- GreenNTHumb - Blog - A Nagy Újrakezdés - Bankroll Challenge -

• GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      Regisztrált: 2017.07.24, Hozzászólások: 25
      Sziasztok!

Ezt a blogot elsősorban azért hozom létre, hogy nevezni tudjak a bankroll építő kihívásra, illetve, hogy ezt dokumentálni tudjam magam és az oldal közössége felé, ezzel egy kis extra motivációt teremtve a játékhoz. Másodsorban egyébként is szerettem volna egy blogot nyitni abból fakadóan, hogy nagyjából másfél év teljes kihagyás után újra kezdtem a pókert, és saját magam is jobban nyomon tudjam követni az ezzel kapcsolatos történéseket.

Magamról:

31 éves férfi vagyok, "civilben" ex -vendéglátós, szakmám szerint pincér. Előtte is csináltam már sok mindent, építkezéstől a ruházati bolton keresztül az informatikai üzletig mindenfelé dolgoztam már 14 éves koromtól kezdve. 6 éven keresztül főállású pókeres voltam, amit kényszerű okok miatt megszakítottam másfél évre, de most újra jelen vagyok az asztaloknál nagyjából másfél hónapja.

A pókerről és ami velem történt amióta játszom:

Eddig három különböző helyen éltem életemben. A pókerrel Budapesten ismerkedtem meg 2006 - 2007 környékén. Eleinte kizárólag élő versenyekre jártam és élőben cash gameztem, ami összességében nagyon jól ment. Később elkezdtem online is játszani, majd úgy 2010 év ejelétől kezdve otthagytam a munkahelyem, és főállású pókerezésbe kezdtem, közben vidékre költöztem egy rövid időre vissza a szüleimhez.

Ennek előzménye az is, hogy korábban rámtört egy súlyos betegség, ami miatt műteni is kellett. Emiatt sok szabadidőm volt (hosszas táppénz) ami idő alatt volt időm belemerülni a stratégiai dolgokba és egyre komolyabban vettem a játékot. Visszamentem a szakmámba dolgozni ugyan, de hamar rájöttem, hogy sokkal kényelmesebben tudok pénzt keresni azzal, hogy otthon grindolok, mintha elmegyek alkamazottként dolgozni, tehát felmondtam, egyébként a környezetem teljes tilatkozása ellenére is. Mint utólag kiderült, nagyon jól tettem. Az is hozzátartozik, hogy vidéken (szándékosan nem írok konkrét várost) sokkal kevesebb fizettek a pincérkedésért, elhelyezkedni is nehezebb volt, viszont ugyanúgy ott kellett lennem 12 órát hetente 4-5 alkalommal, mint korábban, csak akkor legalább nagyon szépen kerestem vele, itt viszont nem annyira.

Na de póker. Klasszikus sztori, én is átestem a freerollos időszakon, meg az akkroiban mindenféle "ingyenes" kezdő pókertőkéken, néztem a Korda Gyuri bácsi közvetítéseket éjjelente a TV -ben, stb. stb. :) Próbáltam a short stack cash gamet, mint sokan mások kezdésnek, egyszóval a "létra" legaljáról kezdtem, néhány kisebb (100$ alatti) befizetést is elbuktam.

Aztán mikor komolyabban vettem a játékot eleinte 9 fős (illetve akkoriban még sok helyen 10 fős asztalok voltak) SNG -vel kezdtem, nagyon hamar az 1$ -os tétekről először a 11$ -os majd a 22$ -os téteken találtam magam, a kezdő néhány dolláros rollomból több ezer dollár lett még úgy is, hogy közben folyamatosan cashoutoltam, mert kellett a pénz a hétköznapokra. 2009 - 2010 -et írtunk ekkor és egy rövid ideig a szüleimmel éltem, ezalatt lett akkora rollom, hogy 2011 év elején az akkori párommal közösen ki tudjak bérelni egy lakást, legyen tartalékom, és a mindennapjaim is finanszírozni tudjam kényelmesen. Volt coachom is (ezen a siteon is volt edző), aki megismertetett az ICM -el, meg nagyon sok számomra még új dologgal, tracker szoftverek használata stb.

Ahogy egyre többet játszottam online és ahogy haladtam a téteken, úgy ismertem meg egyre több embert is a póker által. Kaptam több megkeresést is, hogy szeretnének backelni, stakelni, szponzorálni stb. Az egyik ilyen ajánlatot rövidebb gondolkozás után elfogadtam, hatalmas +EV volt még úgy is, hogy osztoztam a profitomon.

