Hy Guy!

• Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      Regisztrált: 2017.08.21, Hozzászólások: 64

A legnagyobb pech ami egy kezdő játékost érhet, egy nagy upswing az elején. GL
      hmmmmm.......nagyon elgondolkodtató érv....és ha az ember jobban belegondol, hatalmas igazság van benne. Lehet, hogy sokkal nagyobb kudarc lenne fordítva? Up és aztán a DOWN? :f_rolleyes: :f_rolleyes:
      A jókívánságot köszönöm, viszont neked is GL!

@zotyibácsi
      Előre is köszönöm a felajánlást és a segítségnyújtást, nagyon jól esik mikor önzetlen segítséget nyújtanak....valamit összehozok a napokban videóilag.:f_thumbsup:
      Viszont mivel elég sok a dolog, ma például a kukorica betakarítás utózengései folytak, a hétvége meg a szilvafőzésé...nem!!!nem lekvár lesz belőle:f_tongue: szóval az idő egy kicsit szűkös most.
      Ez látszik már a mai napból is játék terén: mindössze 4és fél óra jutott rá és 62 darab ment bele. Viszont nagyon jól esett egy kicsit a jó oldalon evezni:f_thumbsup: Most kéne ütni valószínűleg:f_cool: :f_cool:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=9790901.png

Szóval ennyi röviden....

Holnap ha nem leszek túl fáradt és a kostolgatástól még ellátok majd a monitorig akkor jön megint egy adag délután.
      Addig is sok sikert mindenkinek.

:gl: :sfishy:
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      Jó reggelt.

ha nem leszek túl fáradt és a kostolgatástól még ellátok majd a monitorig
      Nem teljesen jött össze......kicsit sikerült bekarmolni, így a játék is elmaradt tegnap...illetve pár darab azért belesiklott még főzőcske elött. Egyenlőre tart az UP...
      Mióta visszaléptem 0.25 re:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=914graf.png

Usd:
      http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=987graf1.png

Reméljük így is marad:f_thumbsup:

Más:

Keresek valami olyan programot(asztalrendező) aminek a segítségével, 4 asztalt kitudok pakolni átfedés nélkül úgy, hogy a teljes képernyőt(1920x1080) kihasználjam. Ha starson belül huzogatom stb...akkor ez csak takarással jön össze, vagy ugyan kipakolja a 4 asztalt, de viszonylag kis méretben(a szemem már nem a régi sajnos) azaz nem használja ki a teljes képernyőt.
      Továbbá:
      Valami olyan program ami a spineket nyitja-zárja(más funkció nem kell)...vagyis betáplálom, hogy 200 darab folyamatos 4 asztal és ne kelljen se nyitnom, se zárnom se néznem, hogy hol állok darab számilag.
      Köszönöm előre is a segítséget.

Most egy kis játék aztán délután főzőcske:f_drink:

:gl: :gl:
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.831
      Pokerstarson van layout funkció. Beállítod az asztalokat ahova akarod, elmented, legközelebb ugyanoda teszi őket.
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      Szia Gooni !

Igen azt ismerem, 2 asztalhoz jó is...kis takarással ugyan, de elérem azt az ablakméretet amit látok is:f_biggrin:
      A gondom más, lehet megint faszul fogalmaztam....
      Teszek be egy képet!
      http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=963k_perny_337_.jpg

Mint látod, így néz ki 4 asztal, úgy, hogy takarás nélkül lássam őket..de amit én szeretnék, hogy az általam rajzolt keret méret legyen egy asztal méret. Illetve ahogy a piros vonalakat rajzoltam(nem baj ha egyenes :f_biggrin: :f_biggrin: ) szóval ahogy én rajzoltam a piros hálót, úgy helyezkedjenek el az asztalok és a méretei!

Na erre van-e valami orvosság, vagy felejtős?

Köszönöm
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Amit szeretnél, az kuka imo. Egy kis takarást azért engedhetsz, és máris nagyobbak az asztalok. Gombok helyett használj hotkey-ket, akkor nincs útban az átfedés az asztalokon. A tálcát át tudod tenni a monitor szélére az alja helyett, azzal is spórolsz. Én még win7-en csináltam azt, hogy windows classic témát állítottam be, mert vékonyabb volt a fejléce, mint a win7 aero témának. Win10-nél nem tudom mik az arányok. Szerintem ezzel kifacsarod a helyzetből a maximumot lol.

