Férgek! Avagy átverésen alapuló kamu oldalak amik kicsikarják az emberek zsebéből a pénzt.

• silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.09.19, Hozzászólások: 1.619
      Azért itt dobom fel a témát, mert ellentétben nagyon sok fórummal itt találkoztam olyan emberekkel akik elég intelligensek és bármiről legyen szó előbb végeznek egy kis kutatómunkát mintsem h azonnal elhiggyék amit olvasnak.
      A topik célja h összegyűjtsük az olyan oldalakat amik átveréssel próbálják megkaparintani az emberek pénzét, azért h ezzel is valamilyen szinten segítsünk egymásnak nehogy becsapjanak minket.
      Az első legyen egy a topik címéhez méltó.
      Az oldal amiről szó van a következő:
      http://activelifestyle24.eu/article/?1pl74g6t
      Hatalmas kamu az egész több helyen is bukik a dolog. Van amin konkrétan már felnevettem.
      Viszont szomorú látni h mennyire hiszékenyek az emberek és hogy milyen kevés dolog kell hozzá h hülyére vegyék őket. Látok 194 hozzászólást az oldalukon persze csak az utolsó 20db-ot lehet megnézni :D mondjuk akkor se hinném el h valódi emberek állnak a hozzászólások mögött ha mind a 194-et látnám. Elsőre az ilyenről azt gondolom h minimum a 80%-át az oldal üzemeltetője kreálta.
      Az egyik legviccesebb rész:

Manapság ennyi kell ahhoz h valami hivatalos legyen? Ilyet még én is összehozok paintben :D
      Másik ahol elbuktak nálam 100%-ban mikor írják a tüneteket és a végén ha bármelyik igaz ránk ideértve a gyakori fejfájást akkor már 99% h parazitafertőzőttek vagyunk. Na ezen is felnevettem h milyen egyszerű is ma már az orvostudomány tehát fejfájásnak csak egy oka lehet ezekszerint a parazita mi más ? :D
      De a legjobb mindközül a marketingje az egésznek:
      felugrik egy ablak ha kicsit várunk a "hivatalos" oldalukon ahol a terméket meg lehet rendelni és kapunk egy extra kedvezményt csak most csak ma ami 3 percig él. http://safetyshop365.com/en/orderhu/exit_flexin kivártam a 3 percet h lejárjon mert kíváncsi voltam vannak-e olyan barmok h ezt is elbaszták egyértelművé téve h mekkora átverés az egész. És még nincs vége. Revitoxin néven is futott vagy fut a termék :D
      Napestig lehetne sorolni még h hol teszik egyértelművé h mekkora csalás az egész.

Ha tudtok ilyen oldalról bármilyen témában ahol fenn áll a gyanú h kamu, akkor ne legyetek restek linkelni ide.
  • 27 válasz
    • roland11131
      roland11131
      Bronz
      Regisztrált: 2008.04.30, Hozzászólások: 580
      Szia

Szerintem összekeversz dolgokat.

1/ Igen vannak kamu oldalak, amelyek a pénzlehúzásra mennek , de ezeket is külön - külön kell vizsgálni
      - Teljes lehúzás vagyis nem kapsz semmit a pénzedért
      - A termékek vagy szolgáltatások tulajdonságai teljesen hamis leírása
      - stb

2 / Sajnos ide kevered a marketing fogásokat.
      Sokan élnek különböző marketing fogásokkal, de attól még nem kamu oldalak.
      Pl - különböző akciók amelyek idő vagy engedmény vagy más befolyásolja. De ez ettől még nem / biztos / , hogy kamu, hogy egy akció / vagy inkább ajánlat / 3 perc múlva lejár és utána újra indul. Ez egy lehetőség, hogy elhidd, hogy spóroltál x Forintot, és elhiszed, hogy jól jártál, mert olcsóbban vetted meg a terméket. De ez nem lehúzás. Nem kell ide keverni.
      - Ha maradunk a pokeres témánál , sok oldal hirdeti hogy ennyit meg annyit nyerhetsz, vagy ennyi meg annyi befizetési bonuszt kapsz. Ez nem átverés , csak vannak bizonyos feltételek.
      - stb , sok példát lehetne mondani, de a marketing fogás nem ugyanaz a lehúzással.