Itt volt egy lépcső a karrieremben, mert azmellett, hogy egy dinamikusan fejlődő backing közösség tagja lettem, olyan szinten szabad anyagi támogatást kaptam, hogy az addig általam elérhető tétektől sokkal magsabban is tudtam játszani, szerencsére sikerrel. Míg önerőből a folyamatos cashoutok miatt nem jutottam a 30$ -os téteknél feljebb, itt lehetőségem nyílt 100$ -os tétek felett is játszani. Ez együtt járt azzal, hogy elkezdtem az akkoriban egyre népszerűbb több asztalos SNG -k illetve az MTT -k irányába fordulni, elhagytam a 9 max SNG -ket. Ebben az időszakban még sokkal lazábban kezelték a termek a bónuszokat és a rakebacket, illetve sok helyen új befizetőnek számítottam, így rendszeres volt, hogy naponta 10- 13 órát is játszottam. Egyrészt nagyon élveztem, hogy edgem van a mezőny felett és szépen nyerek, másrészről gyorsan tudtam pörgetni a bónuszokat ami nagy +EV volt. Közben a magánéletem is nagyon rendben volt, boldogan éltem a párommal a közösen bérelt lakásunkban, bulizni, utazni jártunk, éttermekbe, nagy baráti társaság stb. és az Ő karrierje is szépen ívelt felfelé, a munkahelyén beosztottból először helyettes vezető, majd később vezető lett, megnövekedett felelősséggel ugyan, de szabadabb időbeosztással és jóval több fizetéssel.

Na de, mint mindennek, ennek a dealnek is vége szakad egyszer. A backeremmel közös megeggyzés alapján elváltak útjaink, ugyanis egyrészről a kis termekben elkezdett apadni a forgalom, a Stars akkoriban kezdte megenni az egész piacot, másrészről annyi SNG -t és MTT -t játszottam le, hogy egy idő után bármilyen jól is kerestem, elkezdtem kiégni, nem motivált a játék, sokszor hetekig asztalhoz sem ültem. Nekem is át kellett tennem a székehelyem a Starsra, ahol a mezőny is nehezebb volt, mint korábban, a bónuszok illetve a rakeback sem volt olyan jó (annyit azért nem játszottam, hogy SNE legyek, akkoriban az érte meg leginkább) illetve azt éreztem, hogy kell valami új a pókeren belül amit még nem próbáltam, amibe nem fásultam bele. Így lettem újra "szabadúszó"

Itt kezdődött egy új, bár nem túl hosszú fejezet, amikor teljesen kiszakadtam a versenypóker világából, és elkezdtem a cash gamere, azon belül is a 6 max omahara fókuszálni. Nagyon élveztem a játékot, valamennyire ment is, de úgy nagyjából egy bő fél év után rájöttem, hogy ez sajnos közel sem megy annyira, mint a Holdem SNG illetve MTT, így felhagytam vele. Újra backert kerestem, ezúttal a Stars többasztalos SNG -re és MTT -re álltam rá 100% -ban, a keresés közben annyit grindoltam amennyit csak tudtam, hogy legyen egy értékelhető mintám, amit fel tudok mutatni a leendő backernek.

Szerencsére jól ment, találtam egy akkori top MTSNG és MTT regulárt, akinek szimpatikus volt a játékom, és vállalta, hogy coachol illetve stakel is profit részesedésért cserébe. Nagyban megváltoztatta a játékstílusom, általa beleláthattam egy nagy nyerő, hiperaggresszív regulár gondolkodásmódjába, játékába, meg mindenbe ami ezzel járt. Nagyon motivált, mert kiválóan játszott, mindenféle ranglistán az első helyek között szerepelt akkoriban, és nagyon szép órabére is volt. Vele dolgoztam sok hónapon keresztül, majd lett akkora rollom illetve akkora edgem a mezőnyön, hogy 100% -ban saját magam tudtam fedezni a játékom és a magánéleti kiadásaim is, így ezt a dealt felmondtam közös megeggyezéssel. Eztuán privát coachot fogadtam, és egyedül játszottam egy ideig, majd ezzel az edzővel volt egy rövid életű üzleti megállapodásom is, de valahogy nem ment vele annyira a dolog, ezért hamar féle szakadt, illetve sajnos elkezdett újra rosszra fordulni az egészségem több év után, és műteni kellett, voltak kihagyásaim a játékban emiatt, egyszóval nem volt valami jó időszak azt leszámítva, hogy tőle is nagyon sokat tanultam, főleg a játék matemaikai oldaláról.