Nem tudom mekkora monitoron játszol, én 23' full HD-n tolom 6 asztalon. Ha bandzsa vagy, akkor szemüveg vagy nagyobb monitor. Esetleg 4k monitor, azon még az Ásító inas is odafér az asztalok mellé. Esetleg olyan monitor, ami forgatható, és "függőleges" poziban használva szerintem rá tudsz pakolni 3-at átfedés nélkül, és nagyobbak lesznek az asztalméretek.
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő

A tálcát át tudod tenni a monitor szélére az alja helyett, azzal is spórolsz.
      Szégyen ide vagy oda....nem jutott volna eszembe:facepalm: De ez jónak tűnik....már csak a "hogyan" a kérdés, de megoldom....gugli a barátom:coolface:

Nem tudom mekkora monitoron játszol
      Gaba 22" full HD...."GL-2222"

Ha bandzsa vagy, akkor szemüveg vagy nagyobb monitor.
      Ilyesmiről szó sincs, inkább úgy mondanám, hogy korosabb vagyok már és kezd romlani a látásom....persze a szemüveg lehetne opció.

Esetleg olyan monitor, ami forgatható, és "függőleges" poziban használva szerintem rá tudsz pakolni 3-at átfedés nélkül
      Ez megintcsak igéretes ötlet......bár nem forgatható ugyan a monitor, de ütök össze valami állványt neki és elforgatom manuálisan:sifflote:

Amúgy az up az tart......legalábbis gyanítom, hogy ez az lesz:mdr: :mdr:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=695uppppp.png

az utolsó 130 darab alatt rámszórt vagy 60BI pluszt.....jobban is esik a játék xD xD

• kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.547
      Szia!

Ahogy Gooni is írja az kivitelezhetetlen, hogy fullban kitöltse a monitorod a 4 asztal. Az asztal méretarányain ugyanis nem tudsz változtatni.

Tálca áthelyezése: jobb klikk rá és lesz ott vmi beállítások opció, ott teheted jobbra/balra/lentre/fentre.

A 4k monitor azon nem segít hogy nagyobbak legyenek az asztalaid. Arra jó hogy sok asztalt ki tudj pakolni átfedés nélkül (tile modban) de akkor picik lesznek. Ugyan tűélesek és olvashatók a hud statok, kassza méret, player names és minden más, de ehez jó szem kell.
      Ha jól emlékszem 24 asztal pöpecül kifér (talán több is). Sőt 24 az tuti, mert 4x akkora felületed van mint FHD-ban ahol 6db sima ugye tile módban.

Nekem forgatható a monitor de még nem próbáltam úgy játszani. 6 asztalozni szoktam és lehet, hogy elforgatva nagyobbak lennének az asztalok. Írod hogy manuálisan megpróbálod megoldani a forgatást. Ez csak az első lépés szerintem. Nem tudom hogy a windows tudja-e magától kezelni az elforgatást vagy kell leszedni hozzá vmi progit. Erre guglizz rá(vagy betéved ide vki ebben jártas és majd segít)

További szép uppokat, GL!
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      szia kacsa!

Köszi a helpet...így már at tudom pakolni a tálcát jobb oldalra:f_thumbsup:

A manuális forgatás menni fog....igaz házilag, de egy kis szögvas/hegesztő kombó segítségével össze legózok egy "tartót" a monitornak. Szoftveresen az elforgatás megy, sőt már meg is néztem, 3 asztal gyönyörűen kitehető egymás alá, úgy, hogy a szememnek is kényelmes legyen. Ellenben ezekkel, most mégiscsak úgy döntöttem, hogy a többasztalozás erőltetése helyett inkább vissza ugrok 1 usd-re....elvileg a hangulatom is megjött hozzá, meg hát az up az up, hátha kitart ott is egy darabig:f_thumbsup: :f_thumbsup:

