Mtt vagy semmi

• qilix
      qilix
      Bronz
      Regisztrált: 2015.06.22, Hozzászólások: 78
      Sziasztok kedves olvasók.
      Igazság szerint csak azért hoztam létre ezt a naplót , hogy leírhassam a pókeres életutam és ezzel kiadjam magamból feszültséget.
      Körülbelül 2 és fél éve kezdtem foglalkozni a pókerrel miután otthagytam az egyetemet és munkanélküli voltam. Elterveztem , hogy nekem ez lesz az életem és azt hiszem még soha semmit nem vettem ilyen komolyan. A nagy terv az elején az volt, hogy csak 2 hónap tanulás után kezdek pókerezni , hogy amint belekezdek egyből tudjam mi fán terem, az online póker és INSTANT nyerő lehessek.
      Másfél hónap tanulás után, (kiolvastam 8 könyvet, videókat néztem, fórumokat olvastam a nap jelentős részében) nekikezdtem. Mivel munkanélküli voltam 40$ bankroll volt a kezdeti ingyen 20$-nak köszönhetően. A cél a sit&no-k rommá verése volt, mondanom sem kell , hogy a nevetséges bankroll managmentnek és a tilt kezelés teljes hiányának köszönhetően ez döcögősen indult , így hamar áttértem az csodálatos multi table tournamentekhez.
      Próbáltam, ugyan nem nagy versenyeken játszani de az ilyen 1,5k alatti garantált mtt-ket mindig is nevetségesnek tartottam, és nem tudtam komolyan venni. Közben találtam munkát is.
      Körülbelül a 15. 10$-os feltöltésemet lőttem el amikor egy 3,3+rebuy tornán sikerült 3. helyen végeznem. 350 dollár BAMM, megfogtam az isten lábát, innen beindul a szekér. Meg is vettem az HM2-őt , hogy még többet kaszáljak a későbbiekben. Az elkövetkezendő időszak nem volt egyszerű, itt ugyan már próbáltam tartani a brm-t 5,5 felé csak nagyon ritkán merészkedtem de mtt-n ez szerintem rohadt agresszívnek számít még így is az óriási variancia miatt.
      El is buktam 200 dollárt belőle és teljesen összetörtem. Közel a síráshoz panaszkodtam a páromnak, hogy semmi nem jön össze.
      Aztán másnap megtörtént a csoda. BIG 3,3 ! ELSŐ HELY! Az élmény leírhatatlan, 1100 dollár a számlámon. Nem sokszor éreztem ilyen jól magam az életben ezt biztan állítom. A következő napon pedig sikerült behúzni egy hyper 5.5 második helyet . 1700 $ a számlámon.
      Ezután nagyon erősen gondolkoztam rajta, hogy felmondok mert hisz normális brm-el ezt már nem lehet elbukni (16.5 felé nem mentem) . NEM A FASZT!
      Ezután életem legszarabb időszaka jött. 22 alkalommal jutottam final table de mindig olyan pozícióban estem ki , hogy az az nap beülőket alig fedezte. Nem akart összejönni, egy normális nyeremény. Legfájóbb versenyem HOT 27 ft-re toronymagas cheaplead-ként érkeztem, majd kizúgtam 8. helyen apróért.
      TUDOM!
      Mindenkivel előfordulhat , az is, hogy nem sikerül behúzni egy top 3-at legalább, hogy nőhessen a br. De sose tudtam elfogadni, hogy miért éppen velem fordul elő. Mindig egyes kibaszott alkalommal az utolsó asztalon ért utol a bad beat. Napi 20-30 verseny. Körülbelül 4-5 hónap alatt ott tartottam, hogy 150 dollár volt a BR és az utolsó sessionömet játszottam és a legjobb barátom (hobbipókeres, havonta egyszer játszik valamit, brutál rosszul tolja) eközben megnyert egy bounty builder 5.5 versenyt. 2000+ dollárért. Lejátszottam 5-6k versenyt. ÉS SOSE NYERTEM EKKORÁT. Ő meg csak úgy behúzta rettenetesen rossz játékkal és számomra hihetetlen nagy szerencsével, minden all in megnyert rossz pozícióból. Eközben persze én lenulláztam a bankrollom.