Ezután egy ideig egyedül játszottam, majd kaptam egy privát felkeresést Magyarország egyik legsikeresebb és legismertebb MTT regulárjától, hogy backing csapatot épít, csatlakozzak, kiemelkedő dealt ajánlott és ez mellett azt, hogy személyesen ő coachol, illetve, hogy játszhatok MTSNG -t a legmagasabb tétekig amíg van játék (60$ volt akkoriban) illetve MTT -ket egészen 100$ -ig bezárólag, de a nagy eventeken (SCOOP, TCOOP stb.) nevezhettem 200$-ig is.

Ez a megállapodás több évg aktív volt, nagyon profitábilis volt, ez egy újabb lépcső volt nem csak a tétekben, hanem azáltal is, hogy láttam, ahogy új, eddig nem ismert lineokat talál ki a backerem, hogy mennyit és milyen szinten elemez, hogy ebbe az egészbe be voltam vonva, és nagyon jól működött már az elejétől. Az első hónapban már rekord hónapot könyvelhettem el nála profit terén és a játéktudásom illetve tapasztalatom is ugrás szerűen növekedett. ott voltam már én is az online ranglisták élmezőnyében. A rollom akkorára nőtt, amiről évekkel korábban csak álmodni mertem. Közben a magánéletem is rendben volt, már több éve éltem a párommal, rengeteget utaztunk, kirándultunk, fesztiválokra jártunk, életemben először el tudtam menni repülővel nyaralni, tengeren hajóztunk stb. stb. Minden évben kétszer mentünk nyaralni egyszer belföldre egyszer külföldre, meg tudtam venni saját pénzből életem első autóját is.

Egy dolog nem klappolt sajnos, és ez az egészségem. Egészen addig fajult a dolog, hogy a 2016 -os évben már csak tavasszal tudtam játszani, utána sajnos ágynak dőltem, és nagyjából másfél évig, azaz idén nyár közepééig gyakorlatilag nem játszottam semennyit. Folyamatosan küzdöttem a betegséggel, két alkalommal meg is kellett operálni, hónapokat töltöttem különböző kórházakban. Hajtottam, mindenféle kezelést kipróbáltam, ez alatt sajnos sokat fogytam, és eljött az az időszak is, amikor gyakorlatilag ki sem tudtam kelni az ágyból hónapokon keresztül.

Közben sajnos édesapám is meghalt, teljesen váratlanul, és bár vele nem ápoltam sajnos túl jó viszonyt, de nyomott hagyott bennem. Édesanyám egyedül maradt egy nagy kertes házzal, ez is stresszelt rendesen.

Gyógytornász segítségével kezdtem el újra járni, mert teljesen beálltak az izmaim, izületeim, stb. nagyon legyengültem. Mivel tudjuk, hogy az egészségügy iszonyat korrupt, illetve, hogy nagyon drága a magánklinika és a privát gyógytornász meg a hasonló dolgok kis hazánkban, én pedig nem tudtam akítvan keresni, így sajnos ebben az időszakban a rollomat feléltem. Rengeteg pénz ment el gyógyszerre, kötszerre, és renegteg ment el a magánklinikai számlákra is, illetve arra is, hogy sokszor több 100km -es távokat utaztam, hogy a lehető legjobb orvosokhoz tudjak menni. Végülis nagy nehezen, de idán nyár elején elkezdtem javulni, 10kg -t híztam (bár a régi, igazi formámhoz még mindig kb. 15kg hiányzik), végre önnállóan, mindenféle segédeszköz nélkül közlekedek, újra el tudok járni bulizni, autót vezetek stb. stb. szerencsére úgy néz ki, hogy a betegségem forrássát sikerült gyökeresen kiirtani.

Sajnos viszont ez a rossz egészségügyi állapot, meg a sok kellemetlenség, szerencsétlenség ami ezzel kapcsolatban ért magánéletemre is rányomta a bélyegét, szakítottam a párommal 6,5 év kapcsolat után, amelyből 6 -ot együtt éltünk. Sajnos kihűlt a dolog, és ezt be kell látnom, nagyrészt az én hibámból. Rengeteggel tartozom neki, Ő volt aki folyamatosan bíztatott és kitartott mellettem akkor is amikor a legnehezebb időszakokat éltem, rendületlenül járt hozzám a kórházba és otthon is éjjel - nappal segített, ápolt, vezette önnállóan a háztartást és még dolgozott is mellette vezetőként, ahol példa értékűen helyt állt és áll is a mai napig. Nagyon jó viszonyt ápolunk a szakítás ellenére is, találkozunk személyesen és telefonon is tartjuk napi szinten a kapcsolatot. Ugyan a szerelem elmúlt, de mindig is kiemelkedő helyen lesz az életemben ahogy volt is, Ő egy kiváló ember.