:gl: :gl: :gl:
    • dave1972
      dave1972
      Bronz
      Regisztrált: 2010.04.19, Hozzászólások: 861
      4:3 monitor! :milord:
    • Jancsibacsi
      Jancsibacsi
      Bronz
      Regisztrált: 2006.12.11, Hozzászólások: 86
      Eredeti hozzászólás: Goonigoogoo
      Eredeti hozzászólás: Jancsibacsi
      Elhiszem, hogy bizonyos szinteken bejön, de 0.25-3 dollároson ez inkább lucky factor, mintsem tudás. Olyan ritkán kap az ember kétszeres szorzó felett értelmes szorzót (6 vagy afelett), hogy inkább BR növelés helyett sokkal inkább BR fogyasztásnak tűnik a játék . Ha többször kapna az ember tíz vagy afeletti szorzókat (s hozna belőlük párat), akkor kompenzálná a duplázósak miatti veszteségeket.
      Gyanítom, hogy sokat nézegetted, hogy milyen gyakorisággal kapod a különböző szorzókat limitenként. Igen, van különbség a limitek között - a 2x és 4x-ek gyakoriságában. Minden más ugyanaz. Ha valóban ezen múlik a winrate, akkor az elképzelésed alapján minden limiten lucky factor ez, mintsem tudás. Akkor mégis miért jöhet be ez "bizonyos szinteken"? Jaaa, igen megvan, magasabb limiten tisztelik az emelést, meg nincs annyi buta játékos, aki ellen nem lehet nyerni, mert mindig allin megy, yada yada yada... Újabb variáció a témára.
      Tiszteli az emelést? Csomószor insta allin az első leosztásnál, aztán vagy kitart a nálad lévő pl. AA vagy sem, s többnyire nem. Vagy rreflop enemy reraise all in any2-val. Nem játszanak vagy bármi egyéb, leginkább kicsapós játékot játszanak. Egyszerre max két asztalon játszok, hogy megtudjam nézni milyen lapokkal, hogy játszanak. Háát... lehet, hogy neked más a véleményed, de nekem a mikró részen ez kicsapós holdemnek tűnik.
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 334
      :f_love:
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Tiszteli az emelést? Csomószor insta allin az első leosztásnál, aztán vagy kitart a nálad lévő pl. AA vagy sem, s többnyire nem. Vagy rreflop enemy reraise all in any2-val. Nem játszanak vagy bármi egyéb, leginkább kicsapós játékot játszanak. Egyszerre max két asztalon játszok, hogy megtudjam nézni milyen lapokkal, hogy játszanak. Háát... lehet, hogy neked más a véleményed, de nekem a mikró részen ez kicsapós holdemnek tűnik.
      "Reasoning will never make a man correct an ill opinion, which by reasoning he never acquired." - Jonathan Swift
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      Jó reggeltek.

@jancsibácsi
      Örömmel vettem tudomásul. hogy lehet überelni a hülyeségeimet:f_thumbsup: :f_thumbsup: (nem ér besértődni:f_wink: )
      Csak, hogy legyünk tisztában a képlettel:

Csomószor insta allin az első leosztásnál, aztán vagy kitart a nálad lévő pl. AA vagy sem, s többnyire nem. Vagy rreflop enemy reraise all in any2-val
      Addig örülj amíg van aki any2 brokeol pre...addig profit is lesz talán:f_wink:
      Mellesleg rászűrtem a saját gráfomra(piti minta tudom..)

Első vakszint prebroke 88+, ATs+,AJo+
      http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=98488_.png

Sose kapjak rosszabb gyengébb kezdőkezet ezeknél és azt se bánom, ha mindig be is kerül any2 ellen:f_biggrin:

Mellesleg mihelyt vissza ugrottam 1usd-re egyből pofán is vágott 12BI mínusszal.....de ma valami nincs rendben az RNG-vel...nem kiabálom el inkább... 500darabnál jön a graf f:f_thumbsup:
      Igazság szerint ezt az 500at szerda éjfélig akarom beleverni 2 asztalon, aztán visszalépek 0.25 re betanulni a 4 asztalos üzemmódot 5nap illetve 1K darab erejéig. De erről is majd később.

• Jancsibacsi
      Jancsibacsi
      Bronz
      "Addig örülj amíg van aki any2 brokeol pre...addig profit is lesz talán:f_wink: "

9-fős FR CG Zoomon (optimális esetben még deepstack) imádni valóak. Hiperen 3 fő esetében már kissé más. Az állandó all in-ezők ellen lutri a suited lapok és connectorok talán még jobbak is a pocketekknél. Jobb szeretem floppon /turnon vagy riveren az ollét, mint pre.
    • piftugen
      piftugen
      Bronz
      Regisztrált: 2014.11.29, Hozzászólások: 370
      Reggelt! ..:)
      Jancsibacsi Jancsibacsi Bronz 2017.08.29, , 23:53
      Hát, hogy legyen már a topikban egy igazi mákolásos hand is. Amit érdemes nézni az az enemyk induló lapjai. Mindkettő suited ami talán még jó is, de ritka alacsony lapokkal ollézni. Ők a mákfaktorra játszottak. Ahogy kivételesen én is :)
      A pre oddsok: nekem Q10-re 46 % , 68-ra 26% és 97re pedig 27%. Miattuk érdemes tolni a spint.
      Persze tudjuk, ez csak " kivételesen " történt...
      Az meg h 9 fős ZOOMon " imádnivaló" , külön köszönöm !
      Made may day!;)
      Üdv,
    • Jancsibacsi
      Jancsibacsi
      Bronz
      kivételes mert hármas olléba nem szoktam beszállni Q10o-al
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      Sziasztok.

