Ez az oldal cookie-kat használ a böngészési élmény növelése érdekében. A weboldal további böngészéséhez el kell fogadnod a cookie-k használatát. Ha szeretnél további részleteket tudni, vagy változtatni akarsz a beállításaidon, látogasd meg Cookie kezelési irányelvek és Adatkezelési irányelvek oldalainkat. Bezárás

[Microstakes] NL5 SH AJs oop

• Sshnur
      Sshnur
      Bronz
      Regisztrált: 2011.05.23, Hozzászólások: 39
      Sziasztok

UTG: 3 hand alapján 100/67-et játszik. A statisztikából és bet méretből én fishy játékosnak gondolnám.
      MP-ről sajnos csak 10 hand van, ami alapján 50/30-at játszik.

Gondolatmenet:

Preflop: Squeezelek, mert úgy gondolom a lapom erősebb, mint a 2 játékos range, illetve nem szívesen játszanék oop 3way. Utólag már inkább kicsit nagyobbat emelnék, mondjuk 10bb-t. UTG dobása után kicsit meglepődtem MP callján, ami arra utal, hogy ő sem egy túlságosan képzett póker játékos. Fejben próbáltam belőni egy ranget, ami kb minden pár és suited connector broadway lapok.

Flop: Igazából bennem itt merült fel a kérdés, hogy van e értelme cbetelni. Sok pár nem talált be, viszont egy K-t könnyen el tudok képzelni nála, vagy színhúzót. Emeltem, hogy dobassam kézbe párjait.

Turn: A treff inkább az ő ranget segítette, illetve továbbra is sok Kx lapot rakok a kezébe, így innentől már chk/foldon voltam. Nem láttam értelmét blöffbe fordítani a lapot.

Érdekelne, hogy nálam tapasztaltabbak, hogy látják ezt a megjátszást. Én utólag már floptól chk/foldon lennék.

$0.02/$0.05Zoom No Limit Holdem
      PokerStars
      6 Players
      Hand Conversion Powered by WeakTight Poker Hand History Converter

Stacks:
      UTG TheMaze B.M ($6.72) 134bb
      UTG+1 regul1 ($13.76) 275bb
      CO JonasAPN ($6.18) 124bb
      BTN iceman99885 ($5.09) 102bb
      SB Hero ($6.33) 127bb
      BB Alexandur90 ($10.49) 210bb

Pre-Flop: (0.07, 6 players) Hero is SB :Jh: :Ah:
      TheMaze B.M raises to $0.10, regul1 calls $0.10, 2 folds, Hero raises to $0.40, 1 fold, TheMaze B.M folds, regul1 calls $0.30
      Flop: :5c: :8c: :Ks: ($0.95, 2 players)

Hero bets $0.61, regul1 calls $0.61

Turn: :9c: ($2.17, 2)
      Hero checks, regul1 checks River: :6s: ($2.17, 2)

Hero bets $0.85, regul1 calls $0.85

Final Pot: $3.87
      Hero shows high card Ace
      :Jh: :Ah:
      regul1 shows a pair of Kings
      :Qh: :Kh:

regul1 wins $3.71 (net +$1.85)

Hero lost $1.86
      TheMaze B.M lost $0.10
  • 3 válasz
    • Laci24
      Laci24
      Bronz
      Regisztrált: 2009.10.07, Hozzászólások: 6.146
      Hali

Ilyenkor (ha nem vagy teljesen biztos benne hogy rekreációs) nyugodtan keress rá starson az arcra. Ha fish, akkor általában 1-2 asztalon fogja tolni. És akkor mehet a színjelölés.

GL ;)
    • ChA0seR
      ChA0seR
      Bronz
      Regisztrált: 2007.05.23, Hozzászólások: 354
      Hali!

Preflop az oop miatt biztos, hogy jobb a nagyobb squeeze. Flopon szerintem kötelező a cbet, sok jobbat tudunk dobattatni (22-44, 66-77, esetleg 99, illetve AQ, AJs), a turn viszont nagyon rossz, én ott eldönteném, hogy vesztettem és már egy centet sem raknék bele. Azzal, hogy mögéd checkelt turnön, tutira van neki legalább egy párja, meg aztán riveren nem is sok minden tudunk előadni már, max kézbe 7-es párt... de azt meg ki hiszi el?:)

Üdv!
    • DanuBajusz
      DanuBajusz
      Ezüst
      Regisztrált: 2007.02.15, Hozzászólások: 959
      Sziasztok!

Sshnur, nincs statisztikád amire tudnál alapozni. Akár lapfosása is lehet valakinek 20-30 handen keresztül (vagy egész session alatt) és úgy tűnik mint ha fish lenne. Ilyen kevés hadből ne vonj le semmit.
      Ismeretlenek ellen inkább egy biztonságosabb utat választanék. Nincs bajom a pre emeléssel de találat nélkül nyomsz egy automatikus cbetet és megadáskor nem tudod hol állsz. Mert ahogy írtad is Kx FD megad és a pre limp+callal bőven benne van MP kezében, meg 55-88 is. Így játszva turntől c/f-c/f, nincs értelme blöffbe fordítani a lapod szerintem.
      (Max riveren gondolkodnék el egy overbeten, amivel azt akarom sugallni, hogy Kx-el megadást várok a flushömre és így talán dobhat egy gondolkodóbb playa Kx-t. Sort valóban nehéz lenne elhitetni. De ezen is csak akkor ha sok-sok-sok hand alapján ultra alacsony a river callja.)

Üdv