Ennyit a múltról.

A Jelen:

Emiatt, mivel egymagam túlzásnak érzem egy közel 80nm -es 3 szobás lakás bérlését és fenntartását, illetve mert édesanyám egyedül maradt, most újra haza költöztem, és itthon, immáron jó egészségi állapotban, újra elkezdtem játszani.

Ezúttal cash gamezek, nem érzek motivációt az MTT -re és az SNG -re. Egyelőre csak néhány sessiont tudtam játszani, de nagyon jól megy. NL -ről kezdtem 40 euró befizetéssel az Unibeten, most a rollom nagyságrendileg 200 euró.

Abban a szerencsés helyezetben vagyok, hogy bár másfél évet kihagytam, de előtte rengeteget játszottam magasan képzett játékosok ellen, így ennyi tapasztalattal azt várom, hogy NL50 -ig egész sima lesz az út.

Itt jön képbe az oldalon hirdetett bankroll challenge is. Azt tűztem ki rövid távú célként, hogy minnél hamarabb elérjem az 1011$ -os bankrollt. Lehetőleg 2017. nov. 11 -ig (születésnapom :) ), de ha előbb az csak jobb :)

Ehhez azt fogom tenni, hogy elkezdem (illetve már hetekkel ezelőtt el is kezdtem) feldolgozni a legfrissebb CG tananyagokat. Szerencsére még mindig elég sok ingyenes anyag van ami friss, kezdve a videóktól a Twitchen közvetített élő ezdéseken át fórumokra posztolt handekig, minden amiből új, naprakész információt szerezhetek és hasznos. Ezmellett kezdetben heti 4 - 5 játéknapot tervezek, naponta legalább 4 - 6 játékórával, amit 2 - 3 felé fogok bontani, köztük negyedórás - félórás szünetekkel. Kezdő limitem az NL4, illetve mixelem NL10 -es asztalokkal nagyjából úgy, hogy 3 db NL4 -es asztal mellett először 1 db NL10 -es, majd ahogy nő a roll, úgy már csak NL10 -es asztalok, majd mixelve NL25 -el és így tovább. Fő cél limitek szempontjából az NL50 -en, ezt mindenképpen még idén szeretném elérni. Mivel az Unibet nem támogatja a segédszoftvereket, így videóra fogom venni a sessionöket, és vissza fogom őket nézni, hogy ki tudjam elemezni a saját játékom.

Tehát elkezdtem már játszani, mint ahogy említettem. Unibetre 40€ befizetésem volt, NL4 2 asztallal indítottam, most 3 - 5 asztalon játszom fixen. Eddig 7 játéknapom volt, 12 sessionnel, ami alatt összesen 21 órát játszottam, és a rollom most: 184.31€. Ez lesz tehát a kezdő rollom a bankroll challenget illetően.

Ezenkívül egy rövid ideje élőben is játszom már egy idejeheti 1-2 alkommal, privát cash game partikat, de ez nem lesz fő prioritás, ide leginkább a jó társaság miatt megyek.

A jövő:

Minnél dinamikusabban lépni a téteket, folytatni az összes elérhető lényegi pókeres anyag feldolgozását. Szeretném újra, mint régen egyre inkább tudatosan megtervezni a napjaim, a heteim, mind a munkát mind a szórakozás tekintetében. Mivel elég nagy a baráti köröm, így hetente több alkalommal járok bulizni, illetve vannak különböző hobbijaim amit magas szinten űzök, sok minden érdekel, ezekre valahogy csoportosítva szeretnék időt szánni, szóval jó time management kialakítás. Jövő évben szeretnék újra egy akkora rollt magaménak tudni, hogy újra lakást bérelhessek, mert 31 évesen mégis teljesen önállóan az igazi, és azt is szoktam meg, én már 18 éves korom óta külön élek. Egyelőre csak abban gondolkozom hogy önerőből játszom, backingnek NL100 alatt nem sok értelmét látom.

Folytatás innen következik, a terv az, hogy hetente minimum egyszer fogok blogolni a friss részeredményekkel, ahogy a challenge megkívánja, illetve fogok írni egyéb dolgokról is a játékkal illetve magammal kapcsolatban.