Helyzetjelentés.

1usd össz

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=2251_ssz.png
      http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=1561_ssz1.png

és az utolsó 500 darab:

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=8272500.png

Ha jól gondolom és SP tag lennék, akkor mondhatni megértem a limitlépésre:f_thumbsup: (elmarad még:f_tongue: )

Kis "életrajz"
      08.18.án kezdtem 0.25 ön
      803 darab, 54 óra játék után léptem 1 usd-re
      1usd-n 1091 darab 68 óra játék után ereszthetném a 3 usd-t.

Röviden:
      122 óra játékkal (napi 6órával, heti 5 nappal ez cirka 1 hónap eddig) elértem a 3usd-s limitet. :f_thumbsup: :f_thumbsup:

Ezt egyértelműen az SP ellen jegyeztem csak meg.

De....ellenben a feljebb ugrással, 2 opción vacilálok.
      1. vissza 0.25-re és erőltetni a 4 asztalozást.
      2. maradni még 1 usd-n és 2ről 3ra aztán 3ról 4re emelni az asztalszámot.

Az biztos, hogy egyenlőre nem lépek még fel 3 usd-re(bár egy pár darabot (cirka 20) levertem már ott is shoot képpen,igéretesnek néz ki. Szóval nem lépek fel, addíg amíg a real profitom mínuszban van 1 usd-n addig semmiképp (sacc 50BI még).
      Szóval 122 óra játék után...kicsit szüneteltetem a "kihívást" és amikor fellépek majd 3ra, onnan indul újra az óra.

• Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      És akkor nézzük...

Leszedtem starshelpert, kalibráltam stb. fasza kis prognak igérkezik, bár megvallom, elvonja a figyelmemet a PT4-ről...ami ugye nem nagy hátrány(elvileg) a kis adatbázis miatt:f_thumbsup:
      Sok helyen amúgy is azt olvastam, hogy mikróra nem is kell HUD...(mondjuk én már hozzászoktam) Mindenesetre ez a potodsos dolog meg a realtime BB kijelzés kibaszott jónak tűnik.

És akkor a terv:
      Ugy döntöttem, hogy a többasztalozást fogom erőltetni.

A következő mérföldkő 500 darab 0.25ön(remélhetőleg vasárnapra lemegy) és 10% EV roi...ha ez megvan akkor jön 1usd 4 asztalon elvárás szerint 7,5% EV roival.

500 után jön a graf:f_thumbsup:

• Jancsibacsi
      Jancsibacsi
      Bronz
      Ha nem vagyok indiszkrét, mekkora volt a legnagyobb szorzód?
    • Sultzokni
      Sultzokni
      Kezdő
      Ha nem vagyok indiszkrét, mekkora volt a legnagyobb szorzód?
      Csao!

Aug 18.a óta 3300 darab alatt (0,25-1-3 limiten) eddig a legnagyobb az a 25x volt...2 darab...mind2 0.25ön:f_biggrin: Az egyiket lehoztam:f_thumbsup:

Kicsit ON:
      Tolom-tolom a game-t.....jelenleg 0.25ön erőltetem illetve variálom a játékstílust...(passzív, aggró stb) egyenlőre ami "tanulság" vagy "jelenség":, passzív(sok limp, inkább csak call mint réz stb) jövedelmezőbbnek igérkezik.(postflop többet lehet keresni mint aggró pre eldöntöm a partyt verzióval) Gondolom ez annak köszönhető, hogy a mezőny 99%a irreálisan laza és ennek köszönhetően nagyobb a variancia. A lényeg, most egy 500darabos etapon tesztelem ezt a passzívabb style-t.....keresem a megoldást mint Kolumbo az utolsó kapcsot :f_biggrin: :f_biggrin:
      Szóval az biztos, hogy egyedül saját sapka alól ,mndenféle külső segítség nélkül elég szopós a feljutás....de toljuk-toljuk és tanulunk:f_thumbsup: