[Kezdő] Ki nyer?

• royalfish221
      royalfish221
      Bronz
      Regisztrált: 2010.08.08, Hozzászólások: 40
      Üdv Uraim!
      Biztos van rá válasz valahol, kerestem, nem találtam.
      Egy élő sng haverokkal. Az első visz mindent, a második visszakapja a beülőt.
      Már csak hárman vagyunk és mindenki all in.
      Kicsit leegyszerűsítve a zsetonállás és a kialakult kezek erőssége a következő.
      "A": 20 bb - AA
      "B": 15 bb - QQ
      "C": 10 bb - KK
      Értelemszerűen az "A" játékos az első helyezett.

Ki lesz a második?
      "B" az előző zsetonállás miatt
      "C" a kéz erősség miatt
      Vagy "B" 5 bb-vel, "C" 20 bb-vel játszik tovább a 2. helyért?
  • 9 válasz
    • apuka77
      apuka77
      Bronz
      Regisztrált: 2010.03.17, Hozzászólások: 562
      Vagyis terítés után ezek a kezek lettek? AA, KK, és QQ? És a AA nyert, ha jól értem. De ez elég zavaros, miért nem írtad le a party, kezdőkéz/BB-terítés. Következő kérdésem, ha úgy van ahogy írtam és nem toljátok le a kövi allint a 2. helyért akkor a zsetonállás számít, vagyis QQ nyer(2. lesz).
    • royalfish221
      royalfish221
      Bronz
      Jól érted. Nem tudom már kinek milyen keze, hogy nézett ki a party. A zsetonállás és a mutatott kezek erőssége így nézett ki, mindenki allin volt.
      Tehát ha jól értelmezem amit írsz, ilyen esetben a zsetonállás számít és az, hogy csinálnak-e még egy kör allint ketten az megegyezés kérdése? Online is így van ez? Szerintem nem, de már nem emlékszem. Elég régóta nem játszottam neten.
    • apuka77
      apuka77
      Bronz
      Online? Figyelj, ha online van ilyen szitu akkor nincs 1-2-3 hely addig míg nem nyer valaki. Vagyis a game addig tart míg csak egy valakinek lesz meg az összes zseton, jelen esetben folytatódna a játék. Olyan nincs, hogy ezután a szitu után megáll a játék és kiosztják a nyereményt. Még az is előfordulhat, a C a kéz nyer a végén, és az A lesz a harmadik.
    • Zotyibacsi97
      Zotyibacsi97
      Platina
      Regisztrált: 2015.05.20, Hozzászólások: 104
      Még az is előfordulhat, a C a kéz nyer a végén, és az A lesz a harmadik.
      ??? Írta fentebb, hogy az AA nyer.

Egyébként tudomásom szerint zsetonállás alapján dől el:
      A ---> 1.
      B ---> 2.
      C ---> 3.
    • apuka77
      apuka77
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: Zotyibacsi97
      Még az is előfordulhat, a C a kéz nyer a végén, és az A lesz a harmadik.
      ??? Írta fentebb, hogy az AA nyer.

Egyébként tudomásom szerint zsetonállás alapján dől el:
      A ---> 1.
      B ---> 2.
      C ---> 3.
      Tyű, lám mik vannak. Fuss már neki még egyszer, kérdés az volt, hogy online. És olyan nincs, hogy vége egy játéknak(versenynek vagy sng) mikor még van zseton és a díjazása ez, mint amit írt. Ez csak egy allin volt a játékot online addig kell tolni, míg kialakul helyezés(1-2-3, stb)

Jelen esetben, ha ők abban egyeztek meg, hogy ez az uccsó party és a legjobb kéz nyer zsetonállástól függetlenül, akkor a rangsor allin után:
      Első AA, második KK, harmadik QQ.

De, ha a zseton állást nézzük vagyis az allin utáni sorrendet.
      1:AA lesz, második a QQ(mert a zseton számít és nem a lap), harmadik a KK kéz. Tehát az uccsó partyban hiába volt KK erősebb lap a QQ-nál, akkor is a QQ nyer.

Szóval lehet ez is meg az is. Amit kiveszek a kérdésből az az, hogy a lap számított allinnál és nem a zseton.
    • tudjukki
      tudjukki
      Platina
      Regisztrált: 2008.06.20, Hozzászólások: 1.447
      Milyen zseton marad játékban?? A játéknak vége mert az AA-s kéz megynyerte az összes zsetont. Az, h a két kissebb stack mit mutat egymás ellen az lényegtelen. mindketten veszitettek. Igy az lesz a második akinek több zsetonja volt. Ez online is és élőben is igy van.
    • apuka77
      apuka77
      Bronz
      Eredeti hozzászólás: tudjukki
      Milyen zseton marad játékban?? A játéknak vége mert az AA-s kéz megynyerte az összes zsetont. Az, h a két kissebb stack mit mutat egymás ellen az lényegtelen. mindketten veszitettek. Igy az lesz a második akinek több zsetonja volt. Ez online is és élőben is igy van.
      Igen ez igaz amit írtál és én is ezt írtam
      De, ha a zseton állást nézzük vagyis az allin utáni sorrendet.
      1:AA lesz, második a QQ(mert a zseton számít és nem a lap), harmadik a KK kéz. Tehát az uccsó partyban hiába volt KK erősebb lap a QQ-nál, akkor is a QQ nyer.

De a kérdése így értelmetlen, ha ezt a részt olvassuk el: idézem "Vagy "B" 5 bb-vel, "C" 20 bb-vel játszik tovább a 2. helyér"
      Vagyis ez a kérdés hülyeség.:f_biggrin: mert akkor az AA nem nyerte el az összes zsetont, hanem allin után volt ez a sorrend"A": 20 bb - AA, "B": 15 bb - QQ, "C": 10 bb - KK. De ez mindegy is a lényeg, hogy úgy van ahogy te, Zotyibacsi97 és én írtuk: zsetonállás alapján dől el
    • Varjas24
      Varjas24
      Platina
      Regisztrált: 2009.10.15, Hozzászólások: 6.033
      Itt már rég nem elemeztek ki ennyire egy handet. :D
    • royalfish221
      royalfish221
      Bronz
      Köszi srácok!