Nem szabad ilyen listát felállítani, mert minden eset más és más.
      / persze vannak kivételek. mondjuk a piramis játék vagy ha olyan weboldal lenne hogy fizetsz és nem kapod meg a terméket. De úgy látom, most nem ilyen témát hoztál fel. /

Ha egy termékről azt állítják, hogy ilyen meg olyan jó, és szerinted meg nem , akkor az becsapás ? / Persze itt is lehet kivétel , de ezt is külön - külön kell vizsgálni /
      Ez ahoz hasonló, mint hogy árulnak fogyasztó szereket, és az emberek elhiszik, hogy csak attól lefogynak. Pedig bizonyára a fogyasztószer nem elég a fogyáshoz, mert ha lenne ilyen termék amit csak szedned kell és fogysz, akkor azt venné mindenki és az maga lenne a csoda. Viszont erről az adott szerről is valaki állíthatja hogy ilyen jó meg olyan jó , más meg az ellenkezőjét.
      Remélem érthető amit le akartam írni .

Ha találsz olyan oldalt ami lehúzza a pénzed és nem csak a Te pénzed hanem mindenkiért, akkor az ide kerülhetne ebbe a listába. De hogy egy marketing akció, amely 3 perces kedvezményt ajánlj fel , mit keres itt ? Ha megveszed, akkor feltételezem, hogy megkapod a terméket.
      Butaság ide tenni is lejáratni egy webshopot , mert Te nem értesz hozzá, vagy nem értesz vele egyet.
      Sok multi is él ilyen lehetőségekkel, de ez nem lehúzás....
    • silvirenzo
      silvirenzo
      Bronz
      Regisztrált: 2011.09.19, Hozzászólások: 1.619
      Na nincs ezzel baj ha valakinek van ellenvéleménye azokról az oldalakról amiket iderakunk akkor lehet írni annak védelmében.
      Nem csak a 3percest említettem: egyrészt én speciel próbáltam keresgetni a hivatalos eredmény után amire hivatkoznak semmit se találtam. Másrészt speciel pont vittük a fiamat és a lányomat is teljes körű neurológiai vizsgálatra ideértve az MRI vizsgálatot is sajnos mindezekre szükség volt ezért pont a gyakori fejfájással kapcsolatban nagyon sok infóhoz jutottam és baromi nehéz feladat megmondani h épp mi okozza mert számtalan oka lehet, erre itt meg csak úgy kijelentik h akkor 99% h parazita okozza, bárcsak ilyen egyszerű lenne az orvostudomány és a gyógyítás hát megsúgom nem az. Tehát már ez is kamu mégha ezt is csak marketingfogásnak használták. És igen számomra nem bizalomgerjesztő h két külön néven is fut a termék olyan mintha egy visszatérő próbálkozásról lenne szó.
      Aminek nem néztem utána az ő:

De azért sem mert már az előbb említett dolgok miatt elég durván elvágta magát nálam az oldal ezért nem éreztem ennek szükségességét. Nekem elég kamunak tűnik. Egyébként meg attól h megkapod a terméket de kutyafaszát sem ér az még mindig az átverés kategória nálam.
      Ja még1 dolog a termék hivatalos honlapján legalul a privacy policy és a reportra kattintva ugyanoda jutunk egy megrendelői felületre:

És amit most vettem észre az első linken szintén lap alján van egy kis érdekes szöveg:D

Elég bizalomgerjesztő :)
    • caneger
      caneger
      Kezdő
      Regisztrált: 2012.07.19, Hozzászólások: 107
      Lehuzas, v nem, en azt mondom, h akit at lehet b***ni, azt at is kell..megerdemli, ha hulye..
      Mai vilagban ugyis ez megy.. Mindenki atb**** mindenkit..
      Politika, vallas, uzlet, de meg az online poker is.. Minden a penzrol es hatalomrol szol.. Es mivel mi vagyunk az aljan a letranak, ezert mi vagyunk a legfobb taplaloja az egesznek..
      Ez van..
      A titka csak a jo marketing es a vilagon elo 90%-ban buta ember, akikkel mindent el lehet hitetni, es mar mukodik is az uzlet..
    • nemesis24
      nemesis24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.17, Hozzászólások: 2.650
      A kép egy b kategóriás korházas soroztaból lehet kivágva és a csávóról lerí, hogy nem magyar :f_cool:

