[Microstakes] NL2 SH Zoom Váratlan Push a riveren

• d0nk4ll1n
      d0nk4ll1n
      Kezdő
      Regisztrált: 2018.01.01, Hozzászólások: 6
      Sziasztok!

Flopon check/raise-re készültem (ami lehet, hogy nem volt a legjobb ötlet). Mivel mögém passzolt, a turnön elindultam, majd riveren megint nyitottam, amire jött az ollé, de nem nagyon akartam elhinni neki sem a sort, sem a szettet (max. kilencesekkel), inkább valami rosszabb két párra tettem, ezért megadtam. Ez a brutál nagy emelés nagyon hiteltelen volt.

BTN: $4.01 (200.5 bb)
      SB: $2.25 (112.5 bb)
      Hero (BB): $2.55 (127.5 bb)
      UTG: $3.21 (160.5 bb)
      MP: $2.21 (110.5 bb)
      CO: $8.02 (401 bb)

Preflop: Hero is BB with :As: :9s:
      UTG calls $0.02, 3 folds, SB completes, Hero raises to $0.14, UTG calls $0.12, SB folds

Flop: ($0.30) :Ah: :7s: :8s: (2 players)
      Hero checks, UTG checks

Turn: ($0.30) :9d: (2 players)
      Hero bets $0.20, UTG calls $0.20

River: ($0.70) :4d: (2 players)
      Hero bets $0.36, UTG raises to $2.87 and is all-in, Hero calls $1.85 and is all-in
  • 8 válasz
    • Hozzászólás törölve

• isildurxz
      isildurxz
      Ezüst
      Regisztrált: 2012.11.18, Hozzászólások: 61
      Szia,

Az UTG valószínűleg nagy fish, de én így is soknak tartom az izolálás méretét. Flopon én mindenféleképpen nyítottam volna, metr van egy csomó érték a kezünkben, hiszen megadhat színhúzóval, Ax-el, 99+-al, j10. Turnön lejött a 9-es ami, sztem igen szar számunkra. Riveren én dobnék, nem éri meg véleményem szerint bevállani a brokeot. Szóval sztem rossz itt a megadás. Egyébként én azt vettem észre, hogy micro limiten nagyon elterjedtek ezek a river overbetek, set alatt nem adnám meg semmi féleképpen. River talán még a check/call ami játszható lenne, blöff catch miatt.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Regisztrált: 2015.04.23, Hozzászólások: 2.987
      (Hand-hez konkrétan nem szólok, mert hero-nak már megtettem személyesen)
      de én így is soknak tartom az izolálás méretét
      miért?
      Flopon én mindenféleképpen nyítottam volna, metr van egy csomó érték a kezünkben, hiszen megadhat színhúzóval, Ax-el, 99+-al, j10
      ennél jóval szélesebb lehet a fish call range-e, bármilyen pár, GS, BD EQ-s air-ek... de igen, mindenképpen cbet.
      Turnön lejött a 9-es ami, sztem igen szar számunkra
      miért?
    • isildurxz
      isildurxz
      Ezüst
      1. oop vagyunk
      2. nem írtam le a teljes ranget, mivel fish kb. majdnem minden benne lehet
      3. Sorhúzó kiegészült, setje is lejöhet, értelemszerűen sokkal nehezebb szituációba kerülünk mint ha egy 3 vagy egy K jött volna le.

Az a legnagyobb gond a handdel sztem, hogy alapból ingyen lapot adott neki. a slowplay véleményem szerint ilyen boardon nem jöhet szóba.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      1. oop vagyunk
      Akkor itt még megkérdezném, hogy milyen céllal izoláljuk ezt a fisht? A célt figyelembe véve miért lenne túlzás ez a méret?
      3. Sorhúzó kiegészült, setje is lejöhet, értelemszerűen sokkal nehezebb szituációba kerülünk mint ha egy 3 vagy egy K jött volna le.
      Limp-callolt a fish, majd flop check-check, turn 9 - ezen a ponton egy ilyesmi forma fishnél itt általában van egy bő 400 kombináció, ebből ha a T6 kezeket nem feltételezzük nála, 32 kombó lehetséges sora lehet és egyetlen kombó setre javulhatott, mivel blokkoljuk a 99-eket. Javaslom vizsgáld át a fish széles laptartományát, rájöhetsz hogy a top két párral itt (turn-ön) hatalmas értékünk van ellene, pl. a 9-es sok handjét javíthatta GS-ra, OESD-ra.
    • isildurxz
      isildurxz
      Ezüst
      1 Oop ekkora izolálást nem használunk, minek kockáztatnánk ennyit? felesleges, ha fish postflop lejátsszuk. simán elég egy standard 4bb.
      2. Riveren már semmi értékünk nincs az emelésben, sima check-call. Nem az probléma, hogy nyitott turnön, én is nyitottam volna, hanem hogy már előtte el rontotta. Semmi értelmét nem látom slowplayezni fish ellen. A lényeg, hogy riveren a megadás a legrosszabb.
    • pastagusti
      pastagusti
      Moderátor
      Moderátor
      Akkor itt még megkérdezném, hogy milyen céllal izoláljuk ezt a fisht?
      Ha erre nem válaszolsz, én sem tudom tovább folytatni az elmélkedést az izó sizeing-ról.... az izolálásod céljától léphetnénk tovább a többi kérdésre, amiket felhozol ("ekkora izolálást nem használunk" miért nem? én használok..... nagyobbat is; "minek kockáztatnánk ennyit? felesleges, ha fish postflop lejátsszuk" - mi az, hogy lejátsszuk? De gondolom a lejátszás magában foglalja, hogy sok potot fogunk mi vinni hosszú távon, valamelyik utcán. Ebből az következik, annál jobban járunk, minél nagyobb potokat építünk, te a 4bb-s izolálásoddal kevesebbet fogsz nyerni hosszú távon a fishtől.).

2. Ehhez nincs mit hozzászólnom, preflopról és turn-ről beszéltünk, flop cbettel meg egyetértettünk.
    • rekro1982
      rekro1982
      Bronz
      Regisztrált: 2010.10.18, Hozzászólások: 297
      Riveren nagyon kicsi ez a betsize egy rekreációs játékos tele lesz itt olyan lapokkal amik simán callolnak és top2 van nálunk 0.5-0.65 között mehet a bet. ( pl. egy A2-vel ugyanúgy callolja a 0.36 mint a 0.56-t)

Ez a nagy size-os push nem a legjobb szitu, sok fd-t blokkolunk amivel blöffölhet viszont itt pusholhat rosszabb 2 párral is itt az, ha van róla infó mennyire aggró vagy valami sokat segíthetnek a döntésben.