Viktorgambling - bankrollepito promocio

• Viktorgambling
      Viktorgambling
      Kezdő
      Regisztrált: 2017.09.11, Hozzászólások: 8
      sziasztok.
      azert nyitottam ezt az uj naplot, mert jelentkeztem a "befutsz vagy elbuksz" promora, es ez volt az egyik feltetele.
      a pokerrel mar regen megismerkedtem, kb 10 eve, de most szeretnem elkezdeni "komolyabban", ezert neveztem erre a promora, hogy legyen motivacio.
      Egy olyan terembe jatszok, aminek nem irom le a nevet, mert nem szabad.. van rajta kemeny 14$-om. mtt-ket tolok majd csak.
      Sok szerencset azoknak, akik indulnak a promon! 💪
  • 8 válasz
    • Viktorgambling
      Viktorgambling
      Kezdő
      Tegnap le is jatszottam az elso versenyemet a terembe... 125/22
      http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=574IMG_20170918_225940_23.jpg

nem nagy eredmeny, de az enyem 😁
      A kiesesem jol esett..
      UTG-bol emeltem 2bbt AA-al, csak a nagyvak adta meg
      Flop: 689 emelek fel potot, megadta
      Turn: 3 kicsivel tobb mint fel potnyit emelek, o allin, en call
      River: × 63 volt nala.. hibaztam valahol? Bar lehet tobb info kellene, de csak ennyi van meg. :D
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 2.780
      Az infó kevés, de azért kérdezem: hogy gondolkozol, mikor ott megkapod a push-t ezen a kapcsolódó board-on?
    • Viktorgambling
      Viktorgambling
      Kezdő
      Szia.
      Ne haragudj, de nem igazan ertem ezeket a poker szakszavakat.. tudom gaz, de nem vagyok profi, sooooot :D
      Ezert vagyok itt, hogy fejlodjek, tanuljak stb...
      Amugy azert jatszottam meg agresszivan?, mert ez csak egy 2$-os verseny volt, es ezeken gondolom az ilyen lapokat agresszivan kell megjatszani. Vagy rosszul tudom?
      Meg kellett volna ijednem a floptol?
      Bocsi, ha nagyon amator vagyok, de hat ez van... 😃
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Értem, nyugi, no problem, mindenki nulláról kezdte egyszer! :)
      Amire én gondoltam: hogy ugye turn-ön szembesültél egy erős ellenakcióval, ilyenkor ha elgondolkodunk, milyen lapokkal játszhatják ezt az adott szituációban, én spec. arra jutnék, hogy nem vagyok boldog az AA-val, legtöbbször jobb hand lesz nála.
      Ajánlom az oldal "stratégia" részének böngészését az alapok elsajátításához, ahol póker szótárat is találsz a szakszavak megismeréséhez!
      GL
    • Viktorgambling
      Viktorgambling
      Kezdő
      óó ertem, koszi :)
      igazad van teljesen, csak en mivel meg amator vagyok, nem igen gondolkodtam el ezen, foleg ugy, hogy nagyon sokszor jatszanak meg rosszul lapokat (legalabbis szerintem, ami nem nagy garancia :D )
      ma is voltak olyan emberkek, akik a verseny elejen allin mentek J10, K9 lapokkal... :D
      En meg probalok feszesen jatszani amugy, es az eros lapokat agresszivan megjatszani...
      Rengeteget kell meg fejlodnom amugy, bele se gondoltam ebbe, de nem gaz, mert nagyon szeretem.. marmint a pokert, a tanulast kevesbe :D
      Amugy oke, hogy meg nagyon az elejen vagyok, de ugy latom, hogy azert micro teten nem olyan eszmeletlen nehez nyeronek lenni.... de hat meg 1x mondom, RENGETEGET kell hozza tanulnom.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      foleg ugy, hogy nagyon sokszor jatszanak meg rosszul lapokat
      Bizony sokszor. Ebben a szituban az alapján lehet dönteni, hogy az a "sokszor" az elég sokszor-e ahhoz, hogy hosszú távon a call nyereségesebb legyen a fold-nál. Ha az illetőről mondjuk lenne infód, láttál volna a megelőző handekben totál értelmetlen blöfföket tőle, akkor gondolkodás nélkül nyomhattál volna a callra:)
    • Viktorgambling
      Viktorgambling
      Kezdő
      Sziasztok.
      Sikerult ma bejutnom az elso donto asztalomra: 104/7
      http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=286IMG_20170921_112304_18.jpg

Egy kerdes: (tudom, biztos megint tobb info kellene, de lenyeg annyi, hogy nagyon konnyen allinoztak kak* lapokkal, es konnyen is calloztak allint)
      A9-et kaptam utg-bol.. 10bb-m volt (50K) 2500/5000 vakok
      sokaig gondolkodtam, hogy utg-bol ez allin e vagy fold... majd hosszas gondolkodas utan betoltam az osszes zsetonom.
      Ilyenkor mi a helyes dontes?
    • theodorrrr
      theodorrrr
      Arany
      Regisztrált: 2011.07.15, Hozzászólások: 1.579
      hi,
      itt pont nem mindegy semmilyen körülmény. kifizetési struktúra, ante mérete, mennyire feszes a nagyvak, van-e (vannak-e) mögötted olyanok, akik túl lazán calloznak, utolsó vagy-e ezzel a 10bb-vel, ha nem, mennyien vannak mögötted, nekik hány bb-jük van.
      ha normál (10% körüli) ante van, nem túl nit az asztal, és még utolsó is vagy, és utg alatt az utg-t érted (nem pl. az utg+1-et, csak mert kiesett már vki), akkor is valószínűbb, hogy ez a fold range teteje, mint a push range alja.