Amúgy az oldal annyira amatőr és kezdetleges nem hiszem ezzel valakit át tudnak verni. Ennél sokkal profibbak is vannak a piacon.
      Ezen az oldalon a webshopot sem találtam meg. Talán nincs is. Ahogy cég adatot és bejegyzési címet se találtam. Tc-ről ne is beszéljünk. Megpróbáltam megrendelni azt a bogyót a 3 perc alatt de még fizetni se lehet. Reg nélkül ki kell tölteni a címet és állítólag 5 napon belül megkapod :f_rolleyes:
    • caneger
      caneger
      Kezdő
      Regisztrált: 2012.07.19, Hozzászólások: 107
      A gyogyszeripar amugyis a vilag legveszelyesebb halozata.. Virusokkal megfertozik a vilagot, aztan hirdetik, h talaltak ellenanyagot, amit jo penzert adnak.. Igy is lehet csinalni..
    • nemesis24
      nemesis24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.02.17, Hozzászólások: 2.650
      A Kállai doki San Franciscóban is dolgozik http://elcaminomed.com/
      és Ausztráliában is : https://www.doctoroo.com.au/doctor

:f_eek:
    • roland11131
      roland11131
      Bronz
      Silvirenzo : A marketinget én arra értettem, hogy van a 3 perces vissza számlálás , és ha valaki ilyet használ attól még az nem kamu. Ez nem ilyen egyszerű.
      Van egy csomó marketing fogás, ez is csak a sok közül. Hogy most pont egy ilyen oldal használja hát ennyi... Nem kell ez mögé sokkal többet belelátni.
      Ennyiből ezt is írhatnák, hogy : 19990 helyett 7990 vagy bármi hasonló.
      Pontosan annyit ér mint a visszaszámlálás.
      Sőt semmi sem tiltja, hogy egy akció, ha lejár akkor azt nem folytathatod vagy nem kezdheted előröl.
      Tehát ezért nem kamu oldal valaki. Nem ez a kamu oldal jellemzője!

Igen valószínűleg a termék kamu, nekem is ez a véleményem.

De ez alapján sok fogyasztószer, egy csomó gyógyszerkészítmény , vitamin jellegű készítmény , étrendkiegészítő is ide kerülhetne és még sok más is.

Nézd csak meg a Booking oldalát. Valóban elhiszed , hogy éppen most foglaltak , már csak 1 hely van és hogy 156-an nézik ugyanazt az oldalt ?
      Gondolom nem hiszed el.
      De ettől még nem kamu a Booking sem.

Ezért mondom minden eset más és más. Külön - külön kell mindent megvizsgálni, nem is lehet ilyen listát úgy felállítani, hogy abba ne kerüljön bele olyan oldal ami valós és nem kamu. / Főleg, ha ilyen szempontot nézel, hogy a lejárt 3 perces akció újraindult /
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      Regisztrált: 2012.11.26, Hozzászólások: 3.288
      nagyon sok ilyen van, én pl most túracipő/terepfutócipőt keresek, vannak olyan oldalak, ahol full ugyanúgy kinéző, de hamis termékeket lehet rendelni, és nyilván ezt nem írják ki, akkor az összes ilyen h ennyit annyit kerestem tőzsdei kereskedés, fogyasztócuccok, állítólagos kriptopénzek stb. Álhírek rák gyógyítható, mindenféle ilyen szar van.
      Vanna koldalak ahol van ilyen h fake vagy nem lehet ellenőrizni.
      Általábanb a kevés munka sok pénz/sok fejlődés semmiből lett milliomos, nulla munkával iylen olyan változáson ment keresztül oldalak nagyon nagy része kamu. De itt a fórumon is volt agyserkentő bogyók, iylen olyan diéta és még ezerféle van ami ordas nagy kamu vagy nagyon túlárazott félkamu.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      kezdőposzthoz: szerintem nincs is ilyen h nemzeti parazitologiai intézet :D
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      lehúzós még ahol vmi sms-t kell küldeni sokszor sokezer FT a díja stb
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      http://index.hu/tudomany/2014/11/17/lassuk_ma_eppen_mi_gyogyitja_a_rakot/
    • prisonb
      prisonb
      HeadAdmin
      HeadAdmin
      Regisztrált: 2007.06.03, Hozzászólások: 7.320
      paypalról akartam skrillre pénzt átmozgatni valamilyen megbízható oldal segítségével. amit nem találtam.

