytatom a naplóírást és amit kitűztem, szóval a mai nap ami sikerült.
      -Tiltkezelés olvasás megtörtént.
      -Stratégia videónézés hallgatásban merült ki.
      -Játék elég kevéske szinte pár perc.
      Megjegyzés: legfőbb feladat kitalálni leírni megvalósítani egy eredményes játéktervet!
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Hát ma sajna nincs sok írni valóm, viszont elég lényeges. A játékomról annyit nyertem egy 0.11 sng-t nagy öröm volt és meg kell jegyezem elég jól játszanak ilyen apró limithez képest! Lehet hogy azért mert az utolsó morzsáikra jobban vigyáznak az emberek, vagy ennyire felkészültek lennének.?. Freerolloztam egy kicsit pár percet , hamar kiestem az mtt-hez külön türelem kell! De érdekes képes vagyok megnyerni freerollokat ha megfeleő a türelmem a hozzáálásom. De a mai nap valahogy érdektelen volt számomra hogy nyerjek. Ebből adódik a lényegi probléma a hozzáállás!!! Miért is játszom és miért játszom úgy ahogy a legfontosabb a mintámon változtatni olyan mintára gondolok hogy elég agresszíven játszom és rövidtávon nyerek is egy kicsit ami soknak tűnik abban a pillanatban úristen megtriplázom a brm-et 1-2 nap alatt ami nagyon jól hangzik annyira hogy még többet akarok és így figyelmen kívül hagyom a varianciát a tanulást és az esélyeket elvakultan arra törekszem hogy csak pár eur több legyen és ha ez sikerül is akkor mégtöbbet egészen addig míg el nem veszítek 2-3 beülőt mindegy hogy jó vagy rossz játékkal utánna küldöm nagyiramban az egész brm-et majd most majd most és arra eszmélek fel 1 eur van vagy annyi se. Ezt az egészet azért írtam le hogy a mintámon változtassam. Nincs szerintem rossz vagy jó játékos lehet szerencsésebb vagy kevésbé szerencsés egy adott leosztásban vagy pár leosztásban amit néha könnyű elfogadni néha nehéz. És a különbség egy nyereséges játékos és köztem. Hogyan kezelem azt ha veszítek hiszen mindenki veszít többet vagy kevesebbet az élet minden területén. A LÉNYEG A HOZZÁÁLLÁS! AMIN VÁLTOZTATNOM KELL!
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Ismét egy nap, hát egy másik pókeroldalon feltornáztam 1eur a kb fél eur-ból. És reggelre sikerült karcsúsítanom 0.10 eur ra így sajna nemtudok sit n go-zni. Mintha minden csak pusztán az eurókról szólna dehát ez messze nem így van hát a továbbiakban nem is ecsetelem az
      egyenlegem ilyen részletesen. Hát maradnak a frerollok és a türelem kulcsának keresése. Hozzáteszem éjszakás műszak után nemvolt a legkifizetődőbb játszani egy szóval pocsékul játszottam!
      -Tiltkezelés nagy erőkkel folyik videónézés stb.
      -Stratégia kimaradt nemistudom hol kezdjem?!
      -Játék kb 4db sng 6 max 0.11 es téten.
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.386
      Helló!

Ideje lenne fixálnom magam limit és játéktipus terén is. Máris itt egy cél 😊
      Ez egy nagyon jó, egyszerű kis cél. Sikerült megtalálni a játékot?

Üdv,
      bogec
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Helló bogec84!
      Még nem igazán a cash game és a sng között vacilálok. Az sng picivel jobban fekszik 10 eur mezőny se verhetetlen☺. A cash game pedig elég nyereséges viszont leginkább tilt veszélyes tipus. Mondjuk ott van még az mtt is de annak egy komolyabb bankrollal vágnék vágok majd neki. Szóval vagy cash game vagy sng???

Üdv.: Legendaryss
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Hát a hétvégén pihentetem a pókert elvégre hétve van☺
    • Atesz1984
      Atesz1984
      Platina
      Regisztrált: 2015.04.05, Hozzászólások: 209
      Szia Legendaryss!!
      Amíg tényleg nem döntöd el, hogy mit szeretnél, addig ne pokerezz!! Ezt nem kioktataskent írom, hanem mert jót akarok neked! Ha eldontotted, akkor meg ne játékkal kezdj! Elemezz legalább egy hetet, pre skalak ( RFI-k, 3bet, cold call stb), post játékterv kicsi( azt nem lehet egyik napról a másikra megtanulni) és ha ez megvan, akkor goooo előre! Szurkolok neked, ne hagyd abba a napló írását!!
    • spect777
      spect777
      Bronz
      Regisztrált: 2014.10.09, Hozzászólások: 98
      Szia Legendaryss!

Én nem gondolom, hogy a cash az a leginkább tilt veszélyes típus lenne. Sőt (magamból indulok ki) szerintem elég kényelmes, hogy ráülhetsz a gyengébb játékosokra és leginkább velük szeretnél játszani. Viszont a hátrányai inkább abban fedezhetőek fel, hogy postflop nagyobb tudást igényel, és a folyamatos asztalszelekció elég fárasztó tud lenni. Sok szerencsét :)
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Üdv mindenkinek !
      A mai nap sajnos nemsok jutott a pókerra tudom aztmondtam hétvége pihenés de otthon mindíg van meló és lessz is egy darabig felújtás fürdőba konyha nappali szoba úgy gondolom lessz meló bőven már azthiszem a nagyján túlvagyok de aki csinált már ilyet az tudja hogy korántsem 1órás munka!Hallgatam egy kis meggazdagodós videót a legnagyobb videómegosztó oldalon persze meló közben. Kedvencem Brian Tracy videói az eggyik legjobb műve a tervezésről és terveink megvalósításáról szól. Ami igen érdekes szinte minden oldalról megközelíti a kérdést ami csak elképzelhető mégis egyszerűen letisztultan mit hogyan kell tennünk hogy elérjünk céljainkat. Az első és és lényeges dolog vagyis én ezt teszem leírok mindent amit elszeretnék érni. És ha ez megvan a hozzá való utat kell elérnem!!! És felkészülni a hibákra buktatókra és arra ami eltéríthene.
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 340
      na ezt az irományt akkor meg is oszthatod velünk, minden cseppét :)
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Mai nap már kezd kirajzolódni a fejemben hogyan is fog kinézni a játék a tanulás a felkészülés stb. Valószínű egy játéktipust fogok választani fő irányzatként ami a cash game lesz nl4-en és a brm-em egy bizonyos százalékával sng-t fogok játszani. A hangsúlyt nem a nyereményre az összegekre hanem a minőségi játék és a meghatározott időt órákat amit majd lejátszom. Ilyen még sosem volt aztgondolom ez az egyik hibám ami tiltre hajt. A tanulás oldalát főként mentális oldalra helyezem kb 60-40% mentál-stratégia tanulás. Az alapokat kell lefektetnem hogy 3bet call range stb
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Üdv

Sajnos mai napon nemsok időm jutott a pókerra de még nincs vége a napnak😊. Lesz a mai napon egy jó kis deepstack mtt amire jegyet kaptam még gondolkodom játszak e ma vagy 1 hét múlva leszek azon a mentális szinten hogy játszhassak. De mondjuk 1 mtt nem a leghezebb behúzni csak egy kis szerencse kell😊 a többit meg ráblöffölöm hahaha csak viccelek. A jelszó no blöff vagyis csak minimal. Kissé neheztelek magamra hogy nem szántam elég időt a pókerra de ugye egy nap nem a világvége és ugye mint írtam a napnak még nincs ... . Minél több anyagot olvasom elemzek megértek annál inkább kerülök mentálisan úgymond terhelhetővé és most pár év póker után kezdem kapizsgálni hogyan függ össze az életminősége a pókerjátékod jobbátételével. Most a problémamegoldóképességre gondolok legfőképp nézem hallgatom a körülöttem élő embereket és nagyrészük egyáltalán nemtudja kezelni a problémáit egyáltalán nem.
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      akkor most a poker az életcélod?
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Üdv NAPLOPO
      A póker területén vannak céljaim igen. A póker az életcélom igen mondhatom igen. Ha milliomos nem isz leszek belőle főleg azt szeretném bizonyítani magamnak hogy lehetek sikeres pozitív egyenleggel rendelkező játékos!
    • Legendaryss
      Legendaryss
      Bronz
      Van egy kis mesélni valóm a fentebb említett mtt vel kapcsolatban. Ugye 100 helyzetett a kb 500 benevezett emberből. És én hanyadik lettem hát fogalmam se lett volna hogy így alakul. Az első leosztás nagyvakról kaptam egy AA párt belimpelek vele egy emelés megadom aztán all in ketten maradunk és mi volt nála K3 offsuited. Mesés első leosztás, aztán pár vaklopás re-rasise. A jó kezdőkezek csakúgy sorakoztak. Mígnem eljutottam a verseny olyan szakaszába hogyha kiülök és elveszi a vakjaimat akkor is bőven benne vagyok a 100-ban. Nemsokkal ezután egy oltári nagy blöffbe kezdtem a floppon 2 en maradunk én a kisvak és a nagyvakon lévő játékos. 447 a flop a kezemben 7,3 chek chek majd 8-as jön a blöff kb 4 bet méretű rámemel nemkicsit figyelmenkívül hagyom biztos blöffölni akar de lehet hogy van nála 8 de mivel chipleadar vagyok az asztalnál all in. Ez volt a legrosszab döntésem a játék során A4 volt nála, szomorú de igazságos mert a 8 megrkezése előtt is gondolkodhattam volna a rámemelés után kötelező lett volna a dobás. Aztán váltottam abszolút feszesre nemjöttek a lapok a vak emelkedik mint a vérnyomásom.Azelőtt a csúcspont simán nyerek csak nyugiba ,és aztán a másik véglet abszolút nyugtalanság. Szóval a helyzet katasztrófális full para 100 hely fizetős 116 vannak versenyben én a 87 helyen szerncse dobok mindent mígnem a nagyvak pozícióból már a kisvakra se marad pénzem 104 vannak versenyben egy all in én megadom utolsó fillérjeimmel egy J,3 as sal 10 pár ellen bukta 102 helyen végeztem ha megvárok még automatán behúznak a kisvakról nagyobb eséllyel kerülök be a 100-ba. De nem így történt nem hibáztatok senkit sem a lapjárást sem a többieket sőt hálás lehetek hogy szerencsés voltam az elején és jó lapokat kaptam hibáim voltak legközelebb kevesebb lessz. Mellesleg 40 eur volt a nyeremény az első 100 helyezettnek. És a naplóírásom kezdetén 40 eur volt a célom amit mellesleg a mai napra tűztem ki. Érdekes egybeesés. Hát végülis nem keseredtem el bár szép lett volna tény. Egy verseny ez a sokk közül amiből tanulni kell tanulni tanulni tanulni.
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      és mitől lesz kevesebb hibád legközelebb?
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.288
      Az első leosztás nagyvakról kaptam egy AA párt belimpelek vele egy emelés megadom

ez szép, ilyet még ptamas se tud szerintem
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      érdekes amúgy, valahol volt róla szó, hogy ha már limpelni kéne aa-t akkor nem kéne az isora sem visszajátszani, mert nem lesz értelme a múvnak hisz az implied oddsod odavész amiért belimpeltél ugye :D egy aggro ellen szerintem tök jó a limp call és postflop is call.
    • 1
    • 2