Köszönöm, hogy végigolvastad! :)
  • 20 válasz
    • naplopo
      naplopo
      Bronz
      Regisztrált: 2016.02.10, Hozzászólások: 334
      :gl:
    • kacsa1st
      kacsa1st
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.09, Hozzászólások: 11.550
      Korrekt nyitó posz :s_thumbsup:

Le a kalappal, hogy ilyen nyíltan/őszintén írsz a dolgaidról. Sok sikert az asztaloknál és remélem véglegesen sikerült legyőznöd a betegséget!
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      Köszönöm :) Ma átolvasgattam kávézás közben a posztot, és bizony maradtak ki belőle részek, amiket most legszívesebben beleírnék így utólag. De mentségemre legyen szólva, hogy nagyjából 2007 óta annyi minden történt, hogy nehéz mindent egyszerre összekaparni a memóriámból :)

Pl. hogy volt időszak amikor én is vállaltam oktatást felkérésre, és egy kivételével mindegyik tanítványom nagy nyerő lett a semmiből, sőt egyikük néhány hónap közös munka után már 10 000$ feletti MTT scoreokkal büszkélkedett, ez nekem is nagy löketet, önbizalmat adott akkoriban :)
    • Uzbul
      Uzbul
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2011.02.03, Hozzászólások: 4.684
      Szia GreenNThumb!

Sok sikert és jó egészséget kívánok én is az újrakezdéshez!
      Az Unibeten utólagosan le lehet kérni a leosztásaidat.
      Pastagusti kolléga itt bővebben ír erről: Befutsz vagy elbuksz? Bankrollépítő promóció!

Üdv
      Uzbul
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      Igen, köszönöm, olvastam a topicot közben, hetente le fogom kérni :)
    • Unger11
      Unger11
      Bronz
      Regisztrált: 2015.11.13, Hozzászólások: 397
      Mindig feldobnak, ha ilyet olvasok, köszi! :)
      Sok sikert és kitartást kívánok!!
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      Ha vakakit feldob, Akkor már megérte megírni a posztot, köszönöm :)
    • Zotyibacsi97
      Zotyibacsi97
      Platina
      Regisztrált: 2015.05.20, Hozzászólások: 81
      Szia, GreenNThumb gl a céljaidhoz. NL 50 seperc alatt megkell, hogy legyen neked ilyen háttérrel, parádés a mezőny nagyon. Esetleg érdekelne e téged egy közös sess oda vissza mondjuk 1-1 óra vagy mivel én is felveszem mostanába a szessönjeim egy közös elemzésbe? Ha érdekel írj privátba egy skype nevet. Egyébként nemtudom, hogy neked mennyire tünt fel ennyi idő alatt, vagy hogy NL4 re mennnyire igaz de NL25 ön 7-10 olyan játékost tudok akik nem cserélik a nevüket sosem és szinte kivétel nélkül minddel találkozok is az asztalomnál napi szinten (nem fisek) inkább bad regek/be regek saccra + egyáltalán nem balanszált a játékuk, hogy ezt megtehessék. Napi szinten felmerül bennem a kérdés, hogy mégis miért vállalnak be ekkora -ev t?
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      Szia! Az ötlet alapvetően jó, de egyelőre közös sessionoket még nem tervezek :)

A poszt második feléhez sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, mert még nem játszom 25 -ön. Abban reménykedem, hogy nem botok akikről beszélsz :)
    • Zotyibacsi97
      Zotyibacsi97
      Platina
      Rendbenvan, megértem. Hát figyelj ha botok is lennének én nem bánnám mivel 1-2 már annyira ki van ismerve, hogy többet + olok ellenük mint egy egy fish ellen. Egyébként szerintem nem azok, habár sosem lehet tudni.
    • chathan
      chathan
      Bronz
      Regisztrált: 2009.04.30, Hozzászólások: 815
      Szia!

Fogom olvasni a naplódat, én is cash game-et játszok (Nl25).
      Sok sikert!