      Az ezt követő időszakot hagyom is, depresszió. 3 hónap múltán viszont újra játszani kezdtem véletlenül behúztam egy 1,1 PSKO tornát első feltöltésre 150 dollárért. Elterveztem, hogy hagyom az mtt-t mert nekem ez nem fog menni. Belevágtam a cash-be tanultam, tanultam, tanultam , elemeztem, játszottam.
      2 hónap alatt nl10-ről terveztem a lépést 25-re 900-as br-nél. Minden egyes nap lejátszottam legalább 3k handet , minden nap , pihenő nélkül . Aztán elmentünk nyaralni és a mikor visszajöttünk nem tudtam újra belerázódni, egyszerűen semmi kedvem, nem volt cashezni, semmi.
      Visszamentem hát mtt-zni mert ez az amit szeretek, ha bukok is ez az amit élvezek amiért szeretnék valaha pókerből élni. De sajnos a szisztéma nem változott.
      Nem sikerült top5-be se jutni (HA VALAKI VÉLETLENÜL ELOLVASSA AMIT IDEHÁNYTAM ÁRULJA MÁR EL NEKEM MI A TITKA HOGY ODAÉRJ A NAGY PÉNZBE HA MÁR EGYSZER KÖZEL VAGY) . Pedig volt final table bőven.MEGINT! UGYAN EZ! Ezt is elfogom bukni ha így megy tovább. 2-3 hónap , meg is történt.
      Imádok pókerezni. De abba kell hagynom. DE IMÁDOD! Hagyd abba! Ez járt minduntalan a fejemben.Fél év kihagyás. Eztán minden hónapban feltöltöttem 10-10-10 $ hátha összejön valami. Most összejött egy kis apró. Micro million main event 1. napját végignyomtam. Én marha másnapra szabit vettem , hogy felkészüljek az estére :D . 1 óra alatt kiestem középmezőnyből. 230 $ BASZDMEG! 3 nap múlva . ZOOM 11 2k garantált. 10 embernél cheaplead majd kiesés 5. helyen 130 $. 2 nap múlva UGYANEZEN A FOSON 10 embernél cheaplead majd kiesés 5. helyen 128 tetves dollár. 500 $-om volt. Jelenleg 250$ nem fogom lejjebb adni mert minek? Játék 0.55 tournykon? Nevetséges ennyi idő elteltével. Ezt a 250 $ dollárt kijátszom, ahogy tudom mindent bele fogok adni. És ha valami csoda folytán húzok valamit amivel végre olyan szinten játszhatok, hogy ne kelljen szatelitezni egy 11$-os mtt-re akkor folytatni fogom ezt a naplót ) főként azzal a céllal, hogy kiírjam magamból az ideget) , ha nem akkor meg több mint valószínű , hogy se ide, se online poker site-ra nem lépek fel többet.
  • 222 válasz
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 340
      Ha ennyire komolyan veszed, akkor inkább menj backingbe. Manapság a pókerkönyvekből vett tudás semmit sem ér sajnos. http://www.snghud.com/ (jobb sarok legalul)
    • ptamas94
      ptamas94
      Bronz
      Regisztrált: 2012.02.28, Hozzászólások: 881
      Hát ezen jót röhögtem... nem azon, hogy szétbuktad, és hogy mennyire szerencsétlen vagy, óó te kis ártatlan, aki mindig kiesik ft 8-nak, hanem azon ahogy előadtad.. hatalmas xD

Közel a síráshoz panaszkodtam a páromnak, hogy semmi nem jön össze.
      ennél gázabb tud még lenni a folytatás? wow, tud...

és a legjobb BARÁTOM
      Ő meg csak úgy behúzta rettenetesen rossz játékkal és számomra hihetetlen nagy szerencsével, minden all in megnyert rossz pozícióból. Eközben persze én lenulláztam a bankrollom.
      Szegény ember... sajnálom, hogy ilyen kétszínű ***** barátja van, mint te. Inkább legyen ezer ellenségem, mint egy ilyen barát... megérdemled ami történik veled, az ilyen ***** mindig sajnáltam a jót. Ha-ha :mdr:

edit by bogec84

1. szabály: Tilos a sértegetés

Ahhoz, hogy kellemes társalgási hangnemet biztosítsunk a fórumon, tilos más tagok sértegetése.
      Sértésnek számít a csúfolás, a kigúnyolás és a többi tag előtti megszégyenítés.

A jövőbeni félreértések elkerülése végett kérlek olvasd át a fórumszabályzatunk.
    • qilix
      qilix
      Bronz
      Félreértettél. Nem tőle sajnálom. Csak felerősítette bennem a kudarcot.
      Egyébként vicces, hogy az ilyen mindentudó, megmondó emberek mint te, ennyiből levágja ,két mondatból, hogy milyen barát vagyok. :f_drink:
      Lehet, hogy többet tettem a barátaimért mint te valaha fogsz de te tudod.
      Az írásod még lehet kicsit földbe tiport volna mondjuk fél éve de már nem érint annyira, a rosszindulatú,megkeseredett embereket meg amúgy is kerülöm, és hát a hozzászólásaid alapján....
      Ha véletlenül legközelebb idetévedsz ignorálom majd a hozzászólásod.
      Pacsi.
    • ptamas94
      ptamas94
      Bronz
      Ignorálod, persze.. :D *****..

Aha jah, biztos nagyon jó barát vagy:

"a legjobb barátom (hobbipókeres, havonta egyszer játszik valamit, brutál rosszul tolja) eközben megnyert egy bounty builder 5.5 versenyt. 2000+ dollárért. Lejátszottam 5-6k versenyt. ÉS SOSE NYERTEM EKKORÁT. Ő meg csak úgy behúzta rettenetesen rossz játékkal és számomra hihetetlen nagy szerencsével, minden all in megnyert rossz pozícióból. Eközben persze én lenulláztam a bankrollom."

leírtad, hogy tolod 2 éve , nem nyertél egy normálisat, a félig buta BARÁTOD ( persze nem így írtad, ki van szépítve:D ) aki havonta egy mtt-t lejátszik és köze nincs itt semmihez meg fúúú épp most nyert meg 2k$-t miközben te szételemzed meg letoltál már 5-6k mtt-t, " ő meg csak úgy behúzta " majd hozzáteszed hogy még kétszer belerúgj azért, hogy számodra hihetetlen nagy szerencsével sikerült csak ez neki (na, szép kis barát) plusz még az allinjai is mindig hátul voltak... te ***** :D
      Tipikusan az az ember vagy, aki szemtől szemben barátnak tűnik, de a háta mögött a bukását kívánja, csak mert neki se legyen má'jobb... és igen, ennyiből meg tudtalak ítélni, elég volt 2-3 ilyen mondat, ahogy a "barátodról" beszéltél, az ilyen ***** embereket mindig is utáltam, úgyhogy ne aggódj, nem csak azért nem fogunk nagy vitákba elegyedni, mert a héten ha 2x felnézek ide, nem többször.. azt is csak Isike miatt, vele jól meglennél, már ennek a szutyok címéből is jól megítélhető: "nagyot vagy semmit" :mdr:

edit by bogec84

Ahhoz, hogy kellemes társalgási hangnemet biztosítsunk a fórumon, tilos más tagok sértegetése.

A jövőbeni félreértések elkerülése végett kérlek olvasd át a fórumszabályzatunk.
    • qilix
      qilix
      Bronz
      edit by bogec84