találtam viszont egy egész piacot, ahol oldalak tömkelege dolgozik az ilyen átváltós lehúzásokon. pl globelmoney, magnatus, exchangex, stb. (utóbbira egyébként van sok pozitív tapasztalat, de alaposan a mélyére nézve a legjobb esetben is selective scammerek, és jó eséllyel bukod a pénzt). nem igazán láttam még olyat, ahol a "piacon" talált összes szolgáltatót scamnek jelölnek. szóval wtf :D

végül bitcoint vettem paypallel, és azt töltöttem fel skrillre, ennél egyszerűbb megoldást nem találtam.
    • Goonigoogoo
      Goonigoogoo
      Bronz
      Regisztrált: 2008.09.26, Hozzászólások: 3.833
      Tessék, ugyanaz a cikk, ugyanazok a képek, a százalékok, a kommentek is :D . HÁT TÉVEDHET ENNYI EMBER? A detoxin az új flexinextra! Vagy fordítva.

Nyilván kamu mind a kettő, de a marketingnek ehhez sok köze nincs. Az pusztán annak a bizonyítéka, hogy mennyire amatőr próbálkozás az egész.
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      akkor mág mai eszembejut, magyar oldal fogadási tippek 3 hónapra visszakövetjető kb 90%-ban nyertes tippek úgyh a honlap kb 1 hónaphja volt beregisztrálva, nyilván nem visszakövethető h azt csak utólag találták k ih bejött, sima excel táblázat.

biztosítási ügynökök ahol a befektetett pénzed nem hogy gyarapszik, de csökken, kilépni úgy tudsz h tőke nagy részét bebukod
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      akkor simán a 30% árengedményes cucco kpl emag megnézed 3 napra felemlik 400k-ra a laptopot, visszacsökkentik 3 napra és ezt eljátszsák minden héten
    • roland11131
      roland11131
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Megalodon1988
      akkor mág mai eszembejut, magyar oldal fogadási tippek 3 hónapra visszakövetjető kb 90%-ban nyertes tippek úgyh a honlap kb 1 hónaphja volt beregisztrálva, nyilván nem visszakövethető h azt csak utólag találták k ih bejött, sima excel táblázat.

biztosítási ügynökök ahol a befektetett pénzed nem hogy gyarapszik, de csökken, kilépni úgy tudsz h tőke nagy részét bebukod
      Ha mondjuk egy weboldalt 1 hónapja regisztráltak, akkor az automatikusan azt jelenti, hogy onnantól kezdték a fogadásokat ?
      Biztos, hogy nem.
      Nem jobb ha már nagyon régóta fogadnak nyereségesen majd aztán csinálnak egy weboldalt.
      Ekkor pedig be tudják mutatni a korábbi fogadásaikat.

Feleslegesen járattok le egyes oldalakat.
      Vagy érdemtelenül is lejárathattok egyes oldalakat.
      Ez a lista is ugyanolyan tisztességtelen akkor....
    • Megalodon1988
      Megalodon1988
      Bronz
      pont az ilyen gondolkodásmód miatt virágzik ez az üzletág :)
    • hajranyek
      hajranyek
      Bronz
      Regisztrált: 2009.03.03, Hozzászólások: 1.633
      Eredeti hozzászólás: silvirenzo

A topik célja h összegyűjtsük az olyan oldalakat amik átveréssel próbálják megkaparintani az emberek pénzét

:truestory:
    • tudjukki
      tudjukki
      Platina
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.442
      Halálgagyi oldal kínál goprokat 90% kedvezményel. már majdnem ugy voltam vele, h rendelek, de aztán mégse, mert ilye a világon nincs.
      De ha valaki mégis megpróbálja és ez tényleg igaz, akkor rendelek pár száz darabot:f_rolleyes:

http://shop.cameradigitalshow.com/
    • 1
    • 2