@Zotyibacsi
      Nl25-ön rengeteg gyenge reg van (bár messze nem annyi, mint 10-en), a felette lévő limitekről nem tudok nyilatkozni.
      Az Unibet játékosállományát egyébként nem ismerem, de eltudom képzelni, hogy átlagosan gyengébbek a regek, mint Starson.
    • Zotyibacsi97
      Zotyibacsi97
      Platina
      @Chathan
      Az nem kifejezés eddig sosem találkoztam ekkora külömbséggel amióta játszok. Starshoz, Betfairhoz képest nemtúlzás azt mondani, hogy 2-3x gyengébb a mezőny + nemtudom pontosan starson hány % rake back szerezhető ezzel a ládás szarral, de NL50-100 vagy a felett szerintem kb 4x akkora rakeback is összehozható. A sok gyengébb regre meg szerintem egyszerű a válasz, nincs tracker program nehéz hibákat keresni és javítani őket, vagyis talán jobb szó rá az talán, hogy sokkal időigényesebb. Közbe amúgy eloszlatnám azt a minimális gyanút is, hogy a nevet nem válto playerek azok botok. Mostanában szoktam olvasgatni angol forumrészt is és van ott egy srác aki ha jól vettem ki 2 nicket is használ ami feltünt, hogy gyakran látok.
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      Köszönöm a pozitív reakciókat mindenkinek :) A challenge egyelőre lekopogom nagyon jól megy :) Épp session után vagyok, akartam írni egy blog bejegyzést az elmúlt napokról, de hulla fáradt vagyok, viszont pótolni fogom :)
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      **RÖVID BLOGOCSKA**

Na szóval: a "fejlődés megkérdőjelezhetetlen"! :D

A challenge jól megy, csak keveset játszom, főleg a régi énemhez képest. Jelenleg a rollom 263€ ami a kezdeti 40€ és eddig összesen nagyon max 35 órás játékidőmhöz képest jónak mondható, főleg, hogy kb. 90% -ban NL4 -en játszottam, még csak az elmúlt 2-3 sessionben játszottam NL10 -en, akkor is vegyítve az NL4 -es asztalokkal. Azt tevezem, hogy amíg nem érek el kb. 40BI -t NL10 -re, addig csak úgy játszom, hogy 2 - 3db 4NL asztal mellett lesz 2db NL10 -es asztal. Majd később Nl4 -et teljesen elhagyom és az NL10 mellé mixelek 25 -ös asztalokat és így tovább minnél előbb 50 -re fel. Ami még pozitívum, hogy minden sessiön előtt 45 - 60 percet foglalkoztam eddig elméleti dolgokkal is (főleg videózás), amikből elég sok számomra friss és működőképes dolgokat bele is tudtam építeni eredményesen a játékomba.

Ami negatívum, hogy az étkezésem és az időbeosztásom az még mindig katasztrofális. Ezekkel régebben is hadilábon álltam.

Most, hogy a betégsegemet nagyjából teljesen letudtam, eléggé kinyílt a világ. Mivel évekig vendéglátóztam, nekem teljesen természetesen az, hogy sokat vagyok az éjszakában, de most ez nem csak munkából, hanem 100% -os szórakozásból áll. Nem tesz túl jót az, hogy hetente 2-3x elmegyek szórakozni és ilyenkor rendre hajnal 4 - 6 között esek haza valamikor. Nagyon élvezem ezeket az éjszakákat, mert nagyon jó társaság van hozzá, de a másnapomat hazavágja akkor is, ha nem totál szétcsapva érek haza :D Én ilyenkor 2-3 óránál nem tudok többet aludni egyszerre, tehát már reggel 9-10 -től fent vagyok, és hulla fáradt az agyam egész nap úgy meg -EV asztalhoz ülni. Ráadásul most az autóm is visszajött egy felújítás után a szervízből, ahol két hetet volt, így méginkább nincs egyhelyben maradásom, imádok vezetni :) Már tegnap este is én furikáztam a csapatot.

Az étkezésem meg olyan, hogy van, hogy 4x eszem egy nap (ami egyébként jó lenne) máskor meg csak kétszer, és hiába próbálok rá figyelni, jön egy nap amikor megborul valamiért a rend, és már nem tudom ahhoz tartani magam amit elterveztem, pedig még 15Kg -t szeretnék hízni az eddigi 10 mellé, akkor visszanyerném a régi súlyom. Lehet, hogy erre is kéne valami challenge :) Pedig a tápálálkozás minden téren fontos lenne, póker terén is +EV. A folyadékra is próbálok jobban figyelni, régebben nekem 3 liter víz naponta simán lement, most meg arra is külön kell figyelnem, hogy egyáltalán 2 liter meg tudjak inni.

Egyelőre más nem jut eszembe, illetve azok teljesen offtopic, pókerhez nem kapcsolható dolgok. Jövő héten várhatóan hét eleje - közepe fele jelentkezem újabb bloggal.
    • tebelik
      tebelik
      Platina
      Regisztrált: 2010.01.23, Hozzászólások: 79
      GL
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      ****BLOG UPDATE****

Sorry, megcsúsztam a blogolással 1-2 napot, mert szinte alig vagyok itthon, ha meg igen, akkor is mindig van valami tennivaló, de a challenget természetesen csinálom. A héten még csak két sessiönt tudtam tartani, ma lesz a harmadik, egy rövidebb 3-4 órás, illetve hétvégén is tervezek játszani mindkét nap. A mennyiséggel még mindig elégdedetlen vagyok, de a rollom nőtt, 277€ -nál tartok jelenleg. Szívesen váltanék már teljesen NL10 -re, de így is 5 asztalon mixelve NL4 -el van, hogy 30 - 40€ ingadozásaim vannak akár egy sessiönön belül is, az meg nem egészséges ennek a rollnak, így egy picit még várok. Edgem biztos van a mezőny felett, de ezeken a téteken nem is vártam mást.

Előző blogban írtam az étlezésről és a folyadékról. Mindkettőre próbálok jobban figyelni, hogy inkább legyen napi 4-5 kisebb étkezés és ne napi 2-3 nagyobb, vizet is többet iszom, egyszerűen muszáj. Ami most sok az az édesség egy kicsit vissza kéne belőle venni, nem tudom mi van, mostanában állandóan csokit ennék, régebben meg voltak évek amikor abszolút nem ettem. Jó dolog, csak hosszútávon nem egészséges a sok cukor.

Amióta újra vezetek és az autóm is egyben van, mint ahogy előző posztban írtam, rengeteget megyek mindenfele. Ez a póker szempontjából -EV, mert kevesebbet játszom, viszont így ha elmegyek (vagyis inkább elmegyünk) valamerre szórakozni akkor értelemszerűen nem iszom, ami nem baj, mert elég sok alkoholt ittam az elmúlt 1-2 hónapban, főleg ahhoz képest, hogy előtte sokáig nagyon keveset, és főleg nem napi szinten. Így most hetente iszom 1-2 sört meg 1-2 felest, és nem az van, hogy megiszom tizet csak így itthon 2-3 este alatt :D

Ami még pozitívum, hogy minden sessiön előtt végzek tudatos testmozgást, egyelőre tornát, átmozgató jelleggel, kb. 10 percet, de régebben jártam kondi terembe és vannak itthon is hozzá cuccaim, így majd tervezem, ahogy jobb egyre jobb fizikai állapotba kerülök, már súlyokkal fogok mozogni. Nagyon +EV -s, teljesen másképp vágok neki egy sessönnek, ha előtte mozogtam, beindul a keringés stb. stb. nem sorolom.

Várhatóan ahogy beköszöntenek az egyre rosszabb idők, már valamivel kevesebbet fogok kimozdulni, ergó játszani is többet fogok, amit nagyon kéne is, szükségem lenne a jelenleginél több pénzre. Egyrészt újra szeretnék egy masszív rollt a magaménak tudni, ami nem csak póker hanem liferoll is, másrészt meg kinéztem egy csomó mindent amit meg szeretnék venni magamnak, meg persze számláim is vannak stb.

Jövő héten jelentkezem újra, jó hétvégét mindenkinek! :f_drink:
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      *****BLOG, AVAGY MI TÖRTÉNT AZ ELMÚLT NAPOKBAN - EGY HÉTBEN, CHALLENGE ÁLLÁSA ÉS EGYEBEK*****

Kezdem a bankrol építő pormóval ami miatt a blog is alapján született:

Az elmúlt 1 hétben 9300 leosztást játszottam, amit még mindig keveslek , de így is 2x ennyi, mint az ezt megelőző héten, tehát ezt a javuló tendenciát szeretném tartani. Általában 4-5 asztalon ment a játék, amit a jövőben is szeretnék tartani.

Profittal kapcsolatban sajnos ezúttal pozitívumot nem tudok felmutatni, a rollom jelenleg 230€, ami sajnos nem túl fényes ahhoz képest, hogy a hét végén jártam már 300€ felett is.

Tudom, hogy standard variancia miatt simán benne van ennyi játéknál, hogy be - be csúszik egy - egy bukó nap. Messze nincs még összképem a játékról, mert kevés a handem hozzá, de azzal sem fogom áltatni magamat, hogy mindig én álltam a coolerek rossz oldalán, megtérfált az RNG és a többi standard duma, amit fishek illetve fishregek szoktak emlegetni. Volt ilyen is, de összességében nem emiatt lett mínuszos a hét.

Az okok: A bankroll managementem eléggé agresszív már az elejétől (ugye 10BI -nel kezdtem NL4 -ről az egészet :D ), és legalább 2-3 átlag BI mínusz annak is köszönhető, hogy egyszerűen valamiért frusztrált voltam, és betoltam olyan spotokba a full stackem, ahol visszanézve nagyon nem kellett volna, ez növeli a varianciát. Elképzelhető, hogy kicsit korán kezdtem el 5 asztalon játszani. A 4 asztalt kicsit lassúnak éreztem, az 5 asztalnál pedig néha lejárt az időm és timeoutoltam, ami megint csak nem +EV. Az biztos, hogy most egy jó darabig nem fogok ennél több asztalon játszani. Fordítottam az arányokon is olyan 280€ körül, már csak 1-2NL 4 asztalon toltam és 3-4 NL10 -es asztalt nyitottam, nyilván ilyen szűk rollból ez sem teljesen egészséges, de gondoltam ha jól jön ki az eleje akkor hamar feljebb tudok lépni stablian NL10 -re.

Ami még gond, hogy 1-2 session előtt az eddig megszokottól eltérően nem videóztam, nem elemeztem, csak nekiestem az asztaloknak. Hiába micró tét, nekem sok kihagyásom volt ezelőtt, és folyamat fejleszteni kell magam. Emiatt már hétévégn újra videóztam, illetve elkezdtem angol nyelvű pókeres blogokat, cikkeket olvasni, kizárólag olyanokat, amik nem régebbiek 1 évesnél, és csak stratégiai dolgokkal foglalkozik. Szerencsére az angolom elegendő hozzá, hogy jól megértsem a leírtakat. Rendszeresen olvasni fogom a külföldi pókeres fórumokat is, főleg a handelemző résezket.

Ami pozitív, hogy a kaotikus időbeosztásom már kissé rendeződött, mindenre több időm jutott. Egy kicsit a partyzásból is visszavettem, voltam a héten több alkalommal, de nem annyiszor és nem olyan szinten, mint korábban. Az étkezésem is egész jó, már volt több olyan nap is, amikor rendesen tudtam rá figyelni, hogy ne 2-3 nagyobb étkezésből álljon egy nap, hanem 4-5 kissebb. A sessiön előtti tornákat továbbra is tartom és készülök súlyzós edzésre váltani a jövőben.

Egyelőre tömören ennyi, robogok tovább remélhetőleg stablian NL10 mielőbb, ez a terv továbbra is, majd mielőbb NL25, onnan már komolyabb BR -el 50.

GL mindenkinek!
    • GreenNThumb
      GreenNThumb
      Arany
      *** NAGYON GYORS UPDATE ***

Lement egy újabb hét a promóban, a rollom jelenleg nagyságrendileg 40 BI NL10 -re, így NL4 -et vagyis az első lépcsőt befejezettnek tekintem, ezt a limitet már teljesen elhagyom, és csak NL10 -es asztalokon fogok játszani. Tervezem ezt egészen olyan 600€ rollig, amikor is elkezdem mixelni NL25 -ös asztalokkal a sessiönöket.

Előző posztban írtam, hogy 5 asztalnál nem fogok többen játszani, mégis próbálgattam a 6 asztalt, és egész jól megy, bár azért itt már érezhetően elkéne sokszor a HUD, de alapvetően nem olyan nagy baj az, hogy ebben a teremben nincs :)

A múlt héten 4 játéknapot tarotttam átlag 4 - 5 óra tiszta játékidővel, mégis valamiért nagyjából 2000 leosztással kevesebb ment le, mint 1 héttel korábban, pedig többször 6 asztaloztam is, nem igazán értem, de mindegy, a support ezeket az adatokat küldte, tehát ezek a tények.

Most csak ezt a rövidke pár sort írom arról, hogy mi a helyzet a challenge terén, mert fél óra múlva el akarom kezdeni a mai sessiont, és addig még van pár elintéznivaló dolgom :)

GL Mindenkinek!
    • shtluck1
      shtluck1
      Arany
      Regisztrált: 2016.01.08, Hozzászólások: 37
      Szia,
      Én a helyedben hamarabb léptem volna NL10-re, én alapból ott kezdtem 250€ rollal 1 hete, mert parádés a mezőny és lassan 500-nál járok, ahol egyszer-egyszer be fogom kóstolni az NL25 asztalokat is. Stabilan én is 600-650€-nál lépek tétet.
      Ha gondolod, akkor néha megoszthatjuk a tapasztalatainkat, twitchet is tervezek indítani néha.

Az adatokat hogy kéred le? Mit tartalmaznak?
    • 1
    • 2