• ptamas94
      ptamas94
      Bronz
      Hahaaha ez jó volt, de ha ennyire nyomon követed Isike naplóját, akkor valszeg kicsit előrébb is tudsz olvasni, ahol asszem 2x is hosszabb regényt írtam neki, segítő szándékú irományok voltak, csak hát le se szarta ofc, csodálkoztam volna ha megfogadja. Mellesleg elég régen írtam ezeket, és tudsz mindent, szóval akkor ki jár csak kárörvendeni oda? Mert tőled nem láttunk még jó szándékú hszt sehol, csak olyat, ahol a barátodat tiprod a sárba :D
      Mellesleg, a csöves stimmel, a pincér már nem ;( :transpire:
    • qilix
      qilix
      Bronz
      Ne haragudj,hogy belementem ebbe. A pókeres pályafutásomról alkotott képed igaznak bizonyul. Nem vallom magam egyáltalán pronak. A "sohanemsikerülbehúznisemmit" hozzáállásom tudom, hogy vesztő és szánalmas de azért eleget játszottam ahhoz, hogy tudjam nem vagyok a teljesen reménytelen kategória .
      Amiért egyáltalán reagáltam az a barátságomról alkotott képed amiről tényleg fogalmad sincs. Nem tudom számodra miért fájó kijelentés az, hogy nem tud pókerezni. Ő is tudja én is tudom ,beszéltünk már róla párszor. Ha neki nem fáj neked miért ?
      Sajnálom ,hogy nem tudod megérteni azt, hogy nekem nem az fájt, hogy ő nyert csak felerősítette bennem , hogy én elbuktam.
    • qilix
      qilix
      Bronz
      Ha ilyen tempóban halad ez a napló még a végén dislike rekordot dönt.
    • qilix
      qilix
      Bronz
      :sorry:
    • ratjohny
      ratjohny
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.21, Hozzászólások: 372
      A poker ilyen, sőt még lehet ennél sokkal rosszabb is
      általánosságban "aki kurvának áll ne sírjon ha basszák"
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.833
      Eredeti hozzászólás: ptamas94
      Semmiféle sértegetésről nincs szó, nem célom... csak nem csípem azokat az embereket, akik sokkal okosabbnak hiszik magukat a valóságnál.. azt látom az elejétől, hogy nagyon motivált vagy, és éhezel a sikerre, elég sok handet szoktál megosztani, látszik az is hogy valóban néztél videókat, nem csak az upnak köszönhetően kérkedsz vele, láttam pl. hogy 2,2x open size stb stb... fogalmazhatnék úgyis, hogy rajta vagy az úton, de vajon tudsz róla hogy merre van az előre? Az, hogy leírtam azt hogy nagyképű vagy, bár a beképzelt még jobb jelző, nem sértegetés volt, a javadra is tudnád véleményem szerint fordítani. Azt mondtad elviseled a kritikát... tessék, miért nem fogod fel annak? Bár, azért ez még édes kevés ide... mert hogy alázat az pont nulla eddig ahogy látom, minden normálisan dolgozó reg szembeköpését jelenti ki az a mondat, hogy szarsz rá mit mutat a hrc, majd te megoldod.. jó tudom, nem pont így fogalmaztál, de pont ugyanannyit ért.
      Most gondold el hogy esik annak ezt olvasni, aki évek óta benne van ebben, szételemzi, széthrczi, fut mondjuk mittomén 16bb/100-al, és szétszopatja az rng... sikerül mindig kiesnie a szerencsétlen fasznak ft2-n 4-5 órás gamek után, és a többi.. aztán jössz te, aki szarik az egészbe, és feltör a semmiből, és jön a dumájával, hogy nem kell neki ilyes hogy hrc, mert "TUDJA" anélkül is.. na.. érted.. nem volt itt semmi sértés, annyi, hogy már alapból se vagyok egy egyszerű eset, hát még amikor ilyet olvasok..
      #pétamás4bestestestfriend4ever

Más.
      Eredeti hozzászólás: qilix
      a legjobb barátom (hobbipókeres, havonta egyszer játszik valamit, brutál rosszul tolja) eközben megnyert egy bounty builder 5.5 versenyt. 2000+ dollárért. Lejátszottam 5-6k versenyt. ÉS SOSE NYERTEM EKKORÁT. Ő meg csak úgy behúzta rettenetesen rossz játékkal és számomra hihetetlen nagy szerencsével, minden all in megnyert rossz pozícióból. Eközben persze én lenulláztam a bankrollom.
      Ezt a bekezdést sikerült úgy fordítani, hogy a naplószerző butának tekinti a játékost? Elnézést, "félig butának", bármit is jelentsen az.

A legjobb barátom (hobbiszakács, havonta egyszer főz valamit, brutál rosszul tolja) eközben csinált egy vacsorát. Főztem 5-6k alkalommal. ÉS SOSE CSINÁLTAM MÉG ILYEN FINOMAT. Ő meg csak úgy behúzta, rettenetesen rossz módon és számomra hihetetlen nagy szerencsével, minden fogást tökéletesen elkészítve. Eközben én felrobbantottam a konyhát. #féligbutavagyok
    • bogec84
      bogec84
      Gyémánt
      Regisztrált: 2007.04.21, Hozzászólások: 27.386
      Sziasztok!

A véleményeket el lehet mondani direkt sértegetés nélkül is. Ha ez nem megy, akkor sárga-piros majd pihenő. Kinek hosszabb, kinek rövidebb.

Üdv,
      bogec
    • qilix
      qilix
      Bronz
      Szerintem ez a szakácsos hasonlat nem állja meg a helyét, nem is értem mi volt vele a célod.
      Inkább ehhoz hasonlítanám a szitut:
      Egy munkahelyen mondjuk 10 éve "szopsz". Vágysz már arra a mocskos előléptetésre úgy érzed ki is járna már neked. Aztán jön egy srác aki a főnök valakije és semmiféle szaktudás nélkül beteszik a pozícióba amire vágytál.Téged meg kitesznek leépítés miatt.
      #truestory
      #thankslife
    • qilix
      qilix
      Bronz
      És miért lenne valaki buta attól, hogy nem tud pókerezni? Te butának érzed magad mert nem tudsz könyvelni? Mert én nem.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.288
      szerintem ha nem csak az idődet szeretnéd pocsékolni, akkor posztolj inkább kezeket, részletesen lebontott statokat, stb.
      mondd el hogyan tanulsz pontosan, milyen anyagokat használsz stb.
      8db pókerkönyvet olvasni nem biztos h olyan hasznos volt.
      Videókat nézhetsz, de vannak olyanok amik elavultak, vannak olyanok amik már akkor szarok voltak, amikor megjelentek és vannak minőségi anyagok is.
      A fórumolvasásra kb ugyanez igaz. Van olyan aminek van értelme és van olyan aminek nincs.
      Szakácsos hasonlatra fordítva, hiába olvasol el x száz oldal szakácskönyvet, ha abban az áll hogy a jó kaja úgy lesz hogy a kolbászt lekvárral és citrommal kell összekotyvasztani. Akármennyiszer is olvasod el, attól még nem fogsz finomat főzni.

Persze az is lehet, hogy jó anyagokokból tanultál és szerencsétlen vagy.
      Ebben az esetben a mentál dolgok/tiltkezelés stb megtanulására kellene több időt fordítanod, és nem ártana a variancia természetét is kicsit mélyebben tanulmányozni.

GL!
    • qilix
      qilix
      Bronz
      Az a probléma , hogy halott az egész. Túl nagy a variancia (legalábbis számomra) mtt-n ahhoz hogy 100-200 beülőkkel lehessen játszani tilt nélkül igazi pókert játszani . Micron nem akarok játszani. Alacsony téten meg hacsak nem nyerek valami combosabbat,nem fogok tudni játszani.
    • Ivanesz
      Ivanesz
      Bronz
      Regisztrált: 2008.11.21, Hozzászólások: 23
      Szerintem 500 beülő simán kell mtt-n egy nyugott,tiltmentes játékhoz.
      Az FT-n meg nagyon fontos az ICM ismerete,a nem elbukott zseton sokkal többet ér az éppen megnyerhetőnél.

gl
    • qilix
      qilix
      Bronz
      Én is ilyen 500 beülőre tenném. Ami akárhogy is számolom alacsony téten 5-11 dollár között mondjuk, 3000$ minimum roll. 4 hónapig elteszem az összes fizetésem , nem eszek , nem iszok, nem cigizek, gyalog járok dolgozni és tölthetem is fel a fullos bankrollt. :coolface:
      Az utóbbi két hozzászólást hasznosnak találom és köszönöm a tanácsokat, de az a véleményem , hogy az mtt regek 90%-nak úgy lett bankrollja hogy egyszer nyert egy nagyot.
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 340
      